Išankstiniame balsavime Palangoje rinkėjai buvo itin pasyvūs

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014-06-26
Peržiūrėta
1900
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Išankstiniame balsavime Palangoje rinkėjai buvo itin pasyvūs

 Vakar baigėsi išankstinis balsavimas referendume dėl žemės pardavimo draudimo užsieniečiams ir juridiniams asmenims. Palangoje teisę pareikšti savo valią tie, kurie neturės galimybės padaryti to sekmadienį, galėjo Klaipėdos teritorinės darbo biržos Palangos skyriaus patalpose.

Kaip „Palangos tiltui“ sakė Palangos miesto savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkas Mindaugas Jonušas, referendume dėl žemės pardavimo draudimo užsieniečiams ir juridiniams asmenims išankstinio balsavimo galimybe pasinaudojo itin mažai Lietuvos piliečių.

„Pirmąją išankstinio balsavimo dieną, birželio 25-ąją, savo valią atėjo pareikšti vos 45 žmonės. Iš jų 16 buvo palangiškiai, 29 atvykę iš kitų Lietuvos vietovių. Jau dabar galima pasakyti, jog po šios dienos pasinaudojusių galimybe balsuoti iš anksto skaičius ženkliai neišaugs. Žodžiu, žmonės labai labai pasyvūs“, – sakė M. Jonušas.

Dar vienas skaičius, rodantis, kad piliečiai kaip reta pasyvūs – galimybe pareikšti valią vadinamuose specialiuose paštuose pasinaudojo vos 39 žmonės. Ir tai tokiu metu, kai Palangos sanatorijos ir reabilitacijos įstaigos išties pilnos besiilsinčiųjų bei besigydančiųjų.

Paklaustas, ar nekilo Palangoje kokių incidentų – mat Klaipėdoje teko su policijos pareigūnų pagalba malšinti itin karštus agitatorius, M. Jonušas patikino, jog tikrai jokių nesusipratimų nebūta.

„Tiesa, budėjusios komisijos narės iš vienos ponios sulaukė priekaištų, kad labai jau daug informacijos parašyta pačiuose balsavimo biuleteniuose ir juos tenka itin ilgai studijuoti. Moteris net paklausė: „O ar jūs pačios žinote, kas ten parašyta?“ Galiu pasakyti tik tiek: komisija sudaro piliečiams visas sąlygas pareikšti savo valią. Tačiau nei „švietėjiškos veiklos“, nei agitacijos nevykdo ir paaiškinimų neteikia. Komisija neprivalo nei agituoti, nei komentuoti. O visus priekaištus derėtų reikšti referendumo organizatoriams“, – pastebėjo Palangos miesto savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkas.

Priminsime, jog šiemet vykusiame Respublikos Prezidento rinkimų pirmajame ture pirmą išankstinio balsavimo dieną Palangoje sulaukta apie 200 balsavusiųjų, o iš viso jų buvo 550. Antrajame Respublikos Prezidento rinkimų ture bei rinkimuose į Europos Parlamentą pirmąją išankstinio balsavimo dieną sulaukta 404 rinkėjų.

2012-aisiais vykusių rinkimų į Seimą metu pirmąją išankstinio balsavimo dieną savo valią atėjo pareikšti 188 piliečiai.

Jūsų komentaras:

Ateis laikas kai mūsų anūkai šito nedovanos!.. 2014-06-30 07:23 (. / IP: 86.100.63.40)
...ne dėl žemės pardavimo, o dėl ž.ū. paskirties dirbamos žemės,- ne išparduoti, o nuomoti užsieniečiams...kaip kitos save gerbiančios Valstybės ..ir t.t. Kad šis referendumas buvo ypač visaip žlugdomas - akivaizdu!= Balsuokite už Landzbergį ir jo anūką!!! jūsų ir mūsų anūkai tegul vergaus!... Ateis laikas kai jie šito nedovanos!..

Taip pat skaitykite

Šešiose Palangos rinkimų apylinkėse rinkėjai labiausiai palaikė dabartinį prezidentą Gitaną Nausėdą – 41.59 procento balsavo už jį. Už premjerę, Tėvynės Sąjungos -LKD kandidatę Ingridą Šimonytę – 22.34 procento, Igną Vėgėlę – 15.43 procento, Remigijų Žemaitaitį – 8.64 procento, Eduardą Vaitkų – 5.33 procento, Dainių Žalimą –  3.73 procento, Giedrimą Jeglinską – 1.37...


Rusijos piliečiai, kad ir ne itin gausiai, bet noriai įsigyja nekilnojamojo turto (NT) Lietuvoje, ypač viename ypatingame gamtos kampelyje, kur kainos – bene didžiausios Lietuvoje, o pasirinkimas išties nedidelis, ir toli gražu ne kiekvienam įmanomas.


Pataisos buvo priimtos daugiausiai Tėvynės Sąjungos-LKD, socialdemokratų ir liberalų balsais. Antanas Vinkus, Seimo narys Palangos- Kretingos rinkimų apygardoje, balsavime nedalyvavo.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Kurorto gyventojai dėl praūžusių vagysčių patyrė nemenkų nuostolių. Vagių taikiniais tapo automobilių katalizatoriai, kurie, kaip žinia, yra labai vertingi. Į Palangos policijos komisariatą kreipėsi 10 nukentėjusiųjų, nors jų gali būti daugiau. Nuo vagišių nukentėjo ir du savivaldybės darbuotojai.


Trečiadienį prasidėjo išankstinis balsavimas savivaldybių tarybų, merų bei Seimo nario rinkimuose – savo valią vakar ir užvakar galėjo pareikšti rinkėjai, kurie neturės galimybės atvykti prie balsadėžių sekmadienį.


Vakar baigėsi išankstinis balsavimas referendume dėl žemės pardavimo draudimo užsieniečiams ir juridiniams asmenims. Palangoje teisę pareikšti savo valią tie, kurie neturės galimybės padaryti to sekmadienį, galėjo Klaipėdos teritorinės darbo biržos Palangos skyriaus patalpose.


Išankstiniame balsavime Palangoje rinkėjai buvo itin aktyvūs

"Palangos tilto" informacija, 2014 05 22 | Rubrika: Miestas

Vakar baigėsi išankstinis balsavimas Respublikos Prezidento rinkimų antrajame ture ir rinkimuose į Europos Parlamentą. Palangoje teisę pareikšti savo valią tie, kurie neturės galimybės padaryti to sekmadienį, galėjo Klaipėdos teritorinės darbo biržos Palangos skyriaus patalpose.


Vakar baigėsi išankstinis balsavimas rinkimuose į Seimą bei referendume  dėl naujos Visagino atominės elektrinės. Palangoje teisę pareikšti savo valią tie, kurie neturės galimybės padaryti to sekmadienį, galėjo Palangos miesto savivaldybės administraciniame pastate Vytauto g. 112 nuo 8 iki 20 val. Pasak stebėtojų, rinkėjai šiemet buvo aktyvūs.


Kalėdinė „Lions“ šventė buvo itin dosni

Rasa GEDVILAITĖ, 2010 12 07 | Rubrika: Miestas

Praėjusį penktadienį Palangos moterų „Lions“ klubas surengė kalėdinę šventę savo globojamiems vaikams, pavadintą „Sapnuok baltai“. Simbolinė balta spalva dominavo viso vakaro metu, tad šviesos netrūko, juo labiau, jog tikslas buvo labai kilnus. Kaip pasidžiaugė ir klubo prezidentė Adelė Karteškina, susirinkusieji buvo išties labai dosnūs, tad netruko surinkti gražią sumą pinigų – viso...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius