Finansiniame nusikaltime –keista bendrystė: Palangos verslininkas, boksininkas ir benamis

"Palangos tilto" informacija, 2012-01-05
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin

Finansiniame nusikaltime –keista bendrystė: Palangos verslininkas, boksininkas ir benamis

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) Klaipėdos apygardos valdyba ir Klaipėdos apygardos prokuratūra atlieka ikiteisminį tyrimą, kuriame Palangoje registruotos vienos statybų bendrovės direktorius I. J. ir du jo bendrininkai įtariami apgaulingu apskaitos tvarkymu, dokumentų klastojimu, sukčiavimu ir beveik 900 tūkst. litų vadovaujamos įmonės lėšų pasisavinimu.

FNTT Klaipėdos apygardos tyrėjai atskleidė sukčiavimo schemą, pagal kurią jokios veiklos nevykdančios bendrovės direktorius 28 metų nuolatinės gyvenamosios vietos neturintis O. M. suklastojo įmonės buhalterinės apskaitos dokumentus, išrašydamas PVM sąskaitas faktūras už tariamų prekių ir paslaugų pardavimą Palangoje registruotai statybų bendrovei.

Išaiškinta, kad už tariamus sandorius Palangos statybų bendrovės direktorius 21 metų I. J. per vieną mėnesį, 2011 metų kovą, iš savo vadovaujamos įmonės į jokios veiklos nevykdančios bendrovės banko sąskaitas pervedė daugiau nei 890 tūkst. litų. Įtariama, kad visus gautus pinigus išgrynindavo nuolatinės gyvenamosios vietos neturintis 28 metų O. M., o už šią paslaugą jis pasilikdavo iš anksto sutartą sumą, praneša FNTT.

Kaip išaiškino tyrėjai, įtariamasis išimtus pinigus perduodavo klaipėdiečiui boksininkui 22 metų M. B., kuris, kaip įtariama, buvo šioje nusikalstamoje schemoje tarpininku. Pastarasis, pasilikęs tam tikrą dalį išgrynintų pinigų, likusius grynuosius atiduodavo statybų bendrovės vadovui I. J. Įtariama, kad Palangos statybų bendrovės vadovas suklastotas PVM sąskaitas faktūras įtraukė į buhalterinę apskaitą ir tokiu būdu pasisavino daugiau nei 890 tūkst. litų įmonei priklausančių lėšų.

Paskaičiuota, kad suklastotų PVM sąskaitų faktūrų pagrindu statybų bendrovė išvengė sumokėti daugiau nei 150 tūkst. litų PVM.

Tyrimo metu FNTT Klaipėdos apygardos valdybos tyrėjai atliko 9 kratas. Atliekant kratą vieno iš pagrindinių įtariamųjų I. J. namuose, pastarojo sugyventinė aktyviais veiksmais trukdė pareigūnams atlikti procesinius veiksmus ir nevykdė jų teisėtų reikalavimų, todėl Klaipėdos apygardos prokuroro nutarimu moteriai skirta 2 600 litų bauda.

Realios veiklos nevykdančios bendrovės direktoriui ir neturinčiam nuolatinės gyvenamosios vietos įtariamajam O. M. teismas skyrė kardomąją priemonę – 3 mėnesių suėmimą, o statybų bendrovės direktoriui I. J. ir klaipėdiečiui M. B. pritaikytas asmens dokumentų paėmimas ir rašytiniai pasižadėjimai neišvykti.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Klaipėdos apygardos valdybos pareigūnai kartu su Klaipėdos apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą, kuriame sutuoktiniai įtariami apgaulingu apskaitos tvarkymu bei neteisingų duomenų apie pajamas pateikimu.


Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) trečiadienį pranešė baigusi ikiteisminį tyrimą, kuriame Palangos centre įsikūrusių trijų populiarių įstaigų vadovė įtariama apgaulingu buhalterinės apskaitos tvarkymu ir neteisingų duomenų apie įmonės turtą pateikimu, pranešė LRT.lt


Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) Klaipėdos apygardos valdyba kartu su Klaipėdos apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą, kuriame du Kauno verslininkai įtariami iš turimo Palangoje viešbučio ir poilsio vilos pasisavinę daugiau kaip 400 tūkst. eurų lėšų. Skaičiuojama, kad į valstybės biudžetą nebuvo pervesta 115 tūkst. eurų mokesčių, o darbuotojams...


Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Klaipėdos apygardos valdyba kartu su Klaipėdos apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą, kuriame du Kauno verslininkai įtariami iš turimo Palangoje viešbučio ir poilsio vilos pasisavinę daugiau kaip 400 tūkst. eurų lėšų. Skaičiuojama, kad į valstybės biudžetą nebuvo pervesta 115 tūkst. eurų mokesčių, o darbuotojams...


Palangos meras Šarūnas Vaitkus ir Lietuvos kariuomenės (LK) Krašto apsaugos Savanorių pajėgų Žemaičių apygardos 3-ioji rinktinės vadas pulkininkas leitenantas Aristidas Gerasimavičius ketvirtadienį pasirašė bendradarbiavimo sutartį.


Apskundęs Palangos miesto apylinkės teismo nutartį, kuria buvo pripažinta, kad miesto savivaldybė jį teisėtai atleido iš UAB „Palangos šilumos tinklai“ direktoriaus pareigų, Rimantas Gliožeris, buvęs direktorius, liko it musę kandęs ir Klaipėdos apygardos teisme.


Pernai Palangos miesto savivaldybė pagaliau pardavė buvusį lopšelį-darželį „Saulutė“. Kaip rašoma Tarybos posėdyje patvirtintoje Savivaldybės turto privatizavimo komisijos 2013-ųjų metų veiklos ataskaitoje, už viešo aukciono būdu parduotą privatizuojamą objektą – pastatą su priklausiniais Gintaro g. 13 – gauta 1 mln. 296 tūkst. Lt, iš kurių už patį pastatą – 720 tūkst. Lt, o už objektui...


STT pradėjo ikiteisminį tyrimą nustatyti, ar Šventosios tiltas buvo galimai nusikalstamai registruotas kaip „Energetiko“ nuosavybė, nors „Energetiko“ prašymo teismas netenkino. STT gali pareikšti įtarimus registrų centro darbuotojams bei kreipsis į prokuratūrą, kad registracija būtų panaikinta. Uosto direkcija irgi gali dalyvauti byloje, nes per...


Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) Klaipėdos apygardos valdyba ir Klaipėdos apygardos prokuratūra atlieka ikiteisminį tyrimą, kuriame Palangoje registruotos vienos statybų bendrovės direktorius I. J. ir du jo bendrininkai įtariami apgaulingu apskaitos tvarkymu, dokumentų klastojimu, sukčiavimu ir beveik 900 tūkst. litų vadovaujamos įmonės lėšų pasisavinimu.


Šiemet Savivaldybės biudžete miestelėnų sveikatinimo programai finansuoti numatyta skirti 857,8 tūkst. litų. Svarstant biudžeto projektą, programą pristačiusi Savivaldybės gydytoja Lina Riaubaitė teigė, kad numatomi finansavimo šaltiniai bus Savivaldybės biudžeto lėšos – 258 tūkst. litų,  Aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios lėšos – 69,9 tūkst. litų, Visuomenės sveikatos rėmimo...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas