Festivalis „Sidabrinės gervės naktys“ keliasi į Lietuvos pajūrį

Palangos tiltas, 2023-07-21
Peržiūrėta
766
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Festivalis „Sidabrinės gervės naktys“ keliasi į Lietuvos pajūrį

Tris miestus jau aplankęs festivalis „Sidabrinės gervės naktys“ keliasi į Lietuvos pajūrį. Jau liepos 20 d., kino seansas po atviru dangumi lauks Jūros šventę mininčioje Klaipėdoje, o iki rugsėjo pradžios,nacionaliniuose kino apdovanojimuose nominuoti ir „Sidabrine gerve“ įvertinti filmai atvyks ir į Šventąją bei Melnragę. 

Įvairias vietas vienam vakarui kino teatru po atviru dangumi paverčiantis festivalis, visos šalies žiūrovams siekia parodyti geriausius ir kokybiškiausius pastarųjų metų Lietuvos režisierių filmus bei padovanoti jaukius susitikimus su juos kūrusia komanda. 

Jau šiandien, liepos 20-ąją, lietuviško kino vakaras taps išskirtiniu 89-osios Jūros šventės išvakarių akcentu. 

„Šių metų Jūros šventės programa labai gausi, visą Lietuvą galime pakviesti į net 100 nemokamų renginių. Kurdami programą visuomet galvojame apie skirtingo amžiaus, pomėgių ir poreikių žmones, norime, kad kiekvienas atrastų tai, kas jam įdomu. Pastaraisiais metais vietos programoje išskiriame ir kinui, todėl labai džiaugiamės, kad su „Sidabrinės gervės naktų“ organizatoriais sugalvojome Klaipėdoje rengti filmų peržiūras. Net neabejoju, kad ši idėja bus išgirsta ir priimta, nes lietuviškas kinas kuria labai teigiamas asociacijas, visuomet norisi palaikyti tuos, kurie yra čia, kurie stengiasi ir populiarina Lietuvos vardą“, – teigia Jūros šventės komunikacijos ir rinkodaros vadovė Živilė Putnienė.

Klaipėdos Teatro aikštėje nuo 21.30 val., bus rodomas ilgametražis filmas „Paradas“, trumpametražis filmas „Reisas“, animacinis filmas „Patrikas“ bei studentiškas darbas „Blausos“. Vakaro viešnia – režisieriaus Tito Laucio komedijoje „Paradas“ Dovilės vaidmenį suvaidinusi aktorė Asta Zacharovaitė. 

Anot aktorės, ryšys su žiūrovais ir gyvi susitikimai – labai svarbūs kiekvienam kūrėjui. „Labai smagu iš žiūrovų išgirsti komentarus, pastebėjimus apie filmo detales, niuansus. Bet kokiam kuriančiam žmogui priėmimas, atsiliepimai yra svarbūs – juk kuriame ne tam, kad kūrinį įdėtume į stalčių ar parodytume artimiesiems. Pats „Parado“ kūrimo procesas buvo labai ypatingas, retai būna, kad nuo pirmojo scenarijaus perskaitymo iki susitikimo su žiūrovais viskas eitųsi taip gerai – kelionė šiame filme mane labai įkvėpė“, – filmavimus prisimena A. Zacharovaitė. 

Šių metų festivalio vedėja  – pasaulyje pripažinta lietuvių kino aktorė Aistė Diržiūtė,  2015 m. nacionaliniuose kino apdovanojimuose „Sidabrinė gervė“ nominuota Metų geriausio aktorės vaidmens kategorijoje režisierės Alantės Kavaitės filme „Sangailės vasara“.

„Sidabrinės gervės naktų“ misija man atrodo labai svarbi ne tik kaip kino bendruomenės narei, bet ir kaip žmogui. Pati esu iš mažesnio miestelio, todėl puikiai prisimenu, kaip su šeima filmų važiuodavome žiūrėti į Vilkaviškį, Marijampolę. Smagu pastebėti, kad festivalis nepraranda aktualumo, žmonės gausiai susirenka, įdėmiai klauso, susipažįsta su lietuvišku kinu ir jo kūrėjais, – pasakoja A. Diržiūtė. 

Rugpjūčio 4 d. festivalis keturių filmų programą pristatys Šventojoje. Čia žiūrovai susitiks su trumpametražio filmo „Blausos“ režisieriumi Arnu Balčiūnu. Rugpjūčio 25 d. kino sale po atviru dangumi virs Melnragės paplūdimys. Vakaro metu renginyje viešės „Ilgo metro filmo apie gyvenimą“ režisierė Dovilė Šarutytė.

Festivalyje lietuvišką kiną palaiko „Telia Play“. Festivalį organizuoja: asociacija AVAKA, renginį iš dalies finansuoja Lietuvos kino centras, informacinis partneris – LRT. Daugiau informacijos apie festivalį www. sidabrinegerve.lt. 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

„Palangos tiltas“ keliasi į naujas patalpas

"Palangos tilto" informacija, 2023 12 22 | Rubrika: Miestas

Informuojame, kad „Palangos tiltas“, vienintelis Palangos miesto laikraštis, nuo Naujųjų metų keliasi į naujas patalpas – mus rasite UAB „Palangos komunalinis ūkis“ (Ganyklų g. 34) III-ame aukšte.  


Tris miestus jau aplankęs festivalis „Sidabrinės gervės naktys“ keliasi į Lietuvos pajūrį. 


„Sidabrinės gervės naktys“ tęsia kelionę per Lietuvą ir šią vasarą aplankys dar 8 miestus. 


Šiuolaikinio cirko festivalis „Cirkuliacija“ birželio 17 dieną pristatys du nemokamus pasirodymus Šventosios centrinėje miesto aikštėje.


„Angelų takais“ keliasi į pajūrį – pasinerti į M. K. Čiurlionio kūrybą virtualios realybės pagalba bus galima Klaipėdoje ir Nidoje 


Šiuolaikinio cirko festivalis „Cirkuliacija“ birželio 17 dieną pristatys du nemokamus pasirodymus Šventosios centrinėje miesto aikštėje.


Į Tailandą keliaujantys lietuviai juokauja ten atradę vietinę Palangą. Atseit į mūsų vasaros sostinę labai panašus populiariausias ir triukšmingiausias Puketo salos miestas Patongas. Ten paplūdimiai, viešbučiai, kavinės, naktiniai klubai ir net pagrindinė linksmybių alėja tarsi primenanti Basanavičiaus gatvę. Tik linksmybės daug audringesnės nei Lietuvoje. Iš Patongo pasakoja DELFI Kelionių...


 Lietuvoje išpopuliarėjęs vandenlenčių sportas šeštadienį entuziastus kvies į Palangą. Čia vyks jau trečiasis vandenlenčių mėgėjų „Hobby Riders“ čempionatas. Kasmet vis didesnio susidomėjimo sulaukiantis renginys šįkart keliasi į Palangos kurorte „313 cable park“, kuriame dėl nugalėtojo titulo varžysis virš 70 dalyvių.


Koncertų ciklas „Muzikos vakarai Palangos kurhauze“ keliasi į virtualią erdvę. Gruodžio 11 d. 18 val. kviečiame nemokamai stebėti tiesioginę koncerto „Tapatybės jungtys“ transliaciją Palangos kultūros ir jaunimo centro Facebook paskyroje – Facebook.com/Palangoskjc


Lietuvos nacionalinis muziejus keliasi į vasaros sostinę: Palangos paplūdimyje kvies išbandyti archeologo darbą. Kilnojamoji Lietuvos nacionalinio muziejaus paroda „Pajūrio akmens amžius“ iš Nidos keliasi į Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejų. Kartu su paroda į vasaros sostinę atvyksta muziejaus archeologai ir restauratoriai. Nuo liepos 30 d. iki rugpjūčio 1...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius