Gamtos mokslų savaitė Senojoje gimnazijoje

Palangos tiltas, 2013-03-25
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin

„Protmūšio“ nugalėtojai – IC klasės komanda: nuo kairės pusės V. Gavelis, I. Šimkutė, K. Gadeikytė, K. Ostroverch, D. Kasperavičius.

„Protmūšio“ nugalėtojai – IC klasės komanda: nuo kairės pusės V. Gavelis, I. Šimkutė, K. Gadeikytė, K. Ostroverch, D. Kasperavičius.

Pavasarį atbunda ne tik gamta. Jo alsavimas pasiekia ir mūsų širdis. Tai laikas, kai gamtai ir grožiui neabejingi gimnazistai kartu su mokytojais kasmet organizuoja Pasaulinei žemės dienai skirtą gamtos mokslų savaitę, kurios tikslas –  paraginti Senosios gimnazijos bendruomenę konkrečiais darbais prisidėti prie aplinkos saugojimo ir puoselėjimo bei atkreipti dėmesį į darnaus vystymosi būtinybę ir svarbą, kad ateinančios kartos galėtų džiaugtis supančia aplinka bei gamtos teikiamomis gėrybėmis. Šiemet tam skirti renginiai vyko kovo 18-22 dienomis. Šia proga gimnazijos bendruomenę džiugino suorganizuotos pavasarinių puokščių bei DNR modelių parodos.
Trečių gimnazijos klasių moksleiviai, siekdami paminėti Pasaulinę žemės dieną, vedė netradicines gamtos mokslų pamokas pirmų ir antrų gimnazijos klasių mokiniams, kurių metu kalbėjo apie tai, kad negalima gyventi šia diena, kad kiekvienas turi galvoti apie planetą liečiančias problemas globaliai, o dirbti jos išsaugojimui lokaliai.
Aktyvią ir prasmingą gamtos mokslų savaitę vainikavo pirmų ir antrų gimnazijos klasių „protmūšis“ bei „Žaliosios“ klasės konkurso nugalėtojų apdovanojimas. „Protmūšio“ metu įdomūs ir netradiciniai klausimai leido kiekvienai komandai pademonstruoti savo žinias įvairiose gamtos mokslų srityse. O „Žaliosios“ klasės konkurso nugalėtojais pripažinti moksleiviai, akcijos metu daugiausiai atnešę baterijų, galvaninių elementų ir elektros prietaisų.
Renginio viešnia – Palangos miesto savivaldybės ekologė Reda Kairienė įteikė miesto mero padėkos raštus Senosios gimnazijos ekologinės iniciatyvos „Žaliasis kelias – keiskimės“ lyderiams Gytei Piatkovskytei ir Deividui Panovui už kūrybišką ekologinių idėjų propagavimą, puoselėjimą ir sėkmingą veiklą.
Specialistė pasidžiaugė, kad Senoji gimnazija yra ta mokykla, kurioje mokosi iniciatyvus „ekologiškas“ jaunimas, galintis nuveikti didelius darbus ir rodantis tinkamą pavyzdį visuomenei. Baigdama kalbą, ji visiems dalyviams palinkėjo sėkmės ir išradingumo.

Liucija MONČIENĖ
Senosios gimnazijos fizikos
mokytoja ekspertė

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Nors Palangos dušinių pastato Meilės alėjoje, kuris panašus į didelį gyvenamą namą, savininkės advokatas nepageidavo piketuotojų prie nami, būrelio dalyvių ir smalsuolių tai praėjusį penktadienį, gegužės 12 d., nesulaikė.


Dėl koronaviruso pandemijos brandos egzaminų sesija šiemet Palangoje nusikėlė mėnesiu vėliau. Ji prasidės anglų kalbos kalbėjimo valstybiniu brandos egzaminu birželio 22 d. Pagrindinė brandos egzaminų sesija baigsis liepos 21 d. fizikos egzaminu.


Nors šalyje karantinas, ugdymo procesas tęsiasi, tęsiasi ir Palangos senosios gimnazijos mokinių puikių tiksliųjų ir gamtos mokslų pasiekimų tradicija. Šią savaitę gimnaziją pasiekė džiugi žinia apie gimnazistų pasiekimus Nacionaliniame kritinio mąstymo ir problemų sprendimo konkurse, kurį nuotoliniu būdu organizuoja Nacionalinė švietimo agentūra.


Palangos senojoje gimnazijoje „siautė“ matematikos ,,bacila“ – vyko tradicinė matematikos savaitė. Ji prasidėjo gimnazistų viešnage Gargždų ,,Vaivorykštės“ gimnazijoje, kur vyko respublikinė konferencija ,,Matematika už lango”. Joje IID klasės mokinys Dovydas Žemaitaitis (mokytoja Aušra Ševeliova) skaitė pranešimą...


Šių metų gegužės 17 dieną Palangos senojoje gimnazijoje vykošeštoji tradicinė Palangos miesto aštuntokų gamtos mokslų olimpiada (PGMO 2017), kur savo mokyklų garbę gynė net 19 aštuntokų iš Vlado Jurgučio, „Baltijos“ ir Šventosios pagrindinių mokyklų. Gabiausi aštuntokai ne tik sprendė bendras gamtos mokslų užduotis, bet ir...


Palangos senojoje gimnazijoje vyko 5-oji Palangos gamtos mokslų olimpiada (PGMO). Tai jau tradicija tapęs renginys, kuriame chemijos, biologijos ir fizikos žinias išbando šauniausi Palangos aštuntokai. Olimpiadą, kurios pradžioje sveikinimo žodį tarė Gimnazijos direktorius Leonas Šidlauskas, organizavo IIIB klasės mokinės Reda Pocevičiūtė ir Ugnė Dubosaitė, joms...


Palangos senosios gimnazijos gamtos mokslų mokytojos gimnazistams, besidomintiems gamtos mokslais, organizavo kelionę į Taliną ir Tartu mokslo centrą AHHAA. Kelionė prasidėjo anksti – pirmą valandą nakties. Nors ir trūko miego, visiems rūpėjo iki soties pasišnekėti su draugais, todėl per Latviją Estijos link tamsoje riedantis autobusas ūžė kaip avilys.


Palangos senojoje gimnazijoje – permainos. Į užtarnautą poilsį išėjus ilgamečiam gimnazijos direktoriui Algirdui Karačionkai, Palangos miesto savivaldybės tarybos sprendimu gimnazijos direktoriaus pareigas pradėjo eiti Leonas Šidlauskas. Naujasis vadovas pradėjo dirbti praėjusių metų gruodžio 28 dieną. „Nėra tvarkos – nėra rezultatų, – neabejoja naujasis...


Šventosios paplūdimio pusės kilometro ruožas šiomis dienomis labiau primena svetimos planetos panoramą – gamtos stichija į krantą „išspjovė“ tonas dumblo ir kitų biologinių sąnašų, kurios, pašvinkusios, vienus Šventosios poilsiautojus gena tolyn, o drąsiausius vilioja – dvoko nebijantys gintarautojai tvirtina, kad Baltija...


Pavasarį atbunda ne tik gamta. Jo alsavimas pasiekia ir mūsų širdis. Tai laikas, kai gamtai ir grožiui neabejingi gimnazistai kartu su mokytojais kasmet organizuoja Pasaulinei žemės dienai skirtą gamtos mokslų savaitę, kurios tikslas –  paraginti Senosios gimnazijos bendruomenę konkrečiais darbais prisidėti prie aplinkos saugojimo ir puoselėjimo bei atkreipti dėmesį į...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas