Globėjų dienai paminėti – gausybė renginių, siekiant atkreipti dėmesį į globos svarbą

Palangos tiltas, 2023-06-22
Peržiūrėta
1328
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Globėjų dienai paminėti – gausybė renginių, siekiant atkreipti dėmesį į globos svarbą

Tradiciškai pirmąjį liepos savaitgalį Lietuvoje minima Globėjų diena. 2017 m. Globėjų diena įtraukta į atmintinų dienų sąrašą ir minima kiekvieną liepos pirmąjį sekmadienį. Globoti žmogų – kilnus ir brandus sprendimas. Birželio 26 – liepos 2 dienomis visoje Lietuvoje vyks renginiai, skirti švęsti Globėjų dieną – susiburti, padėkoti, pasikalbėti. Palangiškius taip pat suburs įvairūs renginiai, kuriuos kuruoja Palangos miesto socialinių paslaugų centro atstovai.

Šeimos, kurias vienija kilnus poelgis

Šiai progai paminėti visą savaitę, birželio 26 – liepos 2 dienomis, visoje Lietuvoje vyks specialūs vaikų savaitės renginiai – susitikimai, piknikai, pokalbiai su globėjais, filmų peržiūros ir kt. Renginių metu visuomenei bus pasakojama apie globą, jos svarbą, globėjo vaidmenį ir jo prasmingumą bei pagerbiami patys globėjai, padėkojant jiems už globojamus ar užaugintus vaikus.

Kaip pasakojo Palangos miesto socialinių paslaugų centro globos koordinatorė Vitalija Senkienė, kurorte numatyta daug įvairių renginių, kurių pagrindinis tikslas – atkreipti dėmesį į globėjus ir globos svarbą. Kasdien minėtomis dienomis kvies palangiškius didesni ir mažesni renginiai.

Vienas pirmųjų didesnių reginių įvyks birželio 27-ąją, kai bus organizuojama informacinė mugė Palangos autobusų stoties keleivių laukiamajame nuo 15 iki 17 val. „Vyks daug edukacinių užsiėmimų vaikams, bus organizuojama viktorina apie globą ir vienas pagrindinių akcentų – fotografijų parodos „Užauginti žmogų“ atidarymas“, – apie pirmąsias veiklas pasakojo globos koordinatorė.

„Užauginti žmogų“ – unikali, po Lietuvos miestus keliaujanti fotografijų paroda, vaizdais pasakojanti apie globojančių šeimų kasdienybės momentus. Dvejus metus šeimos pasakojo savo istorijas ir dalinosi šilčiausiomis akimirkomis. Šioje parodoje bus galimybė iš arti pamatyti 15 šeimų iš skirtingų Lietuvos vietovių, kurias vienija tai, jog jos tapo namais vaikams, kuriems jų reikėjo.

Raudonojo Kryžiaus siūloma veikla ir koncertas

Birželio 29-ąją prie Koncertų salės, skvere, kur trykšta fontanai, nuo 15.30 iki 18 val. pakvies kitokios pramogos. „Džiaugiamės gražiu bendradarbiavimu su kitomis įstaigomis. Viena iš tokių yra Raudonojo Kryžiaus draugija, kuri sutiko prisidėti organizuojant veiklas. Minėta dieną draugijos atstovai suteiks praeiviams galimybę pasimokyti teikti pirmąją pagalbą. Be to, lauks ir kitų veiklų – apyrankių vėrimas, balionų lankstymas, lauko žaidimai, bus ir animatorių. O paskui visus suburs muzikinė programa, kur savo pasirodymus rengia S. Vainiūno meno mokyklos ugdytinis Emilis Kusas, grosianti akordeonu (mokytoja – Jelena Kravcova) bei šokių kolektyvas „Vėtrungė“ (vadovė – Birutė Gikarienė). Nemokamai renginį vesti sutiko profesionalus vedėjas Algirdas Leonavičius. Pramogauti pakvies animatorių trupė „Oliziukas ir draugai“, kurią kuruoja aktorė Karolina Moncevičienė“, – apie visus geros valios žmones, prisidėjusius prie Globėjų savaitės renginių, pasakojo V. Senkienė.

Ji taip pat pasidžiaugė, jog globos ambasadoriais sutiko būti Palangos LIONS moterų klubas, kaskart didžiausia parama – iš Palangos miesto savivaldybės.

Nors kitomis dienomis didelių renginių nevyks, bet jos neliks be jokio akcento. Pavyzdžiui, birželio 30-ąją vyks internetinis konkursas „Vaikai yra vaikai. Palanga“, kurios metu bus teikiamos užduotys. Kviečiami visi dalyvauti, nes dalyvių lauks ir prizai.

Širdies dulkės pasklis po visą Lietuvą

„Globą supančios visuomenės stigmos stingdo mūsų širdis, užrakina jas po geležiniu skydu, todėl labai svarbu atrakinti širdį ir pasiekti gerumą, meilę bei šiuos jausmus plačiai paskleisti“, – tikina globą koordinuojantys specialistai.

Tad Geležinė širdis atrakinama Vilniuje birželio 28 dieną. Globos savaitės metu širdies dulkės pasklis po visą Lietuvą ir pasieks kiekvieną šalies miestą, miestelį ar kaimą. 

Šiemet šventinių renginių savaitę vainikuos liepos 1-ąją dieną Vilniuje, Vingio parke, vyksiantis tradicinis globojančių šeimų ir Globos centrų festivalis „Čia gera augti“. Šventės metu kviečiama susiburti, griausmingai atšvęsti Globėjų dieną ir parodyti Lietuvai, kiek mūsų šalis turi didelės širdies žmonių ir nuostabių vaikų. Renginio dalyvių lauks ne tik šypsenos ir gera nuotaika, bet ir įvairios pramogos, animatoriai, koncertas, vaišės bei Globos centrų parengtos edukacinės veiklos, skirtos bet kurio amžiaus festivalio svečiui.

Šv. Mišios už globėjus

O paskutinę šios šventinės savaitės dieną – liepos 2-ąją – visų palangiškių bus laukiama Palangos ir Šventosios bažnyčiose. „Bendradarbiaujame su Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų parapijos klebonu Kęstučiu Balčiūnu ir Šventosios Švč. Mergelės Marijos Jūrų Žvaigždės parapijos klebonu Zenonu Degučiu – jie sekmadienį aukos šv. Mišias už globėjus. Tad kviečiame visus susitikti ten“, – pakvietė globos koordinatorė.

Ji taip pat dėkojo už prisidėjimą organizuojant renginius visam Palangos miesto socialinių paslaugų centro kolektyvui, kitų padalinių darbuotojams, visuomet pasiryžusiems pagelbėti.

Visada laukiama susidomėjusių globa

„Džiaugiamės, jog taip galime daugiau pakalbėti apie globėjus, apie globos svarbą. Globa reikalinga ne tik vaikui, bet ir pačiam globėjui, kuris kartu su vaiku auga, tobulėja. Pagelbėti vaikui, kuriam reikia globos, gali beveik kiekvienas, tereikia tik noro. O jeigu trūksta informacijos, mes visada pasirengę ją suteikti. Galima ateiti tiesiog pasidomėti, galima savanoriauti, taip pat yra galimybė suteikti svečiavimosi paslaugą vaikui, kai jis atvyksta pasisvečiuoti“, – pasakojo globos koordinatorė.

Šiuo metu Palangoje yra keturi budintys globotojai, tačiau visuomet laukiama norinčiųjų prisijungti. Pasiryžusiems žengti šiuo keliu reikės išklausyti kelių mėnesių mokymus, kurių metu pasirengiama psichologiškai, sužinoma daug naudingų dalykų.

Palangoje gyvena 25 globėjų šeimos.

Asmenys, kuriuos domina globa, įvaikinimas ar budinčio globotojo veikla, darbo dienomis kviečiami atvykti į Palangos miesto socialinių paslaugų centrą (globos centras), adresu Gintaro g. 34, Palanga, tel. 8 (618) 43170.

 

Pasiryžote tapti globėju? Štai ką turite žinoti:

Asmuo arba asmenys (sutuoktiniai/partneriai) Klaipėdos apskrities vaiko teisių apsaugos skyriui Palangoje pateikia prašymą, medicininį (-ius) pažymėjimą (-us) (forma Nr. 046/a), vyresnių kaip 16 m. kartu gyvenančių šeimos narių rašytinius sutikimus dėl vaiko (-ų) globos.Netrukus asmuo/asmenys bus nukreipti į globos centrą, kuris vykdys mokymus būsimiems globėjams. Mokymai trunka ne ilgiau kaip du mėnesius. Baigus mokymus parengiama išvada dėl pasirengimo vaiko (-ų) globai.Bus ieškoma tėvų globos netekusių vaikų, kurių globos nustatymas asmens/asmenų šeimoje atitiktų geriausius vaiko (-ų) interesus.Nustačius vaiko (-ų) globą asmens/asmenų šeimoje bus teikiama globos centro pagalba (konsultavimas, tarpininkavimas, psichologo konsultacijos ir pan.).Globėjas (-ai) gaus finansinę valstybės paramą globojamo (-ų) vaiko (-ų) išlaikymui

 

Palangos miesto sav. inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Liepos 5 d. 16.30 val. Palangos viešosios bibliotekos renginių salėje vyks šventinis koncertas, skirtas Mindaugo karūnavimo dienai paminėti.


Tradiciškai pirmąjį liepos savaitgalį Lietuvoje minima Globėjų diena. 2017 m. Globėjų diena įtraukta į atmintinų dienų sąrašą ir minima kiekvieną liepos pirmąjį sekmadienį.


Pinigų plovimo prevencijos kompetencijų centras atkreipia dėmesį, kad dabartine geopolitine situacija gali pasinaudoti ir finansiniai sukčiai. Socialiniuose tinkluose prisidengę fiktyviais paramos fondais, jie gali raginti pervesti lėšas Ukrainai, bet pervedami pinigai gali atsidurti sukčių sąskaitose. Norint to išvengti, rekomenduojama atkreipti dėmesį į kelis paramos gavėjo ženklus, kurie...


Nors už lango dažniau stūgauja rudens vėjas, o saulės šypsnių mažiau, tačiau gausybė kultūros renginių Palangoje giedrins palangiškių ir miesto svečių nuotaiką.


Į ką atkreipti dėmesį renkantis naują skalbimo mašiną? Nusprendus įsigyti naują skalbimo mašiną vartotojams neretai kyla įvairių klausimų.


Ieškote vietos, kur galėtumėte stebėti vakaro rungtynes ir esate pavargęs nuo to, kad jūsų pasirinktas baras rodo jūsų varžovų komandos rungtynes, o ne jūsų? Čia mes pateikiame kelis greitus aspektus, į ką reikėtų atkreipti dėmesį ieškant sporto baro. 


Nauji mokslo metai jau visai ne už kalnų, todėl mokyklinių prekių paiešką naudinga pradėti jau dabar. Turbūt nesuklysime, jei pasakysime, kad  vaikiškos kuprinės yra vienos svarbiausių  mokyklai skirtų prekių, todėl jų paieškai vertėtų skirti pakankamai dėmesio. Būtina pasirūpinti, kad kuprinė būtų pakankamai tvirta ir patogi, todėl atsižvelkite į keletą svarbių kriterijų, kurie...


Palangos sanatorinės mokykloje vyko edukaciniai renginiai Pasaulinei baltosios lazdelės dienai paminėti.


Trečiadienį Palangos miesto savivaldybės administracijos erdvėse atidaryta aktyvios palangiškės, Klaipėdos apskrities gidų gildijos narės Birutės Mockuvienės fotografijų paroda „Gidai – sustabdytos akimirkos“, skirta Pasaulinei turizmo dienai paminėti. Simboliška, jog paroda atidaryta būtent Pasaulinės turizmo dienos išvakarėse.


Lietuvos vaikų ir jaunimo centras kartu su VšĮ „Valstybės institucijų kalbų centru“ šių metų rugsėjo 26 d., minėdami Europos Komisijos 2001 m. paskelbtą Europos kalbų dieną, pirmą kartą kviečia vaikus ir jaunuolius dalyvauti šiai dienai paminėti skirtame piešinių konkurse. Lietuvai pirmininkaujant Europos Sąjungai šis konkursas taps puikia...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius