NAUJIENŲ PABIROS

Palangos tiltas, 2014-05-15
Peržiūrėta
80
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

NAUJIENŲ PABIROS

Senoji gimnazija – 125-oji: jau vienuoliktus metus iš eilės žurnalas „Veidas” pateikia vidurinių mokyklų ir gimnazijų reitingą. Vertinant objektyvius gimnazijų ir mokyklų akademinius rezultatus svarbiausia vertė (80 tšk.) suteikta visų laikytų valstybinių brandos egzaminų (VBE) rezultatų vidurkiui, o likę 20 tšk. mokykloms paskirti pagal tai, kiek jų abiturientų praėjusiais metais į Lietuvos aukštąsias įstojo pirmu pageidavimu. Šių dviejų kriterijų suma virsta galutiniu balu (100 balų), pagal kurį išsirikiavo mokyklos.

Geriausia 2014-ųjų metų Lietuvos gimnazija pripažintas Vilniaus licėjus, surinkęs 88,57 reitingo taškus, antrąją vietą užėmusi Kauno technologijos universiteto gimnazija – 75,44, o trečioji – Vilniaus jėzuitų gimnazija – 72,59 taško.

Palangos senoji gimnazija, surinkusi 44,55 taško, užėmė 125 reitingo lentelės vietą. Jos VBE rezultatų vidurkis – 48,30 balo, į aukštąsias mokyklas pirmu pageidavimo įstojo 52 abiturientai, tai sudaro 29,55 proc. visų stojusiųjų.

 

Išaiškino vagišius: balandžio 26 d. naktį Palangoje įvykdytos dvi vagystės iš patalpų. Buvo pavogti trys dviračiai, mobiliojo ryšio telefonas. Dėl šių nusikaltimų Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Palangos miesto policijos komisariate buvo atliekami ikiteisminiai tyrimai, ir jau pirmadienį, gegužės 5 d., Palangos kriminalinės policijos pareigūnai vyko į Panevėžį parvežti šių nusikaltimų padarymu įtariamų panevėžiečių. Kriminalinės policijos pareigūnų dėka buvo operatyviai – per dvi dienas – išaiškinti vagys ir surasti pavogti daiktai.

Panevėžyje gyvenantis 1993 m. gimęs Gediminas šių metų balandžio 26 d. naktį Palangoje įvykdė du nusikaltimus. Neblaivus jaunuolis, pro neužrakintas kambario duris patekęs į Medžiotojų g. esančio namo kambarį, pagrobė mobiliojo ryšio telefoną „Samsung Galaxy S3“ su SIM kortelėmis ir tuo padarė turto savininkui 1150 Lt žalą.

Kitai vagystei į pagalbą pasikvietė draugą. Gediminas kartu su Panevėžyje gyvenančiu Tomu, gim. 1993 m., būdami apsvaigę nuo alkoholio, pro langą įsibrovė į Ramybės g. esantį namą ir iš ten pagrobė tris dviračius, kurių bendra vertė – 3000 Lt.

Jaunuoliams už padarytas nusikalstamas veikas, numatytas LR baudžiamojo kodekso 178 str. 2d., gresia baudžiamoji atsakomybė.

 

„Saugus ratas“: gegužės 6 dieną Palangos „Baltijos“ pagrindinėje mokykloje įvyko jaunųjų dviračių vairuotojų varžybų „Saugus ratas“ I etapas. Varžybos yra Lietuvos mokinių konkurso „Saugokime jaunas gyvybes keliuose“ sudėtinė dalis. Jomis siekiama ugdyti jaunųjų dviratininkų saugaus važiavimo įgūdžius, mažinti skaudžių eismo įvykių, kuriuose nukenčia dviratininkai, skaičių.

Pirmajame etape dalyvavę jaunieji dviratininkai stengėsi kuo tiksliau atlikti jiems pavestas užduotis, įveikti kliūtis ir surinkti kuo mažesnį baudos balų skaičių. Važiavimo dviračiu gebėjimus vertino Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Palangos miesto policijos komisariato viešosios policijos pareigūnai, kurie džiaugėsi moksleivių entuziazmu, palinkėjo sėkmės ruošiantis kitam varžybų etapui ir visus dalyvius apdovanojo šviesą atspindinčiomis liemenėmis bei gertuvėmis, skirtomis dviratininkams.

 

„Palangos tilto“, Palangos PK inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

J. Basanavičiaus gatvėje duris atvėrė naujas airiško stiliaus pub‘as „Resort pub“.


Palangoje nėra kada nuobodžiauti net ir apniukus orams – kurorto gyventojai bei poilsiautojai raginami aktyviai leisti laisvalaikį, atrasti ir išbandyti save bei tobulėti pasineriant į siūlomas įvairias nemokamas sportines veiklas, vykdomas viešosiose miesto erdvėse.   


Legendomis apipintą Palangos Naglio kalną, kuris yra vienas iš Palangos simbolių, papuošė naujas informacinis ženklas – žinomų kurorto tautodailininkų Alberto ir Lino Žulkų sukurtas ąžuolinis dirbinys. Naujasis ženklas tapo ir vienu iš netrukus prasidėsiančių Europos paveldo dienų Palangoje akcentu.


Naujasis liberalsąjūdiečių vedlys - V. Stalmokas

"Palangos tilto" informacija, 2015 05 11 | Rubrika: Miestas

Naujuoju Liberalų Sąjūdžio Palangos skyriaus pirmininku tapo Vytautas Stalmokas. Nors buvęs skyriaus pirmininkas Arūnas Štaras atvirai rinkimuose rėmė Saulių Simę, bet dauguma kurorto liberalsąjūdiečių balsavo už 2007-2011 buvusį liberalcentristų merą Vytautą Stalmoką. Tai gan netikėta, nes praėjusiuose rinkimuose į savivaldybės Tarybą S. Simė skyriaus sąraše susilaukė...


Ar naujas vedlys atgaivins prislopusius kurorto liberalus?

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2014 05 15 | Rubrika: Savaitės komentaras

Su konservatoriais dėl valdžios Palangoje nuolat stumdęsi ir savivaldos rinkimuose vieni iš favoritų būdavę kurorto liberalai pasiekė dugną. Kažkada turėto populiarumo likučius gramdanti ši politinė jėga šiandien priversta pripažinti, kad Palangoje savo gretose nebesuranda lyderio, tinkamo kitais metais vesti į savivaldos rinkimus.


Atgimusiam Kurhauzui suteiktas naujas adresas

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2013 12 16 | Rubrika: Miestas

Šeštadienį Palangoje vyko dviguba šventė – atidarytas po vienuolikos metų iš nuodėgulių pakilęs Kurhauzas, kuriam suteiktas naujas adresas – Grafų Tiškevičių alėja Nr. 1. Šitaip mūsų miestas įamžina kurorto kūrėjų atminimą.  


TeleTRADE – patikimas vedlys valiutų rinkoje

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2013 09 23 | Rubrika: Miestas

Jei norite pradėti uždirbti iš valiutų kursų skirtumo, tapti prekiautoju, įvaldyti visas keitimo sandorių subtilybes, jums bus reikalingos optimalios sąlygos prekybai. Visa tai – nuo apmokymų bei seminarų norintiems išmokti patiems nardyti po pasaulinius valiutų rinkos vandenis iki rekomendacijų bei konsultacijų norintiems investuoti naujoje rinkoje, visada...


Kaip ir kasmet, vasarą Palangoje netyla poilsiautojų bei pramogautojų šurmulys. Įpusėjus atostogų sezonui rasti nakvynę didžiausiame šalies kurorte vis dar įmanoma. Tiesa, reikėtų pasistengti.  


Virš Socialdemokratų partijos Palangos skyriaus pirmininko Viktoro Pivriko jau nuo vasaros tvenkęsi debesys praėjusį šeštadienį „Vanagupės“ viešbučio konferencijų salėje virto į trumpą, veržlų lietų – daugiausia skyriaus „Pirmūnų“ grupės balsais V. Pivrikas buvo atstatydintas, o skyriaus jaunimas išsirinko naują lyderį –Daną Palucką. „Jau lankydamasis Palangoje vasarą, pajaučiau skyriaus...


Vygaudas Ušackas, ES pasiuntinys Afganistane, atostogaudamas Palangoje neužmiršo karo nuniokotos žemės – praėjusį penktadienį jis susitiko su miesto visuomene ir svečiais, papasakojo apie tolimos šalies istoriją, dabartį, apžvelgė šalies politinę, etninę padėtį, supažindino su savo, kaip ES pasiuntinio, darbo specifika šalyje. Garbingas svečias laikėsi savo pažado – prieš susitikimą...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius