Šeštadienį žiūrėkite televiziją – išvysite ne tik gražėjančią Palangą, bet galbūt ir save patį

Palangos tiltas, 2016-06-09
Peržiūrėta
1809
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Šeštadienį žiūrėkite televiziją – išvysite ne tik gražėjančią Palangą, bet galbūt ir save patį

Šeštadienį, birželio 11 d., 10 val. per Lietuvos ryto televiziją pamatykite gražėjančią Palangą – laidos „Gyvenu čia“ kūrybinė grupė su vedėju Juozu Gaižausku televizijos žiūrovams pabers pluoštą įdomybių: akimirkos iš Palangos mugės, pokalbiai su meru, garsaus krepšininko treneriu, taip pat „Anapilio“ vilos paslapčių prielaidos. Būtinai pažiūrėkite bei paraginkite tai padaryti kaimynus – televizijos ekrane pamatysite ne tik įdomių palangiškių, bet galbūt ir save patį.
Dieną Palangoje laidos vedėjas su būreliu vietos gyventojų pradėjo kurorto žadinimu ir rytine mankšta netoli garsiojo jūros tilto. Su fizinio rengimo treneriu ir kūno kultūros mokytoju J. Gaižauskas aptarė jaunimo požiūrį į sportą, taip pat šio darbo specifiką. Laidos žiūrovai sužinos, kuris puikiai žinomas šalies rinktinės krepšininkas treniruojasi su šiuo treneriu prieš čempionatus ir prašo jo palaikymo prieš kiekvienas svarbias rungtynes.
Kurorto meras Šarūnas Vaitkus akcentavo siekį, kad Palanga turistams būtų patraukli ne tik šiltuoju metų laiku. Tam kuriama infrastruktūra: koncertų salės, vidaus sporto kompleksai, sanatorijos. Meras atskleidė, kad pradedamos modernaus baseino su pirčių kompleksu statybos, o jau 2018 metais duris atvers „Eglės“ sanatorija, kurioje bus naudojamas ne tik įprastas mineralinis vanduo, bet ir jūros. Taip pat laidos žiūrovai sužinos, iš kur į sanatoriją atkeliauja gydomasis purvas.
Laidos „Gyvenu čia“ komanda aplankė ir žymųjį Birutės parką. Apie jo istoriją, kūrimą, šimtamečius medžius, įstabias gėlių kompozicijas išsamiai pasakojo buvęs ilgametis parko direktorius Antanas Sebeckas.
Grafų Tiškevičių rūmų, kurie tuosyk buvo itin gausiai lankomi, nes vyko Muziejų naktis, Gintaro muziejaus vyriausioji muziejininkė Regina Makauskienė papasakojo apie grafų Tiškevičių gyvenimą, apie pastato ypatumus, apie išskirtinius muziejaus eksponatus. Paklausta, kurį eksponatą, be didžiojo gintaro luito, išskirtų kaip ypatingą, atsakė: „Tai – inkliuzų kolekcija. Mes turime penkiolika tūkstančių gintaro gabalėlių su pačiais įvairiausiais augmenijos ir gyvūnijos atstovais“. Vienas įspūdingiausių eksponatų – gintare įkalintas driežas, gyvenęs prieš penkiasdešimt milijonų metų.
Šalia „Anapilio“ vilos laidos vedėjas kalbino joje kuriamo Palangos kurorto muziejaus direktorių Jūratį Liachovičių. Pokalbis sukosi apie pastato istoriją, unikalumą. „Vilos paslaptis – aura. Ar rastumėte dar vieną kultūrinį pastatą, iš visų pusių apsuptą kopų ir miško? Ar rastumėte antrą pastatą, turintį tokią istoriją?“ – klausė J. Liachovičius. Taip pat žiūrovai sužinos, kodėl iš „Anapilio“ vilos sklinda baugūs garsai ir kas ją restauruojant rasta bokšte.
Susitikimas su archeologu Vladu Žulkumi kūrybinės komandos žinias papildė įdomiais faktais apie Palangos ištakas, senąsias šventvietes, gyvenimo pajūryje ypatumus.
Jau šį šeštadienį – naujojo laidos sezono naujovės, neatrastos Palangos vietos ir tai, ko nespėja pamatyti kurorto svečiai.

Palangos m. sav. inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Šeštadienį Palanga kviečia pasimėgauti išskirtiniu gintariniu lietumi – jau 15-tą kartą kurorte vyks didelio pramogautojų dėmesio kasmet sulaukiantis Gintarinis savaitgalis.


Matydami didžiules nekilnojamojo turto (NT) kainas, ypač Lietuvos pajūryje, dalis lietuvių nusprendžia būstą investicijai pirkti užsienio šalių kurortuose.


Penktadienį, gruodžio 4 d., Palanga nušvis kalėdinėmis spalvomis – tiek miesto centre ties Kurhauzu, tiek Šventosios centrinėje aikštėje bus įžiebtos Kalėdų eglės. Tiesa, atėjus prie žaliaskarių pasigrožėti šventiniu renginiu nebus galimybės – visas nuostabaus grožio, užburiantis ir į kalėdinės pasakos pasaulį įvedantis veiksmas vyks tik virtualioje...


Ne, 90 metų per Velykas sulaukęs palangiškis tremtinys Jurgis Poška gegužę mirė ne nuo koronaviruso pandemijos. Tačiau jo dukra, Irena Poškaitė, įsitikinusi, kad jeigu nebūtų buvę „kovido“ ir jo sukeltos panikos, jos guvus, darbštus ir blaivaus proto tėtis galbūt ir šimto metų būtų sulaukęs.


Ne, 90 metų per Velykas sulaukęs palangiškis tremtinys Jurgis Poška gegužę mirė ne nuo koronaviruso pandemijos. Tačiau jo dukra, Irena Poškaitė, įsitikinusi, kad jeigu nebūtų buvę „kovido“ ir jo sukeltos panikos, jos guvus, darbštus ir blaivaus proto tėtis galbūt ir šimto metų būtų sulaukęs.


Pirmadienį Klaipėdoje, Anikės aikštėje, Uosto direkcija pristatė originalų nemokamą uostamiesčiui skirtą audiogidą.


Palangos meras Šarūnas Vaitkus pirmadienį susitiko su Lietuvos žmonių su negalia sąjungos nariais, dalyvaujančiais neįgaliųjų, judančių rankomis varomais vežimėliais su specialiais priedais, maratone „Nugalėk save“. Palangoje apsilankę maratono dalyviai išbandė neįgaliesiems pritaikytą Lino taką, o susitikę su meru išsakė savo vertinimus ir pasiūlymus.


Šeštadienį, birželio 11 d., 10 val. per Lietuvos ryto televiziją pamatykite gražėjančią Palangą – laidos „Gyvenu čia“ kūrybinė grupė su vedėju Juozu Gaižausku televizijos žiūrovams pabers pluoštą įdomybių: akimirkos iš Palangos mugės, pokalbiai su meru, garsaus krepšininko treneriu, taip pat „Anapilio“ vilos paslapčių...


Savaitgalį Palangą okupavo ne tik poilsiautojai, bet ir gausybė šokėjų. Jų buvo visur – gatvėse, skvereliuose, aikštėse, kavinėse, kai kurie repetavo tiesiog parke ar pievutėse. Nors penktadienį oras buvo negailestingas šventei po atviru dangumi, tačiau šeštadienio vidurdienį lietingi debesys buvo išvaikyti. Muzika ir šokių...


Karate meistras, Lietuvos bei šių metų Europos čempionas, „Shodan“ klubo įkūrėjas, treniruojantis jame jaunus bei perspektyvius Kyokushin karate sportininkus ne tik iš Klaipėdos, bet ir Palangos Lukas Kubilius sutiko pasikalbėti su puslapio „O man ne dzin“redaktoriumi Alfredu Pumpuliu.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius