Pasaulinei turizmo dienai paminėti – gidų paroda

Rasa GEDVILAITĖ, 2018-09-27
Peržiūrėta
861
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Pasaulinei turizmo dienai paminėti – gidų paroda

Trečiadienį Palangos miesto savivaldybės administracijos erdvėse atidaryta aktyvios palangiškės, Klaipėdos apskrities gidų gildijos narės Birutės Mockuvienės fotografijų paroda „Gidai – sustabdytos akimirkos“, skirta Pasaulinei turizmo dienai paminėti. Simboliška, jog paroda atidaryta būtent Pasaulinės turizmo dienos išvakarėse.
Parodos autorė Birutė atskleidė, jog paskatinimo surengti tokią parodą sulaukė iš Klaipėdos apskrities gildijos pirmininkės Rasos Miuler. „Ji man sakė, kad duočiau tokią parodą, kokią buvau surengusi „Bočiams“, kai pernai mūsų kolektyvas šventė jubiliejų. Tad ir ėmiausi organizuoti parodą, skirtą gidams“, – papasakojo B. Mockuvienė.
Pristatydama užfiksuotas akimirkas Birutė patvirtino, jog kiekviena jų turi itin savitą ir įdomią istoriją. Žinoma, itin įdomu patiems gidams pamatyti save ir savo bičiulius, prisiminti patirtas smagias akimirkas. Ir net neabejojama, kad jų gidai sukaupia tikrai nemažai.
„Labai džiaugiamės ir didžiuojamės, kad turim Birutę. Ji yra tarsi perlas. Visuomet labai padeda, aktyviai reiškiasi. Kai pamačiau jos organizuotą parodą, tuomet suvokiau, ką ji gali padaryti, kaip visa tai atrodo. Džiugu, kad pavyko surengti štai tokią parodą, kuri yra ir savotiška reklama gidams. Linkiu tau ir toliau išlaikyti tą gerą žvilgsnį, gerų akimirkų matymą, kad kuo daugiau užfiksuotum tų nesurežisuotų akimirkų. O mes tave kiek galėsime, tiek ir paremsime“, – sakė Klaipėdos apskrities gildijos pirmininkė R. Miuler.
Palangos gidų gildijos pirmininkė Angelė Martinkėnienė padėkojo parodos autorei, jog praskaidrino tokią niūrią, lietingą dieną, parodydama, koks yra gidų pasaulis.
„Tavo fotoobjektyvas buvo nukreiptas ir į medžius, ir į ansambliečius, labai džiaugiamės, kad kažkuriuo momentu jį nukreipi ir į mus, gidus. O mes galime patvirtinti, kad bent trumpą laiką bet kur nuvažiavę, esame savo krašto ambasadoriai. Nuo to mūsų žvilgsnio, požiūrio ar elgesio su turistais, jie išsiveža atitinkamą įspūdį apie mūsų kraštą. Esame tie, kurie į tas šaknis gilinasi ir linkiu, kad nei vienas nuo tų šaknų neatitrūktume, kad būtume ne tik vienoj barikadų pusėje kaip gidai, bet ir kitoje, kur pažintume kelionių džiaugsmą“, – sveikino parodos autorę B. Mockuvienę A. Martinkėnienė.
Susirinkusieji negailėjo Birutei komplimentų, spėjančiai visur sudalyvauti, daug ką nuveikti ir parodyti savo talentus, kuriais gali džiaugtis ir aplinkiniai.
Mero patarėjas Pranas Žeimys prisipažino, kad jaučia simpatiją ne tik Birutei, bet ir fotografijai. „Visada suprantu, kad tam, kuris fotografuoja, būna sunku atrinkti net iš šimto nuotraukų vieną išsiskiriančią akimirką. Stebiu Birutės parodas, kurių būta jau ne viena, nuo pradžių. Visada Birutės parodose yra pagautos akimirkos, kurios priverčia susimąstyti, pažvelgti kitokiu žvilgsniu“, – teigė P. Žeimys, palinkėjęs dar daugiau parodų Birutei bei visiems gidams kuo plačiau skleisti žinią ir patiems džiaugtis pažinimo akimirkomis.
O štai parodos autorė metė iššūkį pačiam mero patarėjui, paraginusi surengti savo parodą. „Tereikia postūmio. Man pirmas postūmis buvo su mūsų šviesaus atminimo gide, ornitologe Lidija Umbrasiene. Buvome fotoklubo narėmis ir buvome įpareigotos surengti fotoparodą Preiloje. Nei mes nuotraukų turėjome, tačiau atsikėlėme anksti ryte ir užfiksavome labai gražių akimirkų. Prašėme pagalbos, kad fotografijos būtų tinkamai paruoštos, važiavome kabinti jų į Preilą, biblioteką. Gražiai laiką praleidome, susirinko nemažas būrelis. Mūsų pirmas renginys buvo visai pavykęs. Tad skatinu ir jus“, – kreipėsi į P. Žeimį parodos autorė.
Mero patarėjas prisiminė, kad kai dar dirbo Seime, jam teko dalyvauti Varėnos „Grybų šventėje“, kur jis pamatė etnografiniais drabužiais apsirengusią močiutę, atsirėmusią į pušį ir mezgusią. Tuomet jis slapta nufotografavo šią močiutę ir gavosi labai žavi nuotrauka. „Mes su patarėja nusprendėme tą nuotrauką įrėminti trim egzemplioriais ir pristatėme į Ašašninkų kaimą. Tad išties pritariu, kad svarbiausia fotografui užfiksuoti tą žavią akimirką, kuria ir pats žavėtumeisi, ir kitam galėtum perduoti tą žavesį“, – sakė P. Žeimys.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Rugsėjo 27-ąją visame pasaulyje minima Pasaulinė turizmo diena. Šių metų Jungtinių Tautų Pasaulio turizmo organizacijos paskelbta Pasaulinės turizmo dienos tema – „Turizmas – pokyčių ir augimo veiksnys“.


Palangos sanatorinės mokykloje vyko edukaciniai renginiai Pasaulinei baltosios lazdelės dienai paminėti.


Rugsėjo 27 dieną Lietuvoje švenčiama pasaulinė turizmo darbuotojų diena. Ši diena ypač ypatinga Palangos Turizmo Informacijos centrui, kuris šią savaitę švenčia centro įkūrimo dvidešimtemtį. Palangos TIC direktorė Rasa Kmitienė dėkojo visiems atvykusiems į šventę ir visiems linkėjo kantrybės, ištvermės ir sugebėjimo nuspėti turistų...


Trečiadienį Palangos miesto savivaldybės administracijos erdvėse atidaryta aktyvios palangiškės, Klaipėdos apskrities gidų gildijos narės Birutės Mockuvienės fotografijų paroda „Gidai – sustabdytos akimirkos“, skirta Pasaulinei turizmo dienai paminėti. Simboliška, jog paroda atidaryta būtent Pasaulinės turizmo dienos išvakarėse.


Balandžio 5 dieną Baltarusijos sostinėje Minske prasidėjo 20-oji tarptautinė turizmo paroda „Leisure 2017“, kurioje pristatomas ir Palangos kurortas. Paroda truks keturias dienas iki balandžio 8 dienos.


Balandžio 22-24 d. parodų ir kongresų centre MT Polska, surengtoje tarptautinėje turizmo parodoje Varšuvoje (Lenkija) LATO’16 buvo pristatytas Palangos kurortas. Tai didžiausia tarptautinė turizmo paroda visoje Lenkijoje. Ši paroda suteikia puikią galimybę turizmu besidomintiems Lenkijos gyventojams gauti pasiūlymus vasarai ar savaitgaliams Palangoje.


Sausio 16-17 dienomis Palangoje V. Jurgučio pagrindinės mokyklos sporto salėje įvyko tinklinio turnyras, skirtas Lietuvos laisvės gynėjų dienai paminėti. Turnyre dalyvavo vaikinų komandos iš Kauno, Kretingos r. Darbėnų ir Palangos. Atidarant turnyrą , tinklinio trenerė ir varžybų vyr. sekretorė Irena Švanienė dalyviams priminė apie tai, ką Lietuvos Respublikai reiškia...


09-26, 11 val. nuo Palangos TIC (Vytauto g. 94) Nemokama ekskursija pėsčiomis Palangos miesto gyventojams bei svečiams: pažintis su atviromis lankytojams gintaro apdirbimo dirbtuvėmis, Gintaro muziejumi, Birutės parku.


Lietuvos vaikų ir jaunimo centras kartu su VšĮ „Valstybės institucijų kalbų centru“ šių metų rugsėjo 26 d., minėdami Europos Komisijos 2001 m. paskelbtą Europos kalbų dieną, pirmą kartą kviečia vaikus ir jaunuolius dalyvauti šiai dienai paminėti skirtame piešinių konkurse. Lietuvai pirmininkaujant Europos Sąjungai šis konkursas taps puikia...


Praėjęs šeštadienis buvo ypatingai dosnus Palangos turizmo informacijos centrui. Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos tradiciškai apdovanojo šių metų turizmo projektus Lietuvoje, o Palangos turizmo informacijos centras už nuveiktus darbus gavo nominaciją kaip sėkmingiausiai 2010 metais dirbęs turizmo informacijos centras. Apdovanojimus taip pat gavo „Palangos linas“...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius