Dovilė Štrimaitytė: „Krepšinis yra sporto šaka, kuri atveria labai daug galimybių“

Palangos tiltas, 2016-03-31
Peržiūrėta
2378
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Dovilė Štrimaitytė: „Krepšinis yra sporto šaka, kuri atveria labai daug galimybių“

Palangiškė Dovilė Štrimaitytė gali didžiuotis: jos žaidimas Moksleivių krepšinio lygoje (MKL) neliko nepastebėtas. Ji buvo pripažinta naudingiausia Lietuvos moksleivių krepšinio lygos žaidėja. Kartą ji jau buvo išrinkta ir naudingiausia mėnesio žaidėja, Palangos sporto centro geriausia 2015 metų sportininke. Ji sutiko atsakyti į keletą klausimų.

– Kas tave pastūmėjo užsiimti krepšiniu, kas tavo pirmoji trenerė?
– Šeimoje mes visi esame aktyvūs, mėgstame sportuoti, tad nieko keisto, kad ir man sportas nesvetimas. Į pirmąją krepšinio treniruotę nuėjau šeštoje klasėje, galbūt nulėmė tai, kad sesė lanko šį sportą, taip pat tėvų siūlymas išbandyti. Tačiau turbūt daugiausiai įtakos turėjo mano pirmoji trenerė Daiva Mažionienė. Kai ji pasiūlė prisijungti prie naujai surinktos merginų komandos, aš lankiau tinklinį, gitaros pamokas, tačiau vis dėlto trenerė įkalbėjo ateiti į krepšinio treniruotę. Taigi, atėjau, pabandžiau ir patiko.
– Su Palangos SC komanda neseniai iškovojai B diviziono nugalėtojų vardą. Kaip manai, kur slypi pagrindinė palangiškių sėkmės priežastis?
– Manau, buvo keletas priežasčių, kodėl iškovojome pirmą vietą. Mes Palangos komandoje visos labai gerai sutariame, esame draugės tiek aikštelėje, tiek už jos ribų, tad, manau, itin reikšmingas veiksnys, atvedęs mus iki pergalės, yra mūsų komandiškumas, žaidimas ne dėl savęs, bet dėl visos komandos. Taip pat paskutinės finalinio ketverto varžybos turėjo nulemti vietą, kurią iškovosime. Jeigu būtumėm pralaimėjusios, būtumėm likusios trečios. Daugumai mūsų tai paskutinis Moksleivių krepšinio lygos sezonas, tad, žinoma, norėjome iškovoti pirmos vietos medalius. Todėl visos merginos buvo užsivedusios, susikaupusios ir kovojo iš paskutiniųjų jėgų. Toks nusiteikimas, ko gero, ir buvo pagrindinė sėkmės priežastis.
– Palangos ekipoje esi viena iš lyderių. Ar krepšinio pasaulyje sklandantis mitas, kad kitoms žaidėjoms retsykiais leistina žaisti kiek aplaidžiau, o lyderės klysti tiesiog neturi teisės, yra tiesa?
– Iš geresnių žaidėjų visuomet tikimasi daugiau, reikalaujama kokybiškesnio žaidimo, tačiau labai abejoju, kad kiek silpnesnėms žaidėjoms leidžiama žaisti aplaidžiau. Bent tose komandose, kuriose teko žaisti, iš visų žaidėjų reikalaujama atiduoti visas jėgas, žaisti šimtu procentų, nesvarbu, tu lyderė ar išeini į aikštelę vos porai minučių.
– Šį sezoną tikrai sėkmingai rungtyniauji ir LMKL, kur atstovauji Klaipėdos „Fortūnos“ komandai. Kiek tau asmeniškai tobulėti kaip žaidėjai padeda treniruotės ir rungtynės su kur kas labiau patyrusiomis varžovėmis?
– Tai mano pirmasis sezonas LMKL, o čia viskas yra kitaip. Tai jau profesionalaus krepšinio lyga, žaidėjos yra ir stipresnės, ir geriau „skaito“ žaidimą, žaidžia protingiau ir gerokai greičiau. Treniruotės bei varžybos su „Fortūna“ mane išmokė geriau analizuoti žaidimą, esamą situaciją, greičiau ir atsakingiau priimti sprendimus ir dar labiau kovoti dėl kiekvieno kamuolio.
– Ką laikytum savo pagrindiniais ginklais aikštelėje, o kokius trūkumus norėtum pataisyti?
– Šiaip apie tuos „ginklus“ daug negalvoju, daugiau dėmesio skiriu tobulintiniems dalykams. Na, galbūt išskirčiau tai, kad visada treniruojuos ir dirbu nuoširdžiai, į visas varžoves žiūriu vienodai rimtai, todėl pagrindiniu ginklu laikyčiau susikaupimą ir nusiteikimą. O padirbėti dar reiktų gynyboje, žaisti drąsiau ir ryžtingiau, atkakliau kovoti dėl kamuolių.
– Kadangi vis dar esi moksleivė, ar galėtum Krepsininkas.net skaitytojus supažindinti su savo mokslo rezultatais ir mėgstamiausiais dalykais?
– Klasėje visuomet būdavau ir esu viena iš geriausiai besimokančių, kasmet dalyvauju miesto matematikos, biologijos, chemijos olimpiadose. Dabar esu jau abiturientė, tad siekiu mokslo metus pabaigti taip pat visais dešimtukais ir kuo aukštesniais egzaminų rezultatais. Niekuomet neturėjau mėgstamiausio dalyko, vis labiau patinka tai vienas, tai kitas. Šiuo metu man įdomiausia turbūt yra biologija.
– Ar ketini savo gyvenimą sieti su krepšiniu, ar vis dėlto turi „planą B“?
– Nors dabar krepšinis užima didelę dalį mano gyvenimo, bet visgi krepšininke tapti neketinu. Studijuodama dar žadu žaisti, o vėliau to mano planuose nėra. Tačiau dar viskas labai toli, negali žinoti, kaip gyvenimas pasisuks.
– Sportininkai neretai būna ganėtinai prietaringi. Ar turi kažkokių tradicinių ritualų ar talismanų, nešančių sėkmę?
– Vadinasi, aš nesu tipiška sportininkė, nes esu visiškai neprietaringa. Jokių rimtų tradicijų ar ritualų, tiesą sakant, neturiu, tik žaidžiant su Palangos komanda turim įprotį visada būtinai įmesti paskutinį metimą, tačiau, manau, tai būdinga daugeliui komandų.
– Krepšininkei neabejotinai labai svarbu yra pasirinkti ir tinkamą avalynę. Su kokiais krepšinio bateliais rungtyniauji ir kodėl pasirinkai būtent tokius?
– Aš žaidžiu su „Nike Hyperquickness“ kedais. Tačiau teisingiau būtų sakyti, kad ne aš juos pasirinkau, bet jie mane pasirinko, nes gavau juos praėjusį sezoną, kai buvau išrinkta geriausia MKL mėnesio žaidėja. Ir labai džiaugiuosi, kad gavau būtent juos, nes tai vieni patogiausių kedų, kokius esu turėjus, nors jau po truputį dyla, raištelius teko keisti jau tris kartus.
– Pabaigai – kaip viena naudingiausių MKL žaidėjų paskatintų vaikus, ypač mergaites, paimti į rankas krepšinio kamuolį ir užsiimti būtent šia sporto šaka?
– Krepšinis yra sporto šaka, kuri atveria labai daug galimybių. Tai ne tik būdas aktyviai praleisti laisvalaikį, bet ir susirasti naujų draugų, daug keliauti, išmokti siekti tikslų, kovoti dėl svajonių. Manau, kad mergaitės neturėtų bijoti pradėti lankyti krepšinio treniruotes, ypač turint omeny, kad merginų krepšininkių Lietuvoje yra tikrai nedaug. Būtent dėl šios priežasties perspektyvos yra labai didelės ir kiekviena, turėdama didžiulį norą ir įdėdama daug sunkaus darbo, gali pretenduoti ateityje tapti Lietuvos jaunimo, o vėliau moterų rinktinės nare.

Krepšininkas.net inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Ingą Galdikienė, naujoji UAB „Palangos klevas“, valdančios Palangos ir Šventosios turgus, direktorė, mini savo pirmąjį mėnesį naujose pareigose. Tiems, kurie stebisi, kad ji, buvusi vieno Palangos lopšelio-darželio ikimokyklinio auklėjimo pedagogė, dalyvavo ir laimėjo konkursą vadovauti miesto turgui, ji atsako paprastai: „Turiu aukštąjį universitetinį išsilavinimą, atitinkantį šiai pareigybei...


Gegužės 12 d. Šventosios pagrindinės mokyklos sporto salėje vyko draugiškos tarptautinės krepšinio varžybos.


Vaiva Milončiūtė net 13 metų Palangos miesto savivaldybės administracijoje dirbo kalbos tvarkytoja. „Man tas darbas davė neįtikėtinai daug – stiprybės, patirties, sutikau labai įdomių žmonių,“ – „Palangos tiltui“ sakė Vaiva. Tačiau kurorto laikraštis ją šnekino kita proga: ji ką tik išleido eilėraščių knygelę „Sielos žingsniai“.  


Per patį emigracijos iš Lietuvos piką palangiškė Monika Allard iškeliavo į snieguotąją Kanadą, nes nuo vaikystės svajojo gyventi užsienyje.


Vasaros viduryje naujoji Palangos kultūros ir jaunimo centro direktorė Vita Petrauskienė minės „šimtadienį“ – liepos 10 dieną sukaks lygiai šimtas dienų, kai ji atsakinga už Palangos kultūros židinį. Centro vadovė sako, kad šis šimto dienų adaptacijos laikotarpis buvo pakankamas apsižvalgyti, suprasti, įsijausti ir suvokti, kas reikalinga, ką...


Palangiškė Dovilė Štrimaitytė gali didžiuotis: jos žaidimas Moksleivių krepšinio lygoje (MKL) neliko nepastebėtas. Ji buvo pripažinta naudingiausia Lietuvos moksleivių krepšinio lygos žaidėja. Kartą ji jau buvo išrinkta ir naudingiausia mėnesio žaidėja, Palangos sporto centro geriausia 2015 metų sportininke. Ji sutiko atsakyti į keletą klausimų.


Mes palangiškiai džiaugiamės, kad pagaliau jau patys turėsime realią galimybę ir rinktis, ir išsirinkti tinkamą merą. Meras privalės ginti tik vienintelį interesą – Palangos visuomenės interesą.


Palangos miesto savivaldybės Tarybos narys Albinas Stankus yra ir žinomas mokslininkas, pagal specialybę – gydytojas neuropatologas. Aktyvus septyniasdešimtmečio sulaukęs palangiškis yra daugybės visuomeninių organizacijų narys. Jis – ir Lietuvos klinikinės fiziologijos draugijos narys, Klaipėdos kardiologų draugijos narys, Lietuvos biomedicininės inžinerijos...


Žiemą krepšinis kurorte – prabanga

Ugnė RAUDYTĖ, 2011 01 10 | Rubrika: Miestas

Ne vienas ir ne du žmonės, atšalus orams, norėtų pasvaidyti kamuolį ar pamušinėti badmintono kamuoliuką uždarose patalpose. Aš – taip pat. Deja, Palanga – kaip ta našlaitė: graži, bet skurdi – nėra sporto salės, kurioje vakarais palangiškiai būtų laukiami, pavyzdžiui, pažaisti krepšinį. Norintys žiemą pramankštinti savo kaulus, tokią galimybę turi nebent sporto klube ar... namuose – laisvų...


Kol neprasidėjo rudenio Seimo sesija, Seimo narys Pranas Žeimys, išrinktas Pajūrio vienmandatinėje rinkimų apygardoje, susitikinėja su rinkėjais, analizuoja įstatymų projektus – ruošiasi politinėms batalijoms Seime. Kaip rodo Seimo tinklalapyje paskelbta Seimo narių pasisakymų statistika, P. Žeimys negali pasigirti dideliu aktyvumu Seimo posėdžių salėje - per šių metų keturis mėnesius...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius