Gimnazija atidavė pagarbą generolui Jonui Žemaičiui – Vytautui

Palangos tiltas, 2024-05-22
Peržiūrėta
826
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Gimnazija atidavė pagarbą generolui Jonui Žemaičiui – Vytautui

„Mūsų istorija – tai nuolatinė kova dėl Lietuvos vardo išsaugojimo pasaulio žemėlapyje. Reti ir trumpi naujaisiais amžiais buvo tie periodai, kuriuos mums likimas skyrė valstybę kurti. Džiaugiamės, kad jau trečia karta gyvena nepatyrusi karo baisumų, jau dvi kartos užaugo laisvoje Lietuvoje, – tokiais žodžiais šiandien pilietiškumo pamoką Palangos senojoje gimnazijoje pradėjo antrokė gimnazistė Gintarė Petrauskaitė ir pirmokas Domantas Vaitkus. – Deja, prieš dvejus metus Rusijos pradėtas karas Ukrainoje grūmoja ir mūsų laisvei bei išlikimui. Todėl privalome stiprinti savo pilietinį sąmoningumą, vėl ir vėl versti istorijos puslapius, kad nenueitų užmarštin tie narsūs vyrai ir moterys, kurių gyvybių dėka galime siekti savo svajonių.“

Tad ši pamoka ir buvo skirta narsuolius sovietinės okupacijos metais vienijusiai iškiliai mūsų tautos asmenybei – Jonui Žemaičiui-Vytautui. Jonas Žemaitis ėjo Lietuvos gynybos pajėgų vado pareigas ir įvardijimas ketvirtuoju Lietuvos Prezidentu. Jis buvo žmogus, žinantis, ko siekia, įsitikinęs tų siekių teisingumu ir pasiryžęs dėl jų įgyvendinimo paaukoti gyvybę. 

Šiemet minime 70 metų, kai Jonas Žemaitis dėl savo patriotinių idealų buvo sušaudytas Maskvoje, ir skaičiuojame jubiliejinę – 115-os metų – sukaktį nuo jo gimimo.

Jonas Žemaitis turi sąsajų ir su Palanga. Gimė Palangoje, grafo Felikso Tiškevičiaus tarnautojo šeimoje. 

2004 m. Palangos tremtinių ir politinių kalinių iniciatyva kurorte pastatytas Jonui Žemaičiui skirtas paminklas. 

Kaip šiandien sužinojome iš pranešėjų Gintarės bei Domanto lūpų, Jonas  Žemaitis turėjo labai daug slapyvardžių: Darius, Adomas, kartais-Mockus, vėliau Matas, Ilgūnas, Jocius, Tylius, Žaltys, Tomas, Lukas, Žilius, Skirgaila, galiausiai- Vytautas, dar vėliau – kalinys nr. 21.

Pilietiškumo pamokos metu buvo rodomos ir video ištraukos, kuriose pasakojama apie tai, kad Jonas Žemaitis tardomas nepasirašė nei vieno okupantų siūlyto protokolo. 

Pasibaigus pristatymui į Gimnazijos sceną įžengė Gimnazijos direktorius Leonas Šidlauskas ir pavaduotoja Sandra Žutautienė bei įteikė diplomus mokiniams už pasiekimus įvairiuose Lietuvos ir tarptautiniuose konkursuose bei olimpiadose. Visa salė plojo, palaikydama geriausius gimnazistus, pasidžiaugė, kad turime tokių gabių mokinių.

Po pamokos ir apdovanojimų visi išėjome iš didžiosios aktų salės į Gimnazijos kiemą, išsidalinome Lietuvos vėliavėles, kai kas atsinešė ir dideles savo Trispalves. Lydimi Gimnazijos braziliškų būgnų orkestro ritmų žygiavome iki generolo Jono Žemaičio paminklo, Palangos tremtinių ir politinių kalinių iniciatyva mūsų mieste pastatyto 2004 m. Muzikos mokytojo Augustino Užkurato paliepimu visi bendru choru kelis kartus sušukome: „Jonas Žemaitis-Vytautas!” 

Kartu su būgnininkais ir Palangos šauliais žygiavome iki paminklo, kuris skirtas šiam partizanų vadui, net žmonės gatvėje su šypsenomis pradėjo mus filmuoti. 

Atvykę prie paminklo giedojome Lietuvos himną, vėl klausėmės būgnų orkestro, Gimnazijos direktoriaus Leono Šidlausko ir Palangos miesto savivaldybės vicemero Rimanto Antano Mikalkėno kalbų. 

„Šiandien savo susirinkimu šioje aikštėje mes pagerbiame Lietuvos partizanų vado generolo Jono Žemaičio-Vytauto atminimą, parodome, jog vertiname savo laisvę ir galimybę būti demokratinio pasaulio ir Lietuvos valstybės gerbiamu piliečiu“, - sakė Gimnazijos direktorius L. Šidlauskas. 

Šis renginys buvo puiki galimybė jaunimui sužinoti apie generolo Jono Žemaičio indėlį į Lietuvos istoriją. Tai mums padeda suprasti ir įvertinti mūsų šalies laisvės kovų svarbą bei didingus žmones, kurie prisidėjo prie jos, skatina mus domėtis savo šalies istorija, ugdyti patriotiškumą ir išlaikyti šiuos svarbius istorinius įvykius atmintyje, nes tai yra mūsų tautos dalis.

Pilietiškumo pamoką organizavo Gimnazijos bibliotekos vedėja Renata Sungailienė ir bibliotekininkė Jūratė Vaišvilė. 

Gimnazijos žurnalistė Simona Liutikaitė, IC kl. mokinė

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangoje rinkėjai daugumą balsų atidavė už TS – LKD, šios partijos atstovus į Europos Parlamentą delegavo 30,24 proc. balsavusiųjų palangiškių. Antroje vietoje likusi Socialdemokratų partija Palangoje pelnė 12,77 proc. rinkėjų balsų. Trečia Palangoje buvo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga – 9.13 procento. Ketvirtoje – „Laisvė“ – 8.09%, penktoje - , S. Skvernelio Demokratų...


„Mūsų istorija – tai nuolatinė kova dėl Lietuvos vardo išsaugojimo pasaulio žemėlapyje. Reti ir trumpi naujaisiais amžiais buvo tie periodai, kuriuos mums likimas skyrė valstybę kurti. 


Žurnalas „Reitingai“ paskelbė Lietuvos mokyklų 2020-ųjų metų reitingą. Šiemet „Reitingai“ vertinime gimnazijos buvo išskirtos į dvi grupes: organizuojančias mokinių atrankas ir neorganizuojančias. Pastarųjų grupėje Palangos senoji gimnazija užėmė 44 vietą iš 356 vertintų gimnazijų. Senoji gimnazija pakilo 8 opozicijomis palyginus su 2019 metais.


Sukčiai skaudžiai apgavo Palangoje gyvenančią 89-erių moterį. Finansinių nusikaltimų tyrimų pareigūnu prisistatęs telefonu vyras moteriškei pasakė, kad jos namuose laikomi pinigai yra suklastoti. Jam užsukus į senolės namus, moteris jam atidavė net 15 tūkstančių eurų. 


2016-ųjų metų kovo pabaigoje, vaikštant po Palangą su jai neabejingu, Lietuvoje, ypač Dainavos kraštuose labai gerai žinomu kultūrinės-tautinės-kovinės atminties atgaivintoju, unikaliai entuziastingu, iš gimtųjų namų žaviose Krikštonių apylinkėse Lazdijų rajone lietuviškojo patriotizmo genus ir šiandien išdidžiai per europėjančią Lietuvą net...


Praėjusią savaitę paskelbtas 13-tasis savaitraščio „Veidas“ sudarytasis Lietuvos gimnazijų reitingas. Jame vienintelė Palangos gimnazija įsitaisiusi visai neprastoje vietoje – 67-oje. Juolab, kad konkurentų buvo tikrai labai daug – 291. Pernai Senoji gimnazija užėmė 90 vietą, o užpernai – 125.


„Žuvusieji nebus pamiršti“, „Laisvę Ukrainai“, „Mes su Tavim, Ukraina“, – tokie žodžiai sekmadienio pavakarę skambėjo prie paminklo generolui J. Žemaičiui. Čia, brangioje ir simbolinėje visiems palangiškiams, branginantiems kritusiųjų už Lietuvos laisvę atminimą, vietoje pagerbti žuvusiuosius Maidane, siekiančius gyventi laisvoje ir...


Vieniems ji buvo vieniša karė, mūru stojusi už miestelėnų reikalus, kitiems – aštrialiežuvė, ne visada pelnytai viešai plakusi visus per Tarybos posėdžius ir miesto visuomenininkų susirinkimus. Bet ponia Rūta Ruzgutė jau išėjo į nebūtį – miestas neteko vienos kurorto bendruomenės lyderių, aktyvistės ir ryškios kurorto asmenybės.  ...


Senoji gimnazija – geriausiųjų šimtuke

„Palangos tilto“ informacija, 2010 08 04 | Rubrika: Miestas

Šią savaitę savaitraštis „Veidas“ paviešino septintąjį kartą sudarytą visų Lietuvos gimnazijų ir vidurinių mokyklų reitingą. Palangos senoji gimnazija pateko tarp šimto geriausiųjų, atsidūrusi 85 vietoje ir penkiomis pozicijomis pagerinusi praėjusių metų reitingą. Lyderio pozicijas šiemet užima Kauno technologijos universiteto gimnazija, išstūmusi pirmos vietos nugalėtoją Vilniaus licėjų....


Generolui J.Žemaičiui – miesto Garbės piliečio vardas

„Palangos tilto“ informacija, 2009 03 04 | Rubrika: Miestas

Praėjusią savaitę įvykusiame Palangos miesto savivaldybės Tarybos posėdyje Tėvynės sąjungos frakcija paskelbė pareiškimą, kuriame siūloma lietuvių karininkui, rezistentui, kovotojui už Nepriklausomybę, valstybininkui, Lietuvos partizanų ginkluotųjų pajėgų vadui, brigados generolui palangiškiui Jonui Žemaičiui-Vytautui suteikti Palangos miesto Garbės piliečio vardą (po mirties). J.Žemaitis –...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius