Darbštuolis iš „Palangos komunalinio ūkio“ „žaliųjų“ komandos

Palangos tiltas, 2017-09-18
Peržiūrėta
2157
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Komunalinio ūkio įmonės darbo veteranas Vygantas Petrauskas
Komunalinio ūkio įmonės darbo veteranas Vygantas Petrauskas

Irena VALUŽĖ

Miesto įmonės UAB „Palangos komunalinis ūkis“ veteranui Vygantui Petrauskui Palanga yra miestas, kuriame jis visais metų laikais susavo bendradarbiais–draugiška komunalinio „žaliųjų“komanda – rūpinasi kurorto „veidu“. O kad darbas įmonėje yra tapęs gyvenimo būdu, įrodo jo paties žodžiai:„Kai gatve eidamas pamatau nuorūką,taip ir noriu ją paimti“.
V. Petrauską sutikau besidarbuojantį su savo kolegomis Vytauto gatvėje. Čia,prie naujai renovuoto namo, komunalinio ūkio darbuotojai genėjo medžius.
„Be ekologės sutikimo nieko su medžiais nedarome. Dabar pjaustome medžių šakas, nes gyventojai nori, kad kieme būtų daugiau šviesos“, – sakė darbštuolis.

„Žaliųjų“ komanda
V. Petrauskas – mažeikietis, Palangos komunalinio ūkio įmonėje dirba 35 metus. Šiandien Vygantas vairuoja sunkiasvorę mašiną –autokeltuvą ir kartu su šešiolikos žmonių komanda-brigada turi savo vardą – „žalieji“, jie prižiūri miesto gėlynus, genėja ir pjauna medžius, tvarko kapinių teritoriją,pavasariais – pliažus.
„Darbų daug,tik spėk suktis“, – sako jis.
Ypatingai didelis subruzdimas būna prieš Naujuosius metus. Jau nuo spalio pabaigos komunalinio ūkio darbuotojai pradeda rūpintis artėjančia švente: iliuminacijomis puošiami medžiai,kalėdinėeglė.
„Žaliųjų“ komandoje ponas Vygantas dirba 15 metų. Anksčiau įmonėjedirbo tiekimo, atliekų išvežimo srityje. Daugiamečio darbo patirtis leidžia kalbėti apie tai, kas jam labai gerai žinoma.
Anot veterano, anksčiau ar dabar, Palanga visada buvo graži. „Miestas sparčiai auga, todėl ir darbų apimtysdidėja“, – sako jis.
Prakalbus apie palangiškius,V.Petrauskas mano, jog vietiniai gyventojai neretai rodo blogą pavyzdį atvykėliams. Jis turi omenyje privatų sektorių,kada žmonės išsišluoja savo kiemus,o šiukšles sudeda į gatvę.
„Atvykėliai iš pradžių būna labai tvarkingi,bet po poros metų jie daro tą,ką ir vietiniai“, –pasakojo V.Petrauskas.

Bendrauti – būtina
Darbo veteranas pasakojo, jog su kolektyvu labai gerai sutaria. Niekada žmonės nepamiršta pasveikinti vienas kito su gimtadieniu arkitokiomis progomis.
„Buvome visi susirinkę pas bendradarbį kurorto sezono uždarymo proga. Smagiai praleidome laiką”, –apie būtinumą bendrauti pasakojo ponas Vygantas.
„Ar niekada nebuvo pagundos darbą pakeisti, juk dabar taip populiaru išvykti į kitas šalis?” –paklausiau.
Pasak pono Vyganto,jo sūnus su žmona dabar gyvena Norvegijoje. Išvažiavo todėl, kad Lietuvoje sunku buvo jiems pragyventi: „Diplomai kišenėje, o darbo pagal specialybę nėra”.
V.Petrauskas yra turėjęs pasiūlymą dirbti tolimųjų reisų vairuotoju. Šiandien jis džiaugiasi, kadtada nesusigundė didesniu uždarbiu. Kompanija subyrėjo, o be to, jis įsitikinęs, geriau dirbti ten,kur yra tavo namai.
Gerbiamo Vyganto paklausiau,ar viskas jų įmonėje gerai,ar viskuo darbe jis yra patenkintas?
„Galėtų atlyginimai kilti. Prieš penketą, šešetą metų uždarbiu buvau labai patenkintas, bet dabar, kai tokios kainos, jaučiasi skirtumas”, – neslėpė jis.

Laisvalaikio pomėgiai
O ką veteranas veikia laisvalaikiu?
„Laisvalaikiu mėgstu eiti į koncertus. Ypač patinka geros rusiškos dainos“, – sakė pašnekovas.V.Petrauskas džiaugėsi naujai pastatytakoncertų sale,kur jis klausėsi G.Lepso, V.Miladzės koncertų.
Daug palangiškių vyrų žvejoja, tačiau – ne jis. „Nemėgsu,galiu draugui tik „keselį“ ant tilto pasukioti,bet ne daugiau.O žuvį valgau”, – juokėsi.
62 metų vyras džiaugėsi prieš dešimt metų savo rankomis pastatęs namą.Patinka Vygantui savas kiemas, ramybė. Namuose laiko šunį, katę.Gerai sutaria su savo kaimynu. Kol kas gyvenimo draugės neturi.
„Esu paieškose, – rimtai ištaria jis. – Esu kažkada jaunystėje lankęs pramoginių šokių kolektyvą. Dabar moterys daugiausiai – užimtos, arba aš joms nepatinku, bet būna ir atvirkščiai (juokiasi – aut.)“. Jis prisipažino, jog kartais nueinąs su draugais į „Rugelio” poilsio namus. Patinka pašokti.
Žiemą Vygantui neliūdna. Turi darbą, aplanko savo seserįir devyniasdešimtmetį tėvą,kurie gyvena Varėnos rajone.

Ateities Palanga
O kokią Palangą ateityje regi vyras?
Anot V.Petrausko, Palangai reikia daugiau atrakcijų: Druskininkai Palangą pralenkė savo vandens parkais, slidinėjimuiskirtomis vietomis.
„Reikia pritraukti žmones,kad jie atvažiuotų žiemą, nes vasara kurorte labai greitai baigiasi, porą mėnesių– ir viskas”, – sakė jis.

 

Jūsų komentaras:

Nesvarbu 2017-10-12 17:17 (IP: 86.100.102.38)
Norėčiau su Jumis pašokti

aš tokio vyro ieškau 2017-09-30 13:47 (jo / IP: 86.38.159.117)
aš tokio darbštaus vyro ieškau

Taip pat skaitykite

Palangos „Olimpas“ ir kitos Nacionalinės krepšinio lygos (7bet-NKL) komandos pradeda antrąjį čempionato etapą. Palangiškių strategas Sandis Buškevicas teigia, kad tai sezono stadija, kai visos komandos pradės rodyti geriausią savo žaidimą. 


Gyventojai, besinaudojantys bendrovės „Palangos komunalinis ūkis“ paslaugomis, jau netrukus bus pakviesti prisijungti prie ekologiškesnio ir patogesnio sąskaitų apmokėjimo būdo – nuo liepos 1 d. atsisakoma popierinių sąskaitų bei pereinama prie elektroninių.


Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) siekia depolitizuoti vietos veiklos grupių (VVG) veiklą. „Vietos veiklos grupės neturėtų priklausyti nuo politinių vėjų. Siekiame, kad vietinės valdžios interesams VVG nebeatstovautų savivaldybių merai ir kiti politikai“, – sako žemės ūkio ministro patarėjas Daivaras Rybakovas.


PT redakcijai paskambinęs palangiškis pasiskundė radęs išvartytas gėles ant artimojo kapo Palangos kapinėse. Vyras iškvietė policiją ir apie tai informavo Palangos miesto komunalinio įmonę, UAB „Palangos komunalinis ūkiIs", kuri administruoja miesto kapus. Tačiau vyra neatmeta, kad vandalas yra ne dvikojis, o iš miškelio atliuoksėjusi stirnaitė....


Spalį vyksiančiuose Seimo rinkimuose dalyvaus palangiškis, Eksemigrantų asociacijos prezidentas Dovydas Petrošius. Kandidatą Mėguvos vienmandatėje apygardoje kels Lietuvos žaliųjų partija, kurios skyriui Palangoje vadovauja D. Petrošius.


Palangos savivaldybės didžiausia įmonė, UAB „Palangos komunalinis ūkis“, turi naują direktorių, Gediminą Valinevičių, iki šiol dirbusį Kretingos rajono savivaldybės įmonės „Kretingos vandenys“ direktoriumi. Įmonės vadovo vieta tapo laisva, kai dėl ligos ją paliko 12 metų jai vadovavęs Konstantinas Skierus. Palangiškiams G. Valinevičius yra gerai pažįstamas...


Miesto įmonės UAB „Palangos komunalinis ūkis“ veteranui Vygantui Petrauskui Palanga yra miestas, kuriame jis visais metų laikais susavo bendradarbiais–draugiška komunalinio „žaliųjų“komanda – rūpinasi kurorto „veidu“. O kad darbas įmonėje yra tapęs gyvenimo būdu, įrodo jo paties žodžiai:„Kai gatve eidamas pamatau nuorūką,taip ir...


Buvusiam UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktoriui Vidui Misikoniui, dabar šioje savivaldybės įmonėje dirbančiam vadybininku, neramios dienos. Pasirodo, kad jis, iki pareigų „Palangos komunaliniame ūkyje“, rankas iki rankovių buvo sukišęs į vienos ankstesnės darbovietės, kurioje dirbo direktoriumi, kasą – pasisavino 509 690 litų (147 616 eurų)....


Sakoma, kad nauja šluota geriau šluoja, bet ne UAB „Palangos komunalinis ūkis“ atveju: miesto komunalinio direktoriusVidas Misikonis trečiadienį įmonės stebėtojų tarybai įteikė prašymą jį atleisti iš užimamų pareigų, o jau nuo šiandien, įmonės stebėtojų pritarimu, prie „Palangos komunalinio ūkio“ vairo stoja visiems...


Sunerimę palangiškiai į „Palangos tilto“ redakciją atnešė raštus, kuriuose pateikiama informacija, jog teritorijoje šalia Klaipėdos plento, prie degalinės „Lukoil“, pradedamas rengti detalusis planas.  Pasak vienos šiame mikrorajone gyvenančios miestelėnės, kurorte akyse nyksta žalieji plotai, o šiuo atveju jau „okupuojamas“ ir esantis miegamajame rajone. Anot jos, prie daugiabučių...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius