Gediminas Valinevičius– naujasis „Palangos komunalinio ūkio“ direktorius

Linas JEGELEVIČIUS, 2018-06-07
Peržiūrėta
2294
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Gediminas Valinevičius– naujasis „Palangos komunalinio ūkio“ direktorius

Palangos savivaldybės didžiausia įmonė, UAB „Palangos komunalinis ūkis“, turi naują direktorių, Gediminą Valinevičių, iki šiol dirbusį Kretingos rajono savivaldybės įmonės „Kretingos vandenys“ direktoriumi. Įmonės vadovo vieta tapo laisva, kai dėl ligos ją paliko 12 metų jai vadovavęs Konstantinas Skierus. Palangiškiams G. Valinevičius yra gerai pažįstamas kaip Palangos miesto Tarybos narys, konservatorius. Šiandien – pirmoji jo darbo miesto komunalinio ūkio įmonėje diena. G. Valinevičius atsakė į „Palangos tilto“ klausimus.
– Kas jums pasiūlė tapti „Palangos komunalinio ūkio“ direktoriumi? Ir, svarbiausia, kodėl jūs sutikote?
– Man tai pasiūlė  įmonės stebėtojų taryba. Apie tai, žinoma, kalbėjausi ir su meru (Šarūnu Vaitkumi). Apsispręsti buvo gan nelengva – juk beveik septynerius metus dirbau „Kretingos vandenyse“, į kuriuos įdėjau daug žinių, pastangų ir sveikatos. Sunku man buvo palikti juos. Tačiau mano apsisprendimą lėmė tai, kad gyvenu Palangoje – norisi būti labiau reikalingu savam miestui. Jaučiuosi už jį atsakingas. Tai – pagrindinės mano apsisprendimo priežastys.
– Kitais metais vyks savivaldybių Tarybų rinkimai. Maža paslaptis, kad Juozas Mažeika, dabartinis Kretingos rajono meras, juose daugiau nedalyvaus, vadinasi, kaimynai turės naują merą, galbūt ir ne konservatorių. Esant naujam merui, ir savivaldybės kontroliuojamų įmonių vadovų pasikeitimai įmanomi. Ar apie tai irgi galvojote priimdamas sprendimą?
– Tai jokiu būdu nebuvo pagrindinis dalykas man apsisprendžiant, bet, taip, ir apie tokią situaciją pagalvojau. Tačiau samdomas vadovas turi būti pasirengęs ir palikti įmonę, nors jos ekonominiai rezultatai – turiu omeny „Kretingos vandenis“, – geri. Kaip vadovui man Darbo kodekso pilna apimtis negaliojo – pirmiausia buvo pasitikėjimo su darbdaviu dalykai.
– Ar pokalbyje su meru Šarūnu Vaitkumi išdėstėte savo pageidavimus ar net reikalavimus?
– Tikrai jų ypatingų aš nekėliau, nors, žinoma, man svarbu garantija, kad būtų tarpusavio supratimas, laisvė dirbti. Gerai suvokiu, jeigu nepateisinsiu lūkesčių, galiu būti atleistas. Tai – normalu.
– Šiandien – jūsų pirmoji „Palangos komunaliniame ūkyje“ darbo diena (kalbėjomės trečiadienį, – aut.) Ką esate jai suplanavęs?
– Pirmiausia susipažinsiu su žmonėmis, visų pirma, pagrindiniais vadybininkais. Norėsiu kuo greičiai „įsijausti“ į visas darbo smulkmenas, perprasti jas.
– O su buvusiu direktoriumi K. Skierumi kalbėjotės? Prašėte jo konsultacijų, patarimų?
– Konkrečiais klausimais mes abu nešnekėjome, tačiau bendro pobūdžio pokalbį turėjome, esame sutarę, kad, kai pradėsiu naujas pareigas, abu susėsime ir jis pasidalins savo gerąja patirtimi, duos patarimų. Jis draugiškai pažadėjo tai padaryti. Kol kas jis serga.
– Ar jūsų nebaugina, kad jums teks vadovauti įmonei, kuriai 12 metų vadovavęs K. Skierus buvo didelis autoritetas ir lyderis visiems? Be abejo, puikiai žinote, kas nutiko su „Palangos komunaliniu ūkiu“, jo kolektyvo psichologine atmosfera, kai jam vadovavo Vidas Misikonis...
– (Mąsto) Išties, perimti įmonę iš tokio vadovo, koks buvo K. Skierus, yra iššūkis. Tačiau aš jo nebijau, juolab, kaip minėjau, kad K. Skierus pažadėjo pasidalinti savo gerąja patirtimi. Stengsiuosi maksimaliai ja pasinaudoti. Aš jau nuo 1996-ųjų dirbu vadovu, ir ne vienoje įmonėje. Kas dirbo su manimi, pasakys, kad psichologinis mikroklimatas jose buvo geras – tam dėjau daug pastangų. Be to, esu atviras, reiklus ir visada stengiuosi būsi teisingas.
– Gal dar anksti kalbėti, tačiau ką ketinate „Palangos komunaliniame ūkyje“ keisti?
– Išties dar anksti apie tai kalbėti. Pirmas uždavinys – susipažinti su įmone. Viena buvo ją stebėti kaip jos Palangos miesto savivaldybės Tarybos nariui, o kita – vadovauti jai.
– O su įmonės finansiniais dokumentais susipažinote?
– Tiek, kiek man to, kaip miesto Tarybos nariui, reikėjo.
– Kokias užduotis jums suformulavo UAB „Palangos komunalinis ūkis“ stebėtojų taryba?
– Konkrečių nebuvo, bet pirmiausia, tinkamai tvarkytis vasaros sezono metu – išlaikyti miestą švarų ir patrauklų, užtikrinti įmonės ekonominius rodiklius.
– O kokias naujoves siūlysite?
– Dar apie jas anksti kalbėti (šypsosi). Svarbiausia, kad įmonė dirba, regis, gerai, jos veiklos svarba miestui – itin didelė.
– Jums reikia būti pasiruošusiam atsakyti į mero skambučius ir anksti ryte, ir vėlai vakare dėl einamųjų miesto tvarkybos dalykų. Esate pasiruošęs jiems?
– (Juokiasi) Kaip įvairių įmonių vadovas esu prie skambučių – ir ankstyvų, ir vėlyvų – įpratęs. Manęs jie netrikdys ir neerzins. Kretingoje man ir naktį dėl laikinai dingusio vandens kur nors paskambindavo.
– Kokie jūsų, kaip vadovo, privalumai?
– Pirmiausia, didelė patirtis. Teko vadovauti ir poilsio namams „Palangos žuvėdra“, ir „Kretingos vandenims“. Esu gan įvairiapusis vadovas, manau, kad suprantu vykstančius procesus, jų daugialypiškumą. Pastarojoje man pavyko stabilizuoti ir pagerinti ekonominius rodiklius.
– Ar ketinate daryti pakeitimų įmonės administracijoje?
– Natūralu, kad kiekvienas vadovas stengiasi suformuoti savo komandą. Tokią, kuri suprastų iš pusės žodžio ar žvilgsnio. Kai kurių pakeitimų gali būti.
 

Jūsų komentaras:

siaubas 2018-06-13 12:14 (IP: 86.100.63.99)
Auga medis/ krūmas daugiabučių namų kiemo viduryje, bet ateina darbininkas su pjūklu ir apipjausto tą natūralų medį/krūmą, suformuoja kažkokio kreivo kiaušnio formą! Tai čia kas? Gal grožis? Tai ir pušis kopose apipjaustinėkite. Gyventojams reiks už tą gamtos žalojimą mokėti! Teikiamos paslaugos! Reikia taip dažnai žolę pjauti, o dabar augalus baisiai žaloti? Taip ieškoma darbo? Pinigų? Kas vyksta Palangoje?

Sigute 2018-06-11 09:11 ([email protected] / IP: 78.62.19.137)
O kodėl nebuvo skelbiamas konkursas?Kiek prisimenu Skierus užėmė pareigas laimėjęs konkursą, nors buvo socialdemokratas.

nepotizmas 2018-06-11 07:18 ([email protected] / IP: 86.100.63.84)
Dar viena koncervatoriška subinė nutūpė į minkštą patogų krėslą.

kimp 2018-06-11 06:18 (IP: 86.100.77.116)
Lesyklele

Taip pat skaitykite

Gyventojai, besinaudojantys bendrovės „Palangos komunalinis ūkis“ paslaugomis, jau netrukus bus pakviesti prisijungti prie ekologiškesnio ir patogesnio sąskaitų apmokėjimo būdo – nuo liepos 1 d. atsisakoma popierinių sąskaitų bei pereinama prie elektroninių.


Kaip informavo „Palangos tiltą“ Savivaldybė, konkursą užimti Palangos Sporto centro (PSC) direktoriaus laimėjo Saulius Simė, iki šiol užėmęs PSC direktoriaus pavaduotojo pareigas.


PT redakcijai paskambinęs palangiškis pasiskundė radęs išvartytas gėles ant artimojo kapo Palangos kapinėse. Vyras iškvietė policiją ir apie tai informavo Palangos miesto komunalinio įmonę, UAB „Palangos komunalinis ūkiIs", kuri administruoja miesto kapus. Tačiau vyra neatmeta, kad vandalas yra ne dvikojis, o iš miškelio atliuoksėjusi stirnaitė....


Palangos savivaldybės didžiausia įmonė, UAB „Palangos komunalinis ūkis“, turi naują direktorių, Gediminą Valinevičių, iki šiol dirbusį Kretingos rajono savivaldybės įmonės „Kretingos vandenys“ direktoriumi. Įmonės vadovo vieta tapo laisva, kai dėl ligos ją paliko 12 metų jai vadovavęs Konstantinas Skierus. Palangiškiams G. Valinevičius yra gerai pažįstamas...


Miesto įmonės UAB „Palangos komunalinis ūkis“ veteranui Vygantui Petrauskui Palanga yra miestas, kuriame jis visais metų laikais susavo bendradarbiais–draugiška komunalinio „žaliųjų“komanda – rūpinasi kurorto „veidu“. O kad darbas įmonėje yra tapęs gyvenimo būdu, įrodo jo paties žodžiai:„Kai gatve eidamas pamatau nuorūką,taip ir...


Buvusiam UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktoriui Vidui Misikoniui, dabar šioje savivaldybės įmonėje dirbančiam vadybininku, neramios dienos. Pasirodo, kad jis, iki pareigų „Palangos komunaliniame ūkyje“, rankas iki rankovių buvo sukišęs į vienos ankstesnės darbovietės, kurioje dirbo direktoriumi, kasą – pasisavino 509 690 litų (147 616 eurų)....


Sakoma, kad nauja šluota geriau šluoja, bet ne UAB „Palangos komunalinis ūkis“ atveju: miesto komunalinio direktoriusVidas Misikonis trečiadienį įmonės stebėtojų tarybai įteikė prašymą jį atleisti iš užimamų pareigų, o jau nuo šiandien, įmonės stebėtojų pritarimu, prie „Palangos komunalinio ūkio“ vairo stoja visiems...


Gyventojų šauksmai ir kaltinimai vagyste ir savivale. Iškviestų policijos pareigūnų bandymas išsiaiškinti, kas nutiko. Sumišę „Palangos butų ūkio“ darbuotojai, kurių dalis pasipustė kulnis kilus sąmyšiui. Ir apie „kažkokį nesusipratimą“ murmantis įmonės direktorius Danas Paluckas. Tokia scena praėjusio antradienio rytmetį...


Praėjusį ketvirtadienį, Klaipėdos teritorinės darbo biržos Palangos skyriuje buvo atidarytas papildomas Jaunimo darbo centras (JDC), kurį atidarant dalyvavo Palangos miesto vadovams bei administracijos darbuotojams, būsimųjų darbdavių atstovams, kurorto Darbo biržos kolektyvui bei kolegoms iš Klaipėdos,  taip pat ir tiems, kam skirtas naujasis centras – jaunimas.


Pradėjo dirbti naujasis policijos vadovas

„Palangos tilto“ informacija, 2009 05 05 | Rubrika: Miestas

Prieš praėjusį savaitgalį kurorto policijos pareigūnams pristatytas naujasis jų vadas Jurgis Kažys, iki šiol dirbęs Kretingos rajono policijos komisariato vadovu.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius