„Baltijos“ pagrindinėje mokykloje vyko mokinių konferencija, skirta Palangos atgavimo šimtmečiui paminėti

Palangos tiltas, 2021-11-11
Peržiūrėta
1952
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„Baltijos“ pagrindinėje mokykloje vyko mokinių konferencija, skirta Palangos atgavimo šimtmečiui paminėti

Lapkričio 11 d. „Baltijos“ pagrindinėje mokykloje vyko mokinių konferencija, skirta Palangos atgavimo šimtmečiui paminėti. Konferencijos metu mokiniai pristatė savo pranešimus labai įvairiomis temomis. 

Aštuntokai supažindino savo bendraamžius su  pirmojo Palangos burmistro J.Šliūpo gyvenimu ir darbais, priminė apie Lietuvos ir Latvijos ginčą dėl Palangos ir atsakė į klausimą, ir J. Y. Simpsono, anglų diplomato, vardu pavadinta gatvė Palangoje,  vedžiojo klausytojus po gatves, kuriose kažkada gyveno tragiško likimo žydų tautybės žmonės. Įdomus ir jaudinantis buvo mokinio laiškas prosenelei, gyvenusiai tuo metu, kai po Palangą vaikščiojo grafai Tiškevičiai, o jo mintis pratęsė septintokės, kurios surinko daug įdomių faktų apie Tiškevičių šeimą, jų kuriamą ir puoselėjamą Palangą ir pristatė klasės draugų projektą, kurio metu mokiniai ieškojo tos iškilios šeimos tradicijose slypinčios stiprybės paslapčių, kurdami savo šeimų herbus ir šūkius. Labai įdomus buvo pranešimas apie Palangos vietovardžius.

 Pranešėjos pateikė daug medžiagos apie apylinkių vietovardžių kilmę ir nepamiršo priminti su jais susijusias gražias mūsų krašto legendas. Pranešimas apie invazinius Palangos apylinkių augalus, visus nustebino tuo, kad, pasirodo, net kopų puošmena laikoma guboja arba vasarą saldžiu kvapu viliojantis dviračiu taku važiuojančius dviratininkus erškėtis yra augalai kenkėjai. 

Visus pralinksmino šeštokų mini spektakliukas „Senieji palangiškių žaidimai“. Konferencijoje buvo pristatytas ir kuo gyvena šių dienų jaunieji palangiškiai baltijiečiai - tarptautinės programos DoFe nariai dalinosi patirtimi, kaip įvairios vykdomos veiklos padeda siekti asmeninio tobulėjimo, o praėjusiais metais mokinių atliktas ir dabar bendraamžiams mokslinis tyrimas apie anglies dioksido kiekio kitimą mokyklos klasėse pamokų metu visus įtikino, kad nevėdintos klasės gali būti prastesnių mokymosi rezultatų priežastis. 

Nors konferencija tęsėsi ilgiau negu dvi valandas, laikas neprailgo – jos dalyviai sužinojo daug naujų ir įdomių dalykų apie savo gimtąjį miestą, o mokinius ruošę mokytojai džiaugėsi atsakingai ir kruopščiai atlikusiais darbą ugdytiniais. 

„Baltijos“ mokyklos informacija

Jūsų komentaras:

Pajurys 2021-11-12 10:26 (IP: 162.158.134.82)
Tokia gražią šventę gadina tos slykscios kaukės... Baisiai atrodo ir tokios foto atsiminimų i foto albumo nesegsi

Pajurys 2021-11-12 10:26 (IP: 162.158.134.82)
Tokia gražią šventę gadina tos slykscios kaukės... Baisi atrodo ir tokios foto atsiminimų i foto albumo nesegsi

Taip pat skaitykite

Gegužės 29 d.-birželio 5 d. Palangos miesto savivaldybės 2 a. fojė pristatoma paroda „Laisvėjanti Palanga“, skirta Sąjūdžio 35-mečiui paminėti.


Lapkričio 11 d. „Baltijos“ pagrindinėje mokykloje vyko mokinių konferencija, skirta Palangos atgavimo šimtmečiui paminėti. Konferencijos metu mokiniai pristatė savo pranešimus labai įvairiomis temomis. 


Palangos sanatorinės mokykloje vyko edukaciniai renginiai Pasaulinei baltosios lazdelės dienai paminėti.


Palangos "Baltijos" pagrindinėje mokykloje buvo surengtos pratybos

"Palangos tilto" informacija, 2019 10 04 | Rubrika: Miestas

Spalio 2 d. Palangos "Baltijos" pagrindinėje mokykloje buvo surengtos pratybos, kurių metu vyko vaikų ir personalo evakuacija, imituojant gaisrą mokykloje. Pratybų metu tobulintas evakuacijos organizavimas bei personalo veiksmai, kilus gaisrui.


Balandžio 10 dieną Šventosios pagrindinėje mokykloje vietoje įprastų pamokų vyko profesinio orientavimo užsiėmimai. Juos vedė keturių profesijų atstovai: Krašto apsaugos Savanorių pajėgų Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės kariai, advokatė Ligija Marcinkienė, fotografė Inga Galdikienė ir šunų sporto klubo „Canis Memelensis“ trenerė Asta Krūminienė.


Šventosios pagrindinėje mokykloje šiemet jau aštuntąjį kartą linksmai nuaidėjo respublikinis mokinių saviraiškos festivalis „Žuvėdros skrydis“. Birželio 1-2 d. čia „suskrido“ gausūs mokinių kolektyvai iš šešių Lietuvos vietovių. Šiemetinio renginio tikslas – ne tik pasidalyti kūrybiniais pasiekimais...


Gegužės 11 d. „Baltijos“ pagrindinėje mokykloje vyko mokinių mėgstama ir laukiama tradicinė Kūrybos šventė, kuri kiekvieną pavasarį pražysta vis naujomis idėjomis.


Jau trečius metus iš eilės Palangos „Baltijos“ pagrindinėje mokykloje vyksta tradicinė neformaliojo švietimo saviraiškos programų projekto šventė, kurią remia Palangos miesto savivaldybė ir Palangos miesto Švietimo skyrius. Programos tikslas – ugdyti saviraiškos poreikius, prigimtinius meninius kūrybinius gebėjimus. Palangos...


Kovo 16 dieną Šventosios pagrindinėje mokykloje minėjome knygnešio dieną.


Senojoje gimnazijoje – Maironiui skirta lituanistų konferencija

"Palangos tilto" informacija, 2012 10 01 | Rubrika: Miestas

Penktadienį ir šeštadienį į Senąją gimnaziją, prie kurios centrinio įėjimo ant vejos rikiavosi Birutės parką puošusios menininkų Editos bei Gintauto Ačų iš vielos pintos bei džiovintomis žolelėmis dabintos Maironio eilių citatos, rinkosi Lietuvos ir užsienio mokyklų lituanistai. Čia vyko konferencija „Maironio palikimas: tapatumo klausimai šiandienos...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius