Bibliotekoje – knygos „Pakelti akis“ pristatymas

„Palangos tilto“ informacija, 2010-04-09
Peržiūrėta
1984
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Artėjantį antradienį, balandžio 13-ąją, 18 valandą Viešojoje bibliotekoje bus pristatyta daugelio autorių išpuoselėta ir nuostabių prisiminimų kupina knyga „Pakelti akis“, pasakojanti apie Juknaičių gyvenvietės kūrimąsi ir vystymąsi.

 

Juknaičiai – gyvenvietė Šilutės rajone, 1974 metais gavusi TSRS Garbės diplomą. Žurnalistas Ferdinandas Kauzonas pakalbino daug žmonių, kurie 1965-1990 metais prisidėjo prie Juknaičių tarybinio ūkio kūrimo. Itin susigyvenusi bendruomenė kiekvienais metais susitinkanti paminėti vienokios ar kitokios svarbios progos sumanė sudėti visus prisiminimus į knygą ir taip palikti išsaugotą autentišką istoriją ateinančioms kartoms. Kaip tarė, taip ir padarė. Susidarė bemaž pusšimtis autorių, kurie mielai dalinosi savo išlikusiais prisiminimais ir papasakojo viską, aprėpdami tiek kūrimo sunkumus ir džiaugsmus, tiek puoselėjamas vertybes ir bendras pastangas kuriant grožį.

Nuoširdumu „alsuojantis“ kūrinys kelia ypatingas emocijas, atspindinčias to laikmečio atmosferą. Kaip teigė žurnalistas, knygos sudarytojas F.Kauzonas, ši knyga apie žmones, kurie bandė gyventi ir jau net gyveno kitaip nei buvo gyvenama tada, ir net kitaip nei gyvenama dabar. Visai nuostabių žmonių komandai pavyko nepaisant tarybų valdžios sukurti žmonėms tokį gyvenimą, apie kurį dauguma Tarybų Sąjungos kaimo žmonių nebūtų drįsę net svajoti.

Juknaičių tarybinio ūkio direktorius, visų gerbiamas ir mylimas Zigmantas Dokšas sukūrė ne tarybinį ūkį, o parką. 1996 metais Juknaičiams ir suteiktas gyvenvietės-parko statusas, o kraštovaizdis paskelbtas saugotinu. Be šio žmogaus nei vienas kalbintas žmogus neįsivaizduoja Juknaičių ir visi sutartinai tvirtina, kad be Z.Dokšo, nebūtų ir ypatingųjų Juknaičių. Neeilinė gyvenvietė verta neeilinės knygos, tad ilgai buvo diskutuojama dėl jos pavadinimo. Itin didelę reikšmę skirdamas kultūrai, menui, dvasiniams dalykams Z.Dokšas pagerbdavo būtent tuos gyventojus, kurie nepamiršdavo šių vertybių. Kaip pasakojo gerbiamas Z.Dokšas, jam buvo svarbu, kad žmogus būtų dvasiškai turtingas, nebūtų abejingas menui, nežiūrint tuometinės tarybinės santvarkos. Prisiminimuose kalbama apie tai, kad buvo itin svarbu žmonėms matyti ir pajusti, kaip kuriamas menas, padėti jiems suprasti, jog pasaulis nesibaigia vien žemės darbais ar gyvulių auginimu, tad knygoje neveltui nuskamba frazė „negalėjo lietuvis vien arti“.

Vos atsivertus šią knygą ima atgimti to laikmečio dvasia ir noras susikurti kitokį gyvenimą, o malonūs pokalbiai sukelia itin jautrias emocijas, į kurias pasinerti kviečia visi autoriai, bendrai sukūrę šį leidinį. Pirmoji pažintis su šia knyga laukia jau ateinantį antradienį.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kovo 24 d. (penktadieniį) 17 val. Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje – naujos I. Gudauskienės knygos „Biblijos vyrai ir moterys kryžkelėse“ pristatymas. 


Diskutuoti apie dualumo suvokimą, fizinio ir dvasinio pasaulio bendrumą gruodžio 13 d.(antradienį) 16.30 val. į Palangos viešąją biblioteką metafizikos mokslų daktaras, Lietuvos menų ir mokslo asociacijos „Vydūno šviesa“ įkūrėjas ir prezidentas, lektorius, rašytojas, visuomenininkas Vilimantas Zablockis.


Rugsėjo 22 d. (ketvirtadienį) 17 val. Palangos viešojoje bibliotekoje Sandra Bernotaitė pristatys savo naujausią knygą „Akys chimeros“. 


Šeštadienį, liepos 9 d., Palangoje, Antano Mončio namuose-muziejuje, įvyko šio žymaus menininko sūnaus Jean-Christophe Mončys knygos ,,Mano tėvas Antas. 100 prisiminimų apie Antaną Mončį” pristatymas. 


Visus, besidominčius tradiciniais lietuviškais amatais ir trokštančius apie juos sužinoti dar daugiau, gruodžio 15 d. (trečiadienį) 15 val. kviečiame į Palangos viešąją biblioteką, kur vyks susitikimas su tautodailę ir tradicinius lietuviškus amatus pristatančiu mamos ir dukros duetu – Odeta Tumėnaite–Bražėniene ir Adele Bražėnaite.


Visą spalio mėnesį Palangos gyventojai ir lankytojai turės progą susipažinti su kino teatro „Naglis“ rekonstrukcijos architektūrinio konkurso dalyvių projektais. Darbai š. m. spalio 1-31 d. eksponuojami Palangos miesto viešojoje bibliotekoje (Vytauto g. 61, Palanga), trečiame aukšte. Lankytojai juos gali apžiūrėti kasdien, išskyrus sekmadieniais, bibliotekos darbo valandomis – 10-19 val....


Rugsėjo 15 d. Palangos viešojoje bibliotekoje miesto bendruomenei pristatyta ilgamečio krašto pedagogo, daugelio palangiškių chemijos mokytojo Algimanto Vincento Želvio autorinė knyga-albumas „Puošybos elementai medinėje Palangos architektūroje”. Leidiniui pratarmę parašė autorius, įvadinį straipsnį „Medinė Palangos architektūra –...


Palangos miesto savivaldybės viešoji biblioteka rugsėjo 11 d. – spalio 3 d. kviečia į projekto „lapo pasakojimai: nuo medžio iki knygos“ renginius.  


Pristatyta knyga „Pakelti akis“

Rasa GEDVILAITĖ, 2010 04 16 | Rubrika: Miestas

Praėjusio antradienio vakare Palangos viešojoje bibliotekoje susirinko gausus būrys žmonių, norinčių pasidžiaugti ir pasveikinti naujos knygos „Pakelti akis“ kūrėjus. Tai knyga, kurioje nuoširdžiais pokalbiais ir atsiminimais atkuriamas Juknaičių gyvenvietės kūrimas ir vystymas. Malonus susitikimas dar kartą sužadino norą prisiminti tai, kas buvo svarbiausia, taip pat padėkoti už...


Bibliotekoje – knygos „Pakelti akis“ pristatymas

„Palangos tilto“ informacija, 2010 04 09 | Rubrika: Miestas

Artėjantį antradienį, balandžio 13-ąją, 18 valandą Viešojoje bibliotekoje bus pristatyta daugelio autorių išpuoselėta ir nuostabių prisiminimų kupina knyga „Pakelti akis“, pasakojanti apie Juknaičių gyvenvietės kūrimąsi ir vystymąsi.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius