A.Palei ir Klaipėdos kamerinis orkestras interpretuos Mocartą

Palangos m. savivaldybės informacija, 2009-02-04
Peržiūrėta
671
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Beje, kadaise Mocartas juos sukūrė turėdamas tikslo pavergti Vieną ir užkariauti išprususios šio miesto publikos simpatijas. Šįkart pianistas ir orkestras siekia panašių tikslų – patraukti Klaipėdos klausytojų dėmesį, pelnyti jų pripažinimą. Juos inspiruoja J. S. Bacho kūrinių programos pasisekimas, pelnytas pernai “Klaipėdos muzikos pavasario” festivalyje. “Kokie jie šaunuoliai”, - gyrė tada pianistas orkestrantus, didvyriškai atlaikiusius repeticijų ir koncerto įtampą.

A. Palei‘aus asmenybės trauka ir jo sugebėjimas imtis Mesijo vaidmens išties daro stiprią įtaką Klaipėdos kamerinio atlikėjams. Suvokdami tai, su kokiu išskirtiniu žmogumi likimas jiems lemė kartu muzikuoti, jie daug repetuoja ir nekantraudami laukia šiemetinio susitikimo.

Prieš dešimt metų šalia skambinimo pradėjęs dar ir diriguoti A. Palei‘us neseniai pasirodė abiejuose amplua su L’Ensemble orchestral de Paris žymiajame Paryžiaus Thé?tre des Champs-Élysées. Dirigento įgūdžiai padeda jam geriau valdyti orkestrą, kaip pats sako, “norisi pabūti diktatoriumi”. Tačiau tikru dirigentu jis savęs nelaiko, visai kas kita – diriguoti nuo fortepijono. Daug yra puikios muzikos, kurią pianistas norėtų atlikti. Jis pripažįsta, kad po fortepijono antroji jo aistra yra opera, apie kurią jis teigia žinantis viską. A. Palei‘aus nuomone, ne visus kūrinius jis galėtų sugroti tuo pat metu dar ir diriguodamas, pavyzdžiui, to nepavyktų padaryti skambinant Sergejaus Rachmaninovo fortepijoninius koncertus.

Pasaulinėje muzikos rinkoje, kurioje dėl išlikimo nuolat varžosi A. Palei‘aus lygio menininkai, konkurencija yra milžiniška. Tad kiekvienas jų bando kuo įtikinamiau ir stipriau pasirodyti, taip įtvirtindami savo menines ambicijas ir išreikšdami kūrybiškumą.

Lietuvoje, o ypač Klaipėdoje, gyvenimas teka žymiai ramiau. Tad Alexanderis čia gali pailsėti nuo įtampos ir paprasčiausiai džiaugtis Muzika, dalintis ja su kitais, bendrauti su draugais, kuriuos pažįsta nuo studijų Maskvos konservatorijoje laikų. Jis čia domisi koncertais, spektakliais, muziejais, knygomis, įkvėpimo ir ramybės ieško gamtoje. Ir, žinoma, daug valandų praleidžia prie fortepijono, patikėdamas jam slapčiausias ir karščiausias savo mintis bei jausmus.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Liepos 27–29 dienomis Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejuje vyksiančioje nemokamoje penkių dienų kūrybinėje stovykloje jaunieji palangiškiai kartu su istorijų pasakotoja iš Škotijos kurs savo mažų daiktų istorijų muziejų. 


Ar Palanga netrukus turės dar vieną miestą partnerį? Prancūzijoje! „Apie galimą dviejų miestų draugystę šiandien (sausio 18 d.) nuotoliniu būdu bendravau su Lietuvos Respublikos ambasadoriumi Prancūzijos Respublikoje Nerijum Aleksiejūnu ir Prancūzijos miesto Saint Gilles Croix de Vie meru Francois Blanchet,“ – tokį įrašą savo Facebook paskyroje pirmadienio...


Sparčiai įsibėgėjant rudeniui, vis dažniau pastebimi spalvas keičiantys medžiai, pajaučiami lietaus lašai. Tačiau pajūryje vis dar jaučiasi vasaros šurmulys, kuris kviečia pasisukti renginių karuselėje. Šiųmetis, jau dvyliktąjį kartą organizuojamas festivalis „Pasaulio balsai“, dovanojo dvylika renginių, o paskutinysis, viską vainikuosiantis, nuskambės jau...


Artėjančiam NKL sezonui besiruošianti „Palangos Kuršių“ ekipa tęsia komplektacijos darbus ir pasipildė dar dviem naujokais.  


Viešoji įstaiga „Palangos orkestras“ Kultūros ministro Mindaugo Kvietkausko įsakymu pripažintas profesionaliojo scenos meno įstaiga.


Besiartinantį savaitgalį „Palangos orkestras“ kviečia susitikti tik ką užgimusios knygos „Palangos orkestras. Dialogai“ bei kompaktinės plokštelės pristatymo renginiuose.6-oji orkestro dėlionė: muzikos išprovokuoti ir nublokšti

"Palangos tilto" informacija, 2019 11 04 | Rubrika: Kultūra

Šiemet, Klaipėdos koncertų salės jubiliejiniais metais, akivaizdu, turėsime prabangos pamatyti ne vieną provokuojantį muzikos projektą. Daugeliu atvejų, patirtis rodo, tokių provokacijų iniciatoriais tampa Klaipėdos kamerinis orkestras, vedamas violončelininko Mindaugo Bačkaus.


Spalio 18 d., penktadienį, Klaipėdos koncertų salėje klaipėdiečiai ir miesto svečiai turės neeilinę progą išgirsti vieno genialiausio barokinės muzikos italų kompozitoriaus Antonio Vivaldi kūrinius. Programą „Viva Vivaldi!” diriguos pirmą kartą uostamiestyje muzikuosiantis pripažintas visame pasaulyje italų dirigentas ir smuikininkas Enrico Onofri. Garsiam meistrui talkins...


A.Palei ir Klaipėdos kamerinis orkestras interpretuos Mocartą

Palangos m. savivaldybės informacija, 2009 02 04 | Rubrika: Sveikata

Klaipėdos kamerinis orkestras tęsia kūrybinę draugystę su garsiuoju pianistu Alexanderiu Palei‘umi. Vasario 7 dieną, šeštadienį, 18 valandą Klaipėdos koncertų salėje A. Palei‘us skambins ir diriguos klaipėdiečių orkestrui Wolfgango Amadeus Mozarto koncertus, pažymėtus opusais Nr. 9, 11, 12 ir 13.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius