Arvydas Dočkus: „Nenoriu jokių postų ir skambių pareigų – man patinka dirbti“

Linas JEGELEVIČIUS, 2014-02-13
Peržiūrėta
311
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Arvydas Dočkus: „Nenoriu jokių postų ir skambių pareigų – man patinka dirbti“

Dar praėjusių metų rudenį tvirtai žadėjęs palikti politiką savivaldybės Tarybos narys Arvydas Dočkus, laikinai einantis Liberalsąjūdžio Palangos skyriaus pirmininko pareigas, šiandien prisipažįsta tai paskelbęs per anksti: „Per tuos tris metus pavyko „perkrimsti“ Tarybos darbą, jos „virtuvę“. Lieku politikoje, kad įgyvendinčiau savo planus, ypač sporto ir sveikatingumo srityje – sieksiu naujo mandato kitoje Taryboje po Liberalų Sąjūdžio vėliava“.

Bet A. Dočkus neslepia, kad ją nešti į savivaldybių Tarybų rinkimus 2015-ųjų pradžioje patikėsiąs kitam bendrapartiečiui...

 

Sporto kompleksas „patrauks“ visą miestą

„Kalbant apie tikslus, kurie turėtų rūpėti visai Palangai, sieksiu, kad „Palangos“ krepšinio komanda vėl iškoptų į Lietuvos krepšinio lygą (LKL). Juk komanda iš jos iškrito, be savivaldybės neatsirado kitų stiprių rėmėjų. Gaila, kad dėl mažo biudžeto šiais metais NKL žaidžianti „Palanga“ negali turėti aukštos klasės žaidėjų ir kol kas rikiuojasi turnyrinės lentelės dugne“, – apgailestavo A. Dočkus.

Jis tiki, kad atsiradus kurorte naujajam sporto kompleksui, išdygs ir naujų verslininkų, kurie norės investuoti į sporto infrastruktūrą ir paremti „Palangą“.

„Žinoma, sporto komplekse ilgalaikes treniruočių stovyklas rengs ne viena užsienio nacionalinė krepšinio rinktinė ar klubinė komanda. Tai – ir įplaukos į miesto biudžetą, verslą“, – džiaugėsi pašnekovas. Kaip voverė jis „sukasi“ tarp „Baltijos“ pagrindinės mokyklos, kur dirba fizinio lavinimo mokytoju, Sporto centro, kuriame yra bendrojo sportinio parengimo treneris, padeda ištvermę ugdyti „Palangos“ krepšininkams.

O kur dar Tarybos komiteto, Tarybos posėdžiai? Rengimasis jiems?

„Per dieną dėl tiek darbų ir jų ypatumų penkiskart persirengiu“, – šypsojosi treneris.

 

Yra ir neatsakytų klausimų...

Dvejus metus Liberalų sąjūdžio Palangos skyriui vadovavęs A. Dočkus, perleidęs skyriaus vairalazdę Eimučiui Židanavičiui, tikėjosi, kad galėsiąs atsipūsti ir tenkintis eilinio nario statusu.

„Netikėtai pasikeitus aplinkybėms (atleidus E. Židanavičių iš UAB „Palangos klevas“ vadovo pareigų ir partijos vadovybei paprašius jo laikinai, kol vyksta tyrimas, nusišalinti nuo pirmininko pareigų – aut.) partijos vadovybė manęs paprašė, kad, kol vyksta tyrimas dėl Eimučio, perimčiau vadovavimą skyriui. Skyriui pritarus, aš – vėl viršuje“, – šyptelėjo pašnekovas.

Dėl dviejų savo partiečių atleidimo iš savivaldybės įmonių direktorių (E. Židanavičiaus – iš UAB „Klevo“ ir R. Gliožerio – iš UAB „Palangos šilumos tinklai – aut.) itin nepurkštavęs A. Dočkus teisinasi, kad „nematęs prasmės“ tai daryti.

„Pasitikėjau tų įmonių stebėtojų tarybomis, savivaldybės vadovų tvirtinimais, kad jose ne viskas gerai buvo, – sakė A. Dočkus. – Sunku pasakyti, kaip ten viskas buvo iš tiesų. Į nemažai klausimų turėtų atsakyti pats Eimutis. Man yra kai kurių neaiškumų ne tik dėl to, kuo jis yra kaltinamas, bet, pavyzdžiui, ir kodėl, būdamas koalicijoje, jis (E. Židanavičius – aut.) ėmė keistokai elgtis: konfliktuoti su meru“.

 

Mintys – apie R. Seibučio paramos fondą

Apie mieste sklandančius gandus, kad už paramą merui, „taikdariu“ skyriaus gretose vadinamam A. Dočkui jau pažadėta Sporto centro direktoriaus kėdė, A. Dočkus juokėsi: „Nesąmonė! Man patinka dirbti darbą, bet ne vadovauti. Dar sovietmečiu galėjau tapti vienos mokyklos vadovu, bet atsisakiau. Nemėgstu biurokratinio darbo. Noriu matyti konkrečius rezultatus“.

Pavyzdys – jo auklėtinio Reinaldo Seibučio šuolis į krepšinio aukštumas.

„Jo pasiekimai – man geriausi tokio konkretaus, kartais kitiems nematomo darbo įvertinimas“, – sakė liberalsąjūdietis.

Žymus kurorto treneris-politikas prisipažino su R. Seibučiu svarstąs įkurti jo vardo jaunųjų palangiškių sportininkų rėmimo fondą.

„Manau, kad tai dar pavyks šiais metais“, – sakė A. Dočkus.

Jis dėkoja savo bendrapartiečiams, kad jie, jam vadovaujant skyriui, darė visą „juodą darbą“.

„Atvirai sakau: jeigu bus tokia padėtis, nekelsiu savo kandidatūros į skyriaus pirmininko pareigas. Priežastis paprasta: tiesiog tam neturėčiau pakankamai laiko“, – sakė liberalsąjūdietis.

Anot jo, skyriuje yra pakankamai žmonių, galinčių jį sėkmingai vesti į savivaldos rinkimus 2015-ųjų pradžioje.

„Tai rolei, mano akimis, tiktų ir Robertas Ramanauskas, Remigijus Makauskas, ir Dalia Perepliotovienė, kuriai ypač esu dėkingas už sėkmingai atliktą ant jos pečių gulusį „juodą“ partinį darbą. Būtų gaila, kad Eimutis negalėtų vesti skyriaus į rinkimus dėl nežinia kiek užsitęsiančio tyrimo“, – sakė A. Dočkus.

 

Liberalių kurorto partijų jungtuvės nepavyko

Susijungę liberalai, jis neabejoja, būtų nemenka atsvara vis labiau kurorte pozicijas sutvirtinantiems konservatoriams, bet du derybų raundai su liberalcentristais pasibaigė tuščiomis rankomis.

„Mūsų skyrius nori, – tam pritarė ir partijos vadovybė – kad liberalcentristai, norintys papildyti mūsų gretas, tai darytų individualiai – pagal partijos įstatus rašytų pareiškimą, pateiktų mūsų partijos dviejų žmonių rekomendacijas. Mes – prieš, kad jie būtų priimti vienu užmoju, pagal pateiktą sąrašą“, – sakė laikinasis miesto liberalsąjūdiečių pirmininkas.

Antras liberalsąjūdiečių reikalavimas buvo, kad, priimti į jų skyrių liberalcentristai, tik po trejų mėnesių būtų renkami į skyriaus valdymo organus.

„Į mūsų tarybą ir pirmininko pareigas taip pat“, – sakė A. Dočkus.

Bet net į pajūrį su Palangos liberalcentristais derėtis atvykusiam Eligijui Masiuliui, Lietuvos Liberalų sąjūdžio pirmininkui, nepavyko šiais kertiniais klausimais susitarti.

„Įsitikinęs, kad kolegoms liberalams buvo sudarytos labai palankios sąlygos. Regis, susijungimui dabar – šaukštai po pietų. Nuo gruodžio pradžios iki šiol iš kurorto liberalcentristų – jokių žinių. Dabar jau laikas – dirbti rinkimams“, – pastebėjo pašnekovas.

Laikinasis pirmininkas vadintų „geru pasiekimu“, jeigu liberalsąjūdiečiai 2015-2019 metų Taryboje iškovotų 3-4 mandatus.

 

Kitų savivaldos rinkimų prognozės

A.Dočkus neabejoja, kad konservatoriai susižers daugiausiai mandatų kituose savivaldos rinkimuose.

„Manau, kad jie turės 8 ar net 10 mandatų, – mano liberalus politikas. – Antri, manau, bus socialdemokratai – su užtikrintais 2-3 mandatais, dar gali vieną kitą mandatą prisidėti, jeigu ir toliau sėkmingai dirbs A. Butkevičiaus vadovaujama vyriausybė ir jis pats“.

„Tai jau turime naują Palangos savivaldybės Tarybos koaliciją“, – man išsprūdo.

„Viskas įmanoma“, – spėjo A. Dočkus.

Jo prognozėmis, liberalcentristai „iš inercijos“ įsimes 1 ar 2 mandatus; „darbiečių“ galimybės, ko gero, net prastesnės. Du mandatus, anot Tarybos nario, „tradiciškai pasiims“ centristai.

„Nurašau „tvarkiečius“ kol kas. Bet optimistiškai dėliojant, ir mandatų Taryboje tiek nėra“, – juokėsi A. Dočkus.

Jis sakė, kad partijos skyrius dar nėra „prisėdęs rimčiau“ prie savivaldos rinkimų programos – tai atidedama rudeniui.

„Bet mums sukonkuruoti su konservatoriais bus labai labai sunku. Galime siūlyti idėjas, bet jeigu tektų būti opozicijoje, jos niekada nevirs kūnu“, – sako jis.

A. Dočkus negalėjo išskirti kažkurio nors ryškiausio liberalsąjūdiečių kartu su koalicijos partneriais pasiūlymo.

Pašnekovas neslepia, kad kai kuriais klausimais, jo ir kolegų skyriuje, nuomonės išsiskiria.

„Pavyzdžiui, esu už tai, kad automobiliai, įvažiuojantys į Palangą būtų apmokestinti. Esu už, kad prekyba alkoholiu po pusiaunakčio J. Basanavičiaus gatvėje būtų uždrausta. Esu prieš „laisvos zonos“, kur jaunimas galėtų šėlioti iki paryčių, steigimą“, – sakė A. Dočkus.

 

Nė dienos – be treniruotės „Labrytyje“

62 metų A. Dočkus – vienas vyriausių Tarybos politikų – sportiškais terminais kalbant, trečioje vietoje – po A. Stankaus ir R. Kirstuko, bet, neabejotinai, pats sportiškiausias miesto politikas.

„Retą dieną praleidžiu neparisnojęs „Labryčio“ trasa. Joje keliskart sutikau ir dviračiu važiuojantį merą Šarūną Vaitkų, anksčiau joje sutikdavau prakaitą liejantį amžiną atilsį Giedrių Šatkauską“, – sakė A. Dočkus.

Jis kurorte pasigendąs atvirų, gerų lauko teniso kortų, o pamėgtoje „Labryčio“ trasoje pastebėjęs, kad tik prie vienų treniruoklių sporto mėgėjai renkasi.

„Kitų, tų medinių, esančių atokiau, nė nepastebi – jie nuolat tušti“, – pastebėjo Tarybos narys, kuriam sportas tepa sviestą ant duonos ir jau seniai tapo gyvenimo būdu.

Žinomo miesto trenerio, tapusio politiku, dėmesį miestelėnai, taip pat propaguojantys sveiką gyvenseną, atkreipė į daugiau priežiūros reikalaujančią trasą.

„Būna, kad bėgi, o kojos kabinasi už kyšančios šaknies“, – išgirdęs.

Iš ne vienos moters A. Dočkus jau išgirdęs, kad jos nesaugiai jaučiasi tursnodamos pro treniruoklius, prie kurių kartais būriuojasi įtartini žaliūkai.

„Svarbiausia, manau, kad treniruokliams „Labrytyje“ – ne geriausia vieta. Mano manymu, optimaliausia vieta jiems būtų buvusi prie vaikų žaidimo parko. Tuomet ir nuogąstavimų moterims dėl saugumo nebūtų, ir nereikėtų lakstyti nuo vieno prie kito treniruoklio“, – pasakojo A. Dočkus.

Guvus Tarybos narys tiki, kad ir patys politikai netolimoje ateityje skirs daugiau dėmesio sveikatingumo bei sveikos gyvensenos skatinimui.

„Į Tarybos posėdžius aš galėčiau atvažiuoti ir dviračiu. Tik ar nebūsiu „balta varna“, kai kiti Tarybos nariai lips iš mašinų?“ – šypsojosi A. Dočkus.

Jūsų komentaras:

vienalyčiai?... 2014-02-27 16:40 (. / IP: 86.100.63.40)
čia tas "liberastųsujudis už piderstus"!?.. su poetėm ... ir kovotojai su vėjo malūnais?

Taip pat skaitykite

Palangos Trečiojo amžiaus universitetas išleido savo senjorus net penkiems mėnesiams atostogų, tikėdamas, kad šie ramiai ilsėsis iki naujųjų mokslo metų – spalio 1 dienos. Tačiau šokėjai nusprendė – jokių atostogų. To ir mokė mus etatiniai ir neetatiniai universiteto vadovai – siekti kuo daugiau sužinoti, bendrauti, džiaugtis. Tuo labiau, jog ir kitų...


Nuo spalio 21 dienos iš pareigų atleidžiama Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) Palangos skyriaus vedėja Nijolė Jonikienė. Palangos skyriaus vedėjo funkcijas atliks vyriausiasis specialistas Martynas Mikelevičius. Palangos skyriaus vedėjai trauktis iš pareigų buvo pasiūlyta po to, kai paaiškėjo gausybė šio teritorinio NŽT padalinio veiklos pažeidimų. NŽT Palangos...


Po beveik du mėnesius trukusios pertraukos į eilinį Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdį susirinkę gerai pailsėję kurorto politikai su įkarščiu kibo į darbą. Išklausę kolegos, UAB „Palangos butų ūkis“ direktoriaus Dano Palucko pareiškimo, po kurio socialdemokratas toliau posėdyje nebedalyvavo, praktiškai tylomis praleidę klausimus, susijusius su...


Dar praėjusių metų rudenį tvirtai žadėjęs palikti politiką savivaldybės Tarybos narys Arvydas Dočkus, laikinai einantis Liberalsąjūdžio Palangos skyriaus pirmininko pareigas, šiandien prisipažįsta tai paskelbęs per anksti: „Per tuos tris metus pavyko „perkrimsti“ Tarybos darbą, jos „virtuvę“. Lieku politikoje, kad įgyvendinčiau savo planus, ypač sporto...


Vakar Klaipėdos miesto apylinkės teismas priėmė nutartį dėl Palangos miesto savivaldybės Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vedėjo Svajūno Bradūno, kuriam įtarimai dėl galimo piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi siekiant asmeninės naudos perkvalifikuoti į įtarimus dėl galimo piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi ir kyšio paėmimo. Valdininkas trims mėnesiams nušalinamas...


Laikraščiui „Palangos tiltas“ reikalinga(-as) maketuotoja(-as)-dizainerė(-is) dirbti redakcijoje pirmadieniais ir ketvirtadieniais. Būtina mokėti dirbti Adobe


„Mama, tėte, aš nenoriu į mokyklą!“

Vilma MAŽEIKIENĖ , 2012 10 25 | Rubrika: Jūros vaikai

Vaikas iš prigimties yra gana smalsi būtybė, turinti stiprų poreikį pažinti aplinkinį pasaulį, jį tyrinėti, mokytis naujos jam įdomios veiklos, taip pelnydamas suaugusiųjų palankumą bei įgydamas pasitikėjimą savimi. Taigi, kas atsitinka, kad motyvacija pažinti, mokytis naujų dalykų krenta? Skirtingais amžiaus tarpsniais galimos skirtingos priežastys.


Daugeliui jaunimėlio atstovų vasara – „išsigelbėjimas“ nuo nemalonaus pinigų kaulijimo iš tėvų. Vieni moksleiviai renkasi ledų pardavėjo darbą, kiti – padavėjo. Tačiau neteko sutikti nė vieno, kuris, esant  galimybei, norėtų dirbti sanitaru ligoninėje. Palangos senosios gimnazijos moksleivis  Kasparas Aleknavičius, kuris kitų švelniai pravardžiuojamas „genijumi“, pasiryžo būtent...


Vienas didžiausias Palangos savivaldos rinkimų netikėtumų – vieno Palangos konservatorių sąrašo politinių sunkiasvorių Vaido Šimaičio kritimas iš antros priešrinkiminio sąrašo vietos į septintąją po rinkėjų reitingavimo. Likęs be Tarybos nario mandato, Tėvynės Sąjungos-Krikščionių demokratų partijos (TS-LKD) Palangos skyriaus pirmininko pavaduotojas viliasi, kad, geriausiu atveju, po...


Merų rinkimai turėtų padaryti galą politinėms postų dalyboms

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas, 2010 03 20 | Rubrika: Miestas

Lietuvos valdžios institucijų koridoriuose užvirė ginčai dėl tiesioginių mero rinkimų. Liekant mažiau nei metams iki savivaldos rinkimų Seimas tokią galimybę bevelija numarinti dar vienai kadencijai.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius