Baigtas ikiteisminis tyrimas dėl incidento Palangos atrakcionuose

Klaipėdos apygardos prokuratūros, „Palangos tilto“ inf. , 2013-04-22
Peržiūrėta
2204
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

2011 m. rugpjūčio 17 d., dingus elektrai, sustojo veikęs atrakcionas „Move IT“.
2011 m. rugpjūčio 17 d., dingus elektrai, sustojo veikęs atrakcionas „Move IT“.

Klaipėdos apylinkės prokuratūroje baigtas ikiteisminis tyrimas dėl didelį atgarsį visuomenėje sukėlusio incidento Palangos atrakcionuose. 11 tomų baudžiamoji byla penktadienį, balandžio 19 d. perduota Palangos miesto apylinkės teismui.
Kaltinimai dėl nesunkaus sveikatos sutrikdymo, neatsargumo pareikšti 41 m. Nyderlandų piliečiui P. J. M. L.
Jis kaltinamas tuo, kad būdamas uždarosios akcinės bendrovės „Leander LTU“ direktoriumi neužtikrino Palangoje, J. Basanavičiaus gatvėje, eksploatuojamų atrakciono įrenginių tinkamos techninės priežiūros, dėl ko 2011 m. rugpjūčio 17 d., dingus elektrai, sustojo veikęs atrakcionas „Move IT“. Jame buvę devyni vaikai apie 40 min. kabojo žemyn galvomis 4-7 metrų aukštyje, patirdami įvairių sveikatos sutrikimų.
„Bendrovės direktorius, pažeisdamas keletą Lietuvos Respublikos teisės aktų, reglamentuojančių ir darbo santykius, ir potencialiai pavojingų įrenginių priežiūrą, bei pats neturėdamas tinkamos kvalifikacijos tokiam darbui, paskyrė atrakcionus įrengti, naudoti ir prižiūrėti tokios kvalifikacijos neturinčius darbuotojus. Be to, bendrovė Palangos centre pastatė atrakcionus, neturėdama tam savivaldybės leidimo“, – sakė valstybinį kaltinimą teisme palaikysianti prokurorė Kristina Prialgauskienė.
Pasak prokurorės, ikiteisminio tyrimo metu nustačius, kad penkiems atrakcione buvusiems vaikams dėl atrakcionus prižiūrėjusių darbuotojų nekompetentingumo buvo nesunkiai sutrikdyta sveikata, įtarimai bendrovės direktoriui buvo pareikšti dėl nesunkaus sveikatos sutrikdymo, neatsargumo.
Pirmą kartą Palangos miesto apylinkės prokuratūroje nutraukus ikiteisminį tyrimą dėl darbų saugos ir sveikatos apsaugos darbe reikalavimų pažeidimo, 2012 m. vasario mėnesį Klaipėdos apygardos vyriausiojo prokuroro Giedriaus Danėliaus nutarimu, tyrimas buvo atnaujintas, pavedus jam vadovauti Klaipėdos apylinkės prokuratūrai.
Priminsime, jog kovo 3-ąją Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas padėjo galutinį tašką kitoje su olandų atrakcionais susijusioje byloje, kurioje liūdnai pagarsėjusi UAB „Leander Lietuva“ skundė Palangos miesto savivaldybę, neišdavusią leidimo jų veiklai. Aukščiausios instancijos teismas paliko galioti rugsėjo 24-osios Klaipėdos apygardos administracinio teismo sprendimą, kuriuo konstatuota, jog kurorto Savivaldybės administracija pagrįstai ir teisėtai atsisakė derinti atrakcionų parko projektą, adresu J. Basanavičiaus g. 43.
Sprendime teismas nurodė, kad atrakcionų parką siekiama įrengti žemės sklype, kuris yra kultūros vertybės teritorijoje. Įvertinus siekiamo įrengti atrakcionų parko apšvietimą, atrakcionų kiekį, užimamą plotą, galimą atrakcionų aukštį, teritorijos teisinį režimą, jis savo apimtimi ir išraiška nustelbtų ir trukdytų apžvelgti greta esantį kultūros paveldo objektą, pažeistų valstybės saugomas kultūros vertybes – teritorijos užstatymo visumą, panoramą ir siluetą.
Taip pat teismas sprendime akcentavo, kad atrakcionų parkas šiame žemės sklype negali būti įrengtas ir dėl to, kad šio žemės sklypo naudojimo pobūdis – rekreacinė teritorija, kurioje nenumatoma atrakcionų parko veikla.

 

Jūsų komentaras:

2013-06-16 06:47 (IP: 94.171.119.10)
As manau kat olandu atrakcionus reiktu leisti nuo 2014 metu vasaros sezono i J.Basanaviciaus gatve todel kat dauk kas nori kurorte pasisupti ir bus geras pelnas. Ir dar ka as norejau pasakyti jus galite apkeisti vietom tarkim Vitauto gatvei prie estrados maziem vaikam jus galite pastatyti ten kur stovejo Olandu J.Basanaviciaus gatvei o Vitauto gatvei prie estrados jus galite pastatyti Olandu Atrakcionus.

Ačiū Mere, 2013-04-25 10:36 (. / IP: 86.100.60.112)
-Ir vaikais rūpintis Merui reikia, ir KURHAUZU...Ačiū,Tamsta, Mere, kad rūpinatės, pagaliau miestu ir miestelėnais,nes keletas prieš Jus - ne miestu rūpinosi!.. ir nekreipkit dėmesio į kai kuriuos apsiseilyjusius ar neišsipagiriojusius...

meremere 2013-04-25 07:49 (IP: 109.128.3.254)
kadjustaip waikais rupintumetes, kaip kurhauzo durnystem

! 2013-04-24 12:21 (. / IP: 86.100.60.112)
Tamsta, tai ir ištyrė!?.. net Palangos prokuratūra -nutraukė tyrimą??? Matomai, kam neskauda, tas ir nedejuoja..t.y.matyt, Tamstos vaikai ten nekabojo žemyn galva..jei būtų tekę tai patirti- taigi, ne taip dar lotum, ..suskeli...Aišku kas esi!!!

to nukvailejimui 2013-04-23 15:09 (IP: 81.7.90.216)
tamstele, sau nebloga nika susigalvojote..:):) jus ten buvote?? o jei buvote,matete kaip ir del ko tai ivyko? manau, kad ne. todel ponas, "nelokite". nemanau, kad atrakcionu imone specialiai pakabino vaikus, kad susilauktu tokio demesio.. manau, tiek vaikams, tiek tevams, tiek tiems zmonems- tai joks geris. esu tikras, kad niekas to nenorejo. o jei pasitaike, turi buti istirta, o neatiduota i visokiu klykianciu isteriku teisma.

Nukvailėjimui- ribų NĖRA!.. 2013-04-22 18:43 (. / IP: 86.100.60.112)
Pagal strp.:-"Kaltinimai dėl nesunkaus sveikatos sutrikdymo dėl neatsargumo,buvo nesunkiai bei nežymiai sutrikdyta sveikata(pagal LR BK 139 str. 2 d.) pareikšti 41 m. Nyderlandų karalystės piliečiui P. J. M. L. -Tai, kas per paslaptis? kas tas pilietis??? Tyrimas vyko net 2 metus??? Ką ten tirti? Viskas buvo aišku ir taip! Belieka tokius pakabinti už kojų 40 minučių žemyn galva ir jų vaikus..! Pagal jų IŠVADĄ:dėl "nežymiai ir nesunkiai"sv.sutrikdymų - nereikėtų jokių 2 metų tyrimų nei teismų...

Taip pat skaitykite

Nutraukta Plungės apylinkės teismo Kretingos rūmuose nagrinėta civilinė byla dėl keliolikos tūkstančių eurų išieškojimo iš buvusio Kretingos rajono savivaldybės tarybos nario, tautodailininko Raimundo Puškoriaus.


Klaipėdos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas praneša, kad uostamiesčio kriminalistai atlieka ikiteisminį tyrimą dėl narkotinių medžiagų platinimo nepilnamečiams Palangoje. Įtarimai pareikšti penkiems asmenims.


Teršalų surinkimas Baltijos jūroje ties Būtingės naftos terminalu baigtas, aplinkosaugininkai skaičiuos, kokio masto žala padaryta į jūrą išsiliejus naftai. 


Iki rytmečio visą savaitgalį vykęs poilsio namuose „Auska“ festivalis "Pudra" ir sutrukdęs palangiškių ir kurorto svečių ramybę neliko nepastebėtas ir vietos policijos. Kaip „Palangos tiltui“ sekmadienį sakė Kęstutis Bončkus, Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Palangos miesto policijos komisariato Veiklos skyriaus viršininkas...


Šiandien, tarp 11 ir 12 valandos, į kavinę "Armėniški šašlykai" (J. Basanavičiaus g. 27, Palanga) atvykus FNTT pareigūnams, kavinės savininkas Darius Miklovas, kuris yra ir Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos (PVRA) prezidentas, pareigūnams pasipriešino. Sutramdyti D. Miklovą pavyko jį paguldžius ant promenados grindinio ir...


Palangos miesto apylinkės teisme – vėl trys teisėjos

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014 04 10 | Rubrika: Miestas

Nuo sausio 26 dienos, pasibaigus teisėjos Liucijos Paulauskaitės kadencijai, visas darbo krūvis teko dviem Palangos miesto apylinkės teismo teisėjoms – laikinai einančiai teismo pirmininkės pareigas Eglei Žakevičiūtei ir Dianai Vercinskei. Nuo šio mėnesio pradžios teisėjos gali kiek lengviau atsikvėpti: balandžio 3 d. Prezidentės dekretu „Dėl apylinkių teismų teisėjų...


Baigtas ikiteisminis tyrimas dėl incidento Palangos atrakcionuose  6

Klaipėdos apygardos prokuratūros, „Palangos tilto“ inf. , 2013 04 22 | Rubrika: Miestas

Klaipėdos apylinkės prokuratūroje baigtas ikiteisminis tyrimas dėl didelį atgarsį visuomenėje sukėlusio incidento Palangos atrakcionuose. 11 tomų baudžiamoji byla penktadienį, balandžio 19 d. perduota Palangos miesto apylinkės teismui.


Olandai taip lengvai atsakomybės neišvengs – Klaipėdos apygardos prokuratūra, išnagrinėjusi nukentėjusiųjų atstovų skundus dėl Palangos miesto apylinkės prokuratūros praėjusių metų gruodžio 30 dienos nutarimo nutraukti ikiteisminį tyrimą dėl darbų saugos ir sveikatos apsaugos darbe reikalavimų pažeidimo, nutarė tyrimą dėl incidento Palangos atrakcionuose atnaujinti....


Palangiškis, Vilniaus Universitete informatiką studijavęs Valdas Ektis rugsėjo 9-ąją buvo rastas negyvas prie Saulėtekio studentų bendrabučio. Atsirado mačiusių jį iškrentant per balkoną. Šalia vaikino kūno buvo rastas peilis. Buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Baudžiamojo kodekso 129 straipsnį, kuris numato atsakomybę už nužudymą. Tyrėjai dar spalio mėnesį „Palangos tiltui“ ...


Licencijos dirbti Lietuvoje neturinti lošimo bendrovė "Triobet", pademonstravusi neregėtą cinizmą - šalies ir užsienio gyventojams pasiūliusi lažintis, ar protesto akcijos Vilniuje penktadienį baigsis riaušėmis, pateko į teisėsaugininkų akiratį.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius