Išankstiniame balsavime žmonės daug aktyvesni, nei prieš ketverius metus

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2012-10-11
Peržiūrėta
2050
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Išankstiniame balsavime žmonės daug aktyvesni, nei prieš ketverius metus

Vakar baigėsi išankstinis balsavimas rinkimuose į Seimą bei referendume dėl naujos Visagino atominės elektrinės. Palangoje teisę pareikšti savo valią tie, kurie neturės galimybės padaryti to sekmadienį, galėjo Palangos miesto savivaldybės administraciniame pastate Vytauto g. 112 nuo 8 iki 20 val. Pasak stebėtojų, rinkėjai šiemet buvo aktyvūs.

 

Susidarydavo eilutės

„Pirmąją išankstinio balsavimo dieną savo valią atėjo pareikšti 188 piliečiai, – vakar po vidurdienio pateikė informaciją Pajūrio apygardos rinkimų komisijos narys Virgilijus Beržanskis, atsakingas už išankstinį balsavimą Palangoje. – Kiek galima spręsti iš šios dienos srauto, balsuojančiųjų bus panašus skaičius“.

Trys rinkimų komisijos nariai turėjo darbo, aiškindami atėjusiems balsuoti, kaip tai reikia daryti. Nes biuletenių daug – turint omeny, kad balsuojama ne tik už partijas bei kandidatus, bet ir išreiškiama nuomonė dėl Visagino atominės elektrinės statybos. O prie dviejų kabinų – ant palangių pildyti biuletenių stebėtojai nelabai leido – laikas nuo laiko susidarydavo norinčių atlikti pilietinę pareigą eilutės.

 

Pusė – palangiškiai

Tačiau nepaisant tų eilučių, jokių pažeidimų ar ekscesų iki ketvirtadienio vidurdienio užfiksuota nebuvo. Dauguma žmonių atėjo iš anksto apsisprendę, už ką balsuoti, kitų rinkėjų neagitavo, o komisijos narių bei stebėtojų pasiteiraudavo nebent to, kaip reikia teisingai pildyti biuletenius.

„Jokių nesklandumų nebuvo, nebent techninio pobūdžio problemėlės – tarkim, jeigu susirinkdavo daugiau žmonių, pritrūkdavo tušinukų“, – pastebėjo komisijos narys.

Paklaustas, kokioms apygardoms priklausantys piliečiai pasinaudojo balsavimo teise Palangoje, V.Beržanskis sakė, kad pusė rinkėjų priklauso Pajūrio rinkiminei apygardai, kita pusė – visoje Lietuvoje gyvenantys žmonės.

Didžiąją balsuojančiųjų dalį sudarė vidutinio amžiaus rinkėjai, trečdalis – senyvi žmonės, o mažiausias procentas jaunų piliečių.

„Kiek teko kalbėtis su praėjusių rinkimų į Seimą metu komisijose dirbusiais ar stebėtojais buvusiais žmonėmis, visi sako, jog  šiemet išankstiniame balsavime Palangoje žmonės daug aktyvesni, nei prieš ketverius metus“, – paminėjo V.Beržanskis.

 

Už ką balsavo nepasakoja

„Va, atlikome savo pilietinę pareigą, ir galime būti laisvos“, – išeidamos iš Savivaldybės pastato tarpusavyje kalbėjosi dvi merginos. Paklaustos, kodėl pareigą atlieka ne sekmadienį, sakė jau seniai planavusios ateinantį savaitgalį išvažiuoti, tad pasinaudojo galimybe balsuoti iš anksto. Vardų nepanorusios pasisakyti palangiškės neatskleidė ir už ką balsavo.

„Parašykite: mes tikros Lietuvos patriotės, ir net atostogaudamos kitame mieste einame balsuoti, – sakė dvi Palangoje besiilsinčios draugės – Marija ir Irena – iš Vilniaus. – O kaip gi kitaip – dalyvauti rinkimuose privalu“. Draugės taip pat nesisakė, kieno pusėje jų politinės simpatijos. Tik prisipažino šiuose rinkimuose balsavusios ne taip, kaip praėjusiuose, ir pasirinkusios netradicinę partiją.

„Yra galimybė balsuoti anksčiau – pasinaudojau, juolab kad šiandien gerai jaučiuosi, – sakė garbaus amžiaus palangiškis Petras. – Amžius ir sveikata ne kasdien leidžia vaikščioti. Už ką balsavau? Paslaptis. Galiu pasakyti tik tiek: seniai buvau apsisprendęs, praėjusiuose rinkimuose už tą pačią politinę jėgą balsavau. Aš – pastovus žmogus, nepersimetu nuo vienos partijos prie kitos. Čia tik kai kurie Seimo nariai taip daro, nuo vienų prie kitų laksto“.

 

Rinksis iš 14 kandidatų

Poryt vyksiančiuose rinkimuose į Lietuvos Respublikos Seimą dėl parlamentaro mandato Pajūrio rinkimų apygardoje varžysis net keturiolika kandidatų.

Palangoje, Neringoje ir dalyje Klaipėdos gyvenantys rinkėjai balsuos septyniolikoje rinkimų apylinkių. Septynios jų yra mūsų mieste, tiek pat – uostamiestyje, trys – Kuršių Nerijoje. Prie balsadėžių laukiama kiek per 3 tūkst. balsavimo teisę turinčių neringiškių, per 23 tūkst. klaipėdiečių ir apie 14,5 tūkst. palangiškių.

Priminsime, jog šiemet į 141 vietą Seime pretenduoja apie 2 tūkst. kandidatų. 71 parlamentaras bus išrinktas vienmandatėse apygardose, 70 – daugiamandatėje, balsuojant už partijų iškeltus kandidatų sąrašus.

Iš viso daugiamandatėje apygardoje dalyvauja 19 kandidatų sąrašų, į kuriuos įrašyta 1800 kandidatų. Gyventojai raginami pasinaudoti jiems suteikta teise ir reitinguoti sąrašan įtrauktus kandidatus, o ne balsuoti už visą sąrašą urmu.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Vasario 27 d., likus vienai dienai iki išankstinio balsavimo pradžios, Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) patvirtino galutinį 2023 m. savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose turinčių teisę balsuoti rinkėjų sąrašą. 


Informuojame, kad asmenys, kurie neturi galimybės PGR tyrimui užsiregistruoti  www.1808.lt , ar nepavyksta to padaryti per Karštąją liniją tel. Nr. 1808, gali būti PGR tyrimui užregistruoti per savo šeimos gydytojus, o moksleiviai ir pedagogai - per Palangos miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro atstovus


Palangos miesto savivaldybės Kontrolės komitetas kai kurias miesto įstaigas „myli“ gerokai labiau  nei kitas. Palangos Senąją gimnaziją kontrolieriai šiais metais jau „šukavo“ tris kartus, o visos mokymo įstaigos veiklos auditą atliks metų pabaigoje. Gimnazijos direktorius Leonas Šidlauskas sakė laikraščiui „Palangos tiltas”: „Jaučiamės prisidėję prie gimnazijos atsinaujinimo ir...


Net keturias dienas - nuo pirmadienio iki penktadienio - vyksta išankstinis balsavimas Seimo rinkimuose. Palangoje jis vyksta atremontuotose patalpose Savivaldybės vidiniame kieme, viešbučio "Žydroji liepsna" (Gintaro gatvė) kieme. (PILDOMA).


Trečiadienį prasidėjo išankstinis balsavimas savivaldybių tarybų, merų bei Seimo nario rinkimuose – savo valią vakar ir užvakar galėjo pareikšti rinkėjai, kurie neturės galimybės atvykti prie balsadėžių sekmadienį.


Vakar baigėsi išankstinis balsavimas referendume dėl žemės pardavimo draudimo užsieniečiams ir juridiniams asmenims. Palangoje teisę pareikšti savo valią tie, kurie neturės galimybės padaryti to sekmadienį, galėjo Klaipėdos teritorinės darbo biržos Palangos skyriaus patalpose.


Išankstiniame balsavime Palangoje rinkėjai buvo itin aktyvūs

"Palangos tilto" informacija, 2014 05 22 | Rubrika: Miestas

Vakar baigėsi išankstinis balsavimas Respublikos Prezidento rinkimų antrajame ture ir rinkimuose į Europos Parlamentą. Palangoje teisę pareikšti savo valią tie, kurie neturės galimybės padaryti to sekmadienį, galėjo Klaipėdos teritorinės darbo biržos Palangos skyriaus patalpose.


Vakar baigėsi išankstinis balsavimas antrajame rinkimų į Seimą rate. Palangoje teise pareikšti savo valią tie, kurie neturės galimybės padaryti to sekmadienį, galėjo Palangos miesto savivaldybės administraciniame pastate Vytauto g. 112, nuo 8 iki 20 val. 


Vakar baigėsi išankstinis balsavimas rinkimuose į Seimą bei referendume  dėl naujos Visagino atominės elektrinės. Palangoje teisę pareikšti savo valią tie, kurie neturės galimybės padaryti to sekmadienį, galėjo Palangos miesto savivaldybės administraciniame pastate Vytauto g. 112 nuo 8 iki 20 val. Pasak stebėtojų, rinkėjai šiemet buvo aktyvūs.


Palangos miesto apylinkės teismas, išnagrinėjęs VšĮ „Palangos pirminės asmens sveikatos priežiūros centras“ stebėtojų tarybos praėjusių metų gruodžio 11 dienos sprendimą, pripažino jį negaliojančiu.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius