Milijoninis turtas – tarp dangaus ir žemės

Dalia JURGAITYTĖ, 2010-05-12
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin

Savivaldybės kontrolės ir audito tarnyba patikrino, kaip Palangos sporto centras naudoja gautas biudžeto lėšas bei valdo jam patikėtą turtą. Konstatuota, kad įstaigai nėra perduoti valdyti patikėjimo teise per 2 mln. litų vertės savivaldybei nuosavybės teise priklausantys statiniai bei įrenginiai. Be to, stadionas iki šiol neįregistruotas viešajame registre.

 

Apskaitoje turtas nurodytas

Kontrolierių nustatyta, kad nors turtas nėra perduotas, tačiau Palangos sporto centro finansinėje apskaitoje nurodytas 2 mln. 255,2 tūkst. litų vertės ilgalaikis turtas, t.y. stadionas – 2 mln.231 tūkst. litų, 1 tūkst. litų vertės garažas, per 7 tūkst. litų duobė šuoliams su kartimi, 6,1 tūkst. litų šuoliaduobė ir 9,4 tūkst. litų vertės tinklinio aikštelė Birutės alėjoje. Taip pat prieš aštuonerius metus Sporto centrui perduotos 2 bilietų kasų pastatai, 4 sandėliukai ir kiemo statiniai, kurių vertė nenurodyta. Auditorių konstatuota, kad savivaldybės Administracija, perdavusi Sporto centrui garažą, neteisingai nurodė jo vertę, t.y. 1 tūkst. litų, tačiau pagal apskaitos duomenis šio statinio balansinė vertė – 34,7 tūkst. litų.

 

Duomenys nesutampa

Atkreiptas dėmesys, kad nesilaikant įstatymų stadionas, susidedantis iš aikštelių, takų, žiūrovų vietų ir kitų įrenginių, kaip vientisas statinys turėtų būti įregistruotas Nekilnojamojo turto registre.

Kontrolierių teigimu, nesant tvarkos, negalima patvirtinti, kad įstaiga į apskaitą yra įtraukusi visą jai patikėjimo teise priklausantį turtą. Kad turto apskaitoje painiava ir chaosas, rodo faktas, jog  Registrų centre adresu Sporto g. 3 yra įregistruota 12 turto vienetų: garažas, 2 bilietų kasų pastatai, 4 sandėliukai, bėgimo takas, stoginė, aptvėrimai, kiemo aikštelė. Tačiau Sporto centro apskaitoje tuo pačiu adresu įregistruoti tik 6 nekilnojamojo turto objektai. Kontrolierių nustatyta, kad nekilnojamasis turtas į apskaitą įtrauktas ne pagal turto vienetus, todėl duomenys apie viešajame registre užregistruotą turtą nesutampa su apskaitos duomenimis.

 

Nurašė neturėdami leidimo

Nesilaikant teisės aktų reikalavimų ir nustatytų procedūrų buvo nurašyti ir nugriauti keturi sandėliukai, nors tam reikėjo miesto Tarybos sprendimo. Pernai Sporto centras surašė defektinį aktą, kad sandėliukai netinkami naudoti. Centro buhalterinės apskaitos registruose šie statiniai nebuvo apskaitomi kaip atskiras turto vienetas. Pagal įstaigos vadovų aiškinimus, sandėliukai buvo sudėtinė stadiono dalis. Vadinasi, anot auditorių, turėjo būti atitinkamai sumažinta stadiono vertė.

 

Prižiūri tai, kas nepriklauso

Tikrinant Sporto centrui patikėjimo teise perduotus pastatus ir statinius, apžiūrėtas turtas, esantis  Birutės al. 34, 36. Nustatyta, kad prie vilų „Romeo“ ir „Džiuljeta“ pastatų kieme įrengtos trys aikštelės: krepšinio, tinklinio ir badmintono. Tačiau į apskaitą įtraukta tik tinklinio aikštelė, kuri irgi  neįregistruota viešajame registre. Kitos dvi likusios aikštelės apskritai nėra įtrauktos net į įstaigos apskaitos registrą. Auditoriai atkreipė dėmesį, kad Sporto centras, neturėdamas teisėto pagrindo, valdo ir naudoja turtą, kuris neįtrauktas į įstaigos apskaitos registrus ir net neįregistruotas Registrų centre. Tačiau šios aikštelės remontuojamos ir prižiūrimos iš miesto Savivaldybės biudžeto lėšų. Pavyzdžiui, centras praėjusiais metais bendrovei „Sportidus“ už krepšinio aikštelės dangos remontą atseikėjo 495 litus. Be to, prasti reikalai ir su žemės sklypais prie centrui perduotų patikėjimo teise valdomų pastatų Birutės al. 34, 36 bei Ganyklų g. 18. Šie sklypai taip pat neįteisinti.

 

Abejotina turto nuoma

Auditorės, patikrinusios, ar paisoma nustatytos tvarkos nuomojant turtą, nustatė, kad pernai birželį pagal sutartį be konkurso centras išnuomojo UAB „Giransa“ Šventojoje esančią aikštelę, kurioje minėta bendrovė faktiškai vykdė komercinę veiklą. Dėl šios bendrovės veiklos kilo skandalas, nes  paaiškėjo, kad UAB „Giransa“ neturi suderinto projekto bei leidimo statyti atrakcionus, o ir pasibaigus nuomos terminui toliau neteisėtai vykdė veiklą. Kontrolierių pažymėta, kad UAB „Giransa“ už mėnesį sumokėjo 15 tūkst. litų, nors jei Sporto centras laiku ir tinkamai būtų organizavęs aikštelės nuomą, per vasaros sezoną galėjo uždirbti 30 tūkst. litų. Tokia galimybė yra, nes aikštelė Šventojoje centrui perduota 2006 metais ir centras turėjo pakankamai laiko parengti konkurso sąlygas bei skelbti konkursą.

 

Neišieško skolos

Patikrinus įstaigos debetinį įsiskolinimą, nustatyta, kad Sporto centrui 22,4 tūkst. litų skolinga A.Maciaus prekybos įmonė. Nors kontrolierės ne vienoje audito ataskaitoje tiek savivaldybės Administracijai, tiek Sporto centrui rekomendavo imtis priemonių dėl šios skolos išieškojimo, pinigų iki šiol nesulaukta. Prieš trejetą metų A.Maciaus prekybos įmonė kreipėsi raštu į Savivaldybės merą, nurodžiusi, kad skola paskaičiuota nepagrįstai, bet kurorto vadovo nurodoma, kad per 22 tūkst. litų siekianti skola turi būti sumokėta artimiausiu metu.

 

Auditorių rekomendacijos

Kontrolieriai pažymėjo, kad audito metu nustatytus kai kuriuos pažeidimus bei klaidas Sporto centras ištaisė. Gautas 15 tūkst. litų pajamas už aikštelės nuomą Šventojoje pervedė į miesto biudžetą bei padidino stadiono vertę 47,6 tūkst. litų. Tačiau Savivaldybės administracijai rekomenduota, jog būtina imtis priemonių įteisinti žemės sklypų, kuriuose yra Sporto centro patikėjimo teise valdomi pastatai, naudojimą, ir nustatyta tvarka perduoti milijoninės vertės turtą patikėjimo teise valdyti Palangos Sporto centrui.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Gruodžio 7 d. Palangos koncertų salėje bus pagerbiami labiausiai to nusipelnę palangiškiai. Šventinių apdovanojimų metu gintarinės snaigės tarsi tvyros ore. Pasirinkę tokią vakaro formą, renginio organizatoriai žiūrovus kvies pagerbti Palangos gyventojus ar čia dirbančius žmones, kurie savo prasmingais darbais ir gerumu praturtino 2019 metus.


Gruodžio 7 d. Palangos koncertų salėje bus pagerbiami labiausiai to nusipelnę palangiškiai. Šventinių apdovanojimų metu šiais metais gintarinės snaigės tarsi tvyros ore. Pasirinkę tokią vakaro formą, renginio organizatoriai žiūrovus kvies pagerbti Palangos gyventojus ar čia dirbančius žmones, kurie savo prasmingais darbais ir gerumu praturtino 2019 metus.


Teniso kortai, esantys Gėlių aikštėje, trečiadienį, balandžio 3 d., Vyriausybės nutarimu perduoti Palangos miesto savivaldybei. Kurorto mero Šarūno Vaitkaus teigimu, ateityje čia numatoma sukurti patrauklią ir modernią sportininkams bei moksleiviams ir jaunimui skirtą teniso bazę. Palangos miesto savivaldybei perduota sporto bazė su inventoriumi, taip pat – dvi buitinės...


Kodėl, anot Tarybos politinei daugumai oponuojančios Elenos Kuznecovos, savivaldybėje jau dirba net trys viešųjų ryšių specialistai? Diskusija apie tai ir kvietimas visiems palangiškiams teikti pasiūlymus dėl savivaldybės 2018-ųjų metų biudžeto buvo bene pagrindiniai vakar įvykusio Palangos miesto savivaldybės Tarybos posėdžio akcentai.


Miesto meras Šarūnas Vaitkus kreipėsi į susisiekimo ministrą Roką Masiulį prašydamas Palangos miesto savivaldybei perduoti valstybei priklausantį ir šiuo metu valstybės įmonės „Klaipėdos regiono keliai“ patikėjimo teise valdomą pastatą, esantį Savivaldybės kieme. Jei Vyriausybės sprendimas bus palankus, šiose patalpose neilgai trukus įsikurs Socialinių...


Balsavimo teise Palangoje galėjo naudotis ne visi?

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2012 11 08 | Rubrika: Miestas

Nors rinkimai į Seimą jau praėjo ir jų rezultatai patvirtinti, aistros dėl jų tebeverda ir aukščiausiu šalies lygiu – iki pat Konstitucinio teismo – ir daugiau ar mažiau politika besidominčių žmonių namuose. Prieš kelias dienas į redakciją paskambinusi palangiškė pasiguodė, jog ji neturėjo galimybės pasinaudoti savo teise balsuoti – o gal tas...


Milijoninis turtas – tarp dangaus ir žemės

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 05 12 | Rubrika: Miestas

Savivaldybės kontrolės ir audito tarnyba patikrino, kaip Palangos sporto centras naudoja gautas biudžeto lėšas bei valdo jam patikėtą turtą. Konstatuota, kad įstaigai nėra perduoti valdyti patikėjimo teise per 2 mln. litų vertės savivaldybei nuosavybės teise priklausantys statiniai bei įrenginiai. Be to, stadionas iki šiol neįregistruotas viešajame registre.


Botanikos parką būtina įregistruoti

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 03 31 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto savivaldybės kontrolierių  tarnyba, atlikusi Botanikos parko 2009 metų finansinį  patikrinimą, reikšmingų pažeidimų įstaigos veikloje nenustatė. Tačiau auditoriai konstatavo, kad biudžetinei įstaigai neperduotas patikėjimo teise valdyti ilgalaikis materialusis turtas, kurio vertė yra apie 3 mln. litų, bei parkas neįregistruotas Nekilnojamojo turto registre.


Milijoninės vertės turtas nyksta

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 02 06 | Rubrika: Miestas

Palangiškė, užsukusi į redakciją, pranešė, kad ją suneramino vykstantys intensyvūs buvusių purvo gydyklų griovimo darbai. Anot miestelėnės, daužomi langai ir išimami aliuminio rėmai. Vaizdas baisus ir jai kyla pagrįstas klausimas: negi kurorto valdžiai nerūpi atvirai grobiamas miesto turtas?


Savivaldybės Kontrolierų tarnybos auditorės, atlikusios Palangos moksleivių klubo finansinį auditą bei įvertinusios biudžetinės įstaigos finansų valdymą, nustatė trūkumus, kurių esminis – viršijami patvirtinti Palangos miesto savivaldybės tarybos asignavimai darbo užmokesčiui ir tampama skolininkais už tiekiamą šilumą.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas