Futbolo čempionai iš Palangos – Karolis Laukžemis ir Mantas Perepliotovas

Linas JEGELEVIČIUS, 2018-01-12
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin

Iš kairės: Karolis Laukžemis, Palangos sporto centro futbolo treneris Arūnas Macius ir Mantas Perepliotovas

Iš kairės: Karolis Laukžemis, Palangos sporto centro futbolo treneris Arūnas Macius ir Mantas Perepliotovas

Retas įvykis Palangos savivaldybės sporto pasaulyje: net du vieno trenerio auklėtiniai tais pačiais metais tapo dvejų prestižinių futbolo lygų nugalėtojais. Tokiu sutapimu pagrįstai didžiuojasi Palangos sporto centro futbolo treneris Arūnas Macius (jis laikinai eina ir centro direktoriaus pareigas). Jo auklėtinis Karolis Laukžemis tapo 2017 metų A futbolo lygos čempionu su Marijampolės „Sūduva“, o Mantas Perepliotovas su Palangos futbolo klubu „Palanga“ tapo I-osios šalies futbolo lygos čempionu ir su komandos draugais siekia kelialapio į aukščiausiąją lygą.
„Man toks abiejų palangiškių, mano buvusių auklėtinių pasiekimas– ypatingai malonus. Gerai juos abu prisimenu jaunųjų futbolininkų grupėje. Buvo dar 2000-ieji metai, abu berniukai – gimę 1992-aisiais. Dauguma kitų tos grupės berniukų pasuko ne futbolo keliu gyvenime, o Karolis su Mantu liko ištikimi futbolui ir jau daug pasiekė“, – džiaugėsi A. Macius.
Karolis futbolo paslapčių Palangoje mokėsi iki 14 metų, vėliau išvažiavo treniruotis į Kauno futbolo akademiją, tačiau netrukus grįžo į pajūrį ir pradėjo treniruotis Klaipėdos „Atlante“.
„Už „Atlantą“ žaidžiau penkerius metus – nuo 16 metų“, – prisiminė K. Laukžemis. Tačiau gabus vaikinas bucus apsiaudavo ir rungtyniaudamas už įvairias Palangos komandas.
M. Perepliotovo karjeros keliai taip pat nuvedė į „Atlantą“. Jis su uostamiesčio klubu tapo šalies čempionu, o dar anksčiau – nekart ir šalies jaunių žaidynių čempionu.
Pasiteiravus vaikinų, kokie ryškiausi atsiminimai iš trenerio A. Maciaus treniruočių, K. Laukžemis pusiau juokais sakė, kad jam itin įsiminė, jog treneris norėjo iš jo vartininką išugdyti.
„Aišku, dėl mano didelio ūgio. Aš vienerius metus net vartuose stovėjau“, – šypsojosi A futbolo lygos čempionas. Tačiau vartuose jis nenustygdavo – per treniruotes mieliau pats spardė kamuolį į kolegos saugomus vartus. Palangiškis „Sūduvoje“ žaidžia puolėjo pozicijoje.
Karolis praėjusį sezoną buvo rezultatyviausias „Sūduvos“ futbolininkas – per 42 praėjusio sezono rungtynes A lygoje ir Europos taurėje pelnė net 18 įvarčių.
Paklausus, kas iš „senų laikų“ įsiminė M. Perepliotovui, vaikinas suraukė antakius: „Chm...“
Į pagalbą jam atėjo A. Macius. „Aš jį žiauriai spausdavau. Mes, futbolo treneriai, vaikus taip skirstome: tie, kurie gali, ir tie, kurie ne. Pirmuosius visada treneris labiau gręžia“, – futbolo trenerio virtuvės detalėmis dalijosi su šypsena.
Anot A. Maciaus, abu vaikinai buvo talentingi, lankstūs, koordinuoti ir „su galva“ – tai, ko reikia kiekvienam geram futbolininkui.
„Jų grupėje iš viso buvo 18 futbolininkų. Kad net du iš jų tapo futbolo profesionalais – didelis pasiekimas, – sakė A. Macius. – Ypač tokiam mažam miesteliui kaip Palanga“.
Su „Sūduva“ pasidabinęs A lygos čempionų laurais, K. Laukžemis neslepia, kad sulaukė viliojančių užsienio klubų pasiūlymų, bet vaikinas liko ištikimas dabartiniam savo klubui, kuriam dėkingas už suteiktas galimybes.
Į „Sūduvą“ jis atėjo iš latvių „Jelgavos“, kurioje rungtyniavo 2016 metais.
„Marijampolės komanda – labai profesionali, puiki organizacija, žaidėjai yra viskuo aprūpinti, gauna neblogus atlyginimus, malonu už ją žaisti“, – sakė K. Laukžemis.
„Aš taip pat nenoriu „mėtytis“ – liksiu „Palangoje“. Esu pusiau „profas“ – gyvenime užsiimu ir kita veikla be futbolo, šiek tiek verslauju“, – sakė M. Perepliotovas.
„Deja, tokių futbolo fanatikų kaip Karolis ir Mantas kiekvienais metais mažėja, – įsiterpia į pokalbį A Macius. – Dabar nors pristatyta daug futbolo aikštelių, vaikai mažiau linkę sportuoti. Tada tinklą tarp dvejų medžių ištiesdavome Kretingos gatvėje. Dabar ir vaikai, ir jų tėvai klausia: „Na, tapsiu čempionu, tai kas iš to?“
Abu čempionai dėkingi pirmajam treneriui ir futbolui už išugdytas charakterio savybes.
„Esu kovotojas – aikštėje ir gyvenime, žinoma, ryžtingas, siekiantis tikslo“, – sako K. Laukžemis.
M. Perepliotovas neįsižeidžia paklausus, kodėl kai kurie jo komandos draugai jį draugiškai vadina „degtuku“: „Na, turbūt į viską karščiau reaguoju. Bet išvengti emocijų aikštėje – sunku“.
Karolis prisipažino pravardės savo klube neturįs, bet į jį pažvelgęs Mantas, mestelėjo: „Jei ir toliau taip sėkmingai muši įvarčius, pramins „bombardyriumi“.
„Sūduva“ jau pradėjo pasiruošimą šalies futbolo A lygos 2018 metų sezonui. Klubo laukia išbandymas ir UEFA Čempionų lygoje.
FC „Palanga“ taip pat tikisi rungtyniauti A lygoje šį sezoną, nors dar reikės praeiti licencijavimo procedūras.
Nors abejų futbolininkų keliai netrukus pasuks po kitus šalies ar net užsienio miestus, abu, esant galimybei, aplanko gimtąją Palangą.
„Čia – mūsų gimtasis miestas, tėvai, draugai, treneris Arūnas“, – sakė Karolis ir Mantas.
 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Liepos 4-5 dienomis Kaune esantis Nacionalinės futbolo akademijos manieže vyko vaikų futbolo turnyras „Hegelmann Cup 2020“, kuris sukvietė per 300 jaunųjų futbolo talentų iš Lietuvos.


Retas įvykis Palangos savivaldybės sporto pasaulyje: net du vieno trenerio auklėtiniai tais pačiais metais tapo dvejų prestižinių futbolo lygų nugalėtojais. Tokiu sutapimu pagrįstai didžiuojasi Palangos sporto centro futbolo treneris Arūnas Macius (jis laikinai eina ir centro direktoriaus pareigas). Jo auklėtinis Karolis Laukžemis tapo 2017 metų A futbolo lygos čempionu su Marijampolės...


Antradienį Palangoje draugiškoms rungtynėms susitiko Lietuvos vyrų krepšinio ir futbolo rinktinės. Po rungtynių sportininkai palinkėjo vieni kitiems sėkmės prieš „Eurobasket 2017“ ir prieš atrankos į 2018 m. pasaulio futbolo čempionato rungtynes su Škotija.


Kai buvę miesto futbolo fanatikai 2010 metais iš naujo suformavo futbolo klubą FK „Palanga“, tai buvo džiugus įvykis, sugrąžinęs į miestą aukštesnio lygio futbolą – neeilinis įvykis visiems Palangos futbolo aistruoliams.


Dar visai neseniai, praėjusių metų spalio mėnesį, įkurta Palangos futbolo mėgėjų komanda „Irenita“, surinkusi geriausius futbolininkus bei pakvietusi trenerius Marsel Balasanov ir Gvidą Jušką, nusprendė dalyvauti Klaipėdos apskrities salės futbolo čempionate, kuriame dalyvavo dvylika stipriausių apskrities komandų.


Gruodžio 13-14 dienomis Palangos universalioje sporto arenoje vyko tradicinis kalėdinis vaikų mažojo futbolo turnyras Palangos sporto centro taurėms laimėti. Šis turnyras simboliškai tapo ir pirmosiomis futbolo varžybomis naujojoje arenoje.


Palangos sporto centro jauniai krepšininkai – Lietuvos čempionai

„Palangos tilto” informacija, 2013 05 13 | Rubrika: Sportas

Šeštadienį pusfinalio, o sekmadienį finalo rungtynėmis Šventojoje baigėsi Lietuvos moksleivių krepšinio lygos jaunių (gim. 1996 m.) čempionatas. Tik prieš metus vietą stipriausiųjų komandų dešimtuke iškovojusi Palangos sporto centro komanda, reguliaraus sezono kovas baigė būdama trečioje vietoje, o per atkrintamąsias varžybas įveikusi A....


„Nykštuko“ komanda – vėl salės futbolo čempionai

„Palangos tilto” informacija, 2013 02 14 | Rubrika: Sportas

Praėjusį penktadienį Palangos sporto centro sporto salėje finišavo visą mėnesį vykęs tradicinis atviras salės futbolo mėgėjų turnyras Palangos sporto centro taurėms laimėti. Pirmąją vietą jau ne pirmą kartą iškovojo ir pernai metų čempionų titulą apgynė komanda „Nykštukas“.


Europos futbolo čempionato karštinė, regis, Palangos neužkrėtė – kurorte tvyro ramybė. Dauguma vietos futbolo sirgalių rungtynes stebi ir emocijas lieja patogiai įsitaisę savo namuose prie televizorių ekranų.


Palangiškiai jaunių futbolo turnyre – ketvirti

„Palangos tilto“ informacija, 2010 04 14 | Rubrika: Miestas

Praėjusį savaitgalį, balandžio 9-11 dienomis, Žiemos futbolo aikštėje jau 14-tąjį kartą vyko tradicinis  jaunių futbolo turnyras kepyklos „Kimba“ taurėms laimėti. Šiame turnyre dalyvavo septynios komandos, o jaunieji kurorto futbolininkai itin atkakliai siekę pergalės, atsidūrė garbingoje ketvirtoje vietoje.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas