Beviltiškomis pripažintos skolos „nusinešė“ 22 su puse tūkstančio eurų

Palangos tiltas, 2015-02-02
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin

Beviltiškomis pripažintos skolos „nusinešė“ 22 su puse tūkstančio eurų

22 tūkst. 638,91 euro – tiek pinigų nebeįkris į Palangos miesto biudžetą. Ketvirtadienį posėdžiavusi Palangos miesto savivaldybės taryba pripažino likviduotų ar likviduojamų ir išregistruotų iš Lietuvos Respublikos juridinių asmenų registro bendrijų, bendrovių bei sąjungų beviltiškomis įvardintų pasibaigusių nuomos mokesčio už valstybinę žemę mokslines nepriemokas.
Kaip paaiškino sprendimo projektą rengusi ir Tarybos nariams pristačiusi Biudžeto skyriaus vedėja Regina Garadauskienė, jos vadovaujamas skyrius valstybinės žemės nuomos mokestį administruoja nuo 2003 metų pagal Valstybinės mokesčių inspekcijos perduotus duomenis. Aukščiau minėta mokesčio nepriemoka susidarė per 2003–2012 metų laikotarpį.
„Biudžeto skyrius kiekvienais metais siuntė mokesčio skolininkams priminimus dėl mokesčio nepriemokos sumokėjimo, tačiau neradus adresatų, jie buvo grąžinami“, – sakė R. Garadauskienė.
Pagal galiojančius teisės aktus sprendimus dėl suprojektuotų valstybinės žemės sklypų suformavimo ar pertvarkymo, dėl valstybinės žemės sklypo nuomos ir sutarčių sudarymo priima Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) vadovas arba jo įgaliotas teritorinio padalinio vadovas. Todėl informacija apie skolininkus kiekvienais metais buvo siunčiama NŽT Palangos žemėtvarkos skyriui, tačiau tai įtakos skolų sumažinimui neturėjo.
Taip pat duomenys apie mokesčio nepriemokų nesusimokėjusius juridinius asmenis buvo perduodami Savivaldybės administracijos Juridiniam ir personalo skyriui dėl mokesčio skolos išieškojimo teismine tvarka.
„Juridinis skyrius pernai gruodį raštu informavo, jog yra tikslinga inicijuoti Tarybos sprendimo projektą dėl Palangos miesto sodininkų bendrijos „Pavėsis“ mokestinės nepriemokos pripažinimo beviltiška, nes jai suteiktas likviduojamos įmonės statusas, o bendrija neturi turto skolos išieškojimui“, – paminėjo R. Garadauskienė.
Pagal VĮ Registrų centro duomenis nustatyta, kad juridiniai asmenys, kurių mokesčių nepriemokos teikiamos Savivaldybės tarybai pripažinti beviltiškomis, yra likviduoti arba likviduojami ir išregistruoti iš juridinių asmenų registro. Šių juridinių asmenų vardu nenustatyta įregistruoto nekilnojamojo turto, todėl nėra jokių teisinių galimybių išieškoti nepriemokas, kurios iš viso siekia 22 tūkst. 638,91 Eur (78 tūskt. 167,63 Lt) sumos, iš kurios mokestis sudaro 20 tūkst. 945,25 Eur bei delspinigių 1 tūkst. 693 Eur.
Savivaldybės tarybai buvo pasiūlyta mokesčio nepriemoką pripažinti beviltiška ir pasibaigusia, kad būtų galima nurašyti iš mokesčio apskaitos ir tuo pačiu sumažinti mokesčio nepriemoką.
Beviltiškomis ir pasibaigusiomis nuomos mokesčio už valstybinę žemę mokestines nepriemokas Taryba pripažino Palangos miesto sodininkų bendrijos „Pavėsis“, kurios valstybinės žemės sklypas buvo registruotas adresu Medvalakio g., Palanga, nepriemoką, siekiančią 12 tūkst. 277,81 Eur (42 tūkst. 392 Lt), iš kurių 11 tūkst. 251,84 Eur mokesčio suma ir 1 tūkst. 25,97 Eur delspinigiai; Lietuvos šaulių sąjungos Klaipėdos apskrities jūros šaulių 3-osios rinktinės Palangos šaulių 6-osios kuopos (valstybinės žemės sklypo adresas Užkanavės g., Palanga) nepriemoką, sudarančia 4 tūkst. 521,73 Eur (15 tūkst. 612,63 Lt), iš kurių mokestis sudaro 4 tūkst. 242,61 Eur, o delspinigiai 279,12 Eur; UAB „Palangos techninio mokymo namai“ (valstybinės žemės sklypo adresas Dzūkų g. 4, Palanga) nepriemoką, siekiančią 1 tūkst. 640,62 Eur (5 tūkst. 664,73 Lt), iš kurių mokestis – 1 tūkst. 550,10 Eur ir delspinigiai 90,52 Eur bei gyvenamojo namo statybos bendrijos „Statybininkas“ (valstybinės žemės sklypo adresas Vasaros g. 5, Palanga) nepriemoką – 4 tūkst. 198,75 Eur (14 tūkst. 497,44 Lt), iš kurių mokestis – 3 tūkst. 900,70 Eur, delspinigiai – 298 Eur.

„Palangos tilto“ inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Šalies kelių projektams paskirstyta 31,315 mln. eurų. Dalis iš 150 mln. eurų Vyriausybės papildomai keliams skirtų lėšų susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevičiaus įsakymais jau paskirstytos praėjusį penktadienį.


Šiandien įvykęs Tėvynės Sąjungos- Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Prezidiumo posėdis buvo neregėtai karštas: dėl partijos kandidato Mėguvos vienmandatinėje rinkimų apygardoje, kurioje Palangos rinkėjai sudaro apie pusę visų rinkėjų, buvo diskutuojama dvi su puse valandos. Prezidiumas nepatvirtino Gedimino Valinevičiaus kandidatu į Seimą.


„1,8 mln. eurų skamba įspūdingai, bet šiuo namu domimasi ir, manau, jį parduos“, –15min.lt sako nekilnojamojo turto agentė Ona Mackevičienė. Būtent tokios sumos, 1,8 mln. eurų, prašoma už erdvų apie 350 kv. m privatų namą Palangoje.


Šiemet Palangos muzikinis fontanas „surinko“ 3 650 eurų pajamų, pernai – 3 432 eurus, užpernai – 4773 eurus. Kaip „Palangos tiltui“ sakė Gediminas Valinevičius, UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktorius, daugiausiai muzikinio fontano melodijų užsakoma liepos mėnesį, tačiau komunalinio įmonė neturi duomenų, kokios melodijos yra...


 Palangoje gimusiam Aronui paskutinę rugpjūčio savaitę sukako 10 mėnesių, bet jau mėnuo, kai prie vaiko su veriančia širdgėla prisiglaudžia kiti – vaikelio mama Monika B. (redakcijai pavardė žinoma – L.J.) tiek pat laiko ilsisi žemės kauburėlyje Palangos kapinėse. Kas nutiko, kad pirmagimį ir gyvenimą mylėjusi jauna palangiškė tą lemtingą liepos 31-osios vakarą...


Palangoje praleistas praėjęs savaitgalis neabejotinai taps vienu iš įsimintiniausiu per visas vasaros atostogas daugiau nei pusei tūkstančio šalies vaikų, kadangi praėjusį šeštadienį jie pirmą kartą pamatė jūrą. Šis susitikimas su Baltija – Palangos miesto savivaldybės dovana vargingiau gyvenančių šeimų vaikams iš visos Lietuvos....


22 tūkst. 638,91 euro – tiek pinigų nebeįkris į Palangos miesto biudžetą. Ketvirtadienį posėdžiavusi Palangos miesto savivaldybės taryba pripažino likviduotų ar likviduojamų ir išregistruotų iš Lietuvos Respublikos juridinių asmenų registro bendrijų, bendrovių bei sąjungų beviltiškomis įvardintų pasibaigusių nuomos mokesčio už valstybinę žemę mokslines nepriemokas.


„Jei ilgiau užsisėdėsi šioje kėdėje, būsi arba stipriai sumuštas, arba uždarytas į areštinę“, – taip vakar, trečiadienį, kalbėjo palangiškiai, sužinoję, kad kurorto vyriausiasis architektas sulaikytas darbo vietoje. Į Palangos savivaldybės Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vedėjo 42 metų Svajūno Bradūno kabinetą Specialiųjų...


Kiekvienais metais vandens, šilumos, komunalinių patarnavimų paslaugas teikiančios įmonės vargsta su skolininkais. UAB „Palangos vandenys“-ne išimtis. „Skolininkų turime daug ir įvairių. Jų padaugėja, kai bankrutuoja įmonės, kai pablogėja jų ir gyventojų mokumas dėl pablogėjusios ekonominės padėties. Dažnai butai parduodami kartu su skola, ne visada naujas buto šeiminkas moka senas skolas....


Svetimos skolos dalinamos jau be teismų

Šarūnas VAITKUS, Palangos miesto savivaldybės tarybos narys, 2010 05 16 | Rubrika: Miestas

Vytauto gatvės 122 namas pasibaigusio šildymo sezono proga gavo savotišką „Litesko“ dovanėlę. Už kovo mėnesį gautos šildymo sąskaitos šio namo senyvo amžiaus gyventojus privertė griebtis vaistų nuo širdies. Pavasarį, jau atšilus orams, „Litesko“ paskaičiuotas mokestis už šildymą buvo keliais šimtais litų didesnis net už šalčiausius žiemos mėnesius.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas