Nuspręsta, kaip Palanga įamžins Stasio Povilaičio atminimą: ar gražu?

"Delfi", 2019-04-12
Peržiūrėta
1282
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangoje gyvenusio ir kūrusio Stasio Povilaičio atminimas netrukus bus įamžintas šiame pajūrio kurorte. Kaip pagerbti maestro atminimą buvo svarstoma kelerius metus. Nuo 2016 metų vykusiame konkurse komisija išrinko kuklų, bet reikšmingą sprendimą, kuris netrukus bus įgyvendintas. Konkursą laimėjo architektė Gerda Antanaitytė ir dalininkas-skulptorius Romas Klimavičius, kurie pasiūlė S. Povilaičio atminimą pagerbti jo autografu dainininkui ypatingoje vietoje - ant Palangos koncertų salės fasado. „Buvo tikrai įspūdingų darbų konkurse. Man dalyvauti pasiūlė Romas Klimavičius. Kai galvojome, ką sukurti, Romas parodė originalų dainininko parašą, kurį turėjo. Kadangi autografas yra neatsiejamas nuo dainininkų, dažnai jų prašo žmonės, tai nusprendėme jį ir įamžinti. O koncertų sakė pasirinkta todėl, kad Vasaros estradoje S. Povilaitis daug metų koncertavo ir daug savęs atidavė būtent ten“, – sakė G. Antanaitytė.

Anot architektės, išties nebuvo lengva nuspėti, kas taps nugalėtojais, mat visi pateikti darbai įdomūs. Savivaldybėje buvo svarstomos įvairios idėjos: S. Povilaičio vardu pervadinti naująją Koncertų salę, įrengti maestro muziejų toje pačioje Koncertų salėje, Taip pat buvo siūloma suteikti S. Povilaičio vardą vienai miesto gatvių. Kiti siūlė maestro skulptūrą pastatyti prie bene lankomiausios vietos – Palangos tilto. Visgi nuspręsta 2016 metais skelbti konkursą, kurio metu ir buvo nuspręsta pagerbti maestro atminimą jo autografu ant Vasaros estrados Koncertų salės sienos. Darbai turėtų būti baigti jau gegužę, tad vasarojantys Palangoje jau galės matyti atnaujintą Palangos koncertų salės fasadą.

Jūsų komentaras:

Keistas rašinėlio pavadinimas 2019-04-20 11:21 (IP: 188.69.194.75)
S. Povilaičio atminimo įamžinimo konkursas jau seniai įvyko, seniai paskelbti nugalėtojai. Klausimas turėtų būti kitoks: kodėl, praėjus jau 2 metams po konkurso, tai dar nepadaryta?

Romanas Stankus 2019-04-13 07:31 ([email protected] / IP: 78.62.133.130)
Puikus sprendimas

Taip pat skaitykite

Palanga yra pasirengusi atiduoti pagarbą buvusiam valstybės vadovui ir kurorto mylėtojui Antanui Smetonai, istorinėje kurorto vietoje įgyvendindama Prezidentui skirto paminklo pastatymo projektą, kuris, kaip skelbiama viešojoje erdvėje, šiuo metu yra stabdomas Vilniuje. Jei šiam projektui būtų skirtas valstybės finansavimas, paminklas Prezidentui A. Smetonai kurorte galėtų...


Žmogus net ir su mažu kompiuteriniu raštingumu pasakys, kad atnaujinta Palangos miesto savivaldybės svetainė www.palanga.lt atrodo, švelniai tariant, neįspūdingai, net primityviai. Kaimyninių savivaldybių interneto svetainės yra žymiai labiau vizualiai patrauklesnės, jose lengviau ir mieliau naršyti. Palangos miesto savivaldybė tokią kuklią miesto interneto svetainę...


Pasikeitė Savivaldybės internetinės svetainės adresas. Naujasis yra toks - www.naujas.palanga.lt


Ketvirtadienį, rugpjūčio 29 d., įvykusiame Palangos miesto savivaldybės Tarybos posėdyje dalyvavo 17 Tarybos narių. Salėje buvo karšta tarsi šią savaitę paplūdimyje – neveikė kondicionavimo sistema. Meras Šarūnas Vaitkus su šeima šią savaitę atostogauja, todėl posėdžiui vadovavo vicemeras Rimantas Antanas Mikalkėnas. Miesto politikams buvo pateikti...


Palanga įamžino Stasio Povilaičio atminimą

"Palangos tilto" informacija, 2019 06 02 | Rubrika: Kultūra

Palangoje gyvenusio žinomo šalies estrados grando Stasio Povilaičio atminimas šeštadienį, birželio 1 dieną, pagaliau buvo įamžintas: atidengta lentelė su dainininko autografu ant Palangos koncertų salės fasado. Savivaldybės konkursą pagerbti maestro atminimą laimėjo architektė Gerda Antanaitytė ir dalininkas-skulptorius Romas Klimavičius, kurie pasiūlė tokią idėją.


Palangoje gyvenusio ir kūrusio Stasio Povilaičio atminimas netrukus bus įamžintas šiame pajūrio kurorte. Kaip pagerbti maestro atminimą buvo svarstoma kelerius metus. Nuo 2016 metų vykusiame konkurse komisija išrinko kuklų, bet reikšmingą sprendimą, kuris netrukus bus įgyvendintas.


Sunku ginčytis, kad Palanga gražėja ir modernėja, sutinka miesto savivaldybės Tarybos narys Eugenijus Simutis, bet, kurorto valdžiai trimituojant vien tik apie pasiekimus, vienas iš keleto Tarybos opozicijos balsų tvirtina, kad kurorto valdžia linkusi ką jai reikia nutylėti, o ką reikia – apdainuoti.


Dar šiemet, kiekvienam egzistencinių pamąstymų pilną lapkričio pirmąją pasidovanojau įsimintiną žygį Palangos krašto apylinkėmis. Čia visur – poezijos žemė ir jūra, visaip žadinanti fantaziją ir geismą visa tai regėti, suvokiant kaip žemiškąjį rojų, ir... kuo ilgiau, sveikiau, žaismingiau.


VšĮ „Leidybos idėjų centras“ iniciatyva pradėtas rengti biografinis žinynas „Palanga. Kraštiečiai“, skirtas įamžinti iškiliausias, įdomiausias, darbščiausias Palangos krašto asmenybes. 2013-ieji metai Palangos miestui svarbūs daugeliu atžvilgių: šiais metais Palanga švenčia 760 metų įkūrimo sukaktį, Palangai...


Kopenhagoje nuspręsta Palangos paplūdimiui suteikti Mėlynąją vėliavą  1

„Palangos tilto“, Palangos sporto centro inf. , 2013 05 02 | Rubrika: Miestas

Prasidėjus kurortiniam sezonui Palangos Birutės parko paplūdimyje vėl suplevėsuos Mėlynoji vėliava, liudijanti, jog šis paplūdimys atitinka aukščiausius kokybės reikalavimus. Tokį sprendimą Kopenhagoje (Danija) priėmė Tarptautinė Mėlynosios vėliavos taryba.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius