D.Želvys: vietinė rinkliava už šiukšles – valdančiųjų vaidinamas spektaklis

Dalia JURGAITYTĖ, 2010-05-25
Peržiūrėta
2032
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kilus skandalui dėl vietinės rinkliavos mokesčio už šiukšles, pirmadienį vicemeras Rimantas Garolis jungtiniame Ekonomikos ir finansų bei Statybos ir miesto komitetų  posėdyje pristatė naujus pakeitimus dėl vietinės rinkliavos už komunalines atliekas. Posėdyje dalyvavo Savivaldybės Komunalinio ūkio skyriaus vedėjas Kostas Jakubauskas, UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktorius Konstantinas Skierus, Rinkliavų centro direktorius Gintaras Žukevičius bei kurorto verslininkai.

 

Daroma „šurum-burum“

Mero pavaduoto aiškinimu, reikia koreguoti sprendimą dėl vietinės rinkliavos už šiukšles, nes esą reikia, kad sutaptų prekybos ir veiklos rūšys su rinkliavų už atliekas pavadinimais. Taip pat sprendimo projekte, kuris bus siūlomas papildomu klausimu, iš esmės nustatytas sezoninis rinkliavos dydis už atliekas. R.Garolio teigimu, taip pat buvo sumažinti rinkliavų dydžiai prekiaujantiems ir teikiantiems paslaugas asmenims bei praplėstas prekybos ir paslaugų teikėjų ratas. Pataisyta ir papildyta dėl įrengtų kavinių terasų lauke, dėl žaidimų automatų, atrakcionų, kurie atsiranda privačiose valdose bei laikinųjų namukų Šventojoje. Pakeitimai turėtų nuraminti verslininkus. Nors vicemeras stengėsi ir mosavo per keletą dienų sukurptais naujais vietinės rinkliavos už šiukšles įkainiais, tačiau posėdyje dalyvavę politikai, sakė nesuprantą, kodėl miesto Tarybos nario Daniaus Puodžiaus teigimu, viskas daroma „šurum – burum“.

 

Valdžia apvaginėja

Posėdyje dalyvavusi aktyvi bendruomenės narė Rūta Ruzgutė, tiesiai šviesiai paklausė, kodėl ji gyvenanti 2-jų kambarių bute už šiukšles turi mokėti 132 litus, kai tuo tarpu vicemeras R.Garolis, gyvenantis viloje ir teikiantis nuomos paslaugas poilsiautojams, moka tik 180 litų. Pasak miestelėnės, kodėl vos galą su galu suduriantys palangiškiai, turi sumokėti už turtinguosius, kurie įsprausti į turtinio vieneto sąvoką. „Valdžia mus apvaginėja ir nejaučia jokios atsakomybės“, - konstatavo R.Ruzgutė.

 

Reketuojantis sprendimas

 Pastarajam politikui pritarė ir opozicijai atstovaujantis Statybos ir miesto ūkio komiteto narys Dainius Želvys. Jo teigimu, šiandien jau gegužės 24 diena, o nuo birželio 1 dienos numatomas taikyti mokestis. „Dabar pasiūlytas ketvirtas sprendimo variantas. Nors kas buvo siūloma dėl mokesčio už šiukšles opozicijos, viskas buvo atmetama.  Suvokiau, kad  tas slaptai ruoštas sprendimo projektas, gyventojų ir verslininkų atžvilgiu tiesiogine prasme reketų reketas, nes mokestis apskaičiuotas toks, kad gaunamos pajamos padengtų visas atliekų tvarkymo sistemos išlaidas ir  netgi sąvartyno renovaciją“, - sakė D.Želvys.

 

Gyventojai diskriminuojami

 Mokesčio už šiukšles kainos verslininkams ryškiai sumažintos, tačiau susirūpinimą kelia tai, kad apie gyventojus vėlgi nekalbama. Pavyzdžiui, žmogui, gyvenančiam 28 kv.m bute, nustatytas mokestis už šiukšles nelogiškas, nes pastarasis paskaičiuotas aptakiai.  Pavyzdžiui, gyventojo būsto bendrasis naudingas plotas 28 kv.m.  Vadinasi, pagal patvirtintą tvarką, kai nustatytas mokestis iki 40 kv.m, tai  permokama už likusius 12 kv.metrų. Siūlau, kad būtų mokama už 1 kv.m bendrojo naudingojo ploto“, - įvardijo socialiai neteisingu dabartinį mokestį gyventojams už šiukšles politikas.

 

Nepamatuoti įkainiai

Taip pat, anot D.Želvio, kitas abejotinas dalykas, vietinės rinkliavos mokestis gintaro meistrams, paveikslų pardavėjams bei visiems, kurie prekiauja ne maisto produktais. Šiems verslo atstovams taipogi pagal galiojančią tvarką tenka mokėti nemažas sumas. Politiko tvirtinimu, keistai atrodo tiek fotografams, tiek svėrimo paslaugas teikiantiems, nustatyta nepamatuotai didžiulė kaina už šiukšles.  Be to, neįtikėtinas ir siūlomas įkainis atrakcionams, kuomet už vieną įrenginį vasaros sezono metu nustatyta kaina 450 litų, o ne sezono metu – 900 litų. Metinis mokestis 1 tūkst.350 Lt.  Žinia, kad atrakcionai veikia tik vasarą, tad akivaizdu, kad čia nesąmonė.

 

Parengė alternatyvą

Nors, anot D.Želvio, komunalininkai turi tikslius skaičius, kiek išvežama šiukšlių kubais, tačiau valdantieji  vaidina spektaklį. Pasak politiko, žinodamas tai, kad valdantieji su šiuo projektu miesto Taryboje volu nepravažiuos, paruošė alternatyvų sprendimo projektą. „Nepagailėjau atostogų laiko ir  paskaičiavau realius bei subalansuotus metinės vietinės rinkliavos mokesčius už šiukšles. Taip pat mano nuomone, turėtų būtų taisoma ir leidimų prekiauti ir teikti paslaugas išdavimo tvarkos nuostatai. Tarkime, galima nustatyti, kad verslininkai rinkliavą už šiukšles susimokėtų nuo liepos 15 dienos, kai jau bus užsidirbę“, - apie ketinimus teikti pasiūlymus pasakojo politikas.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Sukako pusmetis, kai Palangos miesto rinkliavų centrui (PMRC) vadovauja Algimantas Bluškis. Likimas taip lėmė, kad Palangoje jau 38 metus gyvenantis vyras net 26 metus iš jų dirbo Palangos kaimynystėje, Klaipėdoje. 13 metų – valstybės tarnyboje ir taip pat 13 metų – Klaipėdos Laisvosios ekonominės zonoje naujai įsikūrusios logistinės kompanijos vadovu. „Niekada nebuvau...


Šiandien, šeštadienį, žinia iš Nacionalinio visuomenės sveikatos centro buvo bloga miesto komunalinio įmonei, UAB „Palangos komunalinis ūkis“ – patvirtinta, kad vienas jos darbuotojas užsikrėtė koronavirusu.


Palangos savivaldybės didžiausia įmonė, UAB „Palangos komunalinis ūkis“, turi naują direktorių, Gediminą Valinevičių, iki šiol dirbusį Kretingos rajono savivaldybės įmonės „Kretingos vandenys“ direktoriumi. Įmonės vadovo vieta tapo laisva, kai dėl ligos ją paliko 12 metų jai vadovavęs Konstantinas Skierus. Palangiškiams G. Valinevičius yra gerai pažįstamas...


Į redakciją paskambinęs palangiškis pasiguodė, jog atėjusioje sąskaitoje už komunalinių atliekų tvarkymo paslaugą įrašyta, jog jie nuomojasi konteinerį už 8 eurus. „Jeigu taip, tuomet mes galime ir nenuomoti to konteinerio“, – sakė palangiškis, pabijojęs, jog atsirado naujas mokestis, kurio iki šiol nematęs.  


Kol Palangos miesto savivaldybės valdininkai laužo galvas ir ietis, kaip turėtų atrodyti paplūdimiai kitą sezoną, Klaipėdos apygardos administracinio teismo sprendimas gali gerokai pakeisti būsimą paplūdimio viešųjų vietų nustatymo ir rinkliavų už jas surinkimo tvarką. Minėtas teismas patenkino Seimo nario Prano Žeimio ieškinį ir pagal keturis iš penkių ieškinio punktų pripažino, kad...


Ketvirtadienį, posėdžiavusi miesto valdžia dar kartą pakoregavo vietinės rinkliavos mokestį už šiukšles. Šįsyk, priimtas sprendimas palankus verslininkams, kuriems minėto mokesčio našta sumažėjo net kelias dešimtis kartų, tačiau gyventojų problemos taip ir liko neišspręstos. Be to, skubos tvarka buvo pritarta pasiūlymui, kad verslininkai rinkliavą už šiukšles  galės susimokėti nuo...


Kilus skandalui dėl vietinės rinkliavos mokesčio už šiukšles, pirmadienį vicemeras Rimantas Garolis jungtiniame Ekonomikos ir finansų bei Statybos ir miesto komitetų  posėdyje pristatė naujus pakeitimus dėl vietinės rinkliavos už komunalines atliekas. Posėdyje dalyvavo Savivaldybės Komunalinio ūkio skyriaus vedėjas Kostas Jakubauskas, UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktorius...


Pernai lapkritį miesto valdžia įteisino naujus vietinės rinkliavos už šiukšles tarifus bei patvirtino šiukšlių surinkimo tvarką. Naujųjų metų išvakarėse įvykusiame savivaldybės Tarybos posėdyje žengtas antrasis žingsnis – suteikta galimybė juridiniams asmenims vietinę rinkliavą susimokėti pagal deklaruotų komunalinių atliekų kiekį.


Mokestis už šiukšles smogs nuo Naujųjų metų

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 11 13 | Rubrika: Miestas

Posėdžiavusi miesto valdžia įteisino naujus vietinės rinkliavos mokesčių tarifus už šiukšlių išvežimą. Taip pat patvirtinta nustatyto mokesčio surinkimo tvarka bei biudžetinei įstaigai Palangos miesto rinkliavų centrui pavesta administruoti šį mokestį.


Įteisinti naują vietinės rinkliavos mokestį už šiukšles Palangos valdžiai nepavyko. Pagal parengtą sprendimo projektą planuota tarifą už šiukšles skaičiuoti nuo turimo gyvenamojo ploto bei ūkinės veiklos. Tokiam projektui pasipriešino Vyriausybės atstovė Klaipėdos apskrityje Kristina Vintilaitė.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius