Gamtos mokslų savaitė Senojoje gimnazijoje

Palangos tiltas, 2013-03-25
Peržiūrėta
2120
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„Protmūšio“ nugalėtojai – IC klasės komanda: nuo kairės pusės V. Gavelis, I. Šimkutė, K. Gadeikytė, K. Ostroverch, D. Kasperavičius.
„Protmūšio“ nugalėtojai – IC klasės komanda: nuo kairės pusės V. Gavelis, I. Šimkutė, K. Gadeikytė, K. Ostroverch, D. Kasperavičius.

Pavasarį atbunda ne tik gamta. Jo alsavimas pasiekia ir mūsų širdis. Tai laikas, kai gamtai ir grožiui neabejingi gimnazistai kartu su mokytojais kasmet organizuoja Pasaulinei žemės dienai skirtą gamtos mokslų savaitę, kurios tikslas –  paraginti Senosios gimnazijos bendruomenę konkrečiais darbais prisidėti prie aplinkos saugojimo ir puoselėjimo bei atkreipti dėmesį į darnaus vystymosi būtinybę ir svarbą, kad ateinančios kartos galėtų džiaugtis supančia aplinka bei gamtos teikiamomis gėrybėmis. Šiemet tam skirti renginiai vyko kovo 18-22 dienomis. Šia proga gimnazijos bendruomenę džiugino suorganizuotos pavasarinių puokščių bei DNR modelių parodos.
Trečių gimnazijos klasių moksleiviai, siekdami paminėti Pasaulinę žemės dieną, vedė netradicines gamtos mokslų pamokas pirmų ir antrų gimnazijos klasių mokiniams, kurių metu kalbėjo apie tai, kad negalima gyventi šia diena, kad kiekvienas turi galvoti apie planetą liečiančias problemas globaliai, o dirbti jos išsaugojimui lokaliai.
Aktyvią ir prasmingą gamtos mokslų savaitę vainikavo pirmų ir antrų gimnazijos klasių „protmūšis“ bei „Žaliosios“ klasės konkurso nugalėtojų apdovanojimas. „Protmūšio“ metu įdomūs ir netradiciniai klausimai leido kiekvienai komandai pademonstruoti savo žinias įvairiose gamtos mokslų srityse. O „Žaliosios“ klasės konkurso nugalėtojais pripažinti moksleiviai, akcijos metu daugiausiai atnešę baterijų, galvaninių elementų ir elektros prietaisų.
Renginio viešnia – Palangos miesto savivaldybės ekologė Reda Kairienė įteikė miesto mero padėkos raštus Senosios gimnazijos ekologinės iniciatyvos „Žaliasis kelias – keiskimės“ lyderiams Gytei Piatkovskytei ir Deividui Panovui už kūrybišką ekologinių idėjų propagavimą, puoselėjimą ir sėkmingą veiklą.
Specialistė pasidžiaugė, kad Senoji gimnazija yra ta mokykla, kurioje mokosi iniciatyvus „ekologiškas“ jaunimas, galintis nuveikti didelius darbus ir rodantis tinkamą pavyzdį visuomenei. Baigdama kalbą, ji visiems dalyviams palinkėjo sėkmės ir išradingumo.

Liucija MONČIENĖ
Senosios gimnazijos fizikos
mokytoja ekspertė

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

ventinę savaitę Palangos senosios gimnazijos kolektyvas pradėjo sportiniais renginiais ir puikiais pasiekimais. Pirmieji Lietuvos laisvės atkūrimą pažymėjo krepšininkai.


Tradiciškai pirmąjį liepos savaitgalį Lietuvoje minima Globėjų diena. 2017 m. Globėjų diena įtraukta į atmintinų dienų sąrašą ir minima kiekvieną liepos pirmąjį sekmadienį.


Pats gražiausias metų laikas Palangoje – pavasaris, kai Šv. Jurgis paima raktus, atrakina žemę ir išleidžia žalumą. Tai nutinka per džiaugsmingą atbundančios gamtos šventę, kada išskirtinę nuotaiką kuria folkloro ansambliai, lalėdami visomis Lietuvos tarmėmis ir mirgėdami gražiausiais tautiniais kostiumais.


Žinomų Palangos sveikintojų šimtmečio proga gretose šiandien, kovo 30-ąją, kuomet Palanga minėjo savo šimtąsias grąžinimo Lietuvai metines, buvo ir buvęs šalies premjeras, dabar – Seimo narys, Seimo opozicijos lyderis Saulius Skvernelis. Jis paliko tokį įrašą savo Facebook paskyroje.


Per visų dalykų pamokas susitelkti į kurią nors kultūros epochą Palangos senojoje gimnazijoje jau tampa tradicija. Tiesa, ji dar nauja, prasidėjo tik praėjusiais metais. Pernai gimnazistai kartu su mokytojais tyrinėjo antikos, viduramžių ir Renesanso epochas. Šiemet paskutinę lapkričio savaitę mokiniai ,,lankėsi’’ baroko epochoje. Patirtis rodo, kad per visas pamokas...


Šių metų gegužės 17 dieną Palangos senojoje gimnazijoje vykošeštoji tradicinė Palangos miesto aštuntokų gamtos mokslų olimpiada (PGMO 2017), kur savo mokyklų garbę gynė net 19 aštuntokų iš Vlado Jurgučio, „Baltijos“ ir Šventosios pagrindinių mokyklų. Gabiausi aštuntokai ne tik sprendė bendras gamtos mokslų užduotis, bet ir...


Palangos senojoje gimnazijoje vyko 5-oji Palangos gamtos mokslų olimpiada (PGMO). Tai jau tradicija tapęs renginys, kuriame chemijos, biologijos ir fizikos žinias išbando šauniausi Palangos aštuntokai. Olimpiadą, kurios pradžioje sveikinimo žodį tarė Gimnazijos direktorius Leonas Šidlauskas, organizavo IIIB klasės mokinės Reda Pocevičiūtė ir Ugnė Dubosaitė, joms...


Palangos senosios gimnazijos gamtos mokslų mokytojos gimnazistams, besidomintiems gamtos mokslais, organizavo kelionę į Taliną ir Tartu mokslo centrą AHHAA. Kelionė prasidėjo anksti – pirmą valandą nakties. Nors ir trūko miego, visiems rūpėjo iki soties pasišnekėti su draugais, todėl per Latviją Estijos link tamsoje riedantis autobusas ūžė kaip avilys.


Palangos senojoje gimnazijoje – permainos. Į užtarnautą poilsį išėjus ilgamečiam gimnazijos direktoriui Algirdui Karačionkai, Palangos miesto savivaldybės tarybos sprendimu gimnazijos direktoriaus pareigas pradėjo eiti Leonas Šidlauskas. Naujasis vadovas pradėjo dirbti praėjusių metų gruodžio 28 dieną. „Nėra tvarkos – nėra rezultatų, – neabejoja naujasis...


Pavasarį atbunda ne tik gamta. Jo alsavimas pasiekia ir mūsų širdis. Tai laikas, kai gamtai ir grožiui neabejingi gimnazistai kartu su mokytojais kasmet organizuoja Pasaulinei žemės dienai skirtą gamtos mokslų savaitę, kurios tikslas –  paraginti Senosios gimnazijos bendruomenę konkrečiais darbais prisidėti prie aplinkos saugojimo ir puoselėjimo bei atkreipti dėmesį į...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius