Dėl šiukšlyno centrinėje gatvėje – ilga kova

Rasa GEDVILAITĖ, 2019-01-19
Peržiūrėta
1317
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Jau daug metų palangiškiams akis bado šiukšlynas buvusių atrakcionų vietoje – Vytauto g. 123A. Linksmas karuseles primena tik likusios aplūžusios jų liekanos, o be jų ten dar nuolat kaupiasi ir kalnai kitų šiukšlių. Su pastato savininkais Palangos miesto viešąją tvarką prižiūrintiems specialistams susitarti nesiseka. Šie pažada palaikyti tvarką, bet taip jų žodžiai ir lieka tik pažadais. Tačiau pasiduoti tvarkdariai neketinantys, juolab, kad dėl to šiukšlyno jautriai reaguoja ir vietiniai.

Sunkiai įveikiama problema
Į „Palangos tilto“ redakciją dėl minėto šiukšlyno buvo kreiptasi ne kartą. Druskininkų gatvėje gyvenantys palangiškiai jau prieš kurį laiką užfiksavę liūdną vaizdą nuotraukomis dalinosi su skaitytojais: „Kaip taip gali būti, kad miesto centre būtų toks šiukšlynas“. Pastaruoju metu, padiskutavęs su kaimynystėje gyvenančiais palangiškiais, išsiaiškinti situaciją panūdo ir aktyvus visuomenininkas Justinas Masalskas. „Kreipiausi į Registrų centrą, taip pat į Palangos miesto savivaldybės Viešosios tvarkos skyrių, aiškinausi pats, kokia situacija dėl šio šiukšlyno. Keista, kai tokia betvarkė – miesto centre ir nieko negalima padaryti, juk jau tai tęsiasi metų metus. Turbūt ne man vienam įdomu, kokia šiuo metu yra šios apleistos situacijos būklė“, – situacija stebėjosi palangiškis, kreipęsis pagalbos į redakciją.
Palangos miesto savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Petras Keinys patikino, kad toji situacija yra išties sudėtinga, kadangi nesutinka bendradarbiauti pastato savininkai. Susirašinėjimai tęsiasi jau aštuonerius metus, susikaupė kalnas tą liudijančių dokumentų, ir per tiek laiko specialistai girdėjo tik pažadus, bet nematė konkrečių veiksmų. Beje, jau būta ir ne vienos baudos.
„Apleistų statinių Palangoje, kai pradėjome dirbti, iš viso buvo virš 40, dabar jų likę apie 15. Su kai kuriais savininkais pavyksta puikiai bendradarbiauti. Jie saugo savo nuosavybę nuo benamių, prižiūri, kad nesikauptų šiukšlės, o su kai kuriais nepavyksta“, – teigė vedėjas.
O užmegzti bendradarbiavimą su šio apleisto pastato savininkais siekta. „Kvietėme įmonės UAB „Alovė“, kuriai ir priklauso šis pastatas, savininkus, beje, šiuo metu ši įmonė netgi nebeturi vadovo, kalbėjomės su jais, prisiekė viskuo, kad tikrai spręs šią problemą, tvarkysis, tačiau taip nieko ir nepadarė. Šiuo metu pradėta UAB „Alovė“ likvidavimo procedūra, kuri vykdoma teisės aktų nustatyta tvarka ir terminais“, – kalbėjo D. Mikienė.
„Palangos tiltui“ taip pat nepavyko susisiekti nurodytu telefonu su įmonės savininkais.

Patarimų nepaiso
„Įsivaizduokit, man pačiam nepatogu. Toje pusėje ypač plečiasi Plaušės rajonas, apsigyvena vis daugiau žmonių, o panosėje toks šiukšlynas riogso. Žinoma, kad žmonėms nepatinka, jie skundžiasi. Tikime, kad anksčiau ar vėliau ledai pajudės“, – sakė Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas.
Pašnekovai pabrėžė, jog šiuo metu būtų tikslinga suformuoti žemės sklypą aplink pastatą, o tada galvoti kaip parengus reikiamus dokumentus pradėti naujos statybos darbus. „Kadangi pastato savininkai visiškai nesirūpina pastatu, o nedori kaimynai suveža šiukšles, atliekas, todėl ir esame priversti gyventi tokioje aplinkoje“, – kalbėjo Viešosios tvarkos skyriaus vadovai.
Prieš keletą metų šis pastatas net buvo užsidegęs. Ir dabar dar matyti gaisro padariniai.
Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas pripažino, jog procesai vyksta labai ilgai, tačiau to išvengti neįmanoma. Valstybė gina savo piliečių turtą ir taip lengvai jo neatimsi.
Laimei, kad tokių apleistų vietų Palangoje sparčiai mažėja, o ir nėra daug, kaip sako viešąją tvarką prižiūrintys specialistai, tokių „parazituojančių“ pastatų savininkų, kurie piktybiškai nesitvarko ir apleidžia savo turtą, palikdami jį likimo valioje, o dėl to kenčia ne kas kita, o visi aplinkiniai.

Jūsų komentaras:

Rimolaitis 2019-01-21 20:13 (IP: 78.57.230.163)
Tai yra Justino Masalsko politinė reklama ir dar nepažymėta, skundas išsoųstas vrk.

Taip pat skaitykite

Nors orai karščiu dar nelepina ir jūros vanduo dar nespėjo įšilti iki maudynėms palankios temperatūros, Palangos centrinėje gelbėjimo stotyje jau budi gelbėtojai – jie darbą pradėjo sekmadienį, gegužės 15 d.


Meras Šarūnas Vaitkus savo paskyroje socialiniame tinkle Facebook paliko tokį įrašą: "Šventosios gyventojai ir čia atvykstantys svečiai jau netrukus galės džiaugtis nauja centrine miesto aikšte. Pradėtas montuoti fontanas. #ŠventojiKeičias"


Ateikite, išmokite saugaus elgesio kelyje taisyklė ir gaukite prizą.Esant blogoms oro sąlygoms akcija nevyks. Renginio organizatoriai – Klaipėdos apskritis vyriausiojo policijos komisariato Palangos miesto policijos komisariatas bei Palangos miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras. Renginio organizatoriai pasilieka teisę filmuoti ir fotografuoti vykstantį renginį....


Išnuomojamos patalpos biurui miesto centrinėje dalyje

"Palangos tilto" redakcija, 2019 09 19 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto centrinėje dalyje (Vytauto 85a, laikraščio „Palangos tiltas“ patalpose) išnuomojamos patalpos ofisams. Daugiau informacijos tel. 8 620 5340


Palangos centrinėje dalyje, Vytauto 85a, laikraščio „Palangos tiltas“ (šalia Darbo biržos) redakcijoje išnuomojamas atskiras 8 kv. cm. kabinetas. Tinka mažam biurui. Su baldais, internetu, seifu, šviesus. Yra galimybė šalia patalpų pasistatyti automobilį. Kaina su komunaliniais patarnavimais – 180 eurų mėnesiui.


Jau daug metų palangiškiams akis bado šiukšlynas buvusių atrakcionų vietoje – Vytauto g. 123A. Linksmas karuseles primena tik likusios aplūžusios jų liekanos, o be jų ten dar nuolat kaupiasi ir kalnai kitų šiukšlių. Su pastato savininkais Palangos miesto viešąją tvarką prižiūrintiems specialistams susitarti nesiseka.


Palangoje kiekvieną vasarą leidžiantis prof. habil. dr. Leonardas Lukoševičius – puikus pagalbininkas, renkantis sveiką gyvenseną. Jis – ilgametis LSMU biochemijos, gyvensenos biochemijos ir jos korekcijos pagrindų dėstytojas bei Šilainių poliklinikos Mitybos ir kūno svorio reguliavimo centro konsultantas. Ir tai tik maža dalis to, ko jis pasiekęs. Dabar profesorius...


Jau netrukus Vytauto gatve automobiliai važiuos tik viena kryptimi – iš šiaurės į pietus. Dalis gatvės (dvipusiam eismui skirta juosta) bus atiduota dviratininkams. Neabejojama, jog įsigaliojus naujajai eismo tvarkai miesto centrinėje gatvėje, kurortas taps ekologiškesnis, o eismas vienoje iš pagrindinių Palangos gatvių – saugesnis ir patogesnis....


Nors būsto kainos, palyginti su 2015-aisiais, pakilo, vis tik žmonės ima paskolas ir dairosi buto ar namo Palangoje. Redakcija apie tendencijas Palangos nekilnojamojo turto rinkoje kalbėjosi ir su viena nekilnojamojo turto agentūros „Pajūrio NT“ bendrasavininkių Jolanta Širokaja.


Šią savaitę prakaitą liejo kurorto vandentiekio įmonės UAB „Palangos vandenys“ darbininkai – antradienį trūko 500 metrų vandentiekio magistralė Vytauto gatvėje, šalia miesto savivaldybės, o ketvirtadienį trasa plyšo toje pačioje gatvėje šalia „Palangos tilto“ redakcijos. „Vandens sistemai šioje gatvėje yra apie 30-40 metų...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius