„ESminiai pokyčiai 2024“ Palangoje sklaidė abejones dėl ES investicijų – Palanga išsiskiria Šventosios uosto ambicija

Finansų ministerija tęsia informacinę kampaniją „ESminiai pokyčiai 2024“, kuria siekiama pristatyti ES investicijų pažangą, kuri įvyko pastaraisiais metais, ir kur ES investicijos keliaus artimiausiais metais.
Palangos miesto planuojamos investicijos
Pagal ES fondų lėšomis finansuojamą Regionų plėtros programą Palanga suplanavusi projektų už daugiau nei 25 mln. eurų.
„Palanga išsiskiria dideliu dėmesiu švietimui, investicijų pritraukimui, taip pat paslaugų gyventojams plėtrai“, – pasakojo Finansų ministerijos atstovas Arūnas Malinovskis.
Daugiau nei 3 milijonai eurų investicijų numatyta švietimui, o ikimokyklinis, priešmokyklinis, ir bendrasis ugdymas sulauks naujų investicijų.
Socialinėms paslaugoms plėsti, socialiniam būstui, sveikatos prevencinėms veikloms Palanga suplanavo projektų už daugiau nei 1 milijoną eurų.
Dar vieną milijoną planuoja investuoti į Viešojo transporto sistemos plėtrą.
Tačiau Palanga iš kitų Lietuvos savivaldybių išsiskiria ambicija sukurti naują turizmo, saugumo, verslo centrą, traukos vietą, Šventosios uostą. Tam numatyta 17 milijonų eurų investicijų“, – pažymėjo informacinio renginio atstovai.
Kviečia pamatyti pokyčius
Dėl ES struktūrinių fondų Lietuvoje vyksta ekonominis, socialinis, aplinkosauginis proveržis. Europinės investicijos padeda įgyvendinti reikalingiausius, svarbius regionams projektus, kurie prisideda prie geresnio gyvenimo.
Siekdama supažindinti gyventojus su vykstančiais pokyčiais, Finansų ministerija vykdo informacinę kampaniją „ESminiai pokyčiai 2024“. Informaciniai renginiai suplanuoti tiek didžiuosiuose miestuose, tiek ir pasienio savivaldybėse, kad visi Lietuvos regionai galėtų iš arčiau susipažinti su ES fondų lėšomis vystomais projektais. Šį kartą ES investicijos pristatytos Palangoje.
„Šia kampanija siekiame atkreipti dėmesį į pokyčius, kurie vyksta ES investicijų dėka“, – kampanijos „ESminiai pokyčiai 2024“ tikslą pristatė Arūnas Malinovskis.
Renginių ciklo metu pasakojama, kokie pokyčiai įvairiose srityse laukia ateityje, kur Lietuva nukreips ES investicijas „Lietuva 2021–2027 m. suplanavusi beveik 8 mlrd ES investicijų . eurų, o šiuo metu jau paskelbta kvietimų daugiau kaip už 3,4 mlrd. eurų, konkretiems projektams įgyvendinti pasirašyta sutarčių daugiau kaip už 2 mlrd. eurų. Vadinasi, 2 mlrd. eurų jau investuojami į skirtingas Lietuvos sritis: socialinę apsaugą, energetinį saugumą, aplinkosaugą ar inovacijas. Į šią sumą įeina paslaugų pagyvenusiems ir neįgaliesiems priartinimo, gerinimo projektai ir sveikatos, naujų darbo vietų kūrimo, naujų verslų skatinimo, turizmo, judumo, aplinkosaugos, žaliosios ekonomikos auginimo projektai ir t.t.“, – pažymėjo A. Malinovskis.
Pažymėtina, kad trečdalis iš 8 mlrd. ES investicijų skirta žmonių socialiniams poreikiams, nedarbo, švietimo problemoms spręsti. Labai daug investicijų skiriama sveikatos specialistams, mokytojams, socialiniams darbuotojams į regionus pritraukti, nepamirštant atnaujinti infrastruktūrą, gerinti aplinką, sukurti patogų susisiekimą, socialinį ir kultūrinį gyvenimą.
Be to, investicijomis skatinamas ir Žaliasis kursas (apie 47 proc.visų investicijų), kai pramonė transformuojama į aplinkai draugišką, kuriamas atsinaujinančiosios energijos šaltinių energetikos tinklas ir įgyvendinami kiti reikšmingi projektai, kuriais mažinama aplinkos tarša ir verslas apsirūpina švaria energija. Ir gyventojams sudarytos puikios sąlygos įsirengti saulės, vėjo jėgaines, el. energijos kaupimo įrenginius. Taip pat planuojamos ne mažos investicijos į daugiabučių namų modernizavimą, kitus energiją taupančius ir į Lietuvos energetinį savarankiškumą iki 2027 m. vedančius projektus.
Regionai sprendžia patys
Daugiau kaip 1,6 mlrd. eurų skiriama tiesiogiai regionams, kurie patys planuoja investicijas ir įgalina bendruomenes tarpusavyje susitarti dėl būtinų projektų, kurie svarbūs to regiono strategijai ir vizijai. Regionai jau susiplanavo visas jiems ES 2021–2027 m. skirtas investicijų lėšas.
„Regionai gavo galimybę patys nuspręsti, kokių projektų jiems reikia. Projektai dažniausiai orientuoti į švietimą, socialinę apsaugą, turizmo skatinimą ar aplinkosaugą, verslo, investicijų aplinkos gerinimą ir pritraukimą.
ES investicijos į regionus gan sparčiai pasiekia vietos gyventojus, įstaigas. Šiuo metu jau paskelbta kvietimų už beveik pusę mlrd. eurų, o tai beveik trečdalis skirtų investicijų, taip pat jau sudaryta sutarčių už beveik 80 mln. eurų“, – nurodė Finansų ministerijos atstovas.
Daugiau informacijos galima rasti www.ESinvesticijos.lt
Iki lapkričio vidurio „ESminių pokyčių“ komanda aplankys virš 20 miestų ir miestelių.
Nuotraukose: informaciniais renginiais siekiama, kad gyventojai galėtų susipažinti su paskutinių metų ES investicijų planais ir projektais
1,6 mlrd. eurų – tiek, vien tiesioginių, ES investicijų sulauks regionai.
„Palangos tilto“ redakcija
Jūsų komentaras:
Taip pat skaitykite
Parengti Šventosios uosto rekonstrukcijos projektiniai siūlymai
2025 05 02 | Rubrika: Miestas
Ruošiantis Šventosios valstybinio jūrų uosto rekonstrukcijai, specialistai jau parengė uosto statybos ir akvatorijos gilinimo projektinius siūlymus.
Penktadienį, kovo 14-ąją, Šventosios seniūnijos bendruomenės kvietimu, Savivaldybės Tarybos nariai, Šventosios jūrų uosto direktorius Mindaugas Skritulskas bei Palangos meras Šarūnas Vaitkus susitiko su Šventosios gyventojais bei pristatė svarbiausius 2024 mieste Savivaldybėje nuveiktus darbus ir šiuo metu įgyvendinamus ar planuojamus jau netrukus įgyvendinti projektus.
Palangos miesto savivaldybės meras 2024-12-13 Valstybės tarnybos portale paskelbė konkursą į darbuotojo savivaldybės įmonės Šventosios jūrų uosto direkcijos direktoriaus pareigas terminuotam darbui.
Finansų ministerija tęsia informacinę kampaniją „ESminiai pokyčiai 2024“, kuria siekiama pristatyti ES investicijų pažangą, kuri įvyko pastaraisiais metais, ir kur ES investicijos keliaus artimiausiais metais.
Palangos meras Šarūnas Vaitkus: Šventosios uosto atgimimas sparčiai judės į priekį
"Palangos tilto" informacija, 2023 07 03 | Rubrika: Miestas
Palangos meras Šarūnas Vaitkus savo feisbuko paskyroje pasidžiaugė Šventosios uosto atgimimu. Jis informavo, kad Lietuvos premjerei Ingridai Šimonytei pristatė jau atliktus darbus bei būsimuosius kitus Šventosios uosto statybos etapus. Meras tikisi, kad Šventosios uosto atgimimas sparčiai judės į priekį. „Atgimstančiame Šventosios uoste šeštadienį apsilankė premjerė Ingrida Šimonytė –...
Ketvirtadienį, balandžio 27 dieną, Seimas priėmė Šventosios jūrų uosto įstatymo pataisas, inicijuotas Seimo nario Mindaugo Skritulsko, kuriomis siūloma nuo 2024 m. Šventosios jūrų uosto žemę, jo infrastruktūrą ir akvatoriją leisti patikėjimo teise valdyti Palangos miesto savivaldybės tarybos sprendimu įsteigtai įmonei – uosto direkcijai.
Vis labiau ryškėja Šventosios uosto pokyčiai
"Palangos tilto" redakcija, 2022 07 19 | Rubrika: Miestas
Šventosios uoste įsibėgėjo šiuo metu įgyvendinamo darbų etapo – žvejybos infrastruktūros sukūrimo – darbai.
Seime žengtas žingsnis link 12 milijonų eurų Šventosios uosto molų statybai
"Palangos tilto" informacija, 2021 11 18 | Rubrika: Miestas
Trečiadienį, lapkričio 17 d., Seimo Ekonomikos komitetas vienbalsiai bendru sutarimu pritarė nutarimui siūlyti Vyriausybei 2022 - 2024 metų biudžetuose numatyti lėšas Šventosios valstybinio jūrų uosto molų statybai.
Seimui pateiktas siūlymas Šventosios jūrų uosto valdymui steigti uosto direkciją
2021 09 14 | Rubrika: Miestas
Seimą antradienį, rugsėjo14 d., pasiekė įstatymų pataisos, leisiantis Šventosios jūrų uosto akvatoriją ir uosto infrastruktūrą patikėjimo teise valdyti, naudoti ir ja disponuoti Palangos miesto savivaldybės tarybos sprendimu įsteigtai įmonei – uosto direkcijai.
Šventosios jūrų uosto gaivinimo idėja dar nepaskandinta
Dalia JURGAITYTĖ, 2009 07 22 | Rubrika: Miestas
Šventojoje Klaipėdos apskrities viršininkas Arūnas Burkšas, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto generalinis direktorius Eugenijus Gentvilas, Palangos miesto savivaldybės meras Vytautas Stalmokas su savivaldybės administracijos direktoriumi Valerijumi Kuznecovu bei laikinuoju miesto vyriausiuoju architektu Svajūnu Bradūnu, dalyvaujant Šventosios seniūnui Eugenijui Čilinskui, aptarė Šventosios...