Išankstiniame balsavime Palangoje rinkėjai nesnaudžia

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2015-02-26
Peržiūrėta
2080
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Pirmąją išankstinio balsavimo dieną savo valią Palangoje pareiškė 245 rinkėjai.
Pirmąją išankstinio balsavimo dieną savo valią Palangoje pareiškė 245 rinkėjai.

Trečiadienį prasidėjo išankstinis balsavimas savivaldybių tarybų, merų bei Seimo nario rinkimuose – savo valią vakar ir užvakar galėjo pareikšti rinkėjai, kurie neturės galimybės atvykti prie balsadėžių sekmadienį.

Rinkėjai gan aktyvūs
Kaip „Palangos tiltui“ sakė Palangos miesto savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkas Virgilijus Beržanskis, mūsų mieste iki ketvirtadienio pirmos valandos dienos išankstiniame balsavime dalyvavo 405 piliečiai, iš jų 320 gyvenančių Palangos savivaldybės teritorijoje.
Pirmąją išankstinio balsavimo dieną, trečiadienį, į vakarykščiai duris atvėrusį naująjį Palangos miesto savivaldybės administracijos pastatą atvyko 245 asmenys. Išankstinio balsavimo galimybe pasinaudojo 190 palangiškių ir 55 kitų Lietuvos savivaldybių gyventojai.
Priminsime, jog pernai vykusiame Respublikos Prezidento rinkimų pirmajame ture pirmą išankstinio balsavimo dieną Palangoje sulaukta apie 200 balsavusiųjų, o iš viso jų buvo 550. Antrajame Respublikos Prezidento rinkimų ture bei rinkimuose į Europos Parlamentą pirmąją išankstinio balsavimo dieną sulaukta 404 rinkėjų.
2012-aisiais vykusių rinkimų į Seimą metu pirmąją išankstinio balsavimo dieną savo valią atėjo pareikšti 188 piliečiai.

Vienas skundas
Paklaustas, ar nebuvo užfiksuota kokių nors pažeidimų, V. Beržanskis sakė, jog gautas tik vienas skundas: trečiadienį balsavimo kabinoje kažkas buvo palikęs reklaminį vienos partijos bukletą. Tačiau nepavykus nustatyti, kas tai padarė, niekas ir nenubaustas.
Tiesa, tos pačios dienos vidurdienį kalbėta, jog policijos pareigūnai prie Savivaldybės pastato sulaikė jaunuolius, kurie, kaip įtarta, bandė daryti įtaką rinkėjų apsisprendimui. Buvo girdėti kalbų, kad neva perkami balsai.
Tuo tarpu Palangos policijos komisariato Viešosios tvarkos skyriaus Organizacinio poskyrio specialistė Jurgita Rinkevičienė sakė, jog rinkimų pažeidimų bei galimo balsų papirkinėjimo atvejų trečiadienį užfiksuota nebuvo.
„Patruliuodami policijos pareigūnai pastebėjo viešoje vietoje alkoholinius gėrimus vartojančius jaunuolius. Du asmenys buvo sulaikyti, jiems surašyti protokolai ir piliečiai nubausti už alkoholinių gėrimų vartojimą viešoje vietoje“, – sakė J. Rinkevičienė.

Dėl 21 mandato varžosi 195 kandidatai
Balsuoti iš anksto rinkėjai galėjo visose Lietuvos savivaldybėse trečiadienį ir ketvirtadienį nuo 8 iki 20 valandos. Taip pat trečiadienį prasidėjo balsavimas specialiuose paštuose – čia balsuoja ligoninėse, globos namuose, laisvės atėmimo vietose esantys rinkėjai, taip pat atliekantys karo tarnybą, esantys karinėse misijose užsienyje. Balsavimas specialiuosiuose paštuose vyksta trečiadienį-penktadienį jų darbo valandomis.
Rytoj prasidės balsavimas namuose. Balsuoti namuose teisę turi neįgalieji, taip pat dėl ligos laikinai nedarbingi, arba sulaukę 70 metų ir dėl sveikatos būklės patys jau negalintys rinkimų dieną atvykti į rinkimų apylinkę.
Savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose balsuoti gali 2,54 mln. rinkėjų. Savivaldybių tarybų rinkimuose varžysis per 15 tūkst. kandidatų, dėl merų postų – daugiau kaip 400 kandidatų.
Per rinkimus sekmadienį bus išrinkti 1524 tarybos nariai, įskaitant 60 būsimų merų. Tose savivaldybėse, kur meras nebus išrinktas per pirmąjį turą, t. y. nesurinks daugiau kaip pusės rinkėjų balsų, po dviejų savaičių kovo 15-ąją vyks antrasis merų rinkimų turas.
Palangoje esančiose septyniose (viena iš jų – Šventojoje, kurioje balsavimo teisę turi 1 tūkst. 392 gyventojai) rinkimų apylinkėse prie balsadėžių laukiama 14 tūkst. 94 rinkėjų. Pirmąsyk rengiamuose tiesioginiuose merų rinkimuose rungiasi septyni kandidatai. Tiek pat partijų ir visuomeninių judėjimų iškėlė savo kandidatus į 21 vietą turinčią Palangos miesto savivaldybės tarybą. Iš viso dėl mandatų varžosi 195 kandidatai.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangoje rinkėjai daugumą balsų atidavė už TS – LKD, šios partijos atstovus į Europos Parlamentą delegavo 30,24 proc. balsavusiųjų palangiškių. Antroje vietoje likusi Socialdemokratų partija Palangoje pelnė 12,77 proc. rinkėjų balsų. Trečia Palangoje buvo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga – 9.13 procento. Ketvirtoje – „Laisvė“ – 8.09%, penktoje - , S. Skvernelio Demokratų...


Preliminariais Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, per dvi išankstinio balsavimo dienas rinkdami Europos Parlamento narius balsavo daugiau kaip 52 tūkstančiai rinkėjų.


Šešiose Palangos rinkimų apylinkėse rinkėjai labiausiai palaikė dabartinį prezidentą Gitaną Nausėdą – 41.59 procento balsavo už jį. Už premjerę, Tėvynės Sąjungos -LKD kandidatę Ingridą Šimonytę – 22.34 procento, Igną Vėgėlę – 15.43 procento, Remigijų Žemaitaitį – 8.64 procento, Eduardą Vaitkų – 5.33 procento, Dainių Žalimą –  3.73 procento, Giedrimą Jeglinską – 1.37...


Pataisos buvo priimtos daugiausiai Tėvynės Sąjungos-LKD, socialdemokratų ir liberalų balsais. Antanas Vinkus, Seimo narys Palangos- Kretingos rinkimų apygardoje, balsavime nedalyvavo.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Trečiadienį prasidėjo išankstinis balsavimas savivaldybių tarybų, merų bei Seimo nario rinkimuose – savo valią vakar ir užvakar galėjo pareikšti rinkėjai, kurie neturės galimybės atvykti prie balsadėžių sekmadienį.


Vakar baigėsi išankstinis balsavimas referendume dėl žemės pardavimo draudimo užsieniečiams ir juridiniams asmenims. Palangoje teisę pareikšti savo valią tie, kurie neturės galimybės padaryti to sekmadienį, galėjo Klaipėdos teritorinės darbo biržos Palangos skyriaus patalpose.


Išankstiniame balsavime Palangoje rinkėjai buvo itin aktyvūs

"Palangos tilto" informacija, 2014 05 22 | Rubrika: Miestas

Vakar baigėsi išankstinis balsavimas Respublikos Prezidento rinkimų antrajame ture ir rinkimuose į Europos Parlamentą. Palangoje teisę pareikšti savo valią tie, kurie neturės galimybės padaryti to sekmadienį, galėjo Klaipėdos teritorinės darbo biržos Palangos skyriaus patalpose.


Vakar baigėsi išankstinis balsavimas rinkimuose į Seimą bei referendume  dėl naujos Visagino atominės elektrinės. Palangoje teisę pareikšti savo valią tie, kurie neturės galimybės padaryti to sekmadienį, galėjo Palangos miesto savivaldybės administraciniame pastate Vytauto g. 112 nuo 8 iki 20 val. Pasak stebėtojų, rinkėjai šiemet buvo aktyvūs.


Mes politikams – žmonės ar rinkėjai?

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas, 2010 03 26 | Rubrika: Miestas

Praėjusį ketvirtadienį Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdyje klausant palangiškės Danutės Apalainienės kalbos apie Palangos šilumos ūkio problemas, vis augo nuoskauda:  juk taip iš tribūnos turėtų kalbėti miesto gyventojų išrinktas ir palangiškių interesus įsipareigojęs ginti Tarybos narys.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius