Geresnės Kalėdų dovanos Palanga negalėjo nė tikėtis – kova dėl miesto baseino galutinai laimėta

"Palangos tilto" informacija, 2023-12-24
Peržiūrėta
1968
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Aldo Kazlausko nuotr.
Aldo Kazlausko nuotr.

Konkurencijos taryba atsitraukė – gruodžio 21-ąją Palangą pasiekė, anot kurorto mero Šarūno Vaitkaus, tikrai nelauktas, netikėtas, tiesiog Kalėdų stebuklą primenantis šios institucijos Tvarkomojo posėdžio protokolas. 

Jame nurodyta, jog posėdyje svarstytas Konkurencijos tarybos Dominuojančių ir viešųjų subjektų tyrimo grupės pranešimas „Dėl Palangos miesto savivaldybei nustatytų įpareigojimų".

Tyrimo grupė pasiūlė pripažinti, jog nebėra pagrindo taikyti šių metų balandžio 25 d. Konkurencijos tarybos nutarimu Palangos miesto savivaldybei nustatytus įpareigojimus.

Šiuo nutarimu Konkurencijos taryba buvo įpareigojusi Palangos savivaldybę ne vėliau kaip per 12 mėnesių organizuoti ir įvykdyti konkurencingą procedūrą baseino valdymo operatoriui parinkti. 

„Kitaip tariant, buvome jėga verčiami atiduoti mūsų pačių pastatytą baseiną privatininkams valdyti. Šiandien gi gautame rašte nurodyta, jog, pasikeitus teisiniam reguliavimui, pagrindo tokiems reikalavimams nebeliko. O būtent – Seimui liepos 6 dieną priėmus palangiškio Seimo nario Mindaugo Skritulsko inicijuotą Vietos savivaldos įstatymo pataisą, pagal kurią savivaldybės gali pačios spręsti, kaip joms valdyti savo turtą – sporto sales, muziejus, stadionus, baseinus ir kita, savivaldybės gali lengviau atsikvėpti ir nebesibaiminti nelauktų svečių, norinčių bizniauti viešojo turto valdose,“ – priminė Šarūnas Vaitkus.

Tačiau, net ir Seimui priėmus mūsų inicijuotą ir itin lauktą Vietos savivaldos įstatymo pataisą, Konkurencijos taryba neatsitraukė ir Palanga jau buvo pradėjusi bylinėjimosi procesą. 

„Mums buvo teigiama, kad Konkurencijos taryba savo pozicijos nekeis ir vis tiek  privalėsime baseiną perduoti privačiam verslui valdyti. Tad šiandien gautoji žinia – tikrai išskirtinė: Konkurencijos taryba pati parodė iniciatyvą nutraukti savo veiksmus prieš Palangą. Tai reiškia, jog daugiau niekas ir niekada negalės tikėtis perimti Palangos baseino ir jis, pastatytas visuomenei už mokesčių mokėtojų lėšas, tarnaus bendruomenei kaip viešasis socialinis, o ne komercinis objektas. Nuoširdžiai sakau – valio!“ – džiaugiasi meras Š. Vaitkus. 

Jis primena, jog Konkurencijos taryba savo tyrimą dėl Palangos baseino pradėjo prieš ketverius metus, vos tik Palanga jį atidarė.

„Visą šį laiką mums tikrai nebuvo lengva, bet mes nugalėjome ! Palangos savivaldybė ir visa mūsų miesto bendruomenė parodė išskirtinę lyderystę kovodami už savo, o tuo pačiu už visos Lietuvos savivaldybių teises. Neįtikėtina, bet mes sugebėjome nuo praėjusio gruodžio vos per pusmetį sukelti ant kojų aukščiausio lygio politikus, nepriklausomai nuo jų partiškumo, eilinius Lietuvos žmones ir įtikinti, jog didesnio absurdo nei viešojo turto nusavinimas negali būti,“ – sako Š. Vaitkaus įrašas Facebook.

„Mes sugebėjome pasiekti, kad mūsų veiklą reguliuojantys įstatymai tarnautų savivaldai, o ne privatininkams. Mes sugebėjome kalbėti apie savo teises ir lūkesčius taip garsiai bei įtikinamai, kad nebuvo įmanoma mūsų neišgirsti.“

„Ačiū mus palaikiusiems Prezidentui Gitanui Nausėdai, visiems Seimo nariams, skubiai ir detaliai analizavusiems Palangos kovą ir pritarusiems Vietos savivaldos įstatymo pataisai, iniciatyviam palangiškiui seimūnui Mindaugui Skritulskui, už Palangą mūru stojusiems kolegoms merams ir, žinoma, „Palangos santarvei“ bei jos pirmininkei Dainai Eimanavičienei , visai Palangos bendruomenei, žiniasklaidai,  miesto Tarybai, teisininkams, administracijai bei Lietuvos žmonėms už palaikymą ir suvienytas jėgas.  Tai mūsų visų pergalė ir fantastiškai geriausia dovana Palangai ir visam viešajam interesui,“ – dėkoja Š. Vaitkus.

„Esu labai laimingas, kad mums pavyko!“ – baigia jis įrašą.

„Palangos tiltas“ info

Aldo Kazlausko nuotrauka

Jūsų komentaras:

Raimis 2023-12-31 07:50 (IP: 108.162.221.106)
Super naujiena !

Ačiū 2023-12-27 21:22 (IP: 162.158.222.188)
Palanga niekafa neturėjo tokio miesto ir žmonių mylinčio mero.

Janina 2023-12-25 07:32 (IP: 172.69.52.132)
Ačiū Mere !

Nėra jokio apšvietimo Kapsų gatvėje 2023-12-25 07:11 (IP: 162.158.222.44)
Pamiršta gatvė visiškoje tamsoje ne pirmą dieną.

asta 2023-12-23 07:31 (IP: 162.158.222.189)
Geras darbas.

Taip pat skaitykite

Konkurencijos taryba atsitraukė – gruodžio 21-ąją Palangą pasiekė, anot kurorto mero Šarūno Vaitkaus, tikrai nelauktas, netikėtas, tiesiog Kalėdų stebuklą primenantis šios institucijos Tvarkomojo posėdžio protokolas.


Konkurencijos tarybos pirmininkas Šarūnas Keserauskas teigia, kad tyrimas dėl Palangos valdžios sprendimo perduoti baseino valdymą savo įmonei yra baigtas, o sprendimas turėtų būti priimtas pirmąjį šių metų ketvirtį išklausius savivaldybės atstovų.


Ginti Palangos baseiną nuo Konkurencijos Tarybos, kuri rekomendavo Palangos miesto savivaldybės administracijai per vienerius metus paskelbti jos valdomo miesto baseino koncesininko konkursą, Palangos miesto savivaldybės Tarybos narė Svetlana Grigorian nusprendė inicijuodama peticiją, kurią peticijų puslapy gali pasirašyti visi. Tačiau, teisybės dėlei, tokios iniciatyvos jau pernai, VRM...


Ginti Palangos baseiną nuo Konkurencijos Tarybos, kuri rekomendavo Palangos miesto savivaldybės administracijai per vienerius metus paskelbti jos valdomo miesto baseino koncesininko konkursą, Palangos miesto savivaldybės Tarybos narė Svetlana Grigorian nusprendė inicijuodama peticiją, kurią peticijų puslapy www.peticijos.lt gali pasirašyti visi.


Veronika Skeberdytė galutinai pašalinta ir iš TS-LKD partijos ir Palangos skyriaus. 


Žmogus net ir su mažu kompiuteriniu raštingumu pasakys, kad atnaujinta Palangos miesto savivaldybės svetainė www.palanga.lt atrodo, švelniai tariant, neįspūdingai, net primityviai. Kaimyninių savivaldybių interneto svetainės yra žymiai labiau vizualiai patrauklesnės, jose lengviau ir mieliau naršyti. Palangos miesto savivaldybė tokią kuklią miesto interneto svetainę...


Pasikeitė Savivaldybės internetinės svetainės adresas. Naujasis yra toks - www.naujas.palanga.lt


Kaip informavo "Palangos tiltą" UAB "Palangos komunalinis ūkis" direktorius Gediminas Valinevičius, komunalininkai artimiausiu metu pastatys naujas autobusų stoteles miesto centre prie pagrindinės miesto aikštės ir prie Palangos baseino.Rotary klubo dovanos – Palangos miesto globos namams

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2012 03 12 | Rubrika: Miestas

Pirmosios pavasario dienos suteikė daug džiaugsmo kurorto globos namų gyventojams ir darbuotojams, kur Palangos ir Silkeborgo (Danija) Rotary klubai užbaigė paramos teikimo Palangos miesto globos namams dvimetį projektą.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius