„Dūdų vasara“ Birutės parką praturtina užburiančiomis pučiamųjų melodijomis

Palangos tiltas, 2013-08-22
Peržiūrėta
1871
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„Dūdų vasara“ Birutės parką praturtina užburiančiomis pučiamųjų melodijomis

Lietuvos kultūros sostinėje Palangoje net ir rudenėjant orams vasariškos nuotaikos neblėsta – kaip ir visą kurortinį sezoną, Birutės parke palangiškių ir poilsiautojų dėmesio tris kartus per savaitę laukia nemokami „Dūdų vasaros“ koncertai. Kiekvieną ketvirtadienį, penktadienį ir šeštadienį parko rotondoje koncertuojantis Palangos orkestras klausytojus džiugins iki rugsėjo 7 d.

Šimtametė tradicija
Palangos orkestras (dirigentas – Vygantas Rekašius) muzikos mėgėjus kviečia pasimėgauti pučiamųjų melodijomis. „Dūdų vasaros“ koncertai – sena, 110-us metus skaičiuojanti tradicija, kiekvieną vasarą praturtinanti Birutės parką.
„Dūdų vasaros“ melodijomis džiuginantys orkestrantai tris kartus per savaitę 18 val. išsirikiuoja J. Basanavičiaus gatvėje bei Birutės alėja, S. Dariaus ir S. Girėno gatve žingsniuoja iki parko rotondos. Jaukioje bei neįpareigojančioje aplinkoje 18.30 val. čia prasideda koncertas, kaskart trunkantis maždaug valandą.

Išskirtinė vasara
Šiemetinė „Dūdų vasara“ išskirtinė dar ir tuo, kad publikos pamėgtas Palangos orkestras švenčia jubiliejų – 60 metų sukaktį. Ta proga koncertams orkestrantai parengė ne tris, kaip įprasta, o keturias skirtingas programas, kurios nuolat kinta, yra varijuojamos, papildomos „rezerviniais“ kūriniais. Publika džiuginama klasikine, lietuvių kompozitorių sukurta, populiariąja muzika, taip pat – originaliąja, tik pučiamųjų orkestrams sukurtos muzikos programa.
„Dūdų vasaros“ koncertams Palangos orkestras yra parengęs apie pusę šimto kūrinių, tad visi ciklo koncertai yra skirtingi. Kitaip, pasak V. Rekašiaus, ir negalėtų būti, nes nuolatiniai klausytojai, kurie nepraleidžia nė vieno koncerto Birutės parke, kaskart turi būti maloniai nustebinti.

Klausytojų gausa
Šiemetinė „Dūdų vasara“ išskirtinė ne tik dar turtingesniu repertuaru, bet ir klausytojų gausa. Nors šių koncertų populiarumu orkestrantai niekad negalėjo skųstis, šiemet, Palangai tapus Lietuvos kultūros sostine, muzikos mėgėjų parke sulaukiama kaip niekad daug.
Orkestrantams jau tapo įprasta, kad kiekvienas koncertas trunka ilgiau nei numatyta – publikai pageidaujant, atliekama papildomų kūrinių. Be to, kaskart nutilus pučiamųjų garsams, klausytojai nori pabendrauti su atlikėjais. „Priėję žmonės dėkoja už koncertą, domisi orkestru, koncertų ciklo „Dūdų vasara“ tradicija. Kalbėti tenka ne tik lietuviškai, bet ir vokiškai, rusiškai. Beje, rusakalbiai ypač nuoširdžiai dėkoja už koncertus“, – sakė Palangos orkestro dirigentas V. Rekašius.

Atgal – nė žingsnio
Orkestrantai džiaugiasi, kad koncertus yra pamėgę ne tik kurorto svečiai, bet ir palangiškiai. „Šią vasarą sulaukėme ir nemažai Palangoje atostogaujančių kolegų iš kitų orkestrų“, – šypsojosi V. Rekašius.
Ar tokie nuolatiniai klausytojai bei koncertuose apsilankantys kolegos profesionalai įpareigoja orkestrantus labiau pasitempti? „Mes visada esame „pasitempimo“ būsenoje. Tai įpareigoja 110 metus skaičiuojanti koncertų ciklo „Dūdų vasara“ tradicija – negali nė trupučio žengti atgal tiek repertuaro parinkimo, tiek kūrinių atlikimo prasme. „Gyvas“ grojimas tuo ir išskirtinis – kaskart koncertuodamas ieškai kažko dar gražesnio“, – kalbėjo V. Rekašius.

Įvairi publika
Kokia publika renkasi į Birutės parką pasimėgauti pučiamųjų melodijomis? Pasak V. Rekašiaus, ji kinta priklausomai nuo vasaros mėnesio. „Birželio vidury sulaukiama daugiau solidesnio amžiaus žmonių, kurie ne tik klausosi, bet ir lygina koncertus, domisi naujovėmis. Liepą į koncertus ateina daug jaunų šeimų su mažyliais. O štai į vasaros pabaigą lankosi labiau muzikaliai išprususi publika, tad nė vienas mūsų koncertas nesibaigia be papildomų kūrinių“, – kalbėjo V. Rekašius.
Tačiau nepriklausomai nuo klausytojų amžiaus, vienareikšmiškai galima teigti, jog „Dūdų vasaros“ koncertai nepraranda populiarumo – parko rotondoje skambant pučiamųjų melodijoms, būna užimtos visos 200 sėdimų vietų ir dar kelis kartus daugiau klausytojų orkestro atliekamų melodijų klausosi atsistoję ar patogiai įsitaisę ant žolės. Orkestrantai savo klausytojams atsilygina profesionaliai atliekamais kūriniais.
„Dūdų vasaros“ koncertai nevyksta tik per lietų, tačiau oras, kaip tyčia, koncertų dieną beveik visą vasarą buvo puikus. Dėl lietaus teko atšaukti vos du koncertus.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

„Palangos orkestras“ ir tradiciniai „Orkestro vasaros“ koncertai Palangos Birutės parko rotondoje sugrįžta pas savo klausytojus.


Palangai minint sugrąžinimo Lietuvai šimtmetį, „Palangos orkestras“ ragina šią sukaktį visą vasarą švęsti „Orkestro vasaros“ koncertuose Palangos Birutės parko rotondoje, kur savo klausytojų tradiciškai lauks kiekvieną vasaros ketvirtadienį, penktadienį ir šeštadienį 18.30 val. jau nuo birželio 10-osios. 


Tradiciškai kariuomenės diena Palangoje minima itin garsiai. Vyksta koncertai, valgoma kareiviška koše, kareiviai, šauliai ir civiliai žygiuoja eisenose, šaudomos salvės… Tačiau šiemet, atsižvelgiant į situaciją Lietuvoje ir pasaulyje, kariuomenės diena paminėta ramiai. Pirmadienį, lapkričio 23 dieną, Jūros šaulių vyrų choro atstovai...


Palangos Birutės parkas jau šią savaitę prisipildys pučiamųjų muzikos garsų – tęsdamas antrą šimtmetį kurorte puoselėjamą pučiamųjų muzikos koncertų tradiciją, Palangos orkestras geros muzikos mėgėjus pakvies į pirmąjį šią vasarą tradicinio, ne tik vietos gyventojų, bet ir kurorto svečių pamėgto koncertų ciklo „Orkestro vasara“ koncertą.


Paklausta, ar nesinori surengti pasirodymo netipinėje vietoje – stotyje, požeminėje stovėjimo aikštelėje, baseine, dainininkė G. Kilčiauskienė atsakė: „Labiausiai pasaulyje norėčiau padainuoti Palangoje, Birutės parko rotondoje. Kaip noriu! Bet ten reikėtų generatoriaus, tektų derėtis su savivaldybe...“


Spustelėjus šaltukui, žiemos pramogų mėgėjai vėl kviečiami į Birutės parke, ant užšalusio tvenkinio ledo įrengtą čiuožyklą. „Žiema sugrįžo ir, kaip prognozuoja sinoptikai, neigiama oro temperatūra laikysis ir kitą savaitę, tad kviečiame palangiškius į Birutės parką pasidžiaugti žiemiškomis pramogomis“, – sakė Botanikos parko direktorius Valdas...


Palangos Birutės parkas nuo vakar lankytojus stebina nebyliai kurorto istoriją piešiančiais personažais – jau dešimtą sezoną vienoje iš gražiausių kurorto vietų pristatomas projektas „Birutės parko atspindžiai“.


Lietuvos kultūros sostinėje Palangoje net ir rudenėjant orams vasariškos nuotaikos neblėsta – kaip ir visą kurortinį sezoną, Birutės parke palangiškių ir poilsiautojų dėmesio tris kartus per savaitę laukia nemokami „Dūdų vasaros“ koncertai. Kiekvieną ketvirtadienį, penktadienį ir šeštadienį parko rotondoje koncertuojantis Palangos orkestras...


Grupė „Atalyja“ Birutės parką praturtins folkroko melodijomis

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 08 08 | Rubrika: Kultūra

Rugpjūčio 16 d., 20 val., į Žemaičių kalnelyje, Birutės parke, vyksiantį baltiškųjų sielovaizdžių vakarą pakvies dar vienas koncertų ciklo „Ant krašto marės Palangos miestelėj“ renginys – Lietuvos kultūros sostinėje publikos dėmesio lauks lietuvių folkroko grupė „Atalyja“. Jei renginio dieną temdys lietus, koncertas bus perkeltas į vilą...


„Dūdų vasarą“ pradedanti Palanga užburs pučiamųjų garsais  1

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 06 13 | Rubrika: Miestas

Palangos Birutės parke nuo šiol plazdens pučiamųjų melodijos – Lietuvos kultūros sostinė pradeda jubiliejinį, jau 110-ąjį koncertų ciklą „Dūdų vasara“. Kiekvieną ketvirtadienį, penktadienį ir šeštadienį Birutės parko rotondoje Palangos orkestras klausytojams dovanos nemokamus pučiamųjų muzikos koncertus.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius