Eugenijus Simutis: „Toli gražu ne visi laimingi dėl to, kas vyksta Palangoje“

Linas JEGELEVIČIUS, 2017-09-21
Peržiūrėta
1740
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Eugenijus Simutis
Eugenijus Simutis

Sunku ginčytis, kad Palanga gražėja ir modernėja, sutinka miesto savivaldybės Tarybos narys Eugenijus Simutis, bet, kurorto valdžiai trimituojant vien tik apie pasiekimus, vienas iš keleto Tarybos opozicijos balsų tvirtina, kad kurorto valdžia linkusi ką jai reikia nutylėti, o ką reikia – apdainuoti.
Pokalbį su E. Simučiu pradėjome nuo poilsio namų „Žilvinas“ ir „Vyturys“, kurie priklauso privatizuojamam gydymo kompleksui „Baltija“.
„Matau, kaip jie buvo tyliai perduoti Turto fondui – daugiau nei šimtas jų darbuotojų neteks darbo. Prisimenu, kai savivaldybė ieškojo, kur persikelti, miesto meras (Šarūnas Vaitkus) buvo labai aktyvus, kad buvę kelininkų poilsio namai priešais jau senąjį savivaldybės pastatą atitektų savivaldybei. Dabar tokių pastangų nematau“, – sakė miesto politikas.
Anot jo, išlaikius pastatus miesto rankose, būtų galima ieškoti investuotojų ir uždirbti iš sanatorinio gydymo.
„Kas galėtų garantuoti, kad kas nors „nenusižiūrėjo“ šių poilsio namų ir po kelerių metų iš jų nepadarys „kotedžiukų“? – retoriškai klausė Tarybos narys. Jis yra Lietuvos liberalų sąjūdžio Palangos skyriaus pirmininkas.
Pasak pašnekovo, mieste tvyro toks įspūdis, kad viskas Palangoje „labai gerai ir bus dar geriau“, o bet kokia kritinė pastaba yra suvokiama kaip miesto dergimas.
„Populizmo Palangoje – daug. Tarkime, pasirašyta trišalė sutartis dėl „Mariott“ viešbučio statybos. Tarybos toks klausimas nepasiekė, nors Tarybos nustatyta tvarka numato, kad turėtų būti tam jos pritarimas. Norėčiau žinoti, manau, gyventojai taip pat, ką Palangos administracija jam įsipareigoja“, – sakė pašnekovas.
Jis prisiminė, kaip meras Š. Vaitkus savo sėkmingos karjeros pradžioje su miesto gyventojais susitikdavo bent dukart per metus, tačiau tokių susitikimų nebeliko. Ar nebėra kuo pasigirti?
„Miesto verslo atstovai taip pat labai norėtų „gyvai“ su meru susitikti, padiskutuoti“, – sako E. Simutis.
Nors miestą valdančių konservatorių pozicijos atrodo nepajudinamos, liberalsąjūdiečių lyderis su tokia nuomone nesutinka.
„Manau, savivaldybių Tarybų rinkimai Palangoje po dvejų metų bus įdomūs. Yra daug ir nusivylusių, valdančiaisiais nepatenkintų žmonių Palangoje“, – teigė jis.
Anot jo, miesto valdžiai reikėtų būti lankstesnei ir rodyti daugiau dėmesio tiek kurorto gyventojams, tiek svečiams.
„Kalbant apie „pagalvės“ mokestį, suprantu, kad vienas euras per dieną vasarą niekam per daug kišenės nesudraskys, bet tiek mokėti žiemą, kai visi viešbučiai gerokai sumažina savo kainas viliodami svečius, – skausminga, – sakė E. Simutis. – Žiemą „pagalvės“ mokestis galėtų būti mažesnis“.
Į pastabą, kad „pagalvės“ mokestis – svarbi savivaldybės biudžeto dalis, jis atkirto: „Mokesčių savivaldybė surinktų daugiau, jeigu nuo žemės ir žemės nuomos mokesčio neatleistų kai kurių stambių miesto viešbutininkų“.
Dėl valdžios su konservatoriais prieš pastarųjų ryškų kilimą 2011 metais besivaržę liberalsąjūdiečiai šiandien išgyvena ne pačius geriausius metus.
Pastebėjus, kad dar vieno kirčio liberalsąjūdiečiai sulauks visai netrukus – iki metų pabaigos turi prasidėti buvusio Liberalų sąjūdžio lyderio, Eligijaus Masiulio, teismas – E. Simutis vylėsi, kad jis labai nepablogins partijos padėties.
„Tikiuosi, kad teismas nebus kieno nors specialiai nutęstas iki rinkimų. O nuo to, kuo kaltinamas E. Masiulis, nė viena partija neapsaugota, konservatoriai taip pat. Pavyzdys Panevėžyje tai jau įrodė (konservatorius meras buvo STT akiratyje)“, – sakė pašnekovas.
Anot jo, skyriuje šiuo metu yra 80 narių.
E. Simučio įsitikinimu, liberalios idėjos Palangoje „niekur nedingo“. „Jos gyvos, nes Palangoje – daug smulkiųjų verslininkų, visiems svarbu, kad čia verslui būtų sudarytos tinkamos sąlygos. Deja, Palangoje – labai daug draudimų. Tik ir girdžiu „negalima“, „negalima“. Jeigu nesi „savas“ (dažniausiai lojalus konservatorių partijai), tai ir bus visada negalima“, – sakė E. Simutis.
„Palangos miesto savivaldybės valdomos įstaigos ir įmonės turėtų būti pavyzdžiu visiems, o dabar kaip? Tarkime, jeigu tokius, kaip sakau, „šalašus“ prie turgaus pastatytų ne į taktą su miesto valdžia pataikantis jo direktorius, o eilinis Palangos gyventojas, jį „užtąsytų“ komisijos ir vargšas neišsimokėtų baudų. Dabar – niekam nieko“, – pečiais traukė E. Simutis.
Jis teigė „nesuprantąs“, kam yra plečiamas Šventosios miestelio turgus. Prie šiuo metu esamo 10 arų sklypo, norima prijungti dar virš 40 arų. Įdomu, kokią veiklą turgaus direktorius planuoja vystyti tokio dydžio žemės sklype?
„Negi jis netalpina šiuo metu visų norinčių prekiauti? Kiek žinau, vasarą jis pustuštis, o verslininkai vyksta prekintis į Palangos ar Klaipėdos turgavietes. Spėju, kad, kai šnekamės dabar, rugsėjo pradžioje, jau nė vienas kioskelis neveikia“, – pastebėjo E. Simutis.
Regis, bent dėl vieno vertinimo miesto opozicijos balsas apsiriko. Dar pavasarį šių eilučių autoriui sakęs, kad Vytauto gatvėje įgyvendinus vienos eismo juostos politiką, lavonus iš gatvės teks vežti „sunkvežimiais“, šiandien E. Simutis vis tiek gina nuomonę, kad vienpusis eismas Vytauto gatvėje nėra teisingiausias sprendimas.
„Pirmiausia, jį „paleido“ ne į tą pusę. Važiuojant iš Šventosios link Klaipėdos Vytauto gatve nėra nė vienos stotelės su pastoge ir suprojektuotos kitoje gatvės pusėje, visas reiktų perkelti. Nesu saugaus eismo komisijos narys, bet klausimas paprastas: jeigu paskaičiuotumėme sankryžas nuo Druskininkų gatvės į vieną ir kitą pusę, tai važiuojant šia automobilių kryptimi, jų yra daugiau negu sukant į kairę“, – pastebėjo palangiškis. Anot jo, leisti automobiliams pačiame miesto centre kirsti dviračių taką kaip dabar, yra labai nesaugu.
„Taip suprojektuoti ir įrengti dviračių takai gali būti tik užmiestyje, ne pačiame miesto centre, kur kelia didelę riziką dviratininkams ir kitiems eismo dalyviams. Laimei, kad neturėjome didelių incidentų šiais metais. Bet kas gali būti tikras, kad jų nebus kitąmet?“ – retoriškai klausė ilgametis miesto savivaldybės Tarybos narys.
Pasak jo, atidarius vienpusį eismą Vytauto gatve, eismas aplinkinėse gatvėse smarkiai išaugo, o jų šaligatviai nėra saugūs pėstiesiems ir pritaikyti neįgaliųjų reikmėms.
„Aš ne vieną kartą praėjusią vasarą Plytų gatvėje mačiau neįgaliuosius specialiuose vežimėliuose važiuojančius gatve, nes šaligatviai – seni, siauri, plytelės sutrupėjusios, su atsikišusiomis atbrailomis“, – sakė E. Simutis.
Žinomas palangiškis teigė vasarą pastebėjęs, kad automobiliai, lenkdami kairėje gatvės pusėje sustatytus automobilius, „masiškai“ kirsdavo ištisinę liniją, o už tokį pažeidimą vairuotojams gali būti iki 3 mėn. atimta teisė vairuoti.
„Kitaip jų aplenkti – neįmanoma. Policija galėjo surašyti tūkstančius protokolų, jeigu būtų tokia principinga. Beje, problemos nebūtų, jeigu savivaldybė nebūtų sumąsčiusi pastatyti automobilių parkavimo automatus Vytauto gatvėje, – sakė E. Simutis. – Kas važiavo šaligatviu Vytauto gatve, tas ir toliau važiuoja“.
Nuo jo kliuvo ir Palangos pasididžiavimui – Koncertų salei. „Pavyzdžiui, skaičiau, kad Latvijos Liepojoje per praėjusius metus įvyko 168 renginiai. O kiek renginių buvo pas mus? Kaip sakau, „bažnyčia“ stovi viena – graži, bet mažai kam įdomi“, – sakė E. Simutis.
Jį domina, kaip savivaldybė panaudojo ES pinigus ir pinigus, pardavusi savivaldybės pastatus, kurie atsilaisvino visai savivaldybės administracijai persikrausčius į Vytauto g. 112.
„Daug kam Palangoje įdomu, kam ir kaip šie pinigai yra panaudoti. Kiek sukurta naujų darbo vietų? Juk čia šnekama apie dideles lėšas“, – pastebėjo pašnekovas.
Nevengiantis miesto valdžiai kritikos pažerti vyras įsitikinęs, kad ir muzikinis fontanas turėjo iškilti kitur.
„Tarybos sprendimas visus įpareigoja muziką tildyti po 10 valandos, o muzikinis fontanas dar viena valdžios išimtis – groja iki 11 val. Ar miesto centre ramybės valandos kitokios?“ – sakė E. Simutis.
Jis atkreipė dėmesį, kad miesto centrui sparčiai keičiantis, kurorto pakraščiai ir Rytų kvartalas vis dar neretai stokoja dėmesio. „Siūlyčiau miesto merui Šarūnui Vaitkui apsilankyti ir ten? Kodėl tik vienai Priešaušrio gatvei išskirtinis valdžios dėmesys (pagal strateginį miesto planą ją ruošiamasi tvarkyti)? Galbūt todėl, kad šioje gatvėje gyvena Seimo narys ir vienas žinomas žurnalistas. Pasižiūrėkime, kokios centre Medžiotojų, Maironio, S. Nėries, Plytų gatvės, kiek dar laiko turi praeiti, kad būtų pradėta jų rekonstrukcija“, – teigė pašnekovas.
Jis teigė pasigendąs miesto vizijos – ne ketveriems metams į priekį, o dešimčiai metų.
„Kompleksinio požiūrio, mano akimis, nedaug. Daroma daug kas priešokomis, be gilesnės analizės“, – sakė E. Simutis.
Galime su juo sutikti ar ne, bet išklausyti – būtina.

Jūsų komentaras:

To sokas 2017-11-11 00:53 (IP: 93.84.3.123)
Ok, koks skirtumas kas gejus, kas ne. Esme, kad Palangos valdzia - intelektualiai neveiksni, o tai atsiliepia palangiskiu gerbuviui tiesiogiai. Juk jei proteguojami vieni, o skriaudziama aibe kitu, tai kam nuo to gerai? Akivaizdu- tik saulelei valdzios atstovu, kurie gyvena ne is savo kisenes, o is musu visu.

sokas 2017-11-09 18:57 (IP: 178.20.55.16)
mane istiko sokas suzinojus, kad palangos klebonas gejus. jis labai artimas su meru.

Ka cia ir kalbeti! 2017-11-07 15:59 (IP: 89.249.80.150)
Jiems Simutis uzkliuvo, tiems valdziazmogiams, o smelis kartu su visais musu pinigeliais neuzkliuvo??? O gal tiesiog uzkliuvo kieno is ju kiseneje.??? Kas galetu paneigti ta fakta? Rupinamasi ne tuo, kuo reiketu.

Kritikuoti sveika 2017-11-02 20:45 (IP: 217.147.38.187)
Gaila, ka as cia skaitau ir ka as girdziu is draugu, tai Palanga tai lyg Alisa veidrodziu karalysteje. Zodziu, zmones uzmigdyti blizguciu. Man gaila ju.

Irgi gyventojas 2017-10-10 09:28 ([email protected] / IP: 78.60.133.175)
Dėl ledų vežimėlių - tai viskas aišku. Jie Palangos ledų karaliaus, palangiškiams žinomo Buržujaus pravarde. O kokiai partijai minėtas verslininkas priklauso? Taigi konservatorių. O kokia partija miestą miestą valdo ir pinigus pasiskirsto? Teisingai, tie patys konservatnykai.

kimp 2017-10-09 08:50 (IP: 86.100.77.116)
Nors nepritariu kaip Simutis tai daro , bet ka sako ir del ko tai tikra tiesa. Valdzia nebepriima kritikos, tulzingai i ja reguoja, panasu i tuos laikus kai partija sugalvojo, isrinko, suplanavo, suprojketavo, padare ir priieme eksplotacijai, o kas mokes, mokesciu moketojai? Minciu yra geru, bet reikia pasitarti, o nestumti, reikai atsizvelgti o ne neigti.

Gyventojas 2017-10-09 08:23 (IP: 78.57.241.0)
Centre, buvusioje autobusų stotį, borteliai iškrypę, plytelės iškilnotos, viešo tuoleto laigai išdaužyti. Čia pagrindinė vieta kur užsieniečiai palieka savo automobilius ir susidaro vaizdą apie miestą. Nuvykus į Kontininkų g. į aikštelę, prie išėjimo nuo jūros, komunalininkai padarė naują šaligatvį apie 10-15 metrų. Pamatęs nesupratau, kam toks naujas ir trumpas šaligatvis reikalingas. Po kiek laiko atvykau prie jūros ir pamačiau ant jo surikiuotus ledų šaldiklius. Kas gali paneigti, kad ..........

emigrantas 2017-10-09 08:01 ([email protected] / IP: 88.119.39.72)
Na jei prades tvarkyti Priesausrio g., tai butinai teisesauga pasidomi, kas cia nagus prikiso.

zombynas 2017-10-07 06:55 ([email protected] / IP: 78.60.133.175)
Palanga šiandien - tai savotiška Šiaurės Korėja, kur nepageidautina kitokia nuomonė, kitoks požiūris, nei valdančiosios klikos. O ir mūsų pupuliukas - na grynai nulietas Š. Korėjos diktatorius - su savimylos šypsenėle, nepakantumu kitokiai nuomonei, kerštingumu ir bendru įmitimu.

Valdziabaimingiems 2017-10-06 10:27 ([email protected] / IP: 78.57.208.14)
Nesu palangiskis, bet daznai bunu Palangoje ir turiu draugu, todel man idomu , kas cia vyksta. Ir retkarciais paskaitau si laikrasteliuka. Ir stebiuosi neastistebiu. Dazniausiai ka matau, tai emocijas, nekonstruktyvuma ir valdzios uzdaruma. Imkim , kad ir dabar kazkoks politikas iskele problemas- visi pradejo asmeniskai ant loti nrt nebandydami pasvarstyti, o gal jis kazkur teisus, o gal kazka reikia kitaip daryti ir t.t. Suprantu, jei kazka pasakytu jusu visu garbinamas Vaitkus ar is jo aplinkos. Butu kitaip. Zodziu, visgi Palanga yra nuolankiu, valdziabaimingu zmoniu miestas, o greiciau net kaimas.

Liberalas 2017-10-02 18:54 (j / IP: 90.135.205.168)
Tuščias puodas garsiai skamba, o ką pats esi tai Palangai gero padaręs ???? Kai Rąžės aikštele už kapeikas nomavaisi viskas buvo Ok ? Bet kai Vaitkus atėmė ir atidavė miestui tai jau pyksti ? Namaisyk miestas ir gyventojai yra svarbiau nei asmeniniai interesai ? O gal pyksti kad Basanavičiaus gatvėje sumažėjo kioskelių ir balaganu kurių prie Stalmoko to pacio tavo partiečio buvo tiek kad net praeiti nebegaledavai ?

Darius 2017-09-28 15:57 (darius / IP: 78.57.230.163)
Alaus bačkų tampytojas buvo ir isliks, žmogaus mentaliteto jau nebepakeisi, kam kam , bet Simučiui reikėtų patylėti.

Akis 2017-09-28 09:11 (IP: 162.247.72.202)
Visiskai sutinku, kad Palangoje daug pompastikos, o po ja - daug blogu dalyku. Daug nauju objektu Palangoje - puiku! Bet paziurekime kokios kokybes tie objektai: Kurhauzas nuolat remontuojamas; Tiskeviciu aleja visai nauja, taciau grindinys visas issikraipes, issibangaves ir nekokybiskas, nuolat remontuojamas (800 tukst. euru, o kokybes nera); Koncertu sale pastatyta, taciau merdi, pelyja ir t.t.; miesto stadionas naujai suremontuotas, bet jau salinamas brokas, begimo takai lopomi; miesto gatves naujai suremontuotos jau isvazinetos duobes, suliniai iskile, saligatviai gumbuoti; namu renovacijos kokybe ir eiga beveik visi zmones nepatenkinti. Zmones, atsipeikekit! Ar tai normalu?

Kritikuoti yra uz ka 2017-09-27 09:09 ([email protected] / IP: 78.60.62.146)
Dvigubi sio laikrascio ir Palangos konservatoriu standartai. Bet tai niekieno nestebina, net ju paciu. Jei atvirai, as nezinau, ka tas Simutis yra nuveikes ar nenuveikes, bet pasakyti tiesa visada sveikintina. Ypac tokiose "savos miesto chebrytes kunigaikstystese" ,kaip Palanga. Pasakysiu daugiau, tikiuosi, kad Simutis uzsiima kritika ne vien rinkimu tikslais. Kitaip ta kritika isties tik bla bla bla, ypac is tarybos nario lupu. Negirdejau, kad Simutis atstovautu smulkiems verslininkams, pagelbetu, padetu, patartu. Bet viskas jo rankose (kaip ir kiekvieno is musu). O kritikuoti sia valdzia, kuri apsistaciusi fasadai ( lyg opiumu liaudziai) ir pucia mums burbulus yra tikrai uz ka!!! Ir ta kritika turi buti daug stipresne.. zodziu, ka ten ir kalbeti, neispasakytas biurokratizmas, liguistos ambicijos, nesiskaitymas su smulkiu verslu, nepotizmas ir t.t. ir pan.

j 2017-09-24 09:18 (o / IP: 86.38.159.117)
kriikuoti yra lengviausia, o ką pats esi davęs Palangai p. Simuti, ką tokio gero nuveikei , ieko negirdėti.

Simučiui 2017-09-23 08:09 (IP: 84.46.245.95)
Simuti Simuti. Geriau jau būtum „Kalnapilio“ bačkas ridenęs, nei tapęs politiku. Kas nors girdėjo apie Tarybos nario Simučio miesto vizijas – ne ketveriems metams į priekį, o dešimčiai metų? Kas nors girdėjo apie Tarybos nario Simučio kompleksinį požiūrį ir gilesnes analizes? Ką nuveikei būdamas Tarybos nariu ir Saugaus eismo komisijos nariu Simuti? Straipsnyje teisingai parašyta – „Galime su juo sutikti ar ne, bet išklausyti – būtina“. Tai kaip, Simuti? P.S. O savivaldybių Tarybų rinkimai Palangoje po dvejų metų tikrai bus įdomūs. Tikiuosi, kad Palangos žmonėms užteks proto pasirinkti...

padlyzos 2017-09-23 07:27 ([email protected] / IP: 78.60.133.175)
Tik trys koncervatnykai teatsiliepė. Mažokai kažkaip. Jei tokie "aktyvūs" būsite, krasavčikas su govėda kitus rinkimus prapils.

pukas 2017-09-22 09:20 (IP: 84.15.227.106)
Eugenijau, gali visam tavo sąjūdžiui uždraus rinkimuose dalyvauti? valykitės, vyrai.

Genys 2017-09-22 03:28 (IP: 78.60.136.200)
Simuti, raminkis. Apsirukei ar perdozavai? Ar mergų dėmesio nebegauni kad tauzyji vėjus

Info 2017-09-21 21:11 (IP: 78.57.230.163)
Kvailys

Taip pat skaitykite

Net ir besibaigiant rudeniui Palangoje ir Šventojoje intensyviai vyksta gatvių statybos bei rekonstrukcijos darbai. 


Dar vaikystėje visi sužinome, kad žmogaus organizmui yra reikalingi ypač įvairūs komponentai. Tačiau paaugę, siekiame labiau suprasti mūsų organizme vykstančius procesus, norime žinoti, kas jiems turi įtakos, o taip pat – kaip turėtumėte elgtis, norėdami paspartinti tam tikrus dalykus. Būtent tuomet ypač kruopščiai bei detaliai imame domėtis mūsų organizmui reikalingais elementais. BCAA – taip...


Net keturias dienas - nuo pirmadienio iki penktadienio - vyksta išankstinis balsavimas Seimo rinkimuose. Palangoje jis vyksta atremontuotose patalpose Savivaldybės vidiniame kieme, viešbučio "Žydroji liepsna" (Gintaro gatvė) kieme. (PILDOMA).


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Palangoje gyvenusio ir kūrusio Stasio Povilaičio atminimas netrukus bus įamžintas šiame pajūrio kurorte. Kaip pagerbti maestro atminimą buvo svarstoma kelerius metus. Nuo 2016 metų vykusiame konkurse komisija išrinko kuklų, bet reikšmingą sprendimą, kuris netrukus bus įgyvendintas.


Sakote, kad mūsų žiemos žurnalo, kurį vartote, devizas – Palangoje ir žiemą yra karšta – prasilenkia su tiesa, nes lauke – tamsu ir stūgauja šiaurys? Oi, ne! Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus sako atsakingai: „Išties, jūsų devizas – labai taiklus. Palangoje ir žiemą – daug vyksmo. Dėl paprastos priežasties: Palanga –...


Sunku ginčytis, kad Palanga gražėja ir modernėja, sutinka miesto savivaldybės Tarybos narys Eugenijus Simutis, bet, kurorto valdžiai trimituojant vien tik apie pasiekimus, vienas iš keleto Tarybos opozicijos balsų tvirtina, kad kurorto valdžia linkusi ką jai reikia nutylėti, o ką reikia – apdainuoti.


Jau metai, kaip gyvename su euru, tačiau prie jo priprato tikrai ne visi. Ypač po euro įvedimo šoktelėjusiomis kainomis pasipiktinę senjorai, kurių pajamos labai mažos. „Palangos tiltas“ domėjosi, kaip gyventojai vertina prekių ir paslaugų kainas naująja valiuta, kaip taupo ir „sukasi“ iš euro gniaužtų, taip pat kaip piniginius pokyčius pajuto...


A. Mončio muziejuje – „Vaizdas gražus iš toli“

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2013 01 25 | Rubrika: Kultūra

„Tiesiog nuostabu, kad žiemą Palangoje gali ne vien prie jūros nueiti, bet ir išties gero meno pamatyti“, – šiuos žodžius poetas, Nacionalinės premijos laureatas Aidas Marčėnas ištarė šeštadienį Antano Mončio namuose-muziejuje atidarant tapybos parodą „Vaizdas gražus iš toli“, kuria muziejus savo erdvėse pradėjo Palangos...


Žirgų apsuptyje jaučiasi laimingi

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 03 20 | Rubrika: Kultūra

Žybteli juodos akys, suvilnija žvilgantys karčiai, prunkštelėjimas... Kone pusę tonos sveriantis gyvūnas trukteli savo šeimininką, laikantį pavadį... Štai taip prasidėjo pasimatymas su įspūdingais gamtos sutvėrimais Edmundo ir Jolantos Baubliauskų žirgyne.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius