Vėl prie komunalinio ūkio vairo stojęs K. Skierus sieks atstatyti finansinių ir dvasinių resursų balansą

Linas JEGELEVIČIUS, 2016-04-07
Peržiūrėta
715
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Prie „Palangos komunalinio ūkio“ vairo vėl stoja visiems palangiškiams gerai pažįstamas Konstantinas Skierus.
Prie „Palangos komunalinio ūkio“ vairo vėl stoja visiems palangiškiams gerai pažįstamas Konstantinas Skierus.

Sakoma, kad nauja šluota geriau šluoja, bet ne UAB „Palangos komunalinis ūkis“ atveju: miesto komunalinio direktoriusVidas Misikonis trečiadienį įmonės stebėtojų tarybai įteikė prašymą jį atleisti iš užimamų pareigų, o jau nuo šiandien, įmonės stebėtojų pritarimu, prie „Palangos komunalinio ūkio“ vairo stoja visiems palangiškiams gerai pažįstamas Konstantinas Skierus. Gerokai pailsėjęs, atjaunėjęs, iki paskyrimo dirbęs autobusų stoties vadybininku, o kovą paskirtas direktoriaus pavaduotoju.
„Kodėl nusprendžiau trauktis, komentuoti nenorėčiau. Bet tokį prašymą įmonės stebėtojų tarybai užvakar įteikiau pats. Mano prašymą ji iškart patenkino. Lieku dirbti „Palangos komunaliniame ūkyje“: būsiu naujojo direktoriaus pavaduotojas“, – lakoniškai „Palangos tiltui“ komentavo jau buvęs UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktorius V. Misikonis.
UAB „Palangos komunalinis ūkis“ stebėtojų tarybos pirmininkasMindaugas Skritulskas teigė, kad V. Misikoniui pateikus prašymą jį atleisti iš direktoriaus pareigų, stebėtojų taryba jo „nekamantinėjo“: „Pakako, kad paaiškino, jog prašo atleidžiamas dėl asmeninių priežasčių“.
Pastebėjęs, kad V. Misikonio veikloje įžvelgęs „daug pozityvių“ dalykų, M. Skritulskas prisipažino, kad joje pasigedęs jau buvusio vadovo „efektyvesnių sprendimų“ „kai kuriose veiklos srityse“, pavyzdžiui, daugiabučių renovacijoje.„Neramino šiek tiek ir tas faktas, kad įmonės veikla buvo nuostolinga, nors V. Misikonis – labai geras ekonomistas“, – sakė stebėtojų tarybos pirmininkas.
Neoficialiai kalbama, kad griežtokam, maksimalių rezultatų siekiančiam V. Misikoniui nepavyko gerai sutarti su dalimi savo pavaduotojų ir vadybininkų. Kai kurie jų pasiprašė atleidžiami iš darbo, kiti pasiėmė ilgalaikius biuletenius.
M. Skritulskas to nepatvirtino.
Anot M. Skritulsko, jau kitą savaitę naujasis direktorius K. Skierus pristatys įmonės stebėtojų tarybai savo veiklos viziją ir finansinės veiklos gaires. „K. Skieraus pristatinėti nereikia. Įmonės perėmimas tebus formalus dalykas“, – tikėjosi M. Skritulskas.
Priminsime, kad K. Skierus paprašė atleidžiamas iš „Palangos komunalinio ūkio“ direktoriaus pareigų praėjusių metų rugsėjį po to, kai teismas priėmė sprendimą, kad kol vyksta STT tyrimas dėl neva apgaulingai tvarkomos įmonės buhalterinės apskaitos, direktorius K. Skierus negali vadovauti įmonei.
Netrukus po atsistatydinimo teismas K. Skierų dėl tokių įtarimų išteisino ir atstatė jį į direktoriaus pareigas.
Kalbėdamasis su „Palangos tiltu“ praėjusių metų rugsėjį, K. Skierus prisipažino, kad darbe labai pavargo, išsikvėpė – pajuto, kad laikas keisti gyvenimą.
Vakar „Palangos tiltas“ kalbėjosi su K. Skierumi.
– Rudenį sakėte, kad nenorite būti ilgiau tokioje „galerijoje“ (komunalinio ūkio direktoriaus kėdėje, – aut.). Dabar vėl savo noru grįžtate į ją. Kodėl?
– (Šypsosi) Tokio klausimo laukiau. (Pauzė). Paprašė pagalbos. Sutikau.
– Kas jūsų prašė?
– Komunalinio darbuotojai, net paprasti darbininkai.
– Visuomenė nepatikės jūsų žodžiais. Negi nebuvo pokalbių su savivaldybės administracijos vadovais dėl jūsų grįžimo? Ar meras jūsų prašė grįžti?
– (Pauzė). Prašymų sulaukiau pirmiausia aš, paskui jie nuėjo iki valdžios. Su miesto valdžia bendravau praėjusią savaitę.
– Su kuo?
– Tegul tai būna pasakyta daugiskaita...Praėjusios savaitės pokalbis ir man buvo netikėtas.
– Kas jame buvo pabrėžta?
– Kad artėja vasaros sezonas, kad reikia jam tinkamai pasiruošti. Kad reikia komunalinio kolektyve darbinę atmosferą sutvarkyti.
– Ar ji buvo netinkama?
– Pasakysiu taip: valdymas, valdymo menas susideda iš dviejų dalykų: finansinių ir dvasinių resursų. Jeigu nėra šių dalykų balanso, įmonės valdymas ar ekonomika nebus geri. Balanso tarp piniginių resursų ir dvasinių įmonėje nebuvo.
– Ką reiškia dvasiniai resursai?
– Kalbu apie darbinę atmosferą, psichologinį klimatą. Nesakau, kad jis buvo blogas ar blogėjo, bet santykis nebuvo išlaikomas.
– Ką turite omeny?
– Tai, kad mano įsitikinimu, į darbą turi eiti kaip į šventę – nesvarbu, kokias pareigas žmogus užima. Nesvarbu, kad žmogus dirba su šluota ar valo konteinerius. Kitais žodžiai, ne visada jau buvęs direktorius betarpiškai bendravo su visais darbuotojais. Be to nelabai gali ką nors pasiekti.
– Ar kalbėjotės su V. Misikoniu dėl įmonės reikalų, kol buvote Autobusų stoties vadybininkas?
– Aš tikrai nesikišau. Nesidomėjau specialiai. Šešis mėnesius nuo visko buvau atitrūkęs. Labiau priartėjau vėl prie įmonės kovą, kai mane direktorius paskyrė savo pavaduotoju miesto tvarkymo reikalams. Tada pajaučiau, kad kažkas ne taip. Nieko nedariau dėl to. Dirbau savo darbą ir tiek.
– Ar žinote, kokia dabartinė įmonės padėtis? Finansinė, kadrų?
– Nežinau, patikėkite. Žinau tik kokia ji buvo pernai. Bet ne šiemet.
– Neatsitiks taip, kad teks pasigailėti dėl savo sprendimo sugrįžti į direktoriaus pareigas?
– Nemanau. Jau rytoj (penktadienį, – aut.) būsiu direktorius ir viską sužinosiu. Kas bebūtų, versimės ir išsiversime. Manau, kad man užteks dviejų savaičių viską sudiriguoti.
– Ko, jūsų akimis, pritrūko V. Misikoniui?
– Jis – labai stiprus ekonomistas. Jis mokėjo taupyti lėšas, aš to turėčiau pasimokyti iš jo. Bet jo bendravimas su žmonėmis, kaip sakau, dvasiniai kolektyvo dalykai, galėjo būti geresni. Galbūt mano silpnesnioji pusė – finansinė, bet stiprioji – bendravimas. Aš absoliučiai gerbiu visus žmones. Ir su šluota ir be jos.
– Kokių darbų pirmiausia imsitės?
– Pirmiausia visiems pasakysiu, kad neatėjau stebuklų padaryti. Ateinu, kad vėl būtume vienas draugiškas kolektyvas – kaip kumštis. Tokiu būti linkėjau ir palikdamas komunalinį praėjusį rudenį.
–Ar koreguosite kokius nors jau buvusio direktoriaus sprendimus?
–Ne.
– Ar V. Misikonis lieka įmonėje?
–Taip. Jis bus mano pavaduotojas ūkio reikalams. Tokį įsakymą jau pasirašiau. Jam priklausys kuruoti autobusų stotį, Šventosios autobusų stotis, muzikinį fontaną, kelis kitus dalykus.
–Ar nėra pavojaus, kad vėl pervargsite? Juk jums jau virš 60.
–Išties, pernai jaučiausi labai pavargęs. Dabar jaučiuosi labai pailsėjęs.
–Ar atliksite tam tikrus personalo pertvarkymus?
–(Pauzė). Radikalių pertvarkymų nebus. Bet šiandien Laidojimo namų vadybininkas serga, vyriausiasis mechanikas – taip pat. Kiek supratau, abu žmonės buvo patyrę didelį stresą. Man gaila, kad, pavyzdžiui, įmonę paliko Antanas Butkus, puikus vadybininkas. Kiek girdėjau, ir jis patyrė įtampą kolektyve. Jis buvo kaip vaikščiojanti enciklopedija, nors jam buvo 72 metai. Dar vienas vadybininkas taip pat serga, pavaduotojas vienas, itin svarbus, irgi serga. Man atrodo, kad pernelyg daug sergančių vienu metu įmonėje. Tokia situacija buvo man atėjus į Palangos komunalinį 2007 metais. Kai atėjau, vienas paskui kito atsiskaitė vadybininkai. Dabar gerai, kad nors mane jau, matyt, kiekvienas darbininkas pažįsta. Tada – ne, teko save pateikti visiems. Aš dirbsiu su visais. Esu pasirengęs priimti žmones tokius, kokie jie yra.
–Kokia bus jūsų alga? Kaip ankstesnė?
–Mano alga bus „ant popieriaus“ 2226 eurai. Alga viešai skelbiama įmonės tinklapyje. Alga tokia, kaip numato Vyriausybės nutarimas. Esmė man – nealgoje. Patikėkite.
–Su šeima pasitarėte dėl grįžimo?
–Taip. Žmona pasakė: „Vėl būsi nervingas“. Prieš mėnesį ji man taip pasakė: „Tu dirbk, kad namuose dviese nesusipjautumėme“. O dukra Floridoje suabejojo sprendimu: „Tėti, ar tau to reikia?“ Didžioji pasakė taip: „Turi sveikatos, dirbk“.

Jūsų komentaras:

prisimenat? 2016-04-30 10:07 (IP: 78.57.226.210)
o prie PUODZIAUS siuksliakonteineriai buvo super svarus, rupinosi PIRMININKAS , ne tik per ta

aciu, bet 2016-04-20 07:59 (// / IP: 78.57.226.210)
perlenkei su ,,DVASINIU RESURSU BALANSU"", nebent jeigu kvapas yra dvasinis resursas/ siuksliniu/ , tai tegu...

aciu 2016-04-09 12:34 (IP: 78.57.226.210)
nu ir gerai, Kostai, liux/ tik gl nereikejo ,,po pozelaniju tudiaschcicseij..jau girdeta/

Taip pat skaitykite

PT redakcijai paskambinęs palangiškis pasiskundė radęs išvartytas gėles ant artimojo kapo Palangos kapinėse. Vyras iškvietė policiją ir apie tai informavo Palangos miesto komunalinio įmonę, UAB „Palangos komunalinis ūkiIs", kuri administruoja miesto kapus. Tačiau vyra neatmeta, kad vandalas yra ne dvikojis, o iš miškelio atliuoksėjusi stirnaitė....


Bėgant metams kiekvienas žmogus gauna pačių įvairiausių finansinių patarimų, kurių vieni atkeliauja iš tėvų, giminaičių ar draugų, o kiti iš finansų planuotojų, buhalterių ir kitų finansų srities specialistų. Tačiau paprastai tol, kol žmogus pats neišbando vieno ar kito jam pateikto finansinio patarimo, jis negali tvirtai žinoti, ar toks patarimas iš tikrųjų galėtų...


Praėjusios savaitės pabaigoje dvi jaunos merginos surengė teatralizuotą akciją prie vadinamųjų dušinių Meilės alėjoje. Iš tikrųjų šis pastatas bado akis ir Lietuvos žmonėms, ir Palangos gyventojams.


Palangoje, pėsčiųjų pamėgtoje J. Basanavičiaus gatvėje, planuojama atstatyti mineralinio vandens biuvetę – tokius ketinimus kurorto vadovams, Savivaldybės tarybos komitetų pirmininkams bei pavaduotojams, taip pat – atsakingiems Savivaldybės administracijos specialistams pristatė verslininkai, šios idėjos autoriai.


Palangos savivaldybės didžiausia įmonė, UAB „Palangos komunalinis ūkis“, turi naują direktorių, Gediminą Valinevičių, iki šiol dirbusį Kretingos rajono savivaldybės įmonės „Kretingos vandenys“ direktoriumi. Įmonės vadovo vieta tapo laisva, kai dėl ligos ją paliko 12 metų jai vadovavęs Konstantinas Skierus. Palangiškiams G. Valinevičius yra gerai pažįstamas...


Miesto įmonės UAB „Palangos komunalinis ūkis“ veteranui Vygantui Petrauskui Palanga yra miestas, kuriame jis visais metų laikais susavo bendradarbiais–draugiška komunalinio „žaliųjų“komanda – rūpinasi kurorto „veidu“. O kad darbas įmonėje yra tapęs gyvenimo būdu, įrodo jo paties žodžiai:„Kai gatve eidamas pamatau nuorūką,taip ir...


Finansus, atrodo, paprasta valdyti, kol jie nėra tavo. Asmeniniai finansai dažnai susideda iš kelių piniginių įplaukų ir daugybės išlaidų, pavyzdžiui, mokesčiams, sporto klubo abonementui, apsipirkimui ir pan. Protingai paskirstyti pinigus ir neišlaidauti būtina, mat tai užtikrina, kad vėliau neturėsite skolų, būsite finansiškai nepriklausomi, o kartais galėsite...


Buvusiam UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktoriui Vidui Misikoniui, dabar šioje savivaldybės įmonėje dirbančiam vadybininku, neramios dienos. Pasirodo, kad jis, iki pareigų „Palangos komunaliniame ūkyje“, rankas iki rankovių buvo sukišęs į vienos ankstesnės darbovietės, kurioje dirbo direktoriumi, kasą – pasisavino 509 690 litų (147 616 eurų)....


Sakoma, kad nauja šluota geriau šluoja, bet ne UAB „Palangos komunalinis ūkis“ atveju: miesto komunalinio direktoriusVidas Misikonis trečiadienį įmonės stebėtojų tarybai įteikė prašymą jį atleisti iš užimamų pareigų, o jau nuo šiandien, įmonės stebėtojų pritarimu, prie „Palangos komunalinio ūkio“ vairo stoja visiems...


Gyventojų šauksmai ir kaltinimai vagyste ir savivale. Iškviestų policijos pareigūnų bandymas išsiaiškinti, kas nutiko. Sumišę „Palangos butų ūkio“ darbuotojai, kurių dalis pasipustė kulnis kilus sąmyšiui. Ir apie „kažkokį nesusipratimą“ murmantis įmonės direktorius Danas Paluckas. Tokia scena praėjusio antradienio rytmetį...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius