Tarybos posėdis: nuo skambių priešrinkiminių pareiškimų iki ginčų dėl vieno euro cento

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014-08-28
Peržiūrėta
1583
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Tarybos posėdis: nuo skambių priešrinkiminių pareiškimų iki ginčų dėl vieno euro cento

Po beveik du mėnesius trukusios pertraukos į eilinį Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdį susirinkę gerai pailsėję kurorto politikai su įkarščiu kibo į darbą. Išklausę kolegos, UAB „Palangos butų ūkis“ direktoriaus Dano Palucko pareiškimo, po kurio socialdemokratas toliau posėdyje nebedalyvavo, praktiškai tylomis praleidę klausimus, susijusius su miesto biudžetu, finansinėmis ataskaitomis bei praėjusių metų Savivaldybės strateginių veiklos bei plėtros planų įgyvendinimu, tarybos nariai aiškinosi, kas gali vadovauti poliklinikai – gydytojas ar santechnikas, ginčijosi dėl kelionės miesto autobusais kainų perskaičiavimo į eurus, gilinosi į UAB „Palangos vandenys“ nebenaudojamo turto pardavimo reikalus bei smulkiai analizavo klausimus, susijusius su teritorijų planavimu.

 

„Palangos butų ūkis“ – nekaltas?..

Prieš pereinant prie posėdžio darbotvarkėje numatytų klausimų svarstymo į tribūną pakilo Tarybos narys, UAB „Palangos butų ūkis“ direktorius D. Paluckas, apkaltinęs Palangos konservatorius skleidžiant šmeižikišką bei melagingą informaciją viename iš miesto laikraščių. Bet neteko girdėti, kad ponas Danas dėl šmeižto būtų kreipęsis į teismą...

„Viešai paskelbtame pareiškime į mane buvo kreipiamasi kaip į tarybos narį ir raginama atsiimti iš teismų mano vadovaujamos įmonės pateiktus skundus, dėl kurių palangiškiai esą įsukti į beprasmišką teismų maratoną. Tuo tarpu ne „Palangos butų ūkis“, o Savivaldybės administracija, rašydama atsiliepimą į mūsų skundą dėl daugiabučio Sodų g. 61, paprašė į bylą trečiaisiais asmenimis įtraukti gyventojus, taip padaryta ir kitais atvejais“, – aiškino D. Paluckas.

Pasak jo, bendrovė į teismą kreipėsi ne dėl gyventojų pareikštos valios, o dėl galimai pažeidžiančių galiojančius teisės aktus Savivaldybės administracijos direktorės įsakymų.

„Viską, kas vyksta dabar, aš vertinu kaip bandymus prieš rinkimus apjuodinti politinį oponentą“, – gražbyliavo D. Paluckas, matyt, pamiršęs, jog Klaipėdos administracinis teismas jau yra priėmęs neskundžiamas nutartis, kuriomis jo vadovaujamos bendrovės skundai atmesti.

 

Atsakymų vis tiek negauna

Apkaltinęs konservatorius teikiant tendencingą informaciją bei visuomenės nuomonės manipuliavimu, politikas „užvožė“ ir aktyviai palangiškei, nekart jį, kaip UAB „Palangos butų ūkis“ direktorių, kritikavusiai Albinai Rakauskienei – neva ji ne savo nuomonę išsakanti ir jį įžeidinėjanti.

„Visada išsakau tik savo nuomonę, kuri sutampa su daugelio palangiškių, su kuriais pasikalbu, mintimis. Iš jūsų vadovaujamos bendrovės, kiek bepateikčiau jai klausimų apie tai, kur leidžiami mūsų surinkti pinigai, atsakymų negaunu. Jūs giriatės, kad per 10 mėnesių kapitaliai suremontavote aštuonias laiptines. Bet, tarkime, mūsų name laiptinės remontui jūs tikrai negavote 51 proc. gyventojų sutikimo dėl remonto, ką privalėjote padaryti. Ir iki šiol, nors buvote prašytas, nepateikėte atsakymo, kokie konkrečiai darbai buvo atlikti ir kiek visa tai kainavo“, – kalbėjo A. Rakauskienė.

Atsakymo, tiesa, jau ne iš D. Palucko, o iš Savivaldybės administracijos laukia ir tarybos narys Vytautas Stalmokas. Jis teiravosi, kodėl iki šios dienos nevykdomas dar metų pradžioje priimtas sprendimas lizingo būdu pirkti Sporto centrui autobusą.

„Tuoj rugsėjo pirmoji, tuoj prasidės išvykos į varžybas, tai negi vaikai ir vėl bus vežami persenusiu nesaugiu autobusu, nors įgyti naujam buvo skirtos lėšos?“ – teiravosi Švietimo, kultūros ir sporto komiteto pirmininkas.

 

Kas vadovaus poliklinikai?

Debatų audra kilo priėjus iki klausimo dėl viešosios įstaigos Palangos pirminės asmens sveikatos priežiūros centro. Tarybos sprendimo projekte buvo numatyta keisti įstaigos įstatus, numatyti, jog jos vadovas iš vyriausiojo gydytojo bus pervadintas direktoriumi, parengti naujo konkurso šioms pareigoms nuostatai bei reikalavimai, numatyta, jog kol įstaiga turės naują vadovą, jai laikinai vadovaus Jūratė Mikutienė.

Ne vienam tarybos nariui kilo klausimas: tik prieš pusantro mėnesio panašus klausimas jau buvo svarstytas Taryboje, ir tada įstaigos vadovo niekas „perkrikštyti“ neketino, o konkurso į šią pareigybę nuostatose buvo nurodyta, jog pretendentas privalo turėti medicininį išsilavinimą. Dabar šios nuostatos neliko.

„Ar, suteikus teisę konkurse dalyvauti tiek inžinieriui, tiek ekonomistui, tiek santechnikui, kurie gali neskirti otolaringologo nuo ginekologo ar apskritai nesuprasti, kas, tarkim, yra reabilitacija, neprisišauksime problemų?“ – teiravosi Klaipėdos Jūrininkų ligoninės Palangos departamento direktorius Remigijus Kirstukas. O V. Stalmokas siūlė iš pradžių atlikti Savivaldybei pavaldžios įstaigos auditą, ir tada pasižiūrėti, kokios srities specialistas geriausiai tiktų vadovauti vadinamajai poliklinikai.

Sprendimo projektą pristatęs Juridinio ir personalo skyriaus vedėjas Petras Kaminskas pastebėjo, jog praktiškai visose Respublikos gydymo ar sveikatos priežiūros įstaigose, išskyrus kelias Klaipėdos regione, jų vadovų pareigos seniai vadinamos nebe „vyriausiasis gydytojas“, o „direktorius“. Tuo tarpu kas gali dalyvauti konkurse, kaip ir pareigybės pavadinimą, nustato sveikatos ministras savo įsakymais.

 

Nepatiko kaina

Dar viena diskusijų papliūpa kilo svarstant klausimą dėl keleivių vežimo reguliariaisiais reisais vietinio susisiekimo maršrutais tarifų dydžių. Sprendimo projektą pristatęs Ūkio ir turto skyriaus vedėjas Kostas Jakubauskas atkreipė politikų dėmesį, kad patys tarifai nesikeičia. Tačiau atsižvelgiant į teisės aktus, susijusius su euro įvedimu, privalu pravažiavimo kainas perskaičiuoti eurais.

Kai kuriems tarybos nariams užkliuvo vienas perskaičiuotasis punktas: nuo birželio 1-osios iki rugpjūčio 31-osios kelionė nuo Palangos iki Šventosios nuo 2,50 Lt kyla iki 3,50 Lt, o tai lygu vienam eurui ir vienam euro centui. Būtent tas vienas euro centas ir sukėlė diskusiją: esą tiek keleiviams, tiek vairuotojams, kurie patys renka pinigus ir parduoda kelionės bilietus, dėl to pinigėlio kilsią nepatogumų. Teirautasi, ar kalbėta su pačiais vežėjais – UAB „Vlasava“, ir ar šiems neužkliuvęs toks tarifas?

Pasak K. Jakubausko, „Vlasava“ tame problemos neįžvelgianti. „Apvalinti“ kainos į didesnę pusę negalima, o nubraukti centą ir palikti vieno euro kainą, tie patys vežėjai nesutinka: jiems būsią nuostolių, o tokiu atveju juos padengti turėtų Savivaldybė.

Tiek K. Jakubauskas, tiek Palangos meras Šarūnas Vaitkus priminė, jog praėjus pusmečiui po euro įvedimo bus galima tarifus perskaičiuoti, ir jeigu jau kilsią problemų dėl to vieno euro cento, bus galima žiūrėti, kaip kainas diferencijuoti.

 

„Palangos vandenų“ turto dar neparduos

Abejonių ne vienam politikui kilo ir pradėjus svarstyti sprendimo projektą dėl leidimo UAB „Palangos vandenys“ parduoti nekilnojamąjį turtą. Minėtąjį turtą sudaro vandens bokštas, 116 m metalinio tinklo tvoros, 10,8 m lietaus kanalizacijos, 13 m vandentiekio tinklų, 2 tūkst. mm vandens nugeležinimo įrenginys ir artezinis gręžinys, o viso to likutinė vertė – 1 tūkst. 984,77 Lt. Šis turtas tapo nebenaudojamu ir nereikalingu po to, kai pernai buvo pakloti vandentiekio tinklai iki naujai statomo Nemirsetos kempingo ir šie tinklai buvo sužiedinti su gyvenvietės vandentiekio tinklais, o vandenvietės veikla šių metų pradžioje galutinai sustabdyta.

Kaip Tarybos narius informavo posėdyje dalyvavęs bendrovės direktorius Virgilijus Beržanskas, stebėtojų taryba pritarė nurodyto turto pardavimui. Konkurso būdu parinktas turto vertintojas nustatė, jog Nemirsetos vandenvietėje esančio turto vertė rinkos kainomis šių metų gegužės 14 dienai yra 51 tūkst. Lt.

Būtent ši kaina ir sukėlė abejonių: pasak politikų, kalba šiuo atveju eina ne apie įrenginius, kurie išties niekam nereikalingi, o apie 13,18 arų pušų apsuptą sklypą, kurio vertė tikrai ne keliomis dešimtimis tūkstančių litų skaičiuojama. Tiesa, žemė esanti valstybės, su kuria yra sudaryta sklypo nuomos sutartis iki 2044 metų.

„Dabar parduosime „vamzdį“, paskui ateis žmonės sklypo paskirties keisti“, – sakė V. Stalmokas.

Padiskutavę, gal derėtų miestui perimti bendrovės turtą ir pačiam per turto privatizavimo komisiją skelbti aukcioną, politikai šio klausimo svarstymą atidėjo.

 

Taršė detaliuosius planus

Sprendimo projektas dėl „Palangos vandenų“ turto buvo pirmasis iš kelių šiame posėdyje atidėtųjų: kaip niekada plačiai Tarybos nariai aptarinėjo ir tiesiog taršė visus sprendimų projektus, susijusius su teritorijų planavimu.

Sprendimo projektas dėl žemės sklypo prie Suominio gatvės detaliojo plano koncepcijos patvirtinimo atidėtas, nes kartu su juo nebuvo pateikta infrastruktūros sutartis. Sprendimo projektas dėl žemės sklypų Ošupio tako 9 ir 9A detaliojo plano patvirtinimo ir naudojimo būdo pakeitimo atidėtas, nes daugumai tarybos narių kilo neaiškumų dėl to, kokiu būdu sklypo savininkai, jeigu jame prasidėtų statybos, į tą sklypą patektų: Molo gatvės tęsinio dar nėra, o pačiu Ošupio taku gali važiuoti tik dviratininkai.

Dviems sprendimų projektams dėl žemės sklypo Sermisečio g. 7 detaliojo plano patvirtinimo ir dėl žemės sklypo Elijos g. 6 detaliojo plano, kuriuo ketinta sklypais suskaidyti teritoriją, kurioje pagal Šventosios detalųjį planą turėjo atsirasti golfo aikštynas, patvirtinimo apskritai nepritarta.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Daugeliui šalies savivaldybių tarybų narių vos ne iki cento išgrandant leidžiamą paimti išmoką, pasirodo, yra ir vietos politikų, kurie biudžeto nemelžia.


Trečiadienį, balandžio 26 d., šaukiamas pakartotinis pirmasis dešimtojo šaukimo Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdis. Jame visiems 21 Tarybos nariams ir merui teks prisiekti iš naujo. Kaip jau skelbta, praėjusį pirmadienį, balandžio 17 d., Palangos miesto dešimtojo šaukimo savivaldybės taryba jau rinkosi į pirmąjį savo posėdį, jame prisiekė ir naujosios kadencijos vietos politikai, ir...


Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 13 straipsnio 6 dalimi, 20 straipsnio 2 dalies 1 punktu, Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento, patvirtinto Palangos miesto savivaldybės tarybos 2020 m. lapkričio 4 d. sprendimo Nr. T2-217 „Dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento tvirtinimo“ 1 punktu (su vėlesniais pakeitimais), 34 ir...


Šis žiemos sezonas Lietuvos gyventojus pasitiko su rekordiškai didelėmis sąskaitomis už šildymą ir elektrą. Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos duomenimis, vidutinė šilumos kWh kaina 2021 m. gruodžio mėn. didėjo 60 proc., o 2022 m. sausį – beveik 80 proc., lyginant su prieš metus buvusiomis šildymo kainomis. Ekspertai nežada, jog kainos mažės, o gyventojai nerimauja, ar ateityje tokios...


„Esu įsitikinusi, kad man taip pat teko susidurti su jūsų laikraštyje aprašytais mažamečiais berniukais-chuliganiukais, kurie užpuolė ir apvogė senjorę palangiškę miesto centre. Apie tai perskaičiau naujausiame laikraščio „Palangos tiltas“ numeryje,“ – sakė šiandien, pirmadienį, kovo 1 d., „Palangos tiltui“...


Neįprastai šilta žiema taupo Palangos komunalinio įmonės, UAB "Palangos komunalinis ūkis" pinigus.


Penktadienį, rugsėjo 6 d., Palangoje susirinko šalies miestus tvarkančių įmonių atstovai – kurorte vyko Lietuvos savivaldybių komunalinių įmonių asociacijos (SKIA) tarybos posėdis, kurio metu buvo aptariami šalies komunalininkams aktualiausi klausimai. „Palangos komunalinis ūkis“ šios asociacijos veikloje dalyvauja dar tik pirmus metus, tad ir SKIA...


Palangoje vykusiame euro seminare gyventojai ir verslo atstovai aktyviai domėjosi jiems rūpimais praktiniais euro įvedimo klausimais. Valstybės institucijų atstovai daugiausia palangiškių klausimų sulaukė dėl litų keitimo į eurus galimybių, viešojo transporto bilietų ir įvairių kuponų galiojimo laiko bei kitų klausimų.


Po beveik du mėnesius trukusios pertraukos į eilinį Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdį susirinkę gerai pailsėję kurorto politikai su įkarščiu kibo į darbą. Išklausę kolegos, UAB „Palangos butų ūkis“ direktoriaus Dano Palucko pareiškimo, po kurio socialdemokratas toliau posėdyje nebedalyvavo, praktiškai tylomis praleidę klausimus, susijusius su...


Pirmasis tarybos posėdis - sklandus farsas

Alvydas Ziabkus, "Lietuvos ryto" apžvalgininkas, 2011 04 17 | Rubrika: Miestas

Darbą pradėjusi naujos kadencijos Palangos miesto taryba jokių staigmenų nepateikė. Nepaisant sklandžiusių gandų apie kai kurių valdančiosios koalicijos sutartį pasirašiusių partijų užkulisines derybas su mažumoje likusiais trijų partijų atstovais, kaip ir buvo žadėta beveik prieš pusantro mėnesio, miesto meru išrinktas konservatorius Šarūnas Vaitkus, o jo pavaduotoju - liberalų ir...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius