Audiogidas ateity turistus lydės ne tik Klaipėdoje, bet galbūt ir Palangoje

Palangos tiltas, 2018-07-26
Peržiūrėta
343
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Audiogidas ateity turistus lydės ne tik  Klaipėdoje, bet galbūt ir Palangoje

Pirmadienį Klaipėdoje, Anikės aikštėje, Uosto direkcija pristatė originalų nemokamą uostamiesčiui skirtą audiogidą.
Anikės lūpomis kalbantis gidas „Klaipėda Audio Guide“ bus naudingas miesto svečiams, ypač kruizinių laivų keleiviams – yra parengtas anglų bei vokiečių kalbomis, bei klaipėdiečiams.
Viena idėjos sumanytojų, Uosto direkcijos tarptautinių ryšių ir protokolo vadovė Kristina Gontier, teigė, kad pingant kruizams, vis daugėja turistų, kurie, užuot pirkę užsakomąsias ekskursijas, patys mieliau renkasi savarankiškas keliones po uostą, į kurį atplaukia laivas.
„Tad buvo subrandinta mintis sukurti turistinį maršrutą pėsčiomis po Klaipėdos senamiestį su nuotaikingu Anikės pasakojimu. Jis neapkrautas skaičiais, istoriniais faktais. Yra didysis ir mažasis maršrutas, trunkantys apie valandą ir pusantros, apimami 35 objektai ir 17 stotelių, – pasakojo K. Gontier. – Klaipėdos audiogido išskirtinumas – tai Taravos Anikės pasakojamos miesto istorijos, nutikimai, legendos, knygų ištraukos. Garso takelyje skambančios dainos, jūros bangų mūša, viduramžių miesto šurmulys turistus pasivaikščiojimo metu traukte įtraukia į miesto istorijos sūkurį. Maršruto pabaigoje kviečiama įkvėpti patyrimų dvasios, atsipalaiduoti, pasimėgauti viešnage Klaipėdoje“.
„Džiaugiamės, kad Uosto direkcija, kaip socialiai atsakinga įmonė, gali prisidėti prie miesto turizmo plėtros, o kartu ir gyventojų savišvietos. Neabejoju, kad visų mūsų, klaipėdiečių, siekis yra, kad miestas būtų gyvas ir patrauklus turistams. Simboliškai perduodame šią programėlę Klaipėdos turizmo informacijos ir kultūros centrui bei tikimės, kad ją pamėgs ir naudosis tiek svečiai, tiek klaipėdiečiai“, – sakė Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Arvydas Vaitkus.
Jis išmaniąją programėlę – audiogidą „Pažink uostamiestį su Taravos Anike“ simboliškai perdavė Klaipėdos miestui.
Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centro direktorė Romena Savickienė, pastebėjusi, kad ne viską mieste patiems pavyksta taip greitai pasidaryti kaip norėtųsi, džiaugėsi, kad centras turi tokius partnerius kaip Uosto direkcija.
„Šiandien galime pasidžiaugti ir tuo, kad eilę metų dirbdami kartu turime didėjantį kruizinių turistų srautą“, – sakė ji.
Audiogidas trimis kalbomis (lietuvių, anglų, vokiečių) pristato 35 lankytinus objektus, eksponuojama daugiau kaip 80 nuotraukų. Programėlėje taip pat yra parengti 3 trumpi pristatymai apie Lietuvą, Klaipėdą ir Klaipėdos uostą.
Audiogido turinys, nuotraukos ir garso takelis ateityje bus pildomi. Be to, programėlėje yra suformuota atsiliepimų ir įvertinimų skiltis, kurioje kiekvienas gali įvertinti programėlę arba nurodytu elektroninio pašto adresu parašyti laišką ir pateikti savo nuomonę, vertinimą, ir taip dalyvauti ateityje papildant programėlės turinį.
Šio audiogido generalinis rangovas – UAB „Peritus“. Istorinę medžiagą surinko ir pasakojimą sukūrė rašytoja Daiva Molytė-Lukauskienė.
Šiam projektui, įskaitant Klaipėdos miesto kruizinių keleivių srautų reguliavimo, pasiekiamumo studiją, Uosto direkcija gavo ES finansavimą pagal projektą „Žaliasis kruizų uostas“. Viso projekto vertė – 48 tūkst. Eur, iš jų audiogidui sukurti panaudota 29 tūkst. Eur.
Interneto ryšio reikia tik parsisiųsti programėlę, o vėliau ji veikia ir be tokio ryšio. Teigiama, kad ją bus galima papildyti, keisti, išplėsti ne tik Klaipėdos ribose – jau buvo pasiūlymas ir Palangą apimti.
Projektą įgyvendinusios UAB „Peritus sprendimai“ partneris Andrius Šiaudinis teigė, kad tai buvo vienas kūrybiškiausių darbų per 10 metų įmonės istoriją.
R. Savickienė vylėsi, kad kada nors bus galima pasiekti 100 kruizinių laivų vizitų per turistinį sezoną, tačiau A. Vaitkus oponavo, jog esant dabartinei uosto infrastruktūrai tai – nereali svajonė.
Jis sakė, kad džiaugiasi, kad naujieji savininkai nusprendė investuoti į „Laivitės“ teritoriją.
„21 krantinėje padarius apie 300 metrų ilgio pirsą, galės švartuotis didžiausi kruiziniai laivai. Ministerija preliminariai pritarė tokiam planui, šiemet teikdami savo strateginį planą, į jį įtrauksime ir šį projektą. Jį numato ir uosto bendrasis planas. Per kitus metus turėtų atsirasti projektas, o 2020 metais jau būtų galima pradėti ir statybas“, – sakė A. Vaitkus.
Rugsėjo pradžioje Klaipėdoje vyks konferencija, kurioje dalyvaus 10-ies kruizinių linijų atstovai. Teigiama, kad tai bus rekordinis skaičius per visą tokios konferencijos gyvavimo laikotarpį.

„Palangos tilto“ inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos gintaro muziejus jaunuosius lankytojus dar nuo vasaros pasitinka su naujiena – audiogidu vaikams lietuvių ir anglų kalbomis. Tai nemokama paslauga, sukurta vaikams nuo 7 iki 14 metų, bet puikiai tinkanti visai šeimai. Audiogido galima prašyti muziejaus kasoje – visos planšetės dezinfekuojamos, tačiau rekomenduojama turėti savo ausines arba esant nedaug...


Ne, 90 metų per Velykas sulaukęs palangiškis tremtinys Jurgis Poška gegužę mirė ne nuo koronaviruso pandemijos. Tačiau jo dukra, Irena Poškaitė, įsitikinusi, kad jeigu nebūtų buvę „kovido“ ir jo sukeltos panikos, jos guvus, darbštus ir blaivaus proto tėtis galbūt ir šimto metų būtų sulaukęs.


Ne, 90 metų per Velykas sulaukęs palangiškis tremtinys Jurgis Poška gegužę mirė ne nuo koronaviruso pandemijos. Tačiau jo dukra, Irena Poškaitė, įsitikinusi, kad jeigu nebūtų buvę „kovido“ ir jo sukeltos panikos, jos guvus, darbštus ir blaivaus proto tėtis galbūt ir šimto metų būtų sulaukęs.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Pirmadienį Klaipėdoje, Anikės aikštėje, Uosto direkcija pristatė originalų nemokamą uostamiesčiui skirtą audiogidą.


Šeštadienį, birželio 11 d., 10 val. per Lietuvos ryto televiziją pamatykite gražėjančią Palangą – laidos „Gyvenu čia“ kūrybinė grupė su vedėju Juozu Gaižausku televizijos žiūrovams pabers pluoštą įdomybių: akimirkos iš Palangos mugės, pokalbiai su meru, garsaus krepšininko treneriu, taip pat „Anapilio“ vilos paslapčių...


Dvi pirmosios lapkričio dienos Palangoje buvo kupinos susikaupimo, ramybės. Tik vienur kitur kurorte sušmėžuodavo koks nors vaiduoklis, velnias ar zombis, išpaišytu veidu ar dėvintis šiurpą keliančią kaukę. Kai netolimi kaimynai – Klaipėda, Švėkšna ar koks nors Dauglaukis Šilalės rajone – murkdėsi žiniasklaidos dėmesyje ir gausiais...


Savaitgalį Palangą okupavo ne tik poilsiautojai, bet ir gausybė šokėjų. Jų buvo visur – gatvėse, skvereliuose, aikštėse, kavinėse, kai kurie repetavo tiesiog parke ar pievutėse. Nors penktadienį oras buvo negailestingas šventei po atviru dangumi, tačiau šeštadienio vidurdienį lietingi debesys buvo išvaikyti. Muzika ir šokių...


Karklėje įsikūrusios sodybos „Poilsio namai Karklėje“ rekonstrukcijos projektas, finansuojamas ES struktūrinių fondų, vis dar nepradėtas įgyvendinti. „Jau buvo pradėtas ardyti vienas iš pastatų, tačiau apie šią įmonę išgirdome ne kokių kalbų, todėl atšaukėme sutartį ir pradėjome derybas su kita statybos įmone“, - kalbėjo ES projekto „Poilsio namų įrengimas Karklėje“ statybos vadovas...


Vicemerė atbaidė turistus

Alvydas ZALECKAS, 2010 04 17 | Rubrika: Miestas

Už mokesčių mokėtojų pinigus beveik savaitę Maskvoje praleidusi Palangos miesto savivaldybės mero pavaduotoja Marytė Vačerskienė, užuot išsamiai pristačiusi didžiausio Lietuvos kurorto privalumus, net nesiteikė atsakyti į žurnalistų klausimus. Vicemerė M.Vačerskienė Maskvoje viešėjo kovo pabaigoje, ten vyko tradicinė tarptautinė turizmo paroda MITT.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius