Š. Keserauskas žada, kad sprendimas dėl Palangos baseino bus priimtas išklausius miesto argumentų

Palangos tiltas, 2023-01-10
Peržiūrėta
915
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Lrytas.lt nuotr.
Lrytas.lt nuotr.

Konkurencijos tarybos pirmininkas Šarūnas Keserauskas teigia, kad tyrimas dėl Palangos valdžios sprendimo perduoti baseino valdymą savo įmonei yra baigtas, o sprendimas turėtų būti priimtas pirmąjį šių metų ketvirtį išklausius savivaldybės atstovų.

„Tyrimo veiksmai baigti, tyrimo išvadas, preliminarius kaltinimus pateikėme Palangos savivaldybei, sprendimo dar nesame priėmę. Prieš tai dar turime išklausyti Palangos savivaldybės atstovų posėdyje ir po to priimsime sprendimą, tada bus galima komentuoti daugiau. Datos nesame nustatę, bet pirmąjį šių metų ketvirtį sprendimas, manau, turėtų būti priimtas“, – interviu naujienų agentūrai BNS sakė Š.Keserauskas.

„Yra buvę atvejų, kai išklausius arba tyrimai atnaujinami, dažniausiai priimami sprendimai vienokie ar kitokie“, – pridūrė jis. 

2019 metais taryba pradėjo tyrimą ir aiškinosi, ar savivaldybė teisėtai be konkurso perdavė valdyti baseiną savo įmonei „Palangos investicijų valdymas“. Prieš du mėnesius taryba pranešė savivaldybei ketinanti priimti nutarimą, jog ji per 12 mėnesių perduotų miesto baseiną privačiam verslui.

Palangos valdžia gruodį teigė, kad jai nesuprantamas reikalavimas už 6,2 mln. eurų pastatytą baseiną, kuriame daugelis palangiškių paslaugas gauna nemokamai arba su didele nuolaida, perduoti į privačias rankas. 

Paklaustas, ar planuojama tirti ir kitas savivaldybes, kurių įmonės valdo baseinus, Š.Keserauskas teigė, kad reikia palaukti sprendimo dėl Palangos baseino, kuris „įneš aiškumo“.

„Palaukime sprendimo šitoje byloje, tai įneš šiek tiek aiškumo“, – sakė tarybos pirmininkas. 

„Kitas dalykas, nenoriu prisirišti prie baseinų, bet mes negalime ištirti visų pažeidimų, kokie jie būtų – ar karteliai, ar savivaldybių sprendimai, ribojantys konkurenciją. Daugelis konkurencijos ribojimų yra tiesiog nežinomi, jie nėra padėti ir laukia, kol paimsime. Mūsų ištekliai riboti, tai ir pažeidimai nėra taip lengvai nustatomi. Juolab, kartais pažeidimų gali būti labai daug, mes privalome atsirinkti, kas yra svarbiau, kur sutelkti savo išteklius, kam skirti prioritetą“, – pridūrė Š.Keserauskas.

Tyrimą dėl 2019 metais atidaryto naujo Palangos baseino taryba pradėjo tais pačiais metais gavusi Vilniaus sporto mokyklos „Nemunas“ skundą, kad verslui nebuvo sudarytos sąlygos pretenduoti į baseino valdymą.

BNS

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Pirmadienį, vasario 20 d., posėdžiavusi Konkurencijos taryba surengė paskutinius klausymus Palangos savivaldybės ir Palangos baseino „byloje“. Palangos meras Šarūnas Vaitkus po jų paskelbė tokį įrašą savo Facebook paskyroje.


Konkurencijos tarybos pirmininkas Šarūnas Keserauskas teigia, kad tyrimas dėl Palangos valdžios sprendimo perduoti baseino valdymą savo įmonei yra baigtas, o sprendimas turėtų būti priimtas pirmąjį šių metų ketvirtį išklausius savivaldybės atstovų.


Saulėtą gruodžio 10-ąją, šeštadienį, apie du šimtus prie Palangos baseino susirinkusių palangiškių antrą kartą per 2022-uosius tvirtai pasakė, kad savo baseino privatininkui neatiduos, nors to reikalauja Konkurencijos Taryba.


Palangos miesto bendruomenė yra nemaloniai nustebinta, dar daugiau – pasipiktinusi, perskaičiusi naujieną apie tai, kaip viena Palangos miesto savivaldybės tarybos narė stojo ginti Palangos baseiną, sukurdama peticiją ir kviesdama gyventojus ją pasirašyti.


Ginti Palangos baseiną nuo Konkurencijos Tarybos, kuri rekomendavo Palangos miesto savivaldybės administracijai per vienerius metus paskelbti jos valdomo miesto baseino koncesininko konkursą, Palangos miesto savivaldybės Tarybos narė Svetlana Grigorian nusprendė inicijuodama peticiją, kurią peticijų puslapy gali pasirašyti visi. Tačiau, teisybės dėlei, tokios iniciatyvos jau pernai, VRM...


Ginti Palangos baseiną nuo Konkurencijos Tarybos, kuri rekomendavo Palangos miesto savivaldybės administracijai per vienerius metus paskelbti jos valdomo miesto baseino koncesininko konkursą, Palangos miesto savivaldybės Tarybos narė Svetlana Grigorian nusprendė inicijuodama peticiją, kurią peticijų puslapy www.peticijos.lt gali pasirašyti visi.


Konkurencijos tarybai (KT) rekomendavus Palangos valdžiai per vienerius metus paskelbti jos valdomo miesto baseino koncesininko konkursą, miesto meras sako, jog to neketina vykdyti.


Pirmadienį. gruodžio 21 d., vykusiame Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) nuotoliniame susitikime su Ministre Pirmininke Ingrida Šimonyte bei sveikatos apsaugos ministru Arūnu Dulkiu aptarti su COVID-19 situacija bei jos valdymu susiję pagrindiniai klausimai bei sutarta, kad tokie LSA ir Premjerės susitikimai vyks reguliariai, kas dvi savaites. Šių susitikimų metu bus...


Kaip informavo "Palangos tiltą" UAB "Palangos komunalinis ūkis" direktorius Gediminas Valinevičius, komunalininkai artimiausiu metu pastatys naujas autobusų stoteles miesto centre prie pagrindinės miesto aikštės ir prie Palangos baseino.


Nors penktąją šių metų savaitę (01.28 – 02.03) sergamumas ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) ir gripu Palangoje viršijo epidemijos lygį ir pasiekė 109,4 atvejų 10 tūkst. gyventojų, kurorto Savivaldybės administracija gripo epidemijos skelbti neskubėjo. Buvo teigta, jog stebima susirgimų mažėjimo tendencija.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas