Aukštai kilęs R. Palaitis nutūps Palangoje be kelnių, bet su išversta skūra?

Linas JEGELEVIČIUS, 2013-11-14
Peržiūrėta
873
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Raimundas Palaitis. / Delfi.lt nuotr.
Raimundas Palaitis. / Delfi.lt nuotr.

Kaip lakštingala negali nečiulbėti, taip buvęs vidaus reikalų ministras, vienas buvusių byrančios Liberalų ir centro sąjungos (LICS) vadų Raimundas Palaitis negali gyventi nepolitikavęs. Viešai pernai pareiškęs apie pasitraukimą iš aktyvios politikos, įžymus palangiškis tik neseniai LICS Palangos skyriui įteikė prašymą panaikinti jo narystę partijoje. Šio mėnesio pradžioje skyriui tai padarius, R. Palaitis ėmė sparną rėžti apie Palangos socialdemokratus ir jų lyderį Daną Palucką.

R. Palaitis domisi
socialdemokratais

„Taip, su R. Palaičiu per pastarąsias savaites esame keliskart susitikę, jis domėjosi skyriaus veikla ir užsiminė apie galimybę kada nors prie jo prisijungti, bet jokios kalbos apie jo pareiškimą stoti į partiją dar nebuvo“, – neneigė D. Paluckas.
Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkas ir Vyriausybės vadovas Algirdas Butkevičius neliko sužavėtas galimu nauju kandidatu į partiją: „Jeigu tai būtų tiesa, partijos Palangos skyriaus pirmininkui priminčiau, kad socialdemokratų politinės nuostatos su liberalu R. Palaičiu dažniausia prasilenkdavo“. Net jeigu buvusiam vidaus reikalų ministrui pavyks, nutūpus Palangoje, išversti skūrą, jis gali likti be paskutinių kelnių. Buvusiam vidaus reikalų ministrui R. Palaičiui gali tekti pakloti arti pusės milijonų litų – tiek įvertinta žala, kurią tuometis Vidaus reikalų ministerijos vadovas padarė valstybės biudžetui 2011-aisiais metais, neteisėtai atleisdamas iš Valstybės tarnybos departamento prie VRM direktorių Osvaldą Šarmavičių (beje, socialdemokratą), o vėliau – buvusius Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos vadovus Vitalijų Gailių ir Vytautą Giržadą.
Generalinė prokuratūra šiuo metu sprendžia, ar prokurorui yra pagrindo, ginant viešąjį interesą, inicijuoti teisminį procesą dėl žalos iš buvusio vidaus reikalų ministro R. Palaičio išieškojimo.
Atsikandęs pernai dėstytojo darbo duonos, įžymus palangiškis jau kurį laiką gyvena savo namuose Palangoje – tvarko namą ir aplinką.
Buvęs politikos sunkiasvoris nepanoro bendrauti su „Palangos tilto“ redaktoriumi. „Ačiū. Viso gero“, – teištaręs padėjo ragelį.

Praeityje
socialdemokratams nuo R. Palaičio kliuvo

Grįžęs į Palangą R. Palaitis, regis, mieliau naujų draugysčių ieško su politikos naujokais nei atšviežina jas su buvusiais partijos bendražygiais – buvo nekart pastaruoju metu pastebėtas kurorto socialdemokratų vado D. Palucko draugijoje.
„Taip, esame kelis kartus su juo susitikę per pastarąsias savaites. Pasikalbame apie politiką. Taip, jį domina mūsų skyrius, jo veikla, – „Palangos tiltui“ sakė D. Paluckas. – Jeigu tokio pareiškimo sulauksime, jį svarstys skyriaus Taryba, nors, atvirai kalbant, kol kas aš sunkiai jį įsivaizduoju mūsų skyriaus nariu. Visų pirma, mes orientuojamės į jaunus žmones“.
Pasak D. Palucko, šiemet LSDP kurorto skyrių papildė apie 15-20 naujų narių.
„Bijau sumeluoti, bet, manau, kad jie visi – palangiškiai“, – pastebėjo jis.
„Palangos tiltas“ rašė, kad kurorto socialdemokratų skyriaus didžioji dauguma narių – kituose rajonuose, net Panevėžyje, gyvenantys žmonės, o pats skyriaus pirmininkas buvo įsivėlęs į skandalą taikantis į „Baltijos“ poilsio namų direktoriaus kėdę.
D. Paluckas prisipažino, kad jis „neblogai žinąs“ R. Palaičio ankstesnius, prieš socialdemokratus nukreiptus pareiškimus, bet dabar nelinkęs jų labai sureikšminti.
„Matyt, tokia jau politika – joje negali turėti amžinų priešų, – nusijuokė D. Paluckas. – Jeigu būtų svarstomas klausimas dėl R. Palaičio narystės mūsų skyriuje, žinoma, tokie iš praeities atgaivinti pasisakymai prieš mūsų partiją jam nepridėtų taškų“.
D. Paluckas prisipažino, kad jau girdėjęs „nemažai kalbų“ apie R. Palaičio ketinimus Socialdemokratų partijoje.
Paklaustas, ar buvusio vieno Liberalų ir centro sąjungos vadovų prisijungimas duotų daugiau naudos ar bėdos LSDP Palangos skyriui, D. Paluckas nesiėmė spręsti: „Sunku dabar pasakyti. Matote, kaip mūsų skyriui su J. Masalsku ir V. Gecu išėjo“.
Bet socialdemokratų lyderis sakė manąs, kad R. Palaičiui būtų nelengva „pakilti kaip Feniksui iš pelenų“.
„Nors istorijų yra visokių, – sakė D. Palaitis. – Jeigu kada nors R. Palaitis ir taptų mūsų skyriaus nariu, jis nelabai galėtų tikėtis aukštų postų, nors aš konkurencijos ir nebijau“.
 

A. Butkevičius: „Nelabai R. Palaitį įsivaizduoju su socialdemokratais“
Į „Palangos tilto“ skambutį atsiliepęs LSDP pirmininkas A. Butkevičius, paklaustas, ar matąs R. Palaitį socialdemokratų gretose, nusijuokė: „Teko daug metų kartu su juo dirbti Seimo Biudžeto ir finansų komitete. Jo asmeninės kaip komiteto nario savybės buvo geros. Bet jo politinės nuostatos visada buvo labai aiškios – liberalios. Todėl nelabai jį įsivaizduoju Socialdemokratų partijoje“.
Paklaustas, ką norėtų patarti jaunajam Palangos socialdemokratų skyriaus pirmininkui, jeigu šis sulauksiąs R. Palaičio pareiškimo stoti į socialdemokratų partiją, A. Butkevičius sakė: „Priminčiau, kad socialdemokratų politinės-partinės nuostatos su R. Palaičio nuostatomis dažniausia prasilenkdavo“.
Dar labiau kategoriškas buvo vienas  įtakingiausių socialdemokratų Gediminas Kirkilas. „Neįsivaizduoju jo, atvirai šnekant, pas socialdemokratus. Reikėtų paklausti partijos Palangos skyriaus, kokius jis įžvelgia R. Palaičio nuopelnus. Socialdemokratų vadovybė visada buvo kritiška jo atžvilgiu“, – „Palangos tiltui“ sakė G. Kirkilas.
LICS Palangos skyriaus pirmininkas Saulius Simė teigė, kad R. Palaitis, nors dar praėjusiais metais pareiškęs apie pasitraukimą iš politikos, tik „ne per seniausiai“ skyriui įteikė pareiškimą išstoti iš kurorto liberalcentristų skyriaus. „Prieš kelias savaites skyriaus Taryba jo pareiškimą patenkino“, – sakė S. Simė.
Nors jis teigė „kaskart pabendraująs“ su jau buvusiu bendražygiu, sakė negalįs pasakyti, kokie yra tolesni R. Palaičio planai. „Kiek žinau, jis dabar būna Palangoje“, – sakė pašnekovas.
Mykolo Riomerio universiteto, kuriame pernai dėstytoju dirbo R. Palaitis, kadrų skyriaus darbuotoja patvirtino, kad šiemet jis universitete nedėstytojauja.
Teks pratuštinti kišenę?
R. Palaičiui gali tekti ir gerokai pratuštinti savo kišenę, jei Generalinė prokuratūra pradės tyrimą – o vėliau teismas priims sprendimą – dėl beveik pusės milijonų litų žalos valstybei atlyginimo.
Žalą tuometinis Vidaus reikalų ministras R. Palaitis padarė 2011-aisiais metais neteisėtai iš Valstybės tarnybos departamento prie VRM  atleisdamas direktorių O. Šarmavičių (beje, socialdemokratą), o vėliau – buvusius Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos vadovus V. Gailių ir V. Giržadą.
Generalinė prokuratūra šiuo metu sprendžia, ar yra pagrindas ginant viešąjį interesą inicijuoti teisminį procesą dėl žalos iš buvusio vidaus reikalų ministro R. Palaičio išieškojimo. Į Generalinę prokuratūrą dėl žalos valstybei atlyginimo kreipėsi Valstybės kontrolė.
Vyriausiasis administracinis teismas dar 2011 metų rugsėjo 15 d. pripažino vidaus reikalų ministro įsakymą iš darbo atleisti Valstybės tarnybos departamento prie VRM direktorių O. Šarmavičių kaip neteisėtą ir nepagrįstą. Socialdemokratas valstybės tarnautojas grąžintas į pareigas – jam priteista 208 500 tūkstančių litų.
Valstybės kontrolė konstatavo, kad Vyriausiajam administraciniam teismui priėmus sprendimą dėl O. Šarmavičiaus neteisėto atleidimo, VRM nesiėmė atitinkamų veiksmų viešajam interesui ginti, todėl Valstybės kontrolė pati kreipėsi į Generalinę prokuratūrą.
Generalinėje prokuratūroje išnagrinėjus Valstybės kontrolės pareiškimą dėl viešojo intereso gynimo, buvo pareikalauta, kad Vidaus reikalų ministerija pati spręstų klausimą dėl žalos išieškojimo Vidaus reikalų ministerijos naudai ir informuotų prokuratūrą apie priimtą sprendimą.

Varnas varnui akies
nekerta?

Tačiau dabartinis vidaus reikalų ministras „tvarkietis“ Dailis Alfonsas Barakauskas ignoravo prokuratūros nurodymą – nesiėmė veiksmų dėl biudžetui neteisėtai kilusios žalos kompensavimo iš R. Palaičio kišenės.
Žiniasklaida jau rašė, kad vietoj to, kad žala būtų išieškota iš R. Palaičio, D. A. Barakausko dabar vadovaujama Vidaus reikalų ministerija apskundė minėtą prokuroro nutarimą, tačiau aukštesniojo prokuroro 2013 m. rugsėjo 25 d. nutarimu skundžiamas prokuroro nutarimas paliktas galioti.
Tačiau ir po aukštesniojo prokuroro pareikalavimo, ministras D. A. Barakauskas neskuba R. Palaitį palikti be kelnių.
Spalio 24-ąją Vidaus reikalų ministerija Generalinei prokuratūrai pranešė, kad „nesiims priemonių pažeidimams pašalinti – tai yra į teismą dėl žalos atlyginimo nesikreips“.
Generalinė prokuratūra svarsto pačiai dabar kreiptis į teismą ginant viešąjį interesą ir pradėti teisminį procesą dėl žalos iš buvusio vidaus reikalų ministro R. Palaičio išieškojimo.
Priešingai nei „tvarkietis“ D. A. Barakauskas, socialdemokratas apsaugos ministras Vytenis Povilas Andriukaitis neseniai pareiškė, kad Sveikatos apsaugos ministerija sieks iš jai pavaldžios Valstybinės akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybos direktoriaus, buvusio sveikatos apsaugos ministro Juozo Galdiko prisiteisti 34 tūkst. litų už tai, kad jis neteisėtai atleido savo pavaduotoją ir dėl to buvo padaryta žala biudžetui.
Nuo vidaus reikalų ministro neteisėtai nukentėjęs V. Gailius, dabar Seimo narys, sakė, kad kompensacijos – apie 200 tūkst. litų – sieks ne iš valstybės, o iš R. Palaičio kišenės.
Jeigu valstybės institucijos užmerks akis prieš R. Palaičio padarytą žalą, jis pasiryžęs ją iš buvusio ministro prisiteisti privačia tvarka.

Jūsų komentaras:

fuuuuuu 2013-11-28 10:01 (, / IP: 91.177.59.247)
nu ir xamskas vaizdas......be kelniu....

moteris 2013-11-17 14:39 (IP: 86.100.63.135)
Labai džiugu, kad p.Palaitis grįžta. Man jis visada patiko.

Palangiškė 2013-11-17 13:56 (IP: 78.61.204.18)
Jei Paluckas nori prarasti socdemų skyrių ir rinkėjų pasitikėjimą,lai priima Palaitį į savo gretas.Pamatys kokie rezultatai laukia rinkimuose.O Palaitis,tas skystalas,niekada nebuvo vertas garbingo žmogaus vardo.

. 2013-11-17 13:24 (. / IP: 91.177.60.191)
pawadinimas tiesog alsuoja autoriaus vidine kultura

hmmm 2013-11-16 17:54 (IP: 78.61.104.50)
ale grazums tos kepurikes rastu - reiks riesines nusimegzt...Nors tiek bus teigiamu emociju...

Belekoks 2013-11-16 16:54 (IP: 86.100.102.231)
Kažkoks turgaus bobučių lygio straipsnis. Ale kažkas kažką pamatė ir jau Palaitis beveik socdemas ? Kam tas Palaitis yra įdomus ? O Paluckui linkėčiau mažiau draugyščiu su įtartinais asmenimis kaip Palaitis,Židanavičius.

to kkk 2013-11-15 18:37 (IP: 78.61.175.229)
Pritariu. Palaitis tikrai jau mažai kam įdomus.

to kkk 2013-11-15 14:43 (IP: 94.242.204.74)
idomu isvis kam cia bereikia apie ta Palaiti berasyti. kam jis idomus??? cia tik valdanciosios daugumo bandymas nukreipti demesi nuo autobusu stoties aferos.

mukas 2013-11-15 14:40 (IP: 82.135.197.57)
socialdemokratai pasiskandins patys, jeigu priims ministra pas save. atrodo, kad ir Butkevicius del to nepaglostytu Paluckio. bet, zinoma, ministras su advokatu nuverstu Dana.

kkk 2013-11-15 13:12 ([email protected] / IP: 79.132.183.50)
palaitis ne vienintelis isverstaskuris.. as jau esu sakes apie palaicio "skura" kai jis buvo ministras, esu kalbejes apie tai, kai jis buvo palangos meras.. tai isties skystaliukas.. net kritikuodamas vaitku, kuris yra ivaizdzio medziotojas ir nelabai toleriagiskas, taciau sakyciau, kad jau geriau toks poltikas ir meras nei palaitis.. nors geriau lyginti su geriausiais, nei su blogiausiais.. kaip antai, sioje vietoje vaitkus laipteliu auksciau palaiti, bet gerokai zemiau malinausko.. o kodel taip, nenoriu kartotis jau daug kartu apie tai sakiau..

Atsibodo... 2013-11-15 08:47 (. / IP: 86.100.63.40)
...kaip atsibodo jų šlykštūs snukiai...o tokių -ir viso laikraščio neužtektų...-Kiek jie turi "galvų"? - jei nukerta vieną - išlenda kita... ir vis juodesnė, ir taip be galo ...

Taip pat skaitykite

Mokesčių nepriemoką, kuriai buvo taikoma mokestinė pagalba ir tik nuo lapkričio 1 d. pradėti skaičiuoti delspinigiai, turi per 70 Palangos m. savivaldybės įmonių (per 210 tūkst. eurų), taip pat apie 100 savarankiškai dirbančių (per 60 tūkst. eurų) ir apie 600 jokios veiklos nevykdančių (per 90 tūkst. eurų) savivaldybės gyventojų. Pastarųjų didžiausia dalis turi nepriemoką iki 20 eurų.


Ar netrukus Palangos centre, Vytauto gatvėje esanti Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčia bus „plika“? Be žalios lapijos apdaro?  Pasklidus gandams, kad medžiai bus kertami, sujudo, subruzdo ir palangiškiai, ir kurorto bičiuliai.


Romualdas Rima, buvęs palangiškis, buvęs radijo stoties savininkas bei redaktoriaus pavaduotojas trumpai gyvavusiame kurorto laikraštyje „Mūsų Palanga“, taip pat dirbęs direktoriaus pavaduotoju Palangos Moksleivių klube, šiandien gali lengviau atsikvėpti: „„Brexit-as“ niekaip nepakeitė jo gyvenimo.“ „Laiku susitvarkiau reikalingus...


Tėvynės Sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) kandidatė į vidaus reikalų ministrus Agnė Bilotaitė, pirmadienio (lapkričio 30-osios) vakarą paklausta LRT LT žurnalisto Raigardo Musnicko, ką ji mananti apie Palangos "Pušyną", kurio steigėjas yra Vidaus reikalų ministerija, išgirdo tiesmuką kandidatės į ministrus atsakymą.


Visai Lietuvai kalbant apie Saulių Skvernelį užklupusią sunkią ligą – premjeras serga pirmos stadijos limfoma, vėžiu, Palangos politikai, vaizdžiai tariant, noriai kalba apie gyvybę Marse ir gėjų teises, tik ne apie savo sveikatą. „Palangos tilto“ šaltiniai kurorto sveikatos įstaigose teigė, kad miesto politiką jose išvysti galima išvysti nebent su sloga....


Jau nebe pirmą vasarą vienoje iš J. Basanavičiaus gatvės kavinių vakarais koncertuoja ištikima Palangos bičiulė Vitalija Katunskytė. Pasirodymus estrados žvaigždė rengia kartu su saksofonistu Remigijumi bei iš užsienio grįžusia dukra Monika. Neslėpdama džiaugsmo dėl iš užsienio atvykusios dukters noro padėti mamai, estrados žvaigždė prisipažino kurortui jaučianti...


Palangai – vidaus reikalų ministro D. A. Barakausko dėmesys

"Palangos tilto" informacija, 2014 03 13 | Rubrika: Miestas

Praėjusį penktadienį Palangoje lankėsi bei su miesto meru Šarūnu Vaitkumi, kurorto policijos komisariato bei Priešgaisrinės gelbėjimo valdybos vadovais susitiko vidaus reikalų ministras Dailis Alfonsas Barakauskas.


Kaip lakštingala negali nečiulbėti, taip buvęs vidaus reikalų ministras, vienas buvusių byrančios Liberalų ir centro sąjungos (LICS) vadų Raimundas Palaitis negali gyventi nepolitikavęs. Viešai pernai pareiškęs apie pasitraukimą iš aktyvios politikos, įžymus palangiškis tik neseniai LICS Palangos skyriui įteikė prašymą panaikinti jo narystę...


Vilniaus miesto I-as apylinkės teismas atmetė R. Palaičio skundą prieš „Palangos tiltą“. Ieškinyje jau už politikos užribio likęs R. Palaitis prašė teismo priteisti 40 tūkst. litų iš „Alfa Media“ ir „Palangos tilto“ už patirtą moralinę ir turtinę žalą.


Visame pasaulyje nuskambėjęs įvykis, kuomet užsidegė keltas „Lisco Gloria“ palietė daugelį Lietuvos šeimų – visi su nekantrumu laukė sugrįžtančių artimųjų. Tarp patekusiųjų į šią situaciją buvo ir šalia mūsų gyvenantys žmonės. Šiuos išgyvenimus teko patirti ir palangiškiams Statnickams. Miestelėnas Antanas Statnickas, dirbantis vairuotoju, kėlėsi keltu namo, kuomet ugnis ir dūmai...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius