Festivalis „Cirkuliacija“ dienai keliasi į pajūrį: vyriška ir moteriška energija pasklis tarp dangaus ir žemės

Palangos tiltas, 2022-05-31
Peržiūrėta
940
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Festivalis „Cirkuliacija“ dienai keliasi į pajūrį: vyriška ir moteriška energija pasklis tarp dangaus ir žemės

Šiuolaikinio cirko festivalis „Cirkuliacija“ birželio 17 dieną pristatys du nemokamus pasirodymus Šventosios centrinėje miesto aikštėje. Pajūrio gyventojams ir svečiams atrinkti du skirtingi ir vienas kitą papildantys spektakliai, kuriuos pristatys ekspresyvios ir jausmingos akrobatės „Big Wolf Company“ iš Estijos ir akrobato Džiugo Kunsmano bei šokėjo Adriano Carlo Bibiano duetas. 

Spektaklyje išryškinamas daugialypis moters vaidmuo 

Pirmą kartą „Cirkuliacijos“ programa iš kelsis į pajūrį. Šventosios centrinėje miesto aikštėje žiūrovai, pirmiausia, išvys meistrišką spektaklį „Trys seserys“, kurį padovanos profesionalės „Big Wolf Company“ iš Estijos. 

Šiame pasirodyme susipina priešingi jausmai – švelnumas, stiprybė, įsitikinimai ir baimės, kurie atskleidžiami per pasakojimą apie šiaurės šalių moteris. Spektaklis gimė, tyrinėjant senas šiaurietiškas tradicijas apie santuoką, moters vaidmenį namuose, kokia moteris buvo geidžiama senais laikais ir kokia ji šiandieniniame kontekste. 

„Realybėje atsiskleidžiančios paslaptys išnyksta tarp dangaus ir žemės. Nieko nėra nei gero nei blogo, teisingo ar neteisingo, moteris – tai tik kūnas ir kraujas, apsuptas seseriškos meilės“, – pasakoja „Big Wolf Company“.

Šiuolaikinio cirko spektaklyje žiūrovai išvys oro akrobatikos disciplinas, stovėjimą ant rankų, o akrobatinio šokio elementai atskleis sinergiją tarp sąmoningos komedijos ir socialinės kritikos, šokant pagal liaudies dainas bei epines istorijas. 

Kitokio sąlyčio paieškos 

Moterišką energiją keis vyriškas Džiugo Kunsmano ir Adrian Carlo Bibiano duetas su spektakliu „Where do I connect?“. Šį pasirodymą inspiravo pastarieji įvykiai pasaulyje, kurie privertė daugelį atsiriboti nuo įprastos rutinos, prisilietimo ir gyvo bendravimo. 

Pasirodyme atlikėjai bandys užmegzti ir atrasti ne verbalinį kontaktą tarp akrobato ir šokėjo. Naudodamiesi skirtingomis judesio kalbomis, menininkai sieks sukurti kitokį, atvirą bendravimą tarp šalia stebinčios publikos. 

„Fizikoje neegzistuoja lytėjimas, kaip kontakto forma. Iš tiesų, stovėdami ant grindų, jų neliečiame. Grindyse esantys elektronai atstumia pėdos elektronus ir tarp jų susidaro elektromagnetinis laukas, todėl atominiame lygmenyje jie niekada nesusiliečia. Nepaistant to, mes vis tik galime jausti artimo žmogaus apkabinimus“, – sako duetas. 

Susitinkame birželio 17 dieną 18:00 ir 19:00 val. Šventojoje, centrinėje miesto aikštėje. Renginiai nemokami.

Tarptautinis šiuolaikinio cirko festivalis „Cirkuliacija“ birželio 4–11 d. Kaune, birželio 7–8 d. Prienuose ir birželio 19 d. Ukmergėje.

Festivalį finansuoja Lietuvos kultūros taryba, Kauno miesto savivaldybė. Festivalį Šventojoje pristato Palangos kultūros ir jaunimo centras. Partneriai: Prancūzų institutas Lietuvoje, Prienų kultūros ir laisvalaikio centras, Ukmergės kultūros centras.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Šiuolaikinio cirko festivalis „Cirkuliacija“ birželio 17 dieną pristatys du nemokamus pasirodymus Šventosios centrinėje miesto aikštėje.


„Angelų takais“ keliasi į pajūrį – pasinerti į M. K. Čiurlionio kūrybą virtualios realybės pagalba bus galima Klaipėdoje ir Nidoje 


Šiuolaikinio cirko festivalis „Cirkuliacija“ birželio 17 dieną pristatys du nemokamus pasirodymus Šventosios centrinėje miesto aikštėje.


Lietuvos nacionalinis muziejus keliasi į vasaros sostinę: Palangos paplūdimyje kvies išbandyti archeologo darbą. Kilnojamoji Lietuvos nacionalinio muziejaus paroda „Pajūrio akmens amžius“ iš Nidos keliasi į Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejų. Kartu su paroda į vasaros sostinę atvyksta muziejaus archeologai ir restauratoriai. Nuo liepos 30 d. iki rugpjūčio 1...


Gruodžio 7 d. Palangos koncertų salėje bus pagerbiami labiausiai to nusipelnę palangiškiai. Šventinių apdovanojimų metu gintarinės snaigės tarsi tvyros ore. Pasirinkę tokią vakaro formą, renginio organizatoriai žiūrovus kvies pagerbti Palangos gyventojus ar čia dirbančius žmones, kurie savo prasmingais darbais ir gerumu praturtino 2019 metus.


Gruodžio 7 d. Palangos koncertų salėje bus pagerbiami labiausiai to nusipelnę palangiškiai. Šventinių apdovanojimų metu šiais metais gintarinės snaigės tarsi tvyros ore. Pasirinkę tokią vakaro formą, renginio organizatoriai žiūrovus kvies pagerbti Palangos gyventojus ar čia dirbančius žmones, kurie savo prasmingais darbais ir gerumu praturtino 2019 metus.


Ketvirtą kartą Lietuvos pajūrį stebinsiantis tarptautinis M. K. Čiurlionio festivalis visada pasiūlo ryškiausių Lietuvos ir užsienio klasikos žvaigždžių.  


Tarptautinė teatro diena Palangos lopšelyje-darželyje „Pasaka“ buvo paminėta netradiciškai. Jai buvo skirta visa savaitė. Per darželį nuvilnijo „Pasakos“ Teatrų festivalis 2016“.


Kad kovo 8-ąją sveikinamos moterys, visi žino ir jau pripratę, tačiau, kad yra ir Tarptautinė vyrų diena, minima ne vasario 23-iąją, kaip sovietmečiu, o pirmąjį lapkričio šeštadienį, retas vyras žino. Ar vyrai tądien sulaukia sveikinimų? Ar lengva šiandien būti vyru, kai tiek daug iššūkių iš moterų?


Milijoninis turtas – tarp dangaus ir žemės

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 05 11 | Rubrika: Miestas

Savivaldybės kontrolės ir audito tarnyba patikrino, kaip Palangos sporto centras naudoja gautas biudžeto lėšas bei valdo jam patikėtą turtą. Konstatuota, kad įstaigai nėra perduoti valdyti patikėjimo teise per 2 mln. litų vertės savivaldybei nuosavybės teise priklausantys statiniai bei įrenginiai. Be to, stadionas iki šiol neįregistruotas viešajame registre.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius