Ar visi mokame pasidžiaugti savo miestu?

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2012-02-02
Peržiūrėta
2026
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Ar visi mokame pasidžiaugti savo miestu?

Viešojoje erdvėje už neveiklumą ilgai koneveikti Palangos vadovai pagaliau sulaukė šiokio tokio pripažinimo.

Apklausus daugiau nei 130 aukščiausio rango valstybės tarnautojų bei verslo organizacijų atstovų, sudarytoje daugiausia naudos savo miestams ir rajonams duodančių merų reitingų lentelėje naujasis Palangos meras Šarūnas Vaitkus užėmė 19 vietą. Nors pagal savo aktyvumą ir pasiektus rezultatus Palangos meras yra vertas nepalyginamai aukštesnės vietos, iš 60 šalies savivaldybių patekti į antrą geriausių merų dešimtuką – taip pat neblogas įvertinimas. Toks pripažinimas malonus dar ir todėl, kad ketvirtus metus organizuojamoje apklausoje ankstesni kurorto merai likdavo už trisdešimtuko ribos.

Aišku, komercinio leidinio sudaromų merų ir savivaldybių reitingų objektyvumas verčia abejoti. Juo labiau, kad prieš paskelbiant apklausos rezultatus Palangos savivaldybė buvo bombarduojama to paties leidinio pasiūlymais viešinti informaciją apie savivaldybę. Tačiau už nemažus pinigus, nurodant reklaminio ploto įkainius. Net ir reklaminio ploto neužsisakiusios Palangos savivaldybės vadovą žemiau nustumti būtų buvę sudėtinga. Vos per pusmetį mūsų kurorte pradėti ir aktyviai viešinami darbai šalyje negalėjo būti nepastebėti.

Tačiau merų indėlis į savivaldybių suklestėjimą ne vien rekonstruotomis gatvėmis ir pastatytais objektais matuojamas. Štai, kartu su Š.Vaitkumi mero poste startavęs ir geriausiu šalies meru išrinktas Neringos meras Antanas Vinkus savo poste lyg ir nėra nieko apčiuopiamo nuveikęs. Neringa negalėtų pasigirti nė trečdaliu to, ką Palangoje per šį laikotarpį spėjo padaryti Š.Vaitkus.

Tačiau savo aktyvumu A.Vinkus užgožė daugelį savo kolegų. Savo kalbose ir darbuose į pirmą vietą iškeldamas Neringos gyventojų svarbą, gyvendamas jų rūpesčiais ir problemomis jis visus neringiškius suvienijo į vieną kumštį. Dabar kiekvienas Neringos gyventojas apie A.Vinkų sako – mūsų meras.

Tokių pačių atsiliepimų Palangoje sulaukia ir Š.Vaitkus. Palangiškiai pajuto, kad ir meru dirbantis žmogus gali iš visos širdies stengtis savo miestui ir jo žmonių gerovei. Bet į vieną kumštį suvienyti palangiškius dar prireiks nemažai laiko. Daugiau apie save, savo atstovaujamą partiją, bet ne apie miesto reikalus galvojančių dar yra nemažai.

Ar visi vertina jauno Palangos mero pastangas? Net komentuodami apie iki šiol aukščiausia vieta įvertintą kurorto mero darbą opozicijai priklausantys politikai Palangos ir jos vadovo pasiekimais pasidžiaugti nesugeba.

Štai aktyviausias opozicionierius Aleksandras Jokūbauskas, kad ir juokaudamas, svarsto, jog aukšta vieta merui galėjo būti skirta, lyg atsiprašant už tai, kad savivaldybių reitinguose iš 7 Palanga pernai buvo nustumta į 31 vietą. Ir čia pat Š.Vaitkui priekaištauja dėl Senojo turgaus gatvėje statomo prekybos kiosko, kuris uždengs turgavietės paviljonus.

Pasikeitimų mieste nemato Darbo partijos skyriaus vadovė Genoveita Krasauskienė. Jai esą neaiškūs savivaldybių merų vertinimo kriterijai, todėl ji abejojanti Š.Vaitkui skirtos vietos objektyvumu. Anot jos, meras yra neatsiejamas nuo miesto gyvenamosios aplinkos kokybės, o ženklių šios kokybės pagerėjimų rezultatų ji nematanti. Po tokios politikės nuomonės kyla abejonės, gal G.Krasauskienė Palangoje jau nebegyvena ir miestą mato tik pravažiuojant pro automobilio langą?

Rudenį į Seimą pretenduosiantį socialdemokratą Daną Palucką labiau už Š.Vaitkaus sėkmę džiugina tai, kad pirmame merų trejetuke – du socialdemokratų partijos atstovai. Ar gali Palangoje į Seimą kandidatuosiantis jaunas politikas rinkimuose tikėtis sėkmės, jei jį labiau džiugino ne Palangos, bet kitiems miestams vadovaujančių socialdemokratų pripažinimas?

„Nei paties mero, nei mūsų kadencijos Tarybos darbų dar nelabai matyti. Didžioji dalis įgyvendintų projektų – tie, kurie buvo pradėti dar ankstesnės miesto Tarybos ir kurorto vadovų“, – iš peties rėžė D.Paluckas.

Ko jis nemato? Kokie dabar įgyvendinami projektai buvo pradėti ankstesnėje kadencijoje? Politikos pradžiamokslį dar einantis jaunuolis miglotai aiškina, kad merą galėsiąs vertinti tik po metų, kai bus baigti pradėti darbai. Dar, žiūrėk, koks jau pradėtas vaikų žaidimų parko įrengimas ims ir užstrigs.

Dar sunkiau D.Paluckui sekėsi regzti, kokius anos valdžios pradėtus darbus tęsia savivaldybė. Išsiaiškinome, kad jis turėjęs galvoje ankstesnių vadovų išsakytas vizijas, kurios sutampa su dabar pradedamais darbais. Kad tos vizijos anuomet taip ir liko plepalais, ištikimam opozicijos atstovui – nė motais.

Kodėl kalbėdami apie kažką darančią ir jau padarančią Palangos valdžią, opozicijos atstovai „griežia dantį“? Juk reikia džiaugtis, kad miestas eina teisinga linkme ir padėti, kad jam sektųsi tai daryti. Bus kiti rinkimai, įtikink visuomenę, kad tu padarysi dar geriau.

Į valdančiąją koaliciją ir nepakviesti opozicionieriai vis vien yra Palangos miesto tarybos nariai, kuriems pirmiausia turėtų rūpėti miestas ir jo ateitis. Dabar gi, apie vos per pusmetį realizuotus Palangos pasiekimus palangiškių išrinkti politikai kalba pro sukąstus dantis. Lyg būtų Palangai blogo linkintys priešai. Nepatenkinti, kad kurortui pagaliau ėmė sektis? Ir su valstybės požiūriu į Palangą, ir su tą požiūrį skatinančiu energingu meru.

Galima neabejoti, kad jei D.Paluckas priklausytų valdančiajai daugumai ir būtų koks vicemeras, dabar kalbėtų visai kitaip. Bet ar galima vieną ir tą patį reiškinį vertinti į viską žiūrint pro partinius akinius? Kita vertus, svarbi yra ne atliktų darbų gausa, o tai, kad valdžioje atsirado žmogus, kuris po ilgo dešimtmečio Palangą išbudino iš letargo miego. 

Jūsų komentaras:

Kuanmin 2012-04-24 12:47 ([email protected] / IP: 200.119.210.220)
Such a deep anwser! GD&RVVF

Rusne 2012-03-10 17:53 (rr / IP: 78.61.104.50)
Jei toki mera butume tureje pries 20metu,tai palanga ir pirti tebeturetu...

nusluokite 2012-02-25 21:56 (IP: 78.61.214.75)
Mere eikit i Seimo rinkimus nusluokite ta Palaiti !

raimonda 2012-02-24 20:36 (IP: 78.61.214.75)
Sekmes, sekmės, sekmės. Mere!

Bronius 2012-02-14 15:56 ([email protected] / IP: 78.61.241.76)
Labai saunus zmogus Palangos miesto meras S.Vaitkus

Ji 2012-02-10 20:55 (IP: 78.61.92.107)
Sekmes merui, matome ir vertiname jo darba Palangai ir jos zmonems

I.G. 2012-02-05 21:01 ([email protected] / IP: 78.61.120.141)
Ar visi vertina jauno Palangos mero pastangas? Net komentuodami apie iki šiol aukščiausia vieta įvertintą kurorto mero darbą opozicijai priklausantys politikai Palangos ir jos vadovo pasiekimais pasidžiaugti nesugeba. Kas nesugeba ar kaip pavizdziui net nemato pasikeitimu, atsinaujinimu kaip antai G.Krasauskiene tai reiskia tik viena juodas pavydas ..... Meras ir jo burys tikrai padare daug per puse metu . manau kad po sios kadencijos palanga tures visiskai kita veida ir gales konkuruoti su stipreis europos hurortais :)

Konstantin Dragun 2012-02-05 20:44 ([email protected] / IP: 78.61.120.141)
Palangos valdzia veda geru keliu :)

Pilietis 2012-02-05 20:42 ([email protected] / IP: 78.61.120.141)
Manau A.Ziabkus puikiai aprase situacija kuri yra sendiena.Meras tikrai dirba , plusa nuo ryto iki vakaro ir tai parodo kad palanga turedama toki vedli gali tikrai daug . Manau kad taryba taipat susivienis del vieno tikslo: geresnio gyvenimo palangos zmonems , o neziures i savo reikalus :)

Albertas 2012-02-05 20:38 ([email protected] / IP: 78.61.142.3)
Negaliu nesididziuoti musu miesto meru!!!!

Lina 2012-02-03 16:35 ([email protected] / IP: 78.61.175.229)
"Nematydami" mero Š. Vaitkaus atliekamų darbų opozicijai priklausantys tarybos nariai tik parodo savo žemą mentalitetą. Žinau, kad meras dirba ne reitingams ir mes, palangiškiai, tai puikiai matome.

pedagogė 2012-02-02 21:36 (hh / IP: 62.212.203.5)
Ne nevisi tik Krasauskiene visada pavydo pilna.

Taip pat skaitykite

Ilgai tūpčiojusi, reikalavusi, kad būsimasis miesto turgaus direktorius turėtų ir ekonominį, ir teisinį išsilavinimą – tiesa, pastarojo reikalavimo, ilgai nesant kandidatų, buvo atsisakyta – Palangos miesto savivaldybės administracija pagaliau išsirinko UAB „Palangos klevas“, kuris administruoja turgų, direktorių. Tiksliau – direktorę: vieno kurorto lopšelio-darželio ikimokyklinio ugdymo...


Klaipėda tapo penktuoju šalies miestu, kur yra bent viena budinti vaistinė – čia nuo spalio 3 d. duris atvėrė visą parą veiksianti „Gintarinė vaistinė“, rašoma pranešime žiniasklaidai.


Alina D. karo apimtą šalį paliko su penkiais vaikais. Iš Zaporižės į Lietuvą keliavo su pusantrų metų sūneliu Artūru, devynerių Kirilu bei savo trim nepilnamečiais broliais, kurių globėja tapo anksti mirus tėvams: Romanu (14 m.), Vladiku (15 m.) ir Aleksandru (16 m.). Svetingų raseiniškių namuose su gausia šeima prisiglaudusi 32-ejų metų moteris sako, kad nėra nieko geriau už ramų dangų...


Palanga dabinasi miesto vėliavomis ir lygiai po savaitės visus metus minėti ne tik kurortui, bet ir šaliai labai svarbią sukaktį – kovo 30 d. sukaks lygiai šimtas metų nuo dienos, kuomet Palanga Tarptautinės arbitražo komisijos sprendimu buvo grąžinta Lietuvai. Kurorto gyventojai taip pat kviečiami pažymėti šią visai šaliai svarbią sukaktį –...


Minint saugesnio interneto savaitę Klaipėdos apskrities policijos pareigūnai primena, kad elektroninėje erdvėje būtina neprarasti budrumo, elgtis apdairiai, kad netaptumėte joje veikiančių sukčių aukomis. Klaipėdos apskr. VPK Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos skyriaus, tiriančio nusikaltimus elektroninėje erdvėje duomenimis, 2020 m. Klaipėdos apskrityje buvo pradėti 95, o 2019 m. –...


Artėjantis vasaros sezonas – aktyvaus darbymečio metas ne tik verslininkams. Daugiau plušėti tenka ir Palangos miesto savivaldybės administracijos Bendrojo skyriaus kalbos tvarkytojai Vaivai Milončiūtei, kuri prižiūri kalbos vartojimą viešojoje erdvėje. Su ja kalbėjomės apie vyraujančias kurorte kalbos tendencijas, kas tampa didžiausiu galvos skausmu kovojant dėl kalbos...


Naujųjų metų naktis Palangoje, į kurią palydėti išeinančių metų ir sutikti ateinančių tradiciškai suplūsta aibės žmonių ir iš aplinkinių miestų, ir iš atokesnių Lietuvos kampelių, ir iš užsienio, buvo graži ir rami visomis prasmėmis. Traukusius pasidžiaugti fejerverkais džiugino oras, padovanojęs šilumą ir nuraminęs vėją. Džiaugėsi ir medikai bei...


Pastaraisiais metais socialiniai tinklai tapo ypač populiarūs. Šių tinklų esmė – pritraukti interneto vartotojus, mėgstančius bendrauti virtualiai, suteikiant jiems galimybę išreikšti save bei surasti „draugų“ su panašiais interesais. Savęs rodymas, viešas asmeninių duomenų, intymių smulkmenų skelbimas labiau būdingas jaunimui. Tačiau žinių...


Ar visi mokame pasidžiaugti savo miestu?  12

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2012 02 02 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Viešojoje erdvėje už neveiklumą ilgai koneveikti Palangos vadovai pagaliau sulaukė šiokio tokio pripažinimo.


Mokesčio lengvatų sulaukė ne visi

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 01 05 | Rubrika: Miestas

Paskutiniosiomis praėjusių metų dienomis posėdžiavusi kurorto valdžia suteikė valstybinės žemės nuomos ir žemės mokesčio lengvatas kai kurioms mieste registruotoms įmonėms bei gyventojams. Iš viso įmonėms ir organizacijoms suteikta mokesčio lengvatų už daugiau nei 72 tūkst. litų, o gyventojams lengvatų suma siekia per 6 tūkst. litų.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius