Gerumo palytėtas Palangos ligoninės 20-mečio jubiliejus

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2012-09-17
Peržiūrėta
1545
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

nuotr. Arūno Prialgausko.
nuotr. Arūno Prialgausko.

„Jūs – lyg angelai sargai, saugantys palangiškius nuo ligų ir negandų. Tesaugo gerumo angelas ir jus visus taip, kaip jūs mus saugote“, – įteikdamas Jūrininkų ligoninės Palangos departamento vedėjui Remigijui Kirstukui skulptoriaus Jono Grundos iš medžio išdrožtą angelą ir sveikindamas visą kolektyvą – 171 darbuotoją, penktadienį šventusius gydymo įstaigos 20 metų jubiliejų, sakė kurorto meras Šarūnas Vaitkus.

Prisiminta ligoninės istorija
Šeštadienį į Klaipėdos Jūrininkų ligoninės Palangos departamento konferencijų salę Palangos orkestro maršų lydimi gausiai rinkosi šventiškai pasidabinę gydymo įstaigos darbuotojai bei garbūs svečiai, susirinkę paminėti Palangos ligoninės dvidešimtmečio jubiliejaus.
Šventė prasidėjo istorine – retrospektyvine nuotraukomis iliustruota kelione nuo 1949-ųjų metų vasario pirmosios, kai Palangoje, buvusios klebonijos pastate duris atvėrė senąja vadinama ligoninė. 1988-aisiais metais pradėtas statyti naujas, didelis ir erdvus pastatas. O 1992-ųjų gegužės 22 dieną – kiek daugiau nei prieš 20 metų – atidaryta naujoji Palangos ligoninė, kuri 2003-iaisiais prijungta prie Klaipėdos Jūrininkų ligoninės.
Fotografijų kaleidoskope prasisuko visų dabar kurorte veikiančių skyrių: Priėmimo – skubiosios pagalbos, Bendrosios terapijos, Medicininės slaugos ir palaikomojo gydymo, Greitosios medicinos pagalbos, Ambulatorinių konsultacijų, radiologijos tarnybos ir klinikinės diagnostikos laboratorijos bei juose besidarbuojančių medikų ir kito personalo nuotraukos.
Prisiminta, jog jubiliejui ligoninė sulaukė rimtos dovanos. Patalpos, nemačiusios kapitalinio remonto nuo pastatymo laikų ir verkiant reikalingos rekonstrukcijos, šį pavasarį iš pagrindų renovuotos. Su Jūrininkų ligoninės pagalba pavyko gauti lėšų iš ES fondų, kurie skyrė du milijonus 800 tūkst. litų. Dalis jų buvo panaudota patalpoms remontuoti, dalis – naujai moderniai įrangai įsigyti. Ligoninė remontuota ne vien ES lėšomis. Papildomų pinigų – apie milijoną litų – tam, kad būtų pakeisti liftai bei pirmojo ir trečiojo aukštų bendrų erdvių ir fojė remontui skyrė pati Jūrininkų ligoninė, prisidėjo ir Savivaldybė. Tad šventė pasitikta naujumu šviečiančiuose Priėmimo-skubios pagalbos bei Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriuose, o nauja ir itin modernia rentgeno aparatūra džiaugiasi ir medikai, ir pacientai.

Kitos tokios Lietuvoje nėra
Pasveikinti ligoninės kolektyvo su jubiliejumi atvyko Sveikatos apsaugos ministras Raimondas Šukys, lydimas viceministrų Audriaus Klišonio ir Janinos Kumpienės.
„Man labai džiugu, kad jūsų įstaiga jubiliejų pasitinka lydima rimtų pasiekimų, – prabilo R.Šukys, kuris, kaip pats sakė, šeštadienį antrąkart lankėsi Palangos ligoninėje. – Šiandien turėjau laiko susipažinti, kas padaryta įgyvendinant ES remiamą projektą. Akivaizdu, kad pinigai panaudoti racionaliai, visi darbai atlikti iš širdies ir su meile. Esu buvęs ne vienoje tokio profilio šalies ligoninėje, ir turiu pasakyti, kad kitos tokios Lietuvoje nėra. Net naujai renovuotose gydymo įstaigose man neteko matyti tokios medicininės įrangos, o kiekvienoje palatoje esantys keltuvai tiesiog nustebino. 53 slaugos lovos – išties daug. Jūsų ligoninę galima rodyti visiems skeptikams, teigiantiems, jog seneliai pas mus pamiršti. Tik gerus žodžius galiu pasakyti ir apie atsinaujinusį Priėmimo skyrių, ir apie kitus skyrius“.

Gali būti pavyzdys
Pasak R.Šukio, Palanga gali būti pavyzdys tų reformų, kurias skatina Sveikatos apsaugos ministerija. Sujungus kurorto ir Jūrininkų ligoninę Klaipėdoje, paslaugos pacientams teikiamos koncentruotai, lėšos skirstomos optimaliai.
„Dėl lėšų pamenu istoriją iš mano pirmojo apsilankymo pas jus. Atvažiavome kartu su Jūrininkų ligoninės vadovu Jonu Sąlyga. Vaikštome po jūsų įstaigą, prieiname prie liftų. R. Kirstukas ir sako: „Gal galėtų ministerija skirti lėšų naujiems liftams?“ Aš pasisukau į J.Sąlygą ir sakau: „Negi Jūrininkų ligoninė savo departamentui negali jų nupirkti?“ Pasirodo, gali“, – prisiminė R.Šukys.
Anot ministro, pacientų ir jų artimųjų, visų, kas apsilanko ligoninėje nuomonė apie gydymo įstaigą susiformuoja nuo jos vizitinių kortelių: tai ir Priėmimo skyrius, ir tie patys liftai.

Verti pacientų pagarbos
Ministras pajuokavo, jog kurorto ligoninės, teikiančios paslaugas absoliučiai visiems jų reikalaujantiems, darbas – banguotas lyg jūra: vasarą ji skirta aptarnauti 200 tūkst. pacientų, kitais metų laikais
jos priežiūroje apie 18 tūkst. žmonių. Gal šis bangavimas padaręs įtaką ir tam, kad pavasario pabaigoje buvusi sukaktis minima rudenį...
„Visų jūsų atsidavimas pacientams vertas pagarbos. Pagarbos vertas ir kiekvieno iš jūsų darbas, tegu kartais ir ne visada teisingai įvertinamas“, – sakė R. Šukys, kartu su viceministre J.Kumpiene įteikęs sukaktį priminsiantį paveikslą ligoninės kolektyvui ir padėkos raštais apdovanojęs Jūrininkų ligoninės Palangos departamento vadovą Remigijų Kirstuką, gydytoją chirurgą Stasį Anužį, valytoją Daliutą Bajorūnienę, vyriausiąją slaugytoją Ireną Erentrautienę, Bendrosios terapijos skyriaus vedėją Laimutę Ežerinskienę, bendrosios praktikos slaugytoją Daivą Gedminienę ir ūkio reikalų tvarkytoją Birutę Karpavičienę.

„Jūs – lyg angelai sargai“
„Matau jus, medikus – ir visą ligoninės personalą – ir širdis džiaugiasi, juolab kad kai kuriuos iš jūsų prisimenu nuo pat vaikystės“, – nuoširdžiai prašneko su jubiliejumi miesto valdžios vardu sukaktuvininkus sveikinęs kurorto meras Š. Vaitkus.
Meras dėkojo visiems, atsidavusiems ne tik palangiškiams, bet ir miesto svečiams, ir besirūpinantiems visų pacientų sveikata.
„Dėkui už jūsų kilnų darbą, už kurį jūs tikrai būsite apdovanoti kitame pasaulyje. Jūs – lyg angelai sargai, saugantys palangiškius nuo ligų ir negandų. Tesaugo gerumo angelas ir jus visus taip, kaip jūs mus saugote“, – įteikdamas Jūrininkų ligoninės Palangos departamento vedėjui Remigijui Kirstukui skulptoriaus Jono Grundos iš medžio išdrožtą angelą sakė meras.
„Jūs esate tie, kurie suteikia žmonėms viltį pasveikti. Džiaugiuosi jumis visais, džiaugiuosi, kad ligoninė, tegu gal ir ne tokia, kokia buvo planuota prieš dvi dešimtis metų, išliko, kad 2003-iaisiais, susijungusi su Jūrininkų ligonine, išsilaikė ir išlaikė paslaugas. Jeigu ir buvo skeptikų, kreivokai žiūrėjusių į šį susijungimą, dabar jų būti tikrai nebeturėtų. Džiaugiuosi, kad ir sunkmečiu išlikote darnus kolektyvas ir linkiu jums sveikatos ir šypsenų“, – kalbėjo Seimo narys, buvęs Palangos meras Pranas Žeimys, pabrėžęs, jog, kaip ir ministras, matęs daug tokios grandies ligoninių Lietuvoje ir galįs patvirtinti: Palangoje sąlygos – išskirtinės.
Buvęs Seimo narys ir buvęs vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis, paminėjęs, jog jis esąs šios ligoninės pacientas nuo pat gimimo, pasveikinęs ligoninės kolektyvą įteikė rašiklį Jūrininkų ligoninės vadovui J. Sąlygai – kad šis pasirašinėtų tik palankius Palangos departamentui įsakymus.

Penki krikštatėviai
„Kokie laikai bebūtų, kokių spalvų politikai bebūtų vadovavę ir miestui, ir ministerijai, ir Seimui, mes esame labai dėkingi visiems, kurie ir moraliai, ir materialiai palaikė Palangos ligoninę, – kreipėsi į šventėn susirinkusiuosius dabartinis gydymo įstaigos vadovas R. Kirstukas. – Tačiau šiandien, švęsdami gimtadienį, visų pirma norime padėkoti mūsų krikštatėviams – tiems žmonėms, be kurių pastangų naujasis pastatas nebūtų iškilęs“.
O krikštatėvių būta penkių. Į sceną kilo 1988-aisias, kai prasidėjo ligoninės statyba, miestui vadovavęs ir iki statybų pradžios trejetą metų gydymo įstaigos Palangoje būtinumą aukščiausiai valdžiai įrodinėjęs bei sugebėjęs ją įtikinti buvęs Vykdomojo komiteto pirmininkas Danius Puodžius; ano meto miesto vyriausiasis architektas, ilgai ieškojęs vietos naujajai ligoninei ir parinkęs ją Palangos pakraštyje, prie miško, Laimutis Leonas Mardosas; pirmasis po Nepriklausomybės atkūrimo miesto vadovas, sugebėjęs „pramušti“ lėšų ligoninės statybai pabaigti, Rimantas Mikalkėnas ir pačiam statybų procesui vadovavęs Antanas Gulbinas. Deja, į iškilmes negalėjo atvykti pirmasis ligoninės vyriausiasis gydytojas Vilius Matulionis.
Keturiems krikštatėviams R. Kirstukas įteikė atminimo dovanas – po simbolinę krištolinę širdį.
„Malonu gauti širdį. Tikiuosi, kai ateis laikas, ji bus įstatyta“, – pajuokavo visų krikštatėvių vardu padėkojęs už dovaną ir palinkėjęs, kad besirūpindami pacientų sveikata ligoninės darbuotojai nepamirštų ir savosios, D. Puodžius.

Šimtą ir septyniasdešimt vieną kartą – ačiū
„Galima kurti šimtus naujų vietų pacientams, galima apsirūpinti pačia moderniausia įranga, tačiau be jūsų, be čia dirbančių žmonių visa ta įranga būtų bevertė. Tad noriu padėkoti kiekvienam iš čia dirbančių žmonių, o jų yra net 171“, – savo sveikinimą padėka pradėjo Klaipėdos Jūrininkų ligoninės vadovas J. Sąlyga.
Jis padėkojo visiems darbuotojams – o ligoninės kolektyve yra tokių, kurie dirba joje virš trisdešimties metų, – už tai, kad gana sunkiu metu, 2003-iaisiais, kai buvo nuspręsta Palangos ligoninę prijungti prie Klaipėdos Jūrininkų ligoninės departamento teisėmis, suprato ir palaikė sprendimus.
„Mes pirmieji Lietuvoje pradėjome sveikatos reformą. Buvo visokių svarstymų, reikėjo priimti nelengvus sprendimus – kaip išlaikyti darbo vietas, ko atsisakyti ir kokiu būdu išsaugoti reikalingiausias paslaugas palangiškiams, – prisiminė J.Sąlyga. – Tad dar kartą sakau – ačiū“.
J.Sąlyga ir R.Kirstukas įteikė padėkos raštus ir Palangos ligoninės jubiliejui skirtą leidinį daugiau nei trims dešimtims ilgamečių gydymo įstaigos darbuotojų.
Skambant visą šventinį vakarą dainomis puošusių palangiškių kolektyvo „Savam malonumui“ ir Palangos kultūros centro moterų ansamblio „Guboja“ atliekamoms dainoms, į sceną kolegų sveikinti kilo kitų Palangoje esančių gydymo įstaigų vadovai.
Pačius nuoširdžiausius sveikinimus ir linkėjimus išsakė pernai rudenį dvidešimtmetį šventusios Palangos reabilitacijos ligoninės direktorius Virginijus Biskys, vaikų reabilitacijos sanatorijos „Palangos gintaras“ vadovas Zigmantas Paulauskas, poilsio namų „Baltija“ direktorius Raimondas Karčauskas, reabilitacijos centro „Vyturys“ vadovė Svaja Kundrotienė.
Pasibaigus oficialiai iškilmių daliai šventė tęsėsi viešbutyje „Žilvinas“, kur jubiliejaus svečiams ir šventės šeimininkams koncertą dovanojo maestro Stasys Povilaitis ir gitaristas Rolandas Tarvainis.
 

Jūsų komentaras:

kiek pykčio... 2012-09-21 07:27 (IP: 82.135.197.57)
Perskaičiau ir straipsnį, ir komentarus. Atrodo, kad pačius pikčiausius viena ranka rašė. Galima suprasti žmogų, netetkusį artimojo. Tačiau, kaip rašo kitas komentatorius, juk ir kitose ligoninėse žmonės miršta. Iš kur tiek pykčio? Manau, kad palangiškiai tikrai turi už ką ne tik pykti, tikrai yra už ką ir ačiū pasakyti.

Nepasitikėkite... 2012-09-20 10:34 (IP: 86.100.60.112)
-Jei teks kviestis medikus,ne tik nedaleiskite kad pasiliktų vieni su ligoniu, bet būtinai filmuokite nors mobiliu telefonu kokius veiksmus atlieka!.. kaip žmonės daro Vilniuje...

Pagalbos jokios,neturėkit iliuzijų... 2012-09-20 06:21 (IP: 86.100.60.112)
Apsaugok Viešpatie, jei prireiktų skubios pagalbos, Tau žmogau, -Palangoje jos iš vis NEBĖRA ! Iš Jūrininkų ligoninės-NEVAŽIUOJA!Įsitikinom-gyvasfaktas! ...Supratę, kad padėtį felčerkos tik pablogino, patys skambinom,kreipėmės į Jūr.l., maldavome, patikinom kad apmokėsime kiekvieną žingsnį, tačiau -NEVAŽIAVO! ir..po dviejų valandų po tokios,atsiprašant, "reanimacijos" Palangos "medikų",-pranešė, kad - M I R Ė ! ? vietoj žmogaus -atidavė lavoną !...Deja , tai serija... Žmonės neturėkit jokių iliuzijų-tai kad buvo Palangoj ligoninė- ji sunaikinta, jokios pagalbos NEBĖRA! -Ne,ne mes reikalingi- tik mūsų pinigai, nesuvokiamo dydžio atlyginimams-vadovams , teko girdėti- nesuvokiamo dydžio! Čia spec. tarnybos turėtų rimtai pasidarbuoti...

to: turim ką turim... 2012-09-20 05:57 (IP: 86.100.60.112)
-Gerb, tai žymiai geriau, kad iš vis ir nebūtų tokios kokia liko Plg, tai kada skambinama ir prašoma reanimacijos -atvyktų iš karto iš Jūrininkų ligoninės REANIMACIJA, o čia atvyko tuščia mašina ! tiek viena!.. tiek kita!..prieš tai prisiblūdinėjusi kitom gatvėm.. o kam skubėti?Taigi, Plg "greitoji" turi vad."lėtoji.... Ką norima pasakyti: visus iki vieno reanimuoja?- -Bent vykdo veiksmus reanimacijai... o kai felčerkaatvykusi pirmiausiai liepia visiems išeiti iš kambario- tai aišku ką ji tesugeba...ir t.t.

turim ką turim 2012-09-20 05:21 (IP: 82.135.197.57)
Jubiliejus yra jubiliejus, be pagyrų neapsieisi. Kad ligoninė nebe tokjia, kokia buvo ir kokią statė - ne palangiškių kaltė. Sveikatos reforma... Bet bent jau kažkas liko, o kituose tokio dydžio miesteliuose visai ligoninės numirė. Beje, apie mirtį: o ką, kitur visus iki vieno ligonius reanimuoja?

nei ligoninės nei skubois pagalbos -NĖRA! 2012-09-19 18:54 (IP: 86.100.60.112)
Tai už ką Kirstukui mokamas kasmėnesinis milžiniškas atlyginimas?iš mūsų visų ... ligoninė sunaikinta, reanimacija neteikiama, net, vad. "greitoji" neturi navigacinės sistemos.. ir t.t.net mirties akivaizdoje -nekviečiama Reanimacija iš Jūrininkų ligoninės, jei jau taip susirėdėt?-ogi šaltakraujiškai artimiesiems pasako: -mirė!!! Ar neatsisuks šis jusų nužmogėjimas prieš jus pačius ...nes mes visi tik žmonės...

POMPASTIKA... 2012-09-19 18:45 (IP: 86.100.60.112)
Liaupsinimas vieni kitus...ir tiek.. O kada bus straipsnis žmonėms - kad Palangoje ligoninės nebėra, o felčerkos nesugeba reanimuoti ..konvejeris į Laidojimo biurą..ir tiek... POMPASTIKA -ŽMONIŲ SKAUSMO IR KANČIŲ SĄSKAITA....Tikrasis veidas šios įstaigos visiškai kitoks, deja, labai liūdnas!

reginio stebėtojai 2012-09-18 07:51 (IP: 82.135.197.57)
Gal būtų galima plačiau apie simpatijas ir antipatijas? Jeigu spręsti iš to, apie ką daugiausiai rašyta, žurnalistė labiausiai simpatizuoja ministrui:)

stebetojai 2012-09-17 21:18 (IP: 86.100.75.88)
ir kokios jos? perskaiciau, bet nepajutau simpatiju ir anti...

renginio stebėtoja 2012-09-17 20:17 (IP: 78.61.29.124)
Perskaičius šį straipsnį iškart galima pajaust žurnalisto simpatijas ir antipatijas :)

Taip pat skaitykite

Nuo vasario 1 dienos Klaipėdos jūrininkų ligoninės Palangos departamentas atnaujina savo veiklą, jame vėl bus teikiamos ambulatorinės konsultacijos ir stacionarinės paslaugos.  


Medikų vakcinavimas nuo COVID-19 prasidėjo ir Palangoje. Antradienį, gruodžio 29-ąją, Jūrininkų ligoninės Palangos departamente buvo paskiepyta 40 šios gydymo įstaigos medikų ir pagalbinių darbuotojų. Tačiau trims slaugos darbuotojams atsisakius skiepytis pasiskiepijusieji ėmė kuždėtis apie tai, kas laukia jų nesiskiepijusiųjų kolegų.


Pagaliau medikų vakcinavimas nuo COVID-19 prasidėjo ir Palangoje. Antradienį, gruodžio 29-ąją, Jūrininkų ligoninės Palangos departamente buvo paskiepyta 40 šios gydymo įstaigos medikų ir pagalbinių darbuotojų, keli atsisakė, motyvuodami, kad jie nežiną, kokį poveikį vakcina turės jų sveikatai. Nuo karantino pradžios kurorte „kovidu“ susirgo 621 palangiškiai...


Klaipėdos jūrininkų ligoninė stabdo planinių ir ekstrinių paslaugų teikimą kai kuriuose Palangos departamento skyriuose. Toks sprendimas priimtas dviem departamento slaugytojoms patvirtinus COVID – 19 infekcijos tyrimų teigiamus rezultatus.


Iš praėjusio sekmadienio į pirmadienį nustatyti 125 nauji koronaviruso atvejai: pusė atvejų židiniuose, daugėja susirgimų mokyklose. Per parą iš sekmadienio į pirmadienį šalyje patvirtinti 125 COVID-19 infekcijos atvejai. Iš jų 35 Kauno, 33 Vilniaus, 28 Šiaulių, 13 Telšių, 10 Klaipėdos, 3 Alytaus, 2 Tauragės apskrityse, – praneša...


Klaipėdos jūrininkų ligoninės Palangos departamente ir medikai, ir pacientai gali būti ramūs – nė vienam darbuotojui ar slaugomam pacientui COVID-19 nenustatyta.


Į redakciją paskambinusi palangiškė pasidžiaugė, jog nuo šiol palangiškiai, vykdami namo iš Klaipėdos jūrininkų ligoninės, nebeturės laukti nežinia kada atriedėsiančio autobuso – surašyti grafikai. „Iki šiol autobusų stotelėje prie Jūrininkų ligoninės buvo aišku tik tai, kada atvyks autobusai, vykstantys į Kretingą. O mums...


„Palangos tilto“ skelbtoje tradicinėje gerumo akcijoje „Padovanokite vaikams mažą Kalėdų gerumo stebuklą“, kurios metu renkamos dovanos – negendantys maisto produktai ir skanumynai likimo nuskriaustiems vaikams, šią savaitę dosniai ir aktyviai dalyvavo Palangos lopšelio-darželio „Nykštukas“ vaikučiai ir jų auklėtojos. Vaikai...


Birželio 29 d. Palangoje bus minimas ypatingas jubiliejus – kartu su visuomene Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnai minės tarnybos veiklos 95-mečio jubiliejų. Beje, šiemet sukanka ir 25 metai nuo tos dienos, kai Nepriklausomybę atkūrusioje Lietuvoje pradėta kurti valstybės sienos apsauga.


„Jūs – lyg angelai sargai, saugantys palangiškius nuo ligų ir negandų. Tesaugo gerumo angelas ir jus visus taip, kaip jūs mus saugote“, – įteikdamas Jūrininkų ligoninės Palangos departamento vedėjui Remigijui Kirstukui skulptoriaus Jono Grundos iš medžio išdrožtą angelą ir sveikindamas visą kolektyvą – 171 darbuotoją, penktadienį...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius