Australijos lietuvio svajonėse – ryklys ant kablio, politikoje – europarlamentaro mandatas

Linas JEGELEVIČIUS, 2014-02-17
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin

Iš kairės: vienas iš Palangos liberalsąjūdiečių lyderių E. Židanavičius rūpinosi garbingu svečiu A. Guoga.

Iš kairės: vienas iš Palangos liberalsąjūdiečių lyderių E. Židanavičius rūpinosi garbingu svečiu A. Guoga.

Kiek yra Palangoje aktyviai veikiančių partijų skyrių, mokančių ir save bei kitus linksminti? Sprendžiant pagal jų pasirodymą per Stintų šventę praėjusį šeštadienį, labai nedaug.
Kol kurorto konservatorių vedlys ir meras Šarūnas Vaitkus čirškino stintas kartu su prezidente Dalia Grybauskaite ir, akylai saugomi viešnios gausios apsaugos, žingsniavo per J. Basanavičiaus gatvę, ne itin gausiai į savo palapinę prie „Armėniškų šašlykų“ susirinkę kurorto socialdemokratai, regis, praeivių didesnio dėmesio nesulaukė.
Lankantis žurnalistui prieš antrą valandą, prie LSDP palapinės stoviniavo tik būrelis didžiausių aktyvistų. Nesugundė margos minios ir prie įėjimo plevėsuojanti ryški partijos raudona rožė ir siūlymas paragauti „prezidentinės stintos“.
Bet vietos socialdemokratų lyderis Danas Paluckas spinduliavo puikia nuotaika. „Gyvenu vis geriau ir geriau“, – tradiciškai atsakė politikas.
Jis teigė, kad per šventę Palangos socialdemokratai iškepė net 60 kilogramų stintų. „Bet prisipažinsiu, kad pačiam neteko šiųmetinės stintos paragauti – nebuvo laiko. Neišlenkiau nė taurelės karšto vyno, nė charčio sriubos nesriubtelėjau. Tik strimelę vieną sudorojau“, – atviravo D. Paluckas.
Socialdemokratai popiet sulaukė garbingo svečio – europarlamentaro ir LSDP kandidato į prezidento rinkimus Zigmanto Balčyčio. Jis pasivaikščiojo su bendrapartiečiais po šurmuliuojančią miesto promenadą, o vėliau susitiko su partijos Palangos skyriaus nariais būstinėje.
„Z. Balčytis tikrai gyrė palangiškių svečių sužvejotą stintą“, – patikino D. Paluckas.
Provokuojančiai paklausus, kokių žuvų matąs Palangos miesto savivaldybės Taryboje, skyriaus pirmininkas, pratrūko juokais: „Na, vieną lydeką tikrai matau...“
„Šiaip daugiausiai yra ešerių. Ir aš – prie jų“, – šypsojosi politikas.
Paklaustas, ko reikia ešeriui „tapti“ lydeka, Tarybos narys tvirtino, kad kiekvienas ešerys gali išaugti iki lydekos dydžio: „Tik reikia daug dirbti ir būti užsispyrusiam“.

„Per šventę nereikia
politikuoti“

Kiekvienais metais šurmuliuojančios kurorto stipriausios politinės jėgos, konservatorių, palapinė šiemet buvo pritilusi – TS-LKD Palangos skyriaus lyderis lydėjo į šventę atvykusią prezidentę. Nebuvo net konservatorių simbolikos.
„O kam? Nusprendėme, kad per šventę nereikia politikuoti. Reikia valgyti stintas ir švęsti“, – „Palangos tiltui“ sakė Seimo narys Pranas Žeimys.
Seimo narys prisipažino šiemet sušveitęs „penkias ar šešias“ stintas. „Stintų nežvejoju. Paskutinį kartą buvau meškerę užmetęs Baltijoje prieš 7 ar 8 metus. Menkes gaudžiau“, – sakė politikos veteranas.
Paklaustas, kokių žuvų daugiausiai yra Seime, P. Žeimys juokėsi: „Gal daugiausiai karosų, kurie niekaip neišsiskiria. Yra ir plėšrių lydekų, kaip, pavyzdžiui, socialdemokratas Bradauskas. Praplaukia ir keli banginiai“.
Pasiteiravus, kokiai žuvų rūšiai pats save priskiriąs, P. Žeimys sakė, kad jis yra viena „iš ramesnių žuvelių“.

Ištraukus marliną –
eilė rykliui

Šįkart ramiau nei įprastai Stintos šventės dalyviams ir žiūrovams pasirodė Lietuvos liberalų sąjūdžio Palangos skyriaus nariai.
Užtat jų gretose buvo galima išvysti žinomą veidą – sporto mecenatą, „TonyBet” lažybų bendrovės savininką, kandidatą į Europos Parlamentą Antaną Guogą.
Vaikystėje į Australiją emigravęs verslininkas prisipažino, kad jam labai patinka „Palangos stintos” šventės šurmulys, bet pačiam dar neteko prosenelių šalyje žvejoti. „Paskutinį kartą žvejojau pernai prie Australijos krantų, bet laimikis itin nedžiugino, nors anksčiau esu ištraukęs ir marliną“, – sakė A. Guoga.
Jam stinta siejasi tik su Palanga ir... pavasariu. Paklaustas, kokį laimikį šiemet laikysiąs didžiausiu, antras Liberalų sąjūdžio kandidatų į Europos Parlamentą sąraše esantis A. Guoga šypsojosi: „Po marlino, ko gero, tik ryklys dydžiu nustebintų...“
Jis neslepia, kad tikisi ir palangiškių paramos laimint mandatą Europos Parlamente. „Rinkėjams pasiūlysiu sveiką protą ir daug bendravimo. Bandysiu įrodyti, kad esu kitoks“, – sakė A. Guoga.
Eimutis Židanavičius, vienas liberalsąjūdžio kurorto skyriaus lyderių, sakė, kad paskutinįjį kartą žvejojęs pernai Kuršių mariose. „Nekibo, tiesa. Gal dėl to, kad nesu didelis mėgėjas žvejoti. Tą ir žuvys jautė, – šypsojosi Tarybos narys. – Tikiuosi, šiais metais nors lydekaitę pagausiu“.
Politikoje E. Židanavičius geru laimėjimu šiemet laikytų gerą partijos pasirodymą Europos Parlamento rinkimuose.
Paklaustas, kokios „žuvys“ naršo Taryboje, politikas sakė: „Vienas šamas ir daug ungurių, kurie labiau mėgsta dugną, – juokėsi E. Židanavičius. – Banginio Palangai dar reikia palaukti“.
Liberalsąjūdiečius ir save jis sakė priskiriąs prie ešerių.
Be konservatorių, socialdemokratų ir liberalsąjūdiečių, kitų partijų palapinių per Stintų šventę šiemet nebuvo.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Aštuntą dešimtmetį bebaigiąs Prancūzijoje visą savo gyvenimą gyvenantis lietuvis Perkūnas Liutkus Lietuvoje apsilanko ne taip ir dažnai, bet kai čia būna, nepamiršta aplankyti bičiulių ir Palangoje. Šįkart jis atvežė dovanų Antano Mončio namų-muziejaus vadovei Loretai Turauskaitei, o taip pat sutiko pasidalinti savo atsiminimais ir netikėtomis sąsajomis su...


Kai viešėdama Anglijoje susiruošiau pakalbinti lietuvaičius, kokiomis nuotaikomis jie gyvena po „Brexit“, apie tai išgirdęs puikų išsilavinimą ir darbą turintis britas man pareiškė, jog emigrantų nuotaikos atsispindės pagal tai, kokio išsilavinimo ir socialinės padėties žmones aš kalbinsiu. Man buvo įdomios daugelio žmonių nuomonės....Trečiadienį Vilniuje įvykusiame Lietuvos liberalų sąjūdžio valdybos posėdyje buvo priimtas Palangos politikos gyvenimui istorinis sprendimas – tenkinti Liberalų ir Centro partijos Palangos skyriaus prašymą dėl jo sujungimo su kurorto liberalsąjūdiečių skyriumi.   Iki mėnesio pabaigos paaiškės naujas lyderis Anot Liberalų sąjūdžio pirmininko...


Kiek yra Palangoje aktyviai veikiančių partijų skyrių, mokančių ir save bei kitus linksminti? Sprendžiant pagal jų pasirodymą per Stintų šventę praėjusį šeštadienį, labai nedaug.


„Ar žinote dar bent vieną kitą savivaldybės Tarybos narį, kuris turi numatęs asmeninį darbų planą kiekvieniems darbo metams Taryboje?“ – retoriškai klausė kurorto centristų lyderis ir Lietuvos centro partijos pirmininkas Albinas Stankus. „Aš tokį planą pasirengiau dar prieš tris metus, gavęs mandatą Taryboje. Šią kadenciją be bendrų...


Ar Žemaičių partija turi šviesią ateitį Palangoje? Ar palangiškiai yra tikri žemaičiai ir puoselėja savo paveldą?


Apie kalėdines premijas – tik svajonėse

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2011 12 15 | Rubrika: Miestas

Artėjant didžiosioms metų šventėms tiek valstybinėse, tiek privačiose įmonėse dar visai neseniai darbuotojams buvo išmokamos premijos, vadinamieji 13 atlyginimai. Tačiau Palangos įmonių vadovai kalėdinėmis premijomis savo darbuotojų jau kelis metus nepradžiugina – krizė. Kaip bus šiais metais? 


Naujasis laikmetis ir Palangos istoriniame metraštyje įrašė naujas, vietos bendruomenės gyvenimo pulsą įtakojančių asmenybių pavardes. Tarp jų yra ir pirmosios, 1990 metais palangiškių išrinktosios miesto tarybos narys, penkerius metus buvęs Lietuvos šaulių sąjungos Žemaitijos rinktinės Palangos kuopos vadas Algirdas Montvydas.


Palangiškis Viktoras Pivrikas – habilituotas mokslų daktaras, Klaipėdos Universiteto  profesorius. Daugeliui V.Pivrikas yra  žinomas ir kaip gydytojas, ir kaip politikas – ketvirtą kadenciją baigiantis Palangos savivaldybės Tarybos narys, Socialdemokratų partijos Palangos skyriaus pirmininkas.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas