Prie balsadėžių Palangoje atėjo 6122 rinkėjai, už Šarūną Vaitkų pirmumo balsus atidavė 632

"Palangos tilto" informacija, 2024-06-10
Peržiūrėta
672
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Prie balsadėžių Palangoje atėjo 6122 rinkėjai, už Šarūną Vaitkų pirmumo balsus atidavė 632

Europos Parlamento rinkimuose sekmadienį, birželio 9 d., dalyvavo tik 28, 94 proc. Lietuvos rinkėjų. Palangoje balsuotojų aktyvumas buvo didesnis nei vidutinis šalyje –  36,89 proc.

TS –LKD pelnė daugiausiai – tris mandatus, Palangoje rinkėjai savo daugumą balsų atidavė taip pat už TS – LKD, šios partijos atstovus į Europos Parlamentą delegavo 30,24 proc. balsavusiųjų palangiškių. Antroje vietoje likusi Socialdemokratų partija Palangoje pelnė 12,77 proc. rinkėjų balsų. Trečia Palangoje buvo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga – 9.13 procento. Ketvirtoje – „Laisvė“ – 8.09%, penktoje - , S. Skvernelio Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ – 5.95%, šeštoje – Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjunga. Septintoje – Tautos ir teisingumo sąjunga – 5.45%, Liberalų sąjūdis – aštuntas su 5.41 balso, devintas – Regionų partija su 5.25%, dešimta – Žaliųjų  partija su 4.05 procento.

„Nuoširdžiai dėkoju visiems ir kiekvienam, kurie palaikėte TS – LKD ir atidavėte balsą būtent už šią politinę bendruomenę bei mano kandidatūrą. Sveikinu mūsų politinės bendruomenės narius Andrių Kubilių, Rasą Juknevičienę bei Paulių Saudargą, ateinančią kadenciją EP atstovausiančius Lietuvai,“ – sako Šarūno Vaitkaus, TS-LKD Palangos skyriaus pirmininko, įrašas Facebook pirmadienį, birželio 10 dieną.

Už jį šiuose rinkimuose pasisakė ir pirmumo balsus atidavė 632 palangiškiai, ir tai yra ketvirtas rezultatas visoje Mėguvos rinkimų apygardoje (po minėtų trijų kandidatų). Rinkėjams reitingavus TS-LKD kandidatų į EP sąrašą per rinkimus, Š Vaitkus nukrito iš  10 vietos į 18-ą.

„Įvertinus tai, kad prie balsadėžių Palangoje atėjo 6122 rinkėjai, akivaizdu, kad palangiškiai su kaupu ištesėjo savo žodį – manęs į Briuselį neišleido,“ – sako įrašas.

Kuo šilčiausius linkėjimus Š. Vaitkus siunčia iš Amsterdamo: „Nusprendėme kelias dienas pabūti turistais ir išbandyti naujojo skrydžio Palanga – Amsterdamas privalumus.“

PT primena, kad du Europos Parlamento mandatai atiteko socialdemokratams – Vilijai Blinkevičiūtei ir Vyteniui Andriukaičiui.  Po vieną mandatą gavo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga – Aurelijus Veryga, S. Skvernelio Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ – važiuos Virginijus Sinkevičius, „Laisvė“ – Dainius Žalimas, Liberalų sąjūdis – Petras Auštrevičius.

Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) vienintelį mandatą vėl iškovojo politinės jėgos lyderis Waldemaras Tomaszewskis.

Dar vienas EP naujokas bus apkaltos būdu iš Seimo pašalintas Petras Gražulis. Jo vadovaujama Tautos ir teisingumo sąjunga (centristai, tautininkai) iškovojo vieną mandatą europarlamente. Paaiškėjus rezultatams, P. Gražulis pergale vadino „stebuklu“, tačiau prisipažino, kad dar nenusprendė, ar važiuos į Briuselį.

PT info

Jūsų komentaras:

Jura 2024-06-11 07:09 (IP: 172.68.243.39)
Na išorę dar neviskas... Po truputi Palangos vidus pradeda pūti... Kai bus netik išore graži, bet kas svarbiausia vidus miesto jei suprantant apie ką tada balsų pirmumo manau bus kurkas daugiau... Yra daug pavyzdžių... Pvz vienas kai sporto centras net nesugeba kamuoliu vaikams treniruotėms nupirkti, arba nuperka viena, o vaikų yra daug ir užmiršta, kad kamuoliai nusidevi, prakiursta...

Bloga mintis 2024-06-10 15:31 (IP: 172.68.50.124)
Rinkti reikėjo. Bet nėra būtina vykti. Galima ir kitam vietą užleisti o partijos reitinge vietą pakiltų. Manau būtų irgi gerai.

rinkėjas 2024-06-10 12:13 (IP: 172.71.98.144)
Nėra to blogo kas neišeitų Palangai į gerą. Vaitkus Palangoje lieka.Kandidatų pasėdėti europarlamente, nusipelniusių šnekorių sakykloje, nors vežimu vežk. Gali važiuoti beveik bile kas kurie nors kiek dar pašneka, vis tiek jie nieko nepakeis. Svarbu, kad nesusimestų į krūvą su urbonu ir Putino dvasningaisiais. Dešimt Vaitkų ten nieko nepakeistų. O Palangoj jis ir vienas kalnus verčia. Todėl – neišleisim tegu lieka Palangoje – nusprendė rinkėjai, nebetikintys tais kurie žada sukurti žemėje rojų

Taip pat skaitykite

Palangoje rinkėjai daugumą balsų atidavė už TS – LKD, šios partijos atstovus į Europos Parlamentą delegavo 30,24 proc. balsavusiųjų palangiškių. Antroje vietoje likusi Socialdemokratų partija Palangoje pelnė 12,77 proc. rinkėjų balsų. Trečia Palangoje buvo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga – 9.13 procento. Ketvirtoje – „Laisvė“ – 8.09%, penktoje - , S. Skvernelio Demokratų...


Šešiose Palangos rinkimų apylinkėse rinkėjai labiausiai palaikė dabartinį prezidentą Gitaną Nausėdą – 41.59 procento balsavo už jį. Už premjerę, Tėvynės Sąjungos -LKD kandidatę Ingridą Šimonytę – 22.34 procento, Igną Vėgėlę – 15.43 procento, Remigijų Žemaitaitį – 8.64 procento, Eduardą Vaitkų – 5.33 procento, Dainių Žalimą –  3.73 procento, Giedrimą Jeglinską – 1.37...


Šią savaitę Palangos miesto savivaldybės meras Šarūnas Vaitkus gali pelnytai švęsti – sukanka 10 metų, kai jis stovi prie Palangos, didžiausio šalies kurorto, vairo. Galima Š. Vaitkumi žavėtis ar nemėgti, tačiau sunku paneigti tai, ką mato dauguma kurorto gyventojų bei miesto svečių: 10 paskutinių Palangos metų primena svaiginantį skrydį –...


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Sukčiai skaudžiai apgavo Palangoje gyvenančią 89-erių moterį. Finansinių nusikaltimų tyrimų pareigūnu prisistatęs telefonu vyras moteriškei pasakė, kad jos namuose laikomi pinigai yra suklastoti. Jam užsukus į senolės namus, moteris jam atidavė net 15 tūkstančių eurų. 


Didžiausia rinkimų į miesto savivaldybės Tarybą intriga laukė jau suskaičiavus balsus ir paaiškėjus, kad konservatoriai, Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Palangos skyrius, Taryboje turės vienu mandatu daugiau negu iki šiol – iš viso 15 mandatų. Aistros užvirė dėl kurorto socialdemokratdarbiečių rinkimuose gautų pirmumo balsų....


Vis artėjant rinkimams į Savivaldybės tarybą, palangiškiai jau „nardinami“ į politinės agitacijos jūrą, tačiau, sprendžiant už ką balsuoti, viena informacinė knygelė, parengta Palangos miesto savivaldybės rinkimų komisijos, ir kuri bus pradėta dalinti gyventojams kartu su rinkėjų pažymėjimais šį savaitgalį, ko gero, labiausiai verta dėmesio. Joje pateikti visų...


Trečiadienį prasidėjo išankstinis balsavimas savivaldybių tarybų, merų bei Seimo nario rinkimuose – savo valią vakar ir užvakar galėjo pareikšti rinkėjai, kurie neturės galimybės atvykti prie balsadėžių sekmadienį.


Savo balsus išbarstę palangiškiai netikėtai padarė stebuklą

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas, 2011 03 06 | Rubrika: Miestas

Miesto tarybos rinkimai - ne balsavimas už labiausiai patikusią šokėjų porą, o tarybos nario mandatas - ne prizas, kuriuo galima būtų kažkam atsidėkoti ar įvertinti kieno nors gerumą.


Prie balsadėžių ėjo iš anksto

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 06 05 | Rubrika: Miestas

Išankstiniai rinkimai į Europos parlamentą Palangoje praėjo sklandžiai. Nors tokio rinkėjų aktyvumo, koks buvo per prezidento rinkimus nesulaukta, Palangos rinkimų komisijos nariai džiaugėsi rinkėjų pilietiškumu.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius