Vienu pirmumo balsu E. Židanavičių iš naujos Tarybos išstūmė D. Jurevičius

Linas JEGELEVIČIUS, 2019-03-09
Peržiūrėta
1684
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Vienu pirmumo balsu E. Židanavičių iš naujos Tarybos išstūmė D. Jurevičius


Didžiausia rinkimų į miesto savivaldybės Tarybą intriga laukė jau suskaičiavus balsus ir paaiškėjus, kad konservatoriai, Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Palangos skyrius, Taryboje turės vienu mandatu daugiau negu iki šiol – iš viso 15 mandatų. Aistros užvirė dėl kurorto socialdemokratdarbiečių rinkimuose gautų pirmumo balsų. Pagal balsų kvotą jiems priklauso dvi kėdės naujoje Taryboje – daugiausiai pirmumo balsų gavusiai Elenai Kuznecovai, Socialdemokratų darbo partijos Palangos skyriaus rinkimų sąrašo lyderei, ir kita turėjo tekti antrojoje vietoje po rinkėjų reitingavimo likusiam Eimučiui Židanavičiui, kuris šešiais pirmumo balsais aplenkė šventojiškį Domininką Jurevičių.
Tačiau viskas apsivertė aukštyn kojomis, kai pastarojo prašymu Palangos savivaldybės rinkimų komisija perskaičiavo abiejų pirmumo balsus. D. Jurevičius ne tik „pavijo“ E. Židanavičių, bet ir jį aplenkė vienu pirmumo balsu, tokiu būdu patekdamas į miesto Tarybą kartu su E. Kuznecova. Likęs tuščiomis rankomis E. Židanavičius neskuba susitaikyti su pralaimėjimu.
„Dėl pirmumo balsų perskaičiavimo procedūros parašiau skundą Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK). Kol kas laukiu iš jos atsakymo. Komisijai pateikiau įrodymus, kad vienas iš vokų, iš kurio buvo atimti du mano pirmumo balsai, buvo atplėštas, jo galas buvo tarsi pelės pergraužtas, galėjai į tokią skylę ir ranką įkišti“, – trečiadienį, kovo 6 d., „Palangos tiltui“ sakė E. Židanavičius. Jis neatmetė galimybės, gavęs neigiamą atsakymą iš VRK, kreiptis į teismą dėl „negražaus kai kurių žmonių elgesio“.
E. Židanavičiui atkreipus dėmesį į galimą voko su balsavimo biuleteniais pažeidimą, iš vienos savivaldybės rinkimų komisijos narės jis išgirdo paaiškinimą, kad voko kampas galėjo būti sugadintas jį transportuojant.
Iš viso buvo perskaičiuojami socialdemokratdarbiečių pirmumo balsai septyniuose vokuose. Kiti šeši vokai, anot pašnekovo, nebuvo pažeisti.
„Toks komisijos narės pasiaiškinimas – naivus. Tikiuosi, kad dabar nedings ir rinkimų komisijos darytas balsų perskaičiavimo video įrašas, nors nenustebčiau, jeigu taip atsitiktų, – sakė E. Židanavičius. – Esmė, kad iš manęs Šventojoje buvo atimti du pirmumo balsai, ir tiek pat buvo pridėta D. Jurevičiui. Man keista, kad Jūros rinkimų apylinkės komisija, kurioje stebėtoju buvo D. Jurevičiaus sūnus Tomas ir kurioje komisijos nare buvo LSDDP atstovė (Ingrida Pirčiuvienė, – aut.), negalėjo teisingai suskaičiuoti 74 biuletenių su pirmumo balsais“.
Skirtingai nei D. Jurevičius, jis dalyvavo balsų perskaičiavimo procedūroje.
„Buvo akivaizdus įstatymo pažeidimas: voko, iš kurio man buvo atimti du balsai, o D. Jurevičiui buvo du pridėti, galas buvo aiškiai praplėštas. Be to, ir pats maišas buvo įtartinai užplombuotas. Tai sukėlė mano nepasitenkinimą, dėl to aš viską užfiksavau, pažeidimus nurodžiau apylinkės komisijos protokolo pastabose, be to, pateikiau skundą Vyriausiajai rinkimų komisijai. Kol kas atsakymo iš jos nesulaukiau“, – „Palangos tiltui“ sakė E. Židanavičius.
E. Židanavičių stebina ir Lietuvos socialdemokratų darbo partijos Palangos skyriaus ir rinkimų sąrašo lyderės Elenos Kuznecovos elgesys.
„Kažkodėl ji manęs neinformavo nei apie D. Jurevičiaus skundą, nei kada vyks perskaičiavimas. Tikrai keista, nors ji pirmiausia tokią informaciją gavo. Aš tik netyčia sužinojau apie tokį Domininko (Jurevičiaus) skundą ir balsų perskaičiavimą, – sakė E. Židanavičius. – Ji (E. Kuznecova, – aut.) man pirmąkart po rinkimų trumpai paskambino tik vakar (kovo 7-ąją), vos ne juokais sakė: „Tai ką, abu dabar kariausite?“ Man toks jos tylėjimas ir, kaip ji teigia, savo pozicijos dėl pirmumo balsų perskaičiavimo jos vadovaujamame rinkimų sąraše neturėjimas – keistas“.
Bet kuriuo atveju jis žadėjo ir toliau likti aktyviu miesto savivaldybės Tarybos posėdžių dalyviu.
„Būsiu netgi dar aktyvesnis negu iki šiol, nes visuomenė turi teisę žinoti, kas vyksta“, – tikino kadenciją Taryboje baigiantis miesto politikas.
E. Kuznecova „Palangos tiltui“ teigė, kad perskaičiuoti pirmumo balsus buvo ne jos iniciatyva. „Tokia buvo kandidato, D. Jurevičiaus, valia. Aš viską sužinojau jau po fakto, kai rinkimų komisija pranešė, kad bus perskaičiuoti balsai. Aš nedalyvavau balsų perskaičiavime – buvau pakeliui į partijos prezidiumo posėdį Vilniuje“, – sakė E. Kuznecova.
Į pastebėjimą, kad po rinkimų nakties su E. Židanavičiumi ji pirmąkart pasikalbėjo tik po pirmumo balsų perskaičiavimo, LDDP Palangos skyriaus pirmininkė atsakė: „Nebuvo poreikio. Ką aš galiu sakyti ar ką pakeisti, jeigu balsų perskaičiavimą numato įstatymas? Nei D. Jurevičius, nei E. Židanavičius nėra mūsų partijos nariai, jie tik dalyvavo rinkimuose mūsų sąraše. Aš pasitikiu komisija ir jos skaičiavimais, neatmetu ir žmogiškosios klaidos faktoriaus. Tiesiog nelogiška būtų teigti, kad vienas komisijos narys ar stebėtojas, tas pats D. Jurevičiaus sūnus, kuris buvo rinkimų stebėtojas, galėtų ką nors negražaus padaryti. Beje, Ateities rinkimų apylinkės komisijoje buvo artimas E. Židanavičiui žmogus“.
„Palangos tiltui“ paskambinęs savivaldybės rinkimų komisijos narys, nenorėjęs, kad būtų skelbiama jo pavardė, sakė, kad socialdemokratdarbiečių pirmumo balsų perskaičiavimas jam nesukėlė jokių abejonių.
„Tikrinome plombas, viską žiūrėjome, viskas buvo tinkama. Kad buvo suklysta rinkimų naktį skaičiuojant balsus, manęs nestebina. Įsivaizduokite: ateina rinkimų komisijos žmonės ryte, o iš patalpų išeina tik kitos dienos paryčiais – natūralu, kad išvargę žmonės suklysta“, – sakė komisijos narys.
Anot jo, VRK savivaldybės rinkimų komisijai neturėjo pastabų, kaip buvo įformintas pirmumo balsų perskaičiavimas.
D. Jurevičius neatsakė į „Palangos tilto“ skambučius.
PS. VRK atmetė E. Židanavičiaus skundą - į Tarybą išrinktas D. Jurevičius

Jūsų komentaras:

Algis 2019-03-15 08:32 (IP: 78.60.136.82)
Neįsvazduoju tarybos be Eimučio!

Nu jo 2019-03-12 16:56 (IP: 84.15.189.152)
Bachuro taryboj nebeliko...

Tai 2019-03-09 13:53 (IP: 86.100.157.160)
nebebus Taryboj nei vieno teisto? Tai kas patirti beperduos?

Taip pat skaitykite

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 13 straipsnio 6 dalimi, 20 straipsnio 2 dalies 1 punktu, Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento, patvirtinto Palangos miesto savivaldybės tarybos 2020 m. lapkričio 4 d. sprendimo Nr. T2-217 „Dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento tvirtinimo“ 1 punktu (su vėlesniais pakeitimais), 34 ir...


Didžiausia rinkimų į miesto savivaldybės Tarybą intriga laukė jau suskaičiavus balsus ir paaiškėjus, kad konservatoriai, Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Palangos skyrius, Taryboje turės vienu mandatu daugiau negu iki šiol – iš viso 15 mandatų. Aistros užvirė dėl kurorto socialdemokratdarbiečių rinkimuose gautų pirmumo balsų....


Atsiras dvi naujos gatvės

"Palangos tilto" informacija, 2019 02 17 | Rubrika: Palangos nekilnojamas turtas

Savivaldybė informuoja, kad yra parengtas Palangos miesto savivaldybės tarybos sprendimo projektas „Dėl pavadinimų gatvėms suteikimo, jų geografinių charakteristikų patvirtinimo ir keitimo“. Šio tarybos sprendimo 1 punktu bus suteikiami du nauji gatvių pavadinimai – Žalioji ir Lygioji gatvės.


Vis artėjant rinkimams į Savivaldybės tarybą, palangiškiai jau „nardinami“ į politinės agitacijos jūrą, tačiau, sprendžiant už ką balsuoti, viena informacinė knygelė, parengta Palangos miesto savivaldybės rinkimų komisijos, ir kuri bus pradėta dalinti gyventojams kartu su rinkėjų pažymėjimais šį savaitgalį, ko gero, labiausiai verta dėmesio. Joje pateikti visų...


Mintys balsu

Linas JEGELEVIČIUS, 2014 04 07 | Rubrika: Pajūrio žurnalas

Nežinau, ką jums, palangiškiai, reiškia ateinantį šeštadienį įvyksiantis universalaus sporto komplekso atidarymas, bet man šis įvykis yra ne mažiau reikšmingas negu Kurhauzo restauracija.


Mintys balsu

Linas JEGELEVIČIUS, 2014 03 31 | Rubrika: Pajūrio žurnalas

Atskleisiu mažą paslaptį: „Palangos tiltas“ Tarybos politikų reitingų lentelėje buvusį Liberalų sąjūdžio frakcijos narį ir partijos Palangos skyriaus laikiną pirmininką Arvydą Dočkų ruošėsi kilstelėti į jos aukščiausias pozicijas.


Miestui pradėta kenkti stabdant tarybos darbą

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2014 03 20 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Ar palangiškių išrinkti politikai dar benori būti miesto tarybos nariais? Ar tarybos posėdžiai jiems nevirto nepakeliama našta? Tokie klausimai iškilo praėjusį ketvirtadienį, kai į iš anksto paskelbtą tarybos posėdį iš 21 tarybos nario tesusirinko vos 10 politikų.


Mintys balsu  1

Linas JEGELEVIČIUS, 2014 02 10 | Rubrika: Pajūrio žurnalas

Ar girdėjote naujausią anekdotą Palangoje? Ateina pas merą naujasis Palangos seniūnijos bendruomenės pirmininkas. Meras maloniai šypsosi: „Prašome sėskite. Malonu jus matyti“. Pirmininkas rėžia: „Mere, norime pas jus apsilankyti...“ Meras dar plačiau šypsosi: „Žinoma. Malonu būtų...”


Mintys balsu  1

Linas JEGELEVIČIUS, 2014 01 27 | Rubrika: Pajūrio žurnalas

 Šiandien „Palangos tiltas“ pradeda pristatyti šalies prezidento rinkimuose dalyvauti siekiančius kandidatus.


Beveik šimtui elektroninių adresatų – savivaldybininkams ir Tarybos nariams išsiuntinėjusi paslaptingo Aurimo pasirašytą laišką ir 17-os metų senumo teismo nuosprendį kurorto liberalsąjūdiečių naujojo pirmininko Eimučio Židanavičiaus baudžiamojoje byloje ne mažiau paslaptinga ponia Lina Pukelienė, matyt, įsivaizdavo „paslaptimi“ susprogdinsianti...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius