Augti su etnokultūra

„Palangos tilto“ informacija, 2009-10-17
Peržiūrėta
7
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Trečiadienį lopšelyje-darželyje „Žilvinas“ susirinko ikimokyklinio amžiaus vaikus ugdantys pedagogai iš Mažeikių, Telšių, Klaipėdos ir, žinoma, Palangos. Šio darželio pedagogai dalinosi etnokultūros vertybių perėmimo ir perteikimo patirtimi, kurios rezultatus demonstravo su auklėtiniais bei skaitė pranešimus.

 

Lopšelis-darželis „Žilvinas“, propaguojantis etnokultūrą ir besistengiantis įdiegti ugdomiems vaikams jos vertybes ir svarbą, tai atskleidė ir tądien susirinkusiems pedagogams. Direktorė Regina Lelienė iškėlusi klausimą, ar mylėti tėvynę garbinga, ar jau gėdinga, supažindino atvykusias pedagoges su Palanga ir jos pranašumais.

Muzikos mokytoja Rita Paulauskienė su vaikų etnografiniu ansambliuku „Patrepsiukas“ pasveikino svečius pasipuošę lietuvių liaudies tradiciniais rūbais ir nešini tuo metu naudotais instrumentais. Savo auklėtinius ypatingai papuošti pasistengė ir mokytoja metodininkė Modesta Abaravičiūtė. Šių vaikų grupė pademonstravo integruotus į ugdymo procesą folkloro elementus. Pasidalinę į grupes jie uždavinėjo vieni kitiems mįsles, erzinosi bei žaidė.

Pedagogės sutelkė didžiausią dėmesį į tai, kad lopšinių dainavimas, kykavimai bei ratavimai padeda tėvams ir vaikams užmegzti artimesnį ryšį, o taip pat tokiu būdu ir moko. Vaizdinė medžiaga suteikė progą pamatyti, kaip tai vyksta ir kokia būna vaikų reakcija.

Susirinkusios pedagogės turėjo galimybę pasidalinti savo patirtimi ir daug naujo sužinoti, todėl išvyko pakylėta nuotaika, prie kurios prisidėjo ir puikiai visam renginiui vadovavusi Vita Ulbienė, suteikusi daug žaismingos nuotaikos, pristatinėdama „Žilvino“ pedagoges bei linksmindama atvykėles.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Vienas reikšmingiausių būdų susipažinti su naujovėmis, plėsti asmenines, profesines ir dalykines kompetencijas yra dalijimasis metodine ir praktine darbo patirtimi. Palangos lopšelis-darželis „Gintarėlis“ nuo 1982 metų žengia sveikos gyvensenos keliu, todėl ypatingas dėmesys skiriamas vaikų sveikatos stiprinimui ir saugojimui. Mokykloje sudarytos sąlygos vaiko...


„Kažkas yra ne taip šitoje karalystėje“, - sako Palangos pedagogai, vasaromis papildomai uždarbiaujantys ne tik kurorto viešbučiuose, bet ir užsienio fabrikuose, tačiau į pirmadienį šalyje prasidėjusį neterminuoto pedagogų streiką neįsitraukia, nes priklauso kitai profesinei sąjungai, nei sukilimo iniciatoriai.


Lopšelyje-darželyje „Žilvinas“ verda darbai: atnaujinant visą pastatą, apšiltinamos darželio sienos, stogas, cokolis bei rūsio perdanga, vėliau bus pakeista statinio buitinių ir lietaus nuotekų sistema, šalto bei karšto vandens, šildymo sistemų vamzdynai, įrengta priešgaisrinė signalizacija.


Lopšelyje-darželyje „Žilvinas“ triūsia statybininkai – čia vyksta pastato modernizavimo darbai.


Gegužės 5 dieną nuo pat ryto Palangos lopšelyje-darželyje „Žilvinas“ vyravo sportinė nuotaika. Sirgaliai dalijosi pasigamintais plakatais, o mažieji krepšininkai ruošėsi tradicinėms varžyboms „Kylančios žvaigždutės“, skirtoms Lietuvos krepšinio 95-mečiui paminėti.


Lopšelio-darželio ,,Ąžuoliukas“ bendruomenė aktyviai įsijungė į Europos judumo savaitę. Rugsėjo 16 dienos ryte vaikai, pedagogai, darbuotojai, tėveliai susirinko į bendrą rytinę mankštą. Direktorė Rūta Regina Lukaitienė paskelbė Europos judumo savaitės pradžią ir palinkėjo visiems kuo daugiau judėti, būti geros nuotaikos. Mankštą nuotaikingai pravedė auklėtoja...


Gegužės 27-ąją Palangos lopšelyje-darželyje „Žilvinas“ girdėjosi šventinis šurmulys – į kasmetinį tradicinį renginį „Vaikyste, nusijuok!“, skirtą tarptautinei Vaikų gynimo dienai paminėti, rinkosi ugdytinių tėveliai, seneliai, sesės ir broliai. Šiais metais savo dainas ir šokius mažieji žilviniečiai skyrė jūrai.


Prieš „Protmūšio“ epidemiją neatsilaikė ir pedagogai

Palangos švietimo pagalbos tarnyba, 2013 02 28 | Rubrika: Miestas

Paskutinį vasario ketvirtadienį pedagogai rinkosi išbandyti savo jėgas Proto mūšyje. Renginį vedė Palangos švietimo pagalbos tarnybos psichologė Rasa Karalienė. „Protmūšį“ laimėjo logopedų ir specialiųjų pedagogų metodinis būrelis, tik keliais taškais nusileido biologai ir chemikai, garbingą trečią vietą iškovojo ikimokyklinio ugdymo...


Lopšelyje-darželyje ,,Žilvinas“ gyvenome gerumu ir viltimi...

Mokyklos tarybos narių vardu Rita Paulauskienė, 2011 01 12 | Rubrika: Miestas

Lopšelio-darželio „Žilvinas“ pedagogės įsitikinusios, kad senosios tradicijos padeda nepamiršti tautos šaknų, jungti gražiausias lietuvių švenčių tradicijas su šių dienų naujos kultūros elementais.


Augti su etnokultūra

„Palangos tilto“ informacija, 2009 10 17 | Rubrika: Miestas

Trečiadienį lopšelyje-darželyje „Žilvinas“ susirinko ikimokyklinio amžiaus vaikus ugdantys pedagogai iš Mažeikių, Telšių, Klaipėdos ir, žinoma, Palangos. Šio darželio pedagogai dalinosi etnokultūros vertybių perėmimo ir perteikimo patirtimi, kurios rezultatus demonstravo su auklėtiniais bei skaitė pranešimus.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas