Atidarant Palangos šunų vedžiojimo ir dresavimo aikštelę laikytis saugaus atstumo prašyta ne dėl „kovido“ (FOTO GALERIJA, PILDOMA)

"Palangos tilto" informacija, 2020-08-19
Peržiūrėta
427
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Atidarant Palangos šunų vedžiojimo ir dresavimo aikštelę laikytis saugaus atstumo prašyta ne dėl „kovido“ (FOTO GALERIJA, PILDOMA)

Šiandien, rugpjūčio 19 d., Palangoje šunų augintojus bei mylėtojus pradžiugino ilgai lauktas įvykis – priešais „Rimi“ prekybos centrą buvo atidaryta šiuolaikiška, beveik 300 metrų ilgio šunų vedžiojimo ir dresavimo aikštelė. Tiek keturkojų uodegų vizgintojų – ir beuodegių raumeningų šunų veislių, teisybę pasakius – Palanga vienoje atviroje erdvėje, ko gero, dar nebuvo mačiusi. Nors įvairaus dydžio ir plauko šunys elgėsi labai civilizuotai ir pagarbiai vienas kitam, renginio vedėjas Tautvydas Lubys „dėl visa pikta“ paprašė keturkojų šeimininkų, kad jų numylėtiniai laikytųsi vienas kitam...saugaus atstumo.
Paprašytas tarti žodį, Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus, kalbėjo lakoniškai ir trumpai: „Džiaukitės. Kartu su savo augintiniais.“
Pasak mero, modernios šunų dresavimo ir vedžiojimo aikštelės visuomenė laukė jau seniai. Vieta jai tai pat pasirinkta ne atsitiktinai. „Sulaukdavome gyventojų prašymų įrengti šunų vedžiojimo aikštelę. Matome, kad keturkojų augintojai būtent šią vietą noriai rinkdavosi šunims vedžioti. Tad atsižvelgdama į gyventojų pasiūlymus bei poreikius, Savivaldybės taryba skyrė lėšų šunų vedžiojimo aikštelei įrengti. Džiaugiamės, kad jau netrukus visuomenė turės modernią aikštelę, kurioje galės pavedžioti savo augintinius, juos dresuoti“, – sakė Š. Vaitkus.
UAB „Palangos komunalinis ūkis“, kurio vyrai ir įrengė šią aikštelę, direktorius Gediminas Valinevičius sakė „Palangos tiltui“, kad tik iš pirmo žvilgsnio aikštelė atrodanti nesudėtinga.
„Šioje vietoje žemėje yra labai daug įvairių komunikacijų tinklų – ir elektros, ir vandentiekio, ir šilumos, ir ryšių – todėl turėjome dirbti labai atsargiai, kad jų neužkabintumėme,“ – sakė G. Valinevičius.
Aikštelės pastatymas ir visų įrenginių keturkojams pastatymas, taip pat apšvietimas, aptvėrimas miesto komunalinio įmonei kainavo šiek tiek daugiau ne 50 tūkstančius eurų.
Ją statant, kurorto komunalininkai konsultavosi ir su kinologais. „Jie mums paaiškino, kokia įranga šunims būtų reikalinga, kokiais atstumais jie turi būti pastatyti ir panašiai,“ – sakė G. Valinevičius.
Aikštelės plotas – 25 metrai.
Į truputį provokuojantį klausimą, kiek šunų vienu metu galės tursenti aikštelėje, G. Valinevičius atsakė su sąmoju: „Priklauso nuo šunų charakterio. Jeigu jie blogi, tai ir du šunys aikštelėje susipjaus.“
(PILDOMA)

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Šiandien, rugpjūčio 19 d., Palangoje šunų augintojus bei mylėtojus pradžiugino ilgai lauktas įvykis – priešais „Rimi“ prekybos centrą buvo atidaryta šiuolaikiška, beveik 300 metrų ilgio šunų vedžiojimo ir dresavimo aikštelė.


Rugpjūčio 19 d. 17 val. Palangoje šunų augintojus bei mylėtojus pradžiugins ilgai lauktas įvykis – bus atidaroma šiuolaikiška šunų vedžiojimo ir dresavimo aikštelė, įrengta priešais „Rimi“ prekybos centrą, plataus žolyno vietoje tarp Klaipėdos plento ir automobilių stovėjimo aikštelės, kurioje vasaros savaitgaliais vyksta...


Ryškėja būsimosios šunų vedžiojimo aikštelės netoli parduotuvės LIDL kontūrai: įranga jau važiuoja, tvora ir apšvietimas jau montuojami. Aikštelės atidarymas įvyks rugpjūčio viduryje.


Šią savaitę netilo "Palangos tilto" telefonas: Valstybinė mokesčių inspekcija, pakvietusi po "kovido" mokesčių mokėtojus apsilankyti vietos VMI padaliniuose ir pasirūpinti gyventojų pajamų mokesčiu ir kitomis mokestinėmis prievolėmis, sukėlė palangiškių pasipiktinimo bangą.


Mano vaikystės mylimiausių knygų autorė Astrida Lindgren, palikdama šį pasaulį yra sakiusi: žmogaus gyvenimas turėtų pasibaigti iš lėto, palengva, lapas po lapo, kaip tas rudeninis medis, tol, kol jis taps nuogas.


Finansus, atrodo, paprasta valdyti, kol jie nėra tavo. Asmeniniai finansai dažnai susideda iš kelių piniginių įplaukų ir daugybės išlaidų, pavyzdžiui, mokesčiams, sporto klubo abonementui, apsipirkimui ir pan. Protingai paskirstyti pinigus ir neišlaidauti būtina, mat tai užtikrina, kad vėliau neturėsite skolų, būsite finansiškai nepriklausomi, o kartais galėsite...


Paliktos šunų „dovanėlės“ ant gatvių ar šaligatvių – nuolatinė problema, kuri kaip skaudulys gelia kiekvieną miestelėną. Nors visi šią bėdą mato, tačiau ne visi šunelių savininkai linkę palaikyti švarą mieste. O ir tam padaryti pats miestas nelabai suteikia galimybių, mat nėra tam skirtų dėžių, nei specialiai šunų vedžiojimui įrengtų aikštelių.


Daugelyje Lietuvos miestų šunų vedžiojimo aikštelės nebėra naujiena. Jose augintinių šeimininkai gali laisvai vedžioti savo šunis, nepiktinant kaimynų, jog teršiama aplinka po jų langais. Palangoje tokių aikštelių nėra ir kol kas jų įrengimas – nenumatytas, tačiau kaip patikino Palangos miesto savivaldybės administracijos direktorius Valerijus Kuznecovas, pamažu žengiama šia linkme.


Jau beveik dvidešimtmetį kolekcionuojantis suvenyrinius šunis Vytautas Kusas pernai Palangoje įkūrė šunų muziejų. Tai vienintelis toks muziejus Pabaltijo šalyse. Šis muziejus anksčiau buvo V. Kuso dirbtuvės ir joje eksponuojami paveikslai bei miniatiūros, tačiau dalį studijos jis paaukojo įkurti šunų muziejui.


Geriausiųjų šunų parodoje  1

Rasa GEDVILAITĖ, 2009 11 04 | Rubrika: Kultūra

Spalio 8-11 dienomis Slovakijos sostinėje Bratislavoje vykusioje Pasaulinėje šunų parodoje savo šuns grožį ir gabumus demonstravo ir palangiškė Sandra Kanapickaitė. Trumpaplaukis vengrų vižlas turėjo galimybę konkuruoti su iš viso pasaulio atvykusiais šunimis. O tokios veislės šunų, kaip Palangoje gyvenančio Bumo, parodoje susirinko net 89.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius