Palangiškiai nesitaikstys su žaliųjų teritorijų naikinimu

Dalia JURGAITYTĖ, 2009-09-04
Peržiūrėta
995
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Sunerimę palangiškiai į „Palangos tilto“ redakciją atnešė raštus, kuriuose pateikiama informacija, jog teritorijoje šalia Klaipėdos plento, prie degalinės „Lukoil“, pradedamas rengti detalusis planas.  Pasak vienos šiame mikrorajone gyvenančios miestelėnės, kurorte akyse nyksta žalieji plotai, o šiuo atveju jau „okupuojamas“ ir esantis miegamajame rajone. Anot jos, prie daugiabučių dar likusią žaliąją oazę, kuri tarnauja užtvaru nuo pravažiuojančio transporto bei ja driekiasi dviračių takas, planuojama užstatyti.

 

Negali neleisti

Kaip nurodoma informacijoje, planavimo tikslas –  bendrojo naudojimo teritoriją pakeisti į komercinę. Šioje žaliojoje zonoje turėtų išdygti prekybos, paslaugų ir pramogų objektai.

Palangos miesto savivaldybės administracijos direktorius Valerijus Kuznecovas teigė, kad čia

žemė privati ir neleisti rengti detaliojo plano Administracija neturi teisės. „Vykdant žemės reformą, Klaipėdos apskrities viršininko administracija grąžino žemę natūra jos savininkams. Pagal įstatymą natūra turi būti gražinta nuosavybė, jei ji neužstatyta. Ar parengtam teritorijos planavimo dokumentui bus pritarta, spręs savivaldybės Taryba“, - apie žemės sklypo peripetijas aiškino direktorius.

Pasak direktoriaus, jis pasirašė įsakymą dėl planavimo organizatoriaus teisių perdavimo Romualdui Smalsčiui, kuris yra šio sklypo savininkas ir  rengia planavimo dokumentą.

 

Žemė laisva ir neužstatyta

Savivaldybės administracijos direktorius pernai sausio mėnesį savo įsakymu pateikė informaciją,  kad šalia Klaipėdos plento esanti teritorija – Antaninos Tiškevičienės turėto sklypo dalis – yra laisva neužstatyta žemė. Taip pat direktorius patvirtino žemės sklypo, sudarančio per 50 arų, plotą bei nurodė žemės naudojimo tikslinę paskirtį ir naudojimo būdą. Tai – kitos paskirties ir bendro naudojimo žemė, kurioje statyba negalima. Anot V.Kuznecovo, apie ketinimus ką nors statyti savininkas nieko nesakęs.

 

Abejones keliantis sprendimas

Kaip „Palangos tiltui“ sakė Tarybos narys Šarūnas Vaitkus, jis buvo susitikęs su daugiabučių namų, kurie yra šalia šios teritorijos, gyventojais. „Žmonės išsakė savo nuogąstavimus dėl išduoto leidimo rengti bendrojo naudojimo teritorijos detalųjį planą, prašydami išsiaiškinti, ar apskritai gali prieš daugiabučių langus išdygti statiniai“, - apie palangiškių kreipimąsi pagelbėti sakė politikas.

Pasak Š.Vaitkaus, dar 2003 metais Taryba patvirtino informaciją apie laisvą ir neužstatytą žemę. „Peržiūrėjus planavimo dokumentus, akivaizdžiai nurodyta, kad tai išperkama žemė ir pagal įstatymą ji negali būti grąžinama. Tačiau direktorius V.Kuznecovas suderino, kad tai laisva neužstatyta žemė, patvirtino sklypo plotą ir pasiūlė Klaipėdos apskrities viršininko administracijai grąžinti ją buvusiam savininkui. Kyla klausimas: pagal ką direktorius pateikė tokią informaciją?“ – sakė politikas apie abejones sukėlusius Administracijos direktoriaus sprendimus.

 

Už „gražias akis“...

Be to, anot Š.Vaitkaus, stebina ir tai, kad naikinama ne tik žalioji erdvė, bet ir atiduodama žemė su miestui priklausančia infrastruktūra, t.y.  išasfaltuotu dviračių taku, želdynais, komunikacijomis. „Gyventojai daug metų puoselėjo šią vietą, komunalininkai pjovė žolė, o V.Kuznecovas, savo parašo brūkštelėjimu, atiduoda teritoriją su savivaldybei priklausančiu turtu. Tad kas gali paneigti, kad žemė grąžinta ne už „gražias akis“? Kodėl negalima atkurti nuosavybės palangiškiams Plaušėje, kur įsikūręs vicemeras Rimantas Garolis? Deja, turėtų sklypų savininkų lūkesčiai niekam neįdomūs“, - trumpai apibendrino pašnekovas.

 

Kreipsis į prokuratūrą

Politiko teigimu, naujojo mikrorajono daugiabučių namų gyventojai kenčia nuo netoliese įsikūrusios degalinės, apgailėtina padėtis dėl automobilių stovėjimo, o valdžia be jokių skrupulų  atima ir tą dar likusią žaliąją, gyventojų rūpesčiu prižiūrėtą, teritoriją.

Anot Tarybos nario, sustikime su daugiabučių namų gyventojų bendruomene išgirsta nuomonė, kad V.Kuznecovas – ne palangiškis ir jam neįdomios miestiečių problemos. Taip pat žmonės kalbėjo, jog šioje vietoje tikriausiai įsikurs naujasis „IKI“ prekybos centras, kurio atsiradimu meras V.Stalmokas ypatingai suinteresuotas. Anot Š.Vaitkaus, gyventojai patikino, kad nenuleis rankų ir kreipsis į Generalinę prokuratūrą, prašydami apginti viešąjį interesą.

 

Tikino, kad nekenks

Detaliojo plano organizatorius Romualdas Smalstys telefonu tikino, kad mikrorajono gyventojai neturėtų baimintis. „Neverta jiems jaudintis, nes 50 arų žemės sklype ne itin išsiplėsi. Užtikrinu, kad  jei ir bus statomas pastatas, tai paisant visų reikalavimų ir reglamentų. Nebus kertami medžiai bei niokojami želdynai. Parengus planą, gyventojai galės išsakyti savo pastabas ir pasiūlymus. Man svarbu, kad nebūtų pakenkta gyventojų interesams“, - švelnino padėtį sklypo savininkas.

Jo teigimu, statybų greitai nebus, nes, kol nepraeis krizė, apie tai negalvojąs. Be to, jis dar nežinąs net ką statys.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Vėlinių savaitgalį keičiama eismo organizavimo schema prie Palangos miesto kapinių. Nuo spalio 29 d. 15 val. iki lapkričio 2 d. 21 val. prie Palangos miesto kapinių galios vienos krypties eismas nuo Klaipėdos pl. link Vytauto g. Automobilių stovėjimas numatomas įvažiavus į kapines iš Klaipėdos pl. dešiniajame kelkraštyje iki Vytauto g. ir Klaipėdos pl. kelkraštyje.  Palangos m. sav. info


Penktadienį, spalio 1 d., Palangoje nustaryta 14 naujų koronaviruso atvejų, šiuo metu kurorte serga  135 palangiškiai. Šalyje peržengta dar viena COVID-19 riba: praėjusią parą (iš penktadienį, spalio 1 d., į šeštadienį, spalio 2 d.) šalyje nustatyti Lietuvoje nustatyti 2066 COVID-19 atvejai, mirė 21 žmogus, iš jų devyniolika buvo nepasiskiepiję.


Statistikos departamentas skelbia, kad per parą, iš pirmadienio į antradienį, Palangoje patvirtinti 7 nauji koronaviruso atvejai. Šiuo metu kurorte COVID-19 serga 32 palangiškiai. Nuo pandemijos pradžios susirgo 1739 Palangos miesto gyventojai.


Ketvirtadienį,  rugpjūčio 19 d., Palangoje buvo patvirtinti 4 nauji COVID-19 atvejai, koronavirusu šiuo metu serga 73 palangiškiai. Nuo pandemijos pradžios liga susirgo 1 379 palangiškiai, tai yra beveik kas dešimtas.


Per parą iš antradienio į trečiadienį Lietuvoje užregsitruoti 337 nauji koronaviruso atvejai, mirčių nefiksuota, skiepų sulaukė beveik 15 tūkstančių asmenų. Koronaviruso atvejų pastebimai padaugėjo ir Palngoje: trečiadienį kurorte užfiksuoti 5 nauji atvejai, šiuo metu juo serga 38 palangiškiai. O nuo pandemijos pradžios koronavirusu Palangoje iš viso susirgo 1240 žmonių.


Itin populiarus dviračių bei pėsčiųjų takas, nusidriekęs palei Klaipėdos plentą nuo sankryžos su Malūno ir Sodų gatvėmis iki miesto ligoninės, tapo patogesnis bei saugesnis – čia įrengtas apšvietimas.


Susipažinus su UAB „City Projects“ pateikta naujos autobusų stoties ir prekybos centro greta Klaipėdos plento koncepcija ir statinių vizualizacija, susidaro įspūdis, kad lieka neįvertintas su tokių svarbių objektų kompleksu susijęs pėsčiųjų bei įvairaus transporto išorinio ir vidinio eismo organizavimas, nors su planuojamais statyti objektais tai labai aktualu, nes tai...


Rytų kvartalo gyventojai atsidūrė unikalioje situacijoje. Apsitvėrę šiek tiek didesnę savo sklypų dalį visi jie tapo pažeidėjais, kurie bet kada gali būti apskųsti statybų prievaizdams ir žemėtvarkininkams už ne savo sklype pastatytas tvoras ir užimtą valstybinę žemę.


Praėjusį penktadienį „Palangos tilto“ redakcijos darbuotojai darbą pradėjo nuo skambučio policijai – ryte atvykę į redakciją, radome sudaužytą laikraščio reklaminį stendą. Visą vasarą jis niekam iki mūsų laikraštyje praėjusią savaitę pasirodžiusių nepalankių straipsnių apie buvusį ministrą Raimundą Palaitį netrukdė. Chuliganų išpuolis, kurį redakcija...


Sunerimę palangiškiai į „Palangos tilto“ redakciją atnešė raštus, kuriuose pateikiama informacija, jog teritorijoje šalia Klaipėdos plento, prie degalinės „Lukoil“, pradedamas rengti detalusis planas.  Pasak vienos šiame mikrorajone gyvenančios miestelėnės, kurorte akyse nyksta žalieji plotai, o šiuo atveju jau „okupuojamas“ ir esantis miegamajame rajone. Anot jos, prie daugiabučių...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius