„Darbietė“ G. Krasauskienė – į Vilnių dirbti viceministre, Palangos Oro uosto direktorė bus „klibinama“?

Linas JEGELEVIČIUS, 2013-01-14
Peržiūrėta
1559
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Ministras D. Pavalkis.
Ministras D. Pavalkis.

Po apmaudaus pralaimėjimo Seimo rinkimuose konservatoriui Pranui Žeimiui spalį kurorto „darbiečių“ lyderė Genoveita Krasauskienė sulaukė netikėto, bet malonaus pasiūlymo – taip pat „darbietis“ Švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis jai pasiūlė užimti ministerijos viceministrės kėdę. Kitai žinomai kurorto moteriai, Palangos Oro uosto direktorei Jolantai Jucevičiūtei, pasikeitus politiniams „vėjams“, „Palangos tilto“ žiniomis, gali tekti palikti Palangos Oro uostą. Puikiai Vilniaus Oro uoste besitvarkiusiam Tomui Vaišvilai „susitarus šalims“ jau teko pasitraukti iš pareigybių.

Sulaukė pasiūlymo tapti viceministre
Ant Darbo partijos populiarumo „bangos“ užšokusiai dar prieš kelerius metus sunykusiai Socialliberalų („Naujoji Sąjunga“) partijos Palangos skyriui vadovavusi G. Krasauskienė, regis, padedant partijai, gali padaryti svaiginančią karjerą – iš Klaipėdos valstybinės kolegijos anglų kalbos mokytojos tapti Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM) viceministre.
„Taip, tokio pasiūlymo prieš kelias savaites sulaukiau iš Darbo partijos deleguoto ministro D. Pavalkio. Kaip supratau, esame trys kandidatai tokioms pareigybėms“, – „Palangos tiltui“ vakar patvirtino G. Krasauskienė.
Žurnalisto skambutis ją užklupo baigiantis paskaitai Klaipėdos valstybinėje kolegijoje.
Buvusi kandidatė į Seimą sakė „rimtai svarstanti“ pasiūlymą, aptarianti visas aplinkybes ir galimybes.
„Gali būti, kad sutiksiu. Manau, kad turiu pakankamai kompetencijos švietimo srityje. Esu įgijusi nemažą pasitikėjimą tarp kolegų. Žinoma, dirbti viceministre būtų nemažas iššūkis“, – teigė G. Krasauskienė.
Ji sakė nežinanti, kada ministras apsispręs dėl laisvų viceministro kandidatūrų.
„Jeigu būčiau ne aš pasirinkta, labai nenusiminčiau: esu labai patenkinta ir dėstytojos darbu kolegijoje“, – sakė Palangos kandidatė į viceministrus.

Ministerijoje dirbs daugiau viceministrų
ŠMM Komunikacijos skyriaus vedėja Nomeda Barauskienė „Palangos tiltui“ patvirtino, kad viceministrų komanda dar nėra „pilnai sukomplektuota“.
„Kol kas dirba tik vienas viceministras. Buvo šnekama, kad jų bus iš viso keturi. Artimiausiu metu ministras ketina apsispręsti ir dėl kitų kandidatūrų, kurias jis dar svarsto“, – sakė N. Barauskienė.
Buvęs Švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius turėjo du viceministrus.
Kol kas paskirta vienintelė viceministrė Edita Tamošiūnaitė anksčiau dirbo Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja.
Ministras Dainius Pavalkis „Palangos tiltui" sakė, kad į tris laisvas viceministrų vietas jis sulaukęs šešių kandidatų. „G. Krasauskienė man atrodo būtų tinkamiausia tvarkyti bendruosius švietimo reikalus. Be to, ji puikiai moka anglų kalbą. Tai labai reikės Lietuvai pirmininkaujant ES. Bet atlikęs visas procedūras, sprendimą priimsiu šią savaitę", - sakė ministras.

Vedėjas slapukauja?
„Palangos tiltas“ išsiaiškino, kad ir Palangos miesto savivaldybės Viešosios tvarkos skyrius susilaukė šalies specialiųjų tarnybų paklausimo, ar G. Krasauskienė nėra pažeidusi įstatymų.
Tokia procedūra yra atliekama svarstant kandidatūras darbui valstybės institucijose vadovaujančioms pareigoms.
Tačiau skyriaus vedėjas Petras Keinys nustebo, sulaukęs klausimo, ar skyrius sulaukė specialiųjų tarnybų paklausimo dėl G. Krasauskienės.
„Chm. Ir iš kur tokia informacija? Žinote, kaip gali „nudegti“ paviešinęs bet kokį specialiųjų tarnybų paklausimą. Patikėkite, aš suvokiu, ką reiškia atsakomybė. Nesame gavę paklausimo dėl G. Krasauskienės“, – netvirtai teigė vedėjas.

Vertins pagal rezultatus ar partinį principą?
Redakcijos žiniomis, po Vilniaus Oro uosto direktoriaus išėjimo iš darbo „šalių susitarimu“ gali būti pradėta „klibinti“ ir Palangos Oro uosto direktorės Jolantos Jucevičiūtės kėdė.
„Įstatymas tokią galimybę palieka. Dėl to, atėjus naujiems ministrams, jau pasikeitė ir Klaipėdos uosto, Vilniaus Oro uosto, kai kurių kitų valstybinių įmonių vadovai. Nenuostabu būtų, jeigu būtų minima ir Palangos Oro uosto direktorė“, – „Palangos tiltui“ sakė informacijos šaltinis Susisiekimo ministerijoje, pageidavęs, kad nebūtų minima jo pavardė.
J. Jucevičiūtė „Palangos tiltui“ sakė, kad dar „nėra susilaukusi“ signalų, kad gali tekti palikti direktorės vietą.
„Ne, nieko nežinau. Kai kurie dalykai nėra priklausomi nuo tavo pageidavimų ar norų. Žinau viena: dirbu visus šiuos metus sąžiningai, ženkliai išaugo Oro uosto keleivių srautai. Tuo džiaugiuosi. Jeigu atsitiks taip, kad tektų palikti Oro uostą, nežūsiu. Turiu didelę darbo patirtį ir norą dirbti, tad viskas bus gerai“, – sakė Klaipėdoje gyvenanti J. Jucevičiūtė.
Ji nenorėjo vertinti, dėl kokių priežasčių buvo atleistas jos kolega Vilniaus Oro uoste.
„Man atrodė, kad jis (T. Vaišvila, – aut.) dirba tikrai gerai. Tą akivaizdžiai liudijo rezultatai“, – sakė pašnekovė.
Ji teigė girdėjusi naująjį viceministrą pasisakant žiniasklaidoje, kad Susisiekimo ministerijos kuruojamų įmonių vadovai bus vertinami pagal darbo rezultatus, o ne pagal kokias nors kitas nuostatas.
„Tikiu, kad taip ir bus“, – vylėsi J. Jucevičiūtė.

Jūsų komentaras:

Pardon... 2013-02-02 19:12 (. / IP: 86.100.60.112)
jei tokios krasauskienes nesugebėjo vaikų išmokyti anglų kalbos bent jau "pagrindų" - tai ką ši gali nuveikti Ministerijoje? Tik samdant papildomai repetitorių-gautas rezultatas... - Apsijuoks, kaip ir įsiruopšusi į Savivaldybes kėdę?

2013-02-02 15:59 (IP: 89.116.210.186)
Visa Palanga konservu trilitrinis, visos siltos kedes ju rankose, o kai sekasi kitiems kandziojasi...

valentina 2013-01-21 12:42 (IP: 86.100.3.246)
Mes dziaugiames kad ir is darbo partijos nariu bus dirbanciu ministerijose. Manau tai puikus zingsnis Krasauskienes kuri kyla karjeros laiptais

V.I.Leninas 2013-01-15 14:31 (IP: 82.135.197.57)
Kiekviena virėja galės valdyti valstybę :)

grazu 2013-01-15 09:11 (IP: 78.61.104.50)
"pasikeitus politiniams vejams " - o kai konservatoriai sodino savo zmones , kai prikure siltu vieteliu dabar sedeti , tai yra normalu !?! Ka bedarytu zmogus is DP - vistiek bus tik spalvotasis ! Tokia patologines mastysenos kons.filosofija.Tegu jie pasiziuri , ka slepia ju baltos pirstines per visas valdymo kadencijas...

Sveikinu 2013-01-14 22:53 (IP: 78.61.27.241)
Genoveita atsakingoms pareigoms seniai yra subrendusi. Visagalis danguje viską mato ir ta neteisybė bei "nešvarūs žaidimai" lėmę kitam asmeniui Seimo nario kėdę negalėjo užgožti G. Krasauskienės kompetencijos. Praneliui toli gražu iki jos. Vaikščioti su ištiesta ranka po valdžios įstaigas, tai paprastas ubagavimas, o ne valdžios atstovo funkcijų vykdymas.

Taip pat skaitykite

Kurorto socialdemokratų lyderė, Palangos miesto savivaldybės Tarybos narė Svetlana Grigorian paskelbė, kad dalyvaus tiesioginiuose mero rinkimuose, kurie įvyks pirmąjį kovo savaitgalį. Vieni ją giria už drąsą, o kiti, tarp jų ir Savivaldybės Atstovė spaudai Tamara Zaiceva, žavisi kandidatės suknele.


Seimą antradienį, rugsėjo14 d., pasiekė įstatymų pataisos, leisiantis Šventosios jūrų uosto akvatoriją ir uosto infrastruktūrą patikėjimo teise valdyti, naudoti ir ja disponuoti Palangos miesto savivaldybės tarybos sprendimu įsteigtai įmonei – uosto direkcijai. 


Penktadienį, rugsėjo 3 d., susisiekimo ministras Marius Skuodis oficialioje ceremonijoje Palangos oro uoste kartu su Lietuvos oro uostų ir Palangos miesto savivaldybės vadovais paskelbė šio oro uosto infrastruktūros rekonstrukcijos pradžią. Jau nuo pirmadienio, rugsėjo 6 d., Palangos oro uostas bus uždaromas minimaliam 45 dienų laikotarpiui, kurio metu bus atnaujintas lėktuvų kilimo ir...


Šventosios jūrų uostą, jo infrastruktūrą ir akvatoriją siūloma leisti patikėjimo teise valdyti Palangos miesto savivaldybės tarybos sprendimu įsteigtai įmonei – uosto direkcijai. 


Šiemet, kaip ir kiekvienais mokslo metais, mokyklos skaitovai dalyvavo Lietuvos mokinių meninio skaitymo konkurse. Būtent šiuometiniam konkursui mokiniai ruošėsi neįprastai – teko dalyvauti nuotoliniu būdu ir savo pasirodymus pateikti video formatu. Domantą Vaitkų, 6a klasės mokinį, sėkmė šiame konkurse lydėjo jau mokyklos etape. Toliau sėkmė...


„Palangos tiltas“ vasarą rašė, kad Palangoje pernai vasarą buvo paskelbti net devyni konkursai miesto švietimo įstaigų vadovų kėdėms užimti. Tai, ko gero, buvo absoliutus (anti) rekordas šalyje, turint oment, kiek mūsų kurorte yra švietimo įstaigų ir kiek vadovų joms vienu metu buvo ieškoma. Kas pasikeitė per pusę metų?


27-erių moldavas Nikolajus, sausį palikęs Palangą, kurioje darbavosi pusę metų, spėjo ją pamilti. Jaunuolis savo rankomis gerino palangiškių gyvenimo kokybę – dirbo vienoje iš kurorto daugiabučius renovuojančių statybos įmonių. Jis iš Palangos išsivežė ir nuostabius prisiminimus apie kurorto močiutes, kurios, tokios svetingos, vaikino viena kitai pavyduliaudavo.


Meras Šarūnas Vaitkus savo asmeninėje paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“ vakar paliko įrašą: „Pagaliau ledai pajudėjo. Ačiū Vyriausybei, Premjerui ir kancleriui už operatyvius sprendimus siekiant Šventosios uosto atgimimo.“


Penktadienį apie apsisprendimą pasitraukti iš Palangos tarptautinio oro uosto pranešė beveik ketverius metus jam vadovavusi direktorė Jolanta Jucevičiūtė. Dabartinėse savo pareigose ji liks iki spalio 31 dienos. 


Po apmaudaus pralaimėjimo Seimo rinkimuose konservatoriui Pranui Žeimiui spalį kurorto „darbiečių“ lyderė Genoveita Krasauskienė sulaukė netikėto, bet malonaus pasiūlymo – taip pat „darbietis“ Švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis jai pasiūlė užimti ministerijos viceministrės kėdę. Kitai žinomai kurorto moteriai, Palangos Oro uosto direktorei...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas