Festivalis „1000 saulių“ šiemet kviečia labiau rūpintis savo dvasine, emocine ir fizine sveikata

Palangos tiltas, 2023-07-26
Peržiūrėta
928
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Festivalis „1000 saulių“ šiemet kviečia labiau rūpintis savo dvasine, emocine ir fizine sveikata

Nemokamas sveikatingumo, sporto ir meno festivalis „1000 saulių“ artėja! Jau rugpjūčio 11-13 dienomis aštuntus metus puoselėjamas renginys vėl įsilies į aktyvų pajūrio  gyvenimą Palangoje ir Šventojoje bei kvies į daugiau nei penkiasdešimt edukacinių ir praktinių sveikatingumo, sporto ir kūrybiškumo veiklų skirtingose erdvėse.

Šiemet festivalis keičiasi, plečia savo ribas ir erdves. Prie „1000 saulių“ jungiasi ir daugybė sveikatingumo srityje veikiančių Palangos organizacijų, kurios įvairiose vietose pristatys savo veiklas, ves sporto treniruotes,  kūno pažinimo praktikas bei sąmoningumo seminarus, kvies leisti laisvalaikį aktyviai ir rūpintis savo sveikata bei dvasine harmonija.

Meno įtaka emocinei sveikatai

Specialistai sutaria dėl stiprios meno įtakos ir poveikio žmonių savijautai, todėl „1000 saulių“ kasmet vis labiau atsigręžia į dvasinę, emocinę ir fizinę sveikatą. 

Festivalis prasidės rugpjūčio 11 d., kuomet 19 val. Šventosios viešbutyje „Auksinės kopos“ bus atidaryta neeilinė tapybos paroda „Spalvingas individualistų trisdešimtmetis”. Parodoje dominuos skirtingos faktūros, su kiekvienam menininkui būdingais potėpiais, atspindinčiais jų meistriškumą, skirtingas kartas, mokyklas ir menines tradicijas. 

Antroje vakaro dalyje 21.30 val. Šventosios pėsčiųjų aikštėje išvysime artroko grupės ,,Joyboy“ (Gabija Urniežiūtė, Artūras Jelinas, Ainis Storpirštis) audiovizualinį performansą ,,Post Fak‘tum“. 

Šventės metu susipažinsime ir su IMPRO KAUNAS organizuojamomis teatro improvizacijos dirbtuvėmis, šeštadienio vakarą 21 val. Jūratės ir Kąstyčio skvere išvysime ir klaipėdiečių gatvės teatro spektaklį ,,Box out of the box.

Gerai savijautai būtina dvasinė harmonija

Tradiciškai festivalio metu įsikurs atskiros skirtingų veiklų zonos. Šeštadienį nuo 13 val. iki 21 val. Jūratės ir Kąstyčio skvere Palangoje bei netoliese esančiame miškelyje bus galima dalyvauti sporto treniruotėse, vaikai turės savo veiklų zoną, taip pat vyks ir kūno pažinimo praktikos bei sąmoningumo seminarai. Čia Jūs galėsite išbandyti funkcines, in zumbos treniruotes, įvairias jogos rūšis, šokio, atpalaidavimo, akupersūrinės kūno terapijos užsiėmimus, išgirsti apie ajurvedą, gyvų bakterijų naudą, sveikų desertų gamybą.

Sekmadienį ši erdvė nuo 9 val. iki 15 val. įsikurs prie pagrindinės Šventosios gelbėjimo stoties, kur 12 val. Šventosios pajūryje festivalis pakvies į jau tradiciniu tapusį „1000 saulių” pasveikinimą su Lora Adore.

Sportas – neatsiejama gyvenimo dalis 

Šiemet didelis dėmesys skiriamas aktyviai sportinei veiklai.  Šeštadienį 15 val. kviesime į Zumba Paplūdimio fiestą Šventojoje, Jūros g. 28, kur „Zumba by Timeless“ užkurs tikrą karščio bangą ir į pasirodymą kvies iškart po Jovani Žolinėms skirto paplūdimio vakarėlio. Dar kartą įsitraukti į Zumbos Vasaros fiestą galėsite 20 val. Jūratės ir Kąstyčio skvere, Basanavičiaus g. 56.

Palangos sporto centras rugpjūčio 13 dieną 14 val. Šventojoje, netoli pagrindinės gelbėtojų stoties, Jūros g. 28, kvies visus norinčius dalyvauti paplūdimio tinklinio varžybose. Registraciją vykdys Palangos sporto centras, likus pusei valandos iki renginio dar bus galima užsiregistruoti ir vietoje. 

Palanga neatsiejama ir nuo važinėjimosi dviračiais. Festivalio dalyviai rugpjūčio 12 dieną, subūrę 2–4 žmonių komandą ir nuo 12 iki 14 val. su dviračiais atvykę prie viešbučio „Gabija“, galės dalyvauti orientacinėse varžybose.

Taip pat šiemet prie „1000 saulių“ jungiasi ir Lietuvos dviračių sporto federacija bei kartu rugpjūčio 13 dieną 17 val. organizuoja dviračių žygį maršrutu Palanga–Šventoji–Palanga. Pasak federacijos prezidento Dariaus Levickio, dviračių sportui Palangoje skiriama per mažai dėmesio, nors čia sudarytos tokios puikios sąlygos. 

Po žygio dalyvių laukia festivalio uždarymo koncertas, kurio metu išgirsime itin kūrybiškų asmenybių Karolio Rupkaus ir Kazimiero Likšos muzikinius pasirodymus, o po koncerto bus galima pamatyti ir Arūno Matelio dokumentinį filmą apie varžybų metu didžiausius iššūkius patiriančius ir lyderių užnugaryje liekančius sportininkus.

Festivalio metu veiks sveikatingumo turgelis

Festivalio metu tris dienas veiks itin didelio dėmesio sulaukiantis sveikatingumo turgelis. Jis šiemet įsikurs Palangos vasaros parko teritorijoje ir kvies daugiau sužinoti apie sveikatingumo bei dvasinės harmonijos kūrimo produktus, įsigyti sapnų gaudyklių, rankų darbo sveikuoliškų skanumynų, dvasinio augimo priemonių, visi norintieji taip pat galės įsigyti indiškų dalykėlių, papuošalų, įvairių teminių grožybių. 

Toje pačioje erdvėje rugpjūčio 12 d. 12 val. galėsite išbandyti šokinėjimą ant batutų, o nuo 14 val. iki 18 val. susipažinti su netoliese esančio mini golfo pradmenimis. 

Išsamią renginio programą ir veiklų pristatymus galėsite rasti „1000 saulių“ Facebook paskyroje.

Renginio metu bus filmuojama ir fotografuojama. Organizatoriai pasilieka teisę keisti programos turinį.

Festivalio draugai: Palangos miesto savivaldybė, Lietuvos dviračių sporto federacija, UAB „Voltas“, Palangos sporto centras, sporto klubas „Energym“, viešbutis ,,Auksinės kopos“, OLDMAN Palanga, „Shark slide“ terasa, Palangos kultūros ir jaunimo centras, Palangos baseino sporto klubas, sveikatingumo klubas „KopaGym“, UAB ,,Probiovictus“, sveikatingumo centras „Atostogų parkas“, UAB ,,Aktyvistas“ – kurortų pramogos, Palangos vasaros parkas, UAB „Arimex“, Scanorama, Teatro studija LULU, UAB ,,Bio sala“ – Livin, viešbutis „Gabija“, UAB „Kartenos duona“, UAB ,,Old LT“ - Aromatic ∙89∙.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Nemokamas sveikatingumo, sporto ir meno festivalis „1000 saulių“ artėja! Jau rugpjūčio 11-13 dienomis aštuntus metus puoselėjamas renginys vėl įsilies į aktyvų pajūrio gyvenimą Palangoje ir Šventojoje.


Projekto metu 2021 ir 2022 metų vasarą surengti nemokami festivaliai „1000 saulių“, kurių metu įvyko virš 100 įvairių sveikatingumo, sportinių ir meninių veiklų. 


Priešpaskutinis rugpjūčio savaitgalis palangiškiams ir kurorto svečiams pažers kelis skambius ir įsimintinus renginius.


Nemokamas sveikatingumo, sporto ir meno festivalis „1000 saulių“ artėja! 


Atokiau nuo miesto bruzdesio, medžiais apsuptoje Palangos Žiemos aikštės pievoje vyksiantis sveikatingumo ir meno festivalis  „1000 saulių“ - ypatinga erdvė įgyti energijos ir naujų patirčių. Pušų kvapas, ošianti jūra, saulės spinduliai – kiekvienam padės nusiteikti šventiškai.


Palangos kurorto muziejus prisijungia prie Lietuvoje lapkričio 15–21 dienomis vykstančios Suaugusiųjų mokymosi savaitės surengdamas seminarą suaugusiems „Kaip rūpintis savo psichine sveikata“.


Jau šeštus metus rengiamas nemokamas sveikatingumo, sporto ir meno festivalis „1000 saulių“ įvyks Palangoje rugpjūčio 20-22 dienomis. Palangos žiemos aikštė trims dienoms virs juoko ir geros nuotaikos oaze. Apie 50 dalyvių, lektorių, trenerių, edukatorių ir atlikėjų iš Lietuvos ir svetur, bei per pusšimtis įvairiausių veiklų suburs aktyviai ir prasmingai praleisti priešpaskutinį vasaros...


Šią vasarą sveikatingumo festivalis rengiamas jau penktą kartą, net dvi dienas - rugpjūčio 8 - 9 d., Šventojoje, prie lankytinos vietos - „Žemaičių Alkos“. Šiais metais festivalio organizatoriai su šūkiu - „Atvira širdimi“ tikisi atliepti po epidemines nuotaikas ir suteikti erdvę naujiems atradimams, galimybei nusiteikti viltingai...


Šventojoje, rugpjūčio 11 d., nauju laiku ir naujoje vietoje, prie Žemaičių Alkos, jau trečią kartą vyks sveikatingumo, jogos ir meno festivalis „1000 saulių“. Festivalyje dalyvauja jaunimas, šeimos, aktyvaus laisvalaikio mėgėjai bei sporto profesionalai. Renginyje bus galima išbandyti įvairias sveikatingumo terapijas, akių, hatha, aštanga jogos...


Vėžys – viena dažniausių ligų Europoje, nusinešanti daugelio žmonių gyvybes. Kasmet rugsėjo 15 d. minima Tarptautinė prostatos vėžio diena, kuria siekiama atkreipti dėmesį į dažniausią vyrų onkologinę ligą Lietuvoje. 2014 m. prostatos vėžiu sirgo 300 vyrų, o prevencine programa, kuri yra nemokama, pasinaudojo tik 29 proc. Moterys apie sveikatos problemas linkusios...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius