Biblioteka palydėjo tūkstantmetį

Rasa GEDVILAITĖ, 2010-01-06
Peržiūrėta
623
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Praėjusią savaitę, gruodžio 29 dieną, Viešoji biblioteka pakvietė visus savo bičiulius ir svečius į jų tradicinį vakarą-koncertą, šiais metais gavusį simbolišką pavadinimą „Tūkstantmetį palydint arba penktasis bibliotekų dėsnis“. Šio renginio metu įteiktos metų nominacijos labiausiai pasižymėjusiems ir bendradarbiavusiems žmonėms bei įstaigoms, pagerbti menininkai, suteikta galimybė pasigrožėti dailės paroda bei pasiklausyti Edmundo Jucevičiaus vadovaujamo vokalinio ansamblio.

 

Visus metus uoliai globoję visus Palangos menininkus bei mielai sutikdavę visus skaitytojus ir svečius, tądien bibliotekos darbuotojai su direktorium Kęstučiu Rudžiu priešaky sutiko juos visus šventiškai pasipuošusioje bibliotekoje. Vakaro vedėjos Janina Tiškienė ir Aura Banevičienė pristatė visus nuolatinius bibliotekos bičiulius, kuriuos vakaro metu apdovanojo už nuoširdų bendradarbiavimą ir pagalbą. Be apdovanojimų neliko ir uoliausi bibliotekos lankytojai, kurie per šiuos metus ne tik skaitė, bet ir įgavo naudingų žinių. Itin aktyviai biblioteka įsiliejusi į šiais metais imtą vykdyti projektą „Bibliotekos pažangai“ susilaukė teigiamo palangiškių dėmesio, kurie panoro išplėsti savo kompiuterinio raštingumo žinias bei jų pagalba atrasti reikalingos informacijos. Šis imlumas neliko nepastebėtas visuomet pasiryžusių ištiesti pagalbos ranką bibliotekos darbuotojų.

Nuolat su Palangos miesto laikraščiu „Palangos tiltas“ bendradarbiaujanti Viešoji biblioteka sulaukė ir laikraščio skaitytojų, kuriems už nuoširdžią pagalbą ir ištikimą draugystę taip pat buvo įteiktos nominacijos. Be apdovanojimo, kurį savo vardu įteikė Viešoji biblioteka, neliko ir žymus Palangos menininkas, kūrybinio susivienijimo „Mostas“ pirmininkas Juozas Griušys, kuris visuomet mielai bendradarbiauja, siekiant pradžiuginti palangiškius išskirtiniu ir nepamirštamu menu. Dažnai bibliotekoje „savą kampelį“ randantys rašytojai taip pat suburia į šią vietą savo gerbėjus, todėl nominacijų vakarą susirinkusieji buvo supažindinti su naujais autoriais.

Visus metus vykdytas Vaikų bibliotekoje projektas „Tūkstantmečio vaikai“ kaskart paskatindavo mažuosius darželinukus savo darbelių parodas organizuoti bibliotekoje, o jų atidarymus lydėdavo linksmi pasirodymai su dainom ir šokiais. Už nuolatinį bendradarbiavimą apdovanojimus įteikė visų darželių atstovėms Vaikų bibliotekos vedėja Nijolė Bagdonienė, tikėdamasi, kad šis gražus bendravimas nenutrūks ir ateityje.

Prieššventinį vakarą susirinkusiųjų veiduose ir širdyse vyravo džiugi palaima, nedingo šypsenos bei gera nuotaika, todėl smagiu susibūrimu liko visi sužavėti ir šventiškai pasipuošusią Palangos Viešąją biblioteką paliko kupini malonių emocijų.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Mielieji, Valstybės diena šiais metais, kaip niekad, yra ypatinga ir reikšminga


Palangos viešoji biblioteka organizuoja ir įgyvendina kvalifikacijos bei kompetencijų ugdymo projektą bibliotekininkams „Kūrybinis žvilgsnis į rytojų“. Nuo rugsėjo 10 d. bibliotekoje vyks mokymų ciklas. Mokymuose dalyvaus bibliotekininkai iš Palangos miesto švietimo įstaigų.  


Švelninant karantino sąlygas atnaujinamos bibliotekų darbo sąlygos – leidžiama naudotis kompiuterių, interneto ir kitų skaityklų paslaugomis.


Nuo balandžio 27 d. biblioteka atnaujina veiklą. Kol kas vartotojams bus teikiama tik knygų grąžinimo ir išdavimo paslauga abonemente, vaikų literatūros skyriuje ir Šventosios bibliotekoje. Fondai dar nebus pilnai atverti, knygų pasirinkimas tik iš naujausių ir populiariausių leidinių lentynų.


Karantino metu Palangos viešoji biblioteka nepamiršta savo lankytojų ir parengė įvairių užsiėmimų, kuriems nebūtina išeiti iš namų. Taip ne tik saugome save ir kitus, bet taip pat stipriname ryšį tarp bibliotekos ir jos bendruomenės.


Tradiciškai jau šešioliktąjį kartą pristatyta kūrybinės grupės „Mostas“ kalėdinių atviručių paroda, kurią kuria menininkai, skatinantys nepamiršti rašytų ranka atvirukų – daug šiltesnių ir nuoširdesnių. Šiemet jų pateikta 130.


Palangos viešoji biblioteka šį pavasarį švenčia garbingą 80-mečio jubiliejų. Prisiminkime keletą bibliotekos istorijos epizodų…


Pagal ES struktūrinių fondų programą Vilniuje yra vykdomas projektas „Virtuali aklųjų biblioteka (VAB)”, kurio tikslas – išsaugoti ir populiarinti lietuvių kultūrą, gerinant elektroninių leidinių prieinamumą žmonėms su regos negalia. Tačiau, pasak Palangos viešosios bibliotekos direktoriaus Kęstučio Rudžio, Palangos viešojoje bibliotekoje jau du metus veikia kompiuteris, skirtas akliesiems.


Biblioteka palydėjo tūkstantmetį

Rasa GEDVILAITĖ, 2010 01 06 | Rubrika: Miestas

Praėjusią savaitę, gruodžio 29 dieną, Viešoji biblioteka pakvietė visus savo bičiulius ir svečius į jų tradicinį vakarą-koncertą, šiais metais gavusį simbolišką pavadinimą „Tūkstantmetį palydint arba penktasis bibliotekų dėsnis“. Šio renginio metu įteiktos metų nominacijos labiausiai pasižymėjusiems ir bendradarbiavusiems žmonėms bei įstaigoms, pagerbti menininkai, suteikta galimybė...


Į svečius pakvietė „Vasaros skaitykla“

Aistas MENDEIKA, 2009 06 11 | Rubrika: Miestas

Praėjusį pirmadienį net dvejomis parodomis palangiškius bei kurorto svečius į savo sezono atidarymą pakvietė atsinaujinusi, pagražėjusi Palangos „Vasaros skaitykla“.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius