„Darbostogos“: antrą vasarą iš eilės „Rimi“ pardavėja sostinę iškeičia į Palangą

Palangos tiltas, 2022-05-20
Peržiūrėta
1074
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Jolita Grumbinaitė
Jolita Grumbinaitė

„Kai atvažiavau, pirmomis dienomis pagavau save svarstant, ką aš čia veikiu: ar dirbu, ar atostogauju“, – atvirai apie sezoninį darbą pajūryje sako 53-ejų Jolita Grumbinaitė. Ji yra puikus pavyzdys, kaip karjeros dešimtmečius vienoje įmonėje galima suderinti su maloniais pokyčiais.

Dvidešimt trejus metus prekybos tinkle „Rimi“ pardavėja dirbanti moteris antrą vasarą iš eilės renkasi „darbostogas“: darbą sostinėje keičia į pajūrį. Šiais metais čia, Palangoje, Malūno gatvėje įsikūrusioje parduotuvėje, ji ir vėl tris mėnesius pasitiks visus poilsiautojus ir kurorto svečius.

Išpildė svajonę

Šviežio maisto skyriaus vadybininke Pilaitėje esančioje „Rimi“ prieš tai dirbusi moteris pajuto, kad atėjo metas pokyčiams. Tvirtai žinojusi, kad nenori keisti darbovietės, o tik darbo vietą, ji išpildė savo seną svajonę – po ilgų svarstymų, pernai vasarą pagaliau išvyko padirbėti į Palangą.

„Praėjusių metų pavasarį kaip tik keičiau pareigas, ir taip viskas sutapo. Darbuotojams skirtame „Rimi Pulso“ naujienlaiškyje pamačiau, kad įmonė kviečia savo nuolatinius darbuotojus perkelti darbo vietą į pajūrį. Man tai nebuvo naujiena – tokios praktikos „Rimi“ laikosi jau daugelį metų, tačiau tąkart nusprendžiau – viskas, pagaliau metas išpildyti šią svajonę“, – prisimena Jolita.

Ji džiaugiasi, kad didžiausias jos rūpestis buvo tik susikrauti lagaminus. Apgyvendinimu kasmet pasirūpina „Rimi“ – įmonė savo darbuotojams pajūryje suteikia namus.

Laikas ir sau, ir aktyviam poilsiui

Senu vilku save vadinanti moteris juokiasi, kad nors pirmomis dienomis pajūryje reikėjo perjungti smegenis iš sostinės kamščių į lėtesnį tempą, „darbostogos“ pasiteisino: darbą parduotuvėje derinti su poilsiu jai nebuvo sunku.

„Keliaudavau į darbą, kaip įprastai, anksti ryte dar neprasilenkdama su jokiais poilsiautojais. Rytais skirtumas nuo sostinės būdavo tik tas, kad Palangoje beveik nebuvo eismo. Vėliau jau į parduotuvę prigužėdavo ant maudymosi kostiumėlių marškinėlius apsivilkusių atsipalaidavusių, laisvų, gerai nusiteikusių žmonių. O atidirbus tris dienas, turėdavau tris laisvas. Tos trys poilsio dienos būdavo tikrų tikriausios atostogos“, – pasakoja Jolita.

Ji prisimena laisvas dienas skyrusi ir jūrai, ir parkams, ir nemokamiems koncertams, knygoms bei kelionėms.

„Buvo laiko ir sau, ir aktyvioms pramogoms. Žinoma, jūra pirmoje vietoje, bet labai daug ir vaikščiodavau. Mėgstu Vytauto parką. Kai atvažiuoji šiaip trims – keturioms dienoms į Palangą, tik prabėgi tą parką, o praėjusią vasarą išvaikščiojau pačias gilumas. Eidavau tokiais takeliais, kur žmogaus nesutiksi. Rasdavau kokį suoliuką, atsisėsdavau knygą paskaityti, serialą pažiūrėti. Pušynai, tyla, ramybė. Esi vienas tarp medžių. Nuo ketvirtadienio iki šeštadienio poilsio parke vykdavo nemokami „Palangos Orkestro“ koncertai, tad, jeigu sutapdavo išeiginės, eidavau pasiklausyti. Labai susidraugavau su bendradarbe – su ja važiavome ir iki Melnragės, susiorganizavome kelionę laivu iš Klaipėdos iki Juodkrantės“, – dar neišblėsusiais įspūdžiais dalijasi Jolita.

Iš pajūrio grįžo į kitą parduotuvę

Moteris teigia žinojusi, kad, darbo vietą persikėlusi prie jūros, vėliau grįš dirbti į naujai sostinės gyventojams ir svečiams duris atvėrusioje „Vilnius Outlet“ įsikūrusią „Rimi“. Ji džiaugiasi, kad šis pokytis – taip pat naudingas, nes dabartinė darbo vieta yra dar arčiau namų.

Vis tik vieną kartą patyrusi, kad darbą puikiai galima suderinti su atostogomis, moteris ir šiai vasarai pakuojasi lagaminus į kurortą – ten jos jau laukia ir pernai sutikti „Rimi“ darbuotojai, ir jūra, ir pušynai.

Reklama

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Saulėtą gruodžio 10-ąją, šeštadienį, apie du šimtus prie Palangos baseino susirinkusių palangiškių antrą kartą per 2022-uosius tvirtai pasakė, kad savo baseino privatininkui neatiduos, nors to reikalauja Konkurencijos Taryba.


Sveiki atvykę į Bijotus, Lietuvos mažąją kultūros sostinę!

"Palangos tilto" informacija, 2022 09 03 | Rubrika: Miestas

Pakeliui link pajūrio, nusukus vos kelis kilometrus nuo pagrindinės šalies automagistralės, galima patekti į Bijotus – Lietuvos mažąją kultūros sostinę. Šiemet šis garbingas vardas nedideliam Bijotų miesteliui suteiktas neatsitiktinai. Čia lygiai prieš 210 metų bajoras Dionizas Poška tūkstantmečio ąžuolo kamiene įrengė pirmąjį viešą muziejų Lietuvoje, kurį pavadino „Baubliais“. Todėl būtent...


„Angelų takais“ keliasi į pajūrį – pasinerti į M. K. Čiurlionio kūrybą virtualios realybės pagalba bus galima Klaipėdoje ir Nidoje 


„Kai atvažiavau, pirmomis dienomis pagavau save svarstant, ką aš čia veikiu: ar dirbu, ar atostogauju“, – atvirai apie sezoninį darbą pajūryje sako 53-ejų Jolita Grumbinaitė. Ji yra puikus pavyzdys, kaip karjeros dešimtmečius vienoje įmonėje galima suderinti su maloniais pokyčiais.


Sausio 27-29 dienomis Palangos senosios gimnazijos gimnazistė Mūza Svetickaitė dalyvavo „Lietuvos tūkstantmečio vaikų” filmavimuose LRT.  Palangiškė nurungė visus varžovus ir trečiąkart iš eilės tapo „Lietuvos tūkstantmečio vienuoliktoke”. 


Šią, kaip ir praėjusią, vasarą daugybės lietuvių keliai ves į Palangą. Populiariajam pajūrio kurortui jau dešimtmetį vadovaujantis meras Šarūnas Vaitkus nesidrovėdamas tvirtina, kad per šį laikotarpį Palanga smarkiai pasikeitė ir yra ant sėkmės bangos. Panašu, jog nė pandemija kurortui nesmogė žemiau juostos – meras šį laikotarpį apibūdina kaip...


Lietuvos nacionalinis muziejus keliasi į vasaros sostinę: Palangos paplūdimyje kvies išbandyti archeologo darbą. Kilnojamoji Lietuvos nacionalinio muziejaus paroda „Pajūrio akmens amžius“ iš Nidos keliasi į Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejų. Kartu su paroda į vasaros sostinę atvyksta muziejaus archeologai ir restauratoriai. Nuo liepos 30 d. iki rugpjūčio 1...


Penktąją pergalę iš eilės Nacionalinėje krepšinio lygoje (Mezon-NKL) iškovojo Aurimo Urbono vedama „Palangos“ (14-15) komanda, kuri penktadienį namų rungtynėse 83:75 (18:26, 18:20, 25:12, 22:17) pranoko Joniškio „Delikateso“ (11-18) žaidėjus. Sėkmingai startavę svečiai paėmė iniciatyvą į savo rankas pirmajame kėlinyje, kurį laimėjo 26:18...


Tarybos narys Danas Paluckas, kuris yra ir Kontrolės komiteto pirmininkas, mėgsta viešai paverkšlenti, kad valdžia ignoruoja komitetą ir jo veiklą, bet, pasirodo, D. Paluckas pats jau trečius metus iš eilės grubiai pažeidžia Savivaldos įstatymą, kuris numato, kad Kontrolės komiteto pirmininkas kiekvienų metų pabaigoje už savo veiklą atsiskaito savivaldybės Tarybai.


Dviračių vagys kraustosi į pajūrį

„Palangos tilto“ informacija, 2012 06 11 | Rubrika: Kriminalai

Draudimo bendrovių statistika atspindi, jog dviračių vagišiai vasarą kraustosi į pajūrį. Būtent šiame Lietuvos krašte draudikai registruoja ženklų vagysčių skaičiaus šuolį. Informatikos ir ryšių departamento prie LR vidaus reikalų ministerijos duomenimis, vasarą kasdien vidutiniškai pavagiami devyni dviračiai.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius