Balsuojant dėl alkoholio prekybos paplūdimyje Antanas Vinkus, Seimo narys Palangos- Kretingos rinkimų apygardoje, balsavime nedalyvavo, Naglis Puteikis – susilaikė, o Sveikatos ministras, „valstietis“ Aurelijus Veryga balsavime taip pat nedalyvavo

"Palangos tilto" redakcija, 2020-07-01
Peržiūrėta
1632
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos pastangos į paplūdimio ir lauko kavines sugrąžinti silpnąjį alkoholį davė rezultatą. Antradienį, birželio 30-ąją, Seimas kelių balsų persvara pritarė grupės parlamentarų siūlymui sušvelninti prekybą silpnu alkoholiu. Už balsavo 68 Seimo nariai, prieš buvo du ir susilaikė taip pat du. Pataisos buvo priimtos daugiausiai Tėvynės Sąjungos-LKD, socialdemokratų ir liberalų balsais. Antanas Vinkus, Seimo narys Palangos- Kretingos rinkimų apygardoje, balsavime nedalyvavo, Naglis Puteikis – susilaikė, o Sveikatos ministras, „valstietis“ Aurelijus Veryga balsavime taip pat nedalyvavo.
Tad nuo rugpjūčio iki 15 laipsnių stiprumo alkoholiu bus galima prekiauti paplūdimiuose įrengtose nestacionariose viešojo maitinimo vietose.
Sveikatos reikalų komitetas nepritarė tokiam įstatymui teigdami, kad neblaivūs žmonės yra labiau linkę daryti nusižengimus, praranda savikontrolę, didėja traumų ir saulės smūgių tikimybė.
Prekyba silpnu alkoholiu paplūdimiuose bus galima tik savivaldybės tarybos nustatyto kurortinio, poilsio ir turizmo sezono laikotarpiu. Draudimas paplūdimiuose prekiauti ir vartoti stiprų alkoholį ir toliau galios. Draudimai dėl prekybos alkoholiu paplūdimiuose buvo priimti 2017 metais ir įsigaliojo nuo 2020 metų sausio. Delfi jau buvo aprašę paplūdimio kavinių savininkų įspūdžius dėl įsigaliojusio draudimo. Jie pasakojo, kad prieš užsieniečius būdavo gėda, o daugelis lietuvių nepatikėdavo tokiu draudimu ir juokdavosi bei nešdavosi patys savo alkoholį. Verslininkai teigė, kad jei sprendimas nebus atšauktas, kitais metais jiems atsidaryti neapsimokės.
„Palangos tilto“ info

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Preliminariais Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, per dvi išankstinio balsavimo dienas rinkdami Europos Parlamento narius balsavo daugiau kaip 52 tūkstančiai rinkėjų.


Paklaustas, kokius   išankstinius stereotipus apie Seimą darbas jame sugriovė, palangiškis Seimo narys Mindaugas Skritulskas, išrinktas Mėguvos rinkimų apygardoje, kaip visada buvo atviras: „Seime yra labai didelė konkurencija, daug ryškių asmenybių, kurios siekia būti kuo labiau matomos.


Baigėsi rinkimų į 2020-2024 Seimą balsavimas jo pirmajame ture. Po rezultatų iš Mėguvos rinkimų apygardos Saulės rinkimų apylinkės Palangoje (jie paaiškėjo 23 val. 15 min.)  kurorto konservatorių pirmininkas ir miesto meras Š. Vaitkus sveikindamas apglėbė M. Skritulską: "Mes laimėjome. Mes - antrajame rinkimų ture." Paryčiais suskaičiavus balsavimo...


Pataisos buvo priimtos daugiausiai Tėvynės Sąjungos-LKD, socialdemokratų ir liberalų balsais. Antanas Vinkus, Seimo narys Palangos- Kretingos rinkimų apygardoje, balsavime nedalyvavo.


Jau šį trečiadienį Tėvynės Sąjungos – Lietuvos Krikščionių demokratų (TS-LKD) Prezidiumo nariai turės gerokai pakrapštyti galvas. Kurį iš trijų pateiktų kandidatų teikti patijos Tarybai tvirtinti kandidatu Seimo rinkimuose naujai suformuotoje Mėguvos (joje pusę rinkėjų sudaro palangiškiai – aut.) vienmandatėje rinkimų apygardoje?


Prieš Seimo rinkimus 2020-aisiais vėl perbraižomas rinkimų apygardų žemėlapis. Pagal naująjį projektą, bus suformuota nauja rinkimų apygarda, kuris vadinsis Mėguvos. Mėguvos rinkimų apygardą turėtų sudaryti minėtos Klaipėdos rajono savivaldybės teritorijai priklausančios apylinkės su 11,9 tūkst. rinkėjų, visas Palangos miestas (14,6 tūkst. rinkėjų) ir dalis Kretingos rajono apylinkių...


Ketvirtadienio rytas buvo neramus Seimui ir Vyriausybei – po langais vyko profesinių sąjungų mitingas prieš naująjį Darbo kodeksą. Socialiniam modeliui besipriešinančios profesinės sąjungos tikisi atkreipti dėmesį į naująjį kodeksą, kuris mažina darbuotojų teises, tačiau, darbdavių manymu, naujieji pakeitimai – dar vienas žingsnis darbo santykių liberalizavimo...


Išankstiniame balsavime Palangoje rinkėjai buvo itin aktyvūs

"Palangos tilto" informacija, 2014 05 22 | Rubrika: Miestas

Vakar baigėsi išankstinis balsavimas Respublikos Prezidento rinkimų antrajame ture ir rinkimuose į Europos Parlamentą. Palangoje teisę pareikšti savo valią tie, kurie neturės galimybės padaryti to sekmadienį, galėjo Klaipėdos teritorinės darbo biržos Palangos skyriaus patalpose.


Praėjusį penktadienį Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) patvirtino Seimo rinkimų rezultatus. Palangiškiams labiausiai rūpėjo komisijos sprendimas dėl Pajūrio rinkimų apygardos, kurioje konservatoriaus Prano Žeimio pergalę vos 39 balsais „darbietė“ Genoveita Krasauskienė užginčijo, reikalaudama panaikinti rinkimų rezultatus ir skelbti naujus rinkimus.


Darbo partijos kandidatė Pajūrio rinkimų apygardoje Genoveita Krasauskienė nepraranda vilties patekti į Seimą, kai, regis, jau visi šaukštai po pietų.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius