Po rinkimų Vaitkus dėkoja visiems, Grigorian kremtasi dėl 15 balsų trūkusių iki trečio mandato, Kuznecova tikėjosi daugiau, Krasauskienė abejoja rezultatais, Židanavičių nuvylė Grigorian agresija, savigyra ir arogancija

Linas JEGELEVIČIUS, 2023-03-16
Peržiūrėta
2320
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos konservatoriai švenčia pergalę rinkimuose (Aldo Kazlausko nuotr.)
Palangos konservatoriai švenčia pergalę rinkimuose (Aldo Kazlausko nuotr.)

Rinkimai baigėsi, o po jų vieni kelia šampano taures, o kiti, musę kanda, ieško kaltininkų dėl nesėkmingai susiklosčiusių rinkimų. „Palangos tiltas“ teiravosi rinkimų kurorte dalyvių, kas juos maloniai ir nemaloniai nustebino rinkimuose.

Tikėjausi, kad panašų skaičių mandatų gausime. Mane nustebino Vaido Šimaičio nepatekimas į Tarybą. Jis – labai patyręs ir žinomas. Mane nustebino ir prastas Palangos socialdemokratų pasirodymas – juk jie dabar apsijungę su liberalais (omeny turima Eugenijaus Simučio, buvusio liberalo, dalyvavimas rinkimuose socialdemokratų sąraše – L. J.), tad jų galimybės buvo geros. Juolab, kad socialdemokratai tikrai gerai pasirodė visoje šalyje,“ – „Palangos tiltui“ sakė Dainius Želvys, TS-LKD Palangos skyriaus veteranas, jo kadencija naujoje miesto Taryboje – jau aštuntoji.

Šarūnas Vaitkus, TS-LKD Palangos skyriaus sąrašo lyderis, kandidatas į merus; buvo išrinktas meru pirmajame rinkimų ture, o TS-LKD turės 14 mandatų naujoje miesto Taryboje. Š. Vaitkus sakė:

Sulaukėme fantastiško palaikymo, norisi dar labiau kalnus nuversti. Sveikinu visus su pergale! Už mane kaip merą  pasisakė 69,23 proc. savo balsą atidavusių palangiškių ir šventojiškių, arba  71,02 proc. nuo visų galiojančių balsavimo biuletenių. Taryboje turėsime 14 mandatų, už mūsų komandą balsavo taip pat absoliuti dauguma  dalyvavusiųjų rikimuose – 59,51 proc.

 Ačiū už palaikymą, už didžiulį pasitikėjimą ir už suteiktą tvirtą galimybę tęsti darbus. Ir toliau kartu su Jumis darysime viską, kad galėtume džiaugtis, didžiuotis mūsų gražiu bei širdžiai mielu miestu ir kad visi kuo daugiau šypsotumėmės. 

Sveikinu ir kitų partijų atstovus, patekusius į miesto Tarybą. Tikiuosi gražaus bendradarbiavimo ir susitelkimo vardan mūsų Palangos, mūsų savivaldybės bendruomenės. Su nauja energija kimbame į darbus!

Elena Kuznecova, Demokratų partijos „Vardan Lietuvos“ Palangos skyriaus pirmininkė (naujoje Taryboje partija turės du mandatus), sakė:

Atvirai pasakius, nesu labai patenkinta rinkimų rezultatais. Tikėjomės daugiau mandatų, bent jau tiek, kad galėtumėme sudaryti frakciją. Tačiau ir dvi vietos Taryboje naujai, tik prieš metus įkurtai partijai ir jos skyriui nėra blogai. Nelabai turbūt galima mane kuo nors nustebinti, kai rinkimuose dalyvauji ketvirtą kartą. Labiausiai malonu buvo kad labai aktyviai į rinkiminę kampaniją įsijungė skyriaus jaunimas, ir kad per rinkiminę kampaniją skyrius pasipildė keturiais naujais nariais. Pati demokratiškiausia rinkimų pusė yra kandidatų reitingavimas. Malonių pokyčių turėjome ir mes, sąraše esanti jauna mergina, Roberta Daukantienė, pakilo net per 16 pozicijų –  iš paskutinės 31 vietos buvo reitinguota į 15-ą, kitas mūsų žmogus pakilo per 12, dar keli – per 8 pozicijas. Tai tikrai džiugina, reiškia, kad mūsų sąrašas rinkėjui buvo įdomus.

Eimutis Židanavičius, Regionų partijos Palangos skyriaus pirmininkas, 2023-2027 metų miesto Tarybos narys, sakė:

Rinkimų rezultatai gali patenkinti tik merą (Šarūną Vaitkų – L. J.) ir jo partiją (Tėvynės Sąjungą – LKD- L.J.), o kiti rinkimų dalyviai galutiniu rezultatu neturėtų labai džiaugtis. Mūsų partija programą minimum įvykdė. Gaila, kad pritrūko apie pusšimčio balsų iki antro mandato, kurio tikėjomės. Maloniai nustebino rinkėjų palaikymas – tiek Lietuvos regionų partijos, tiek manęs asmeniškai. Džiaugiuosi, kad palangiškiai per keturis metus manęs neužmiršo ir savo balsais įvertino mano aktyvią veiklą, problemų kėlimą ir pagalbą jiems. Už tai tariu jiems didelį ačiū. Mane nuvylė vienos partijos Palangos skyriaus lyderės komunikacija – joje buvo galima įžvelgti agresijos, savigyros ir arogancijos apraiškų. Tai nuvylė ir rinkėjus, kurie tai įvertino bei skaudžiai nubaudė minėtą partiją suteikdami jai tik du mandatus – tiek, kiek jų ji turėjo ir šią kadenciją baigiančioje Taryboje. Mane taip pat nuvylė, kad atsirado tokių partijų ir kandidatų į merus, kurie prieš rinkimus išdygo kaip grybai po lietaus Varėnos miškuose. Bet pradžiugino, kad palangiškiai juos pasiuntė toli...į politinį užribį. 

Genoveita Krasauskienė, partijos „Laisvė ir teisingumas“ Palangos sąrašo lyderė, kandidatė į merus (nelaimėjo mandatų naujoje Taryboje), sakė:

Rinkimų rezultatais menkai pasitikiu. Kaskart paviešinami įvairūs galimi pažeidimai kelia abejones dėl rezultatų tikrumo. Manau, kad pralaimėjimui įtakos galėjo turėti ir per didelis mano pačios užimtumas, veiklų apimtis ne tik Palangoje, bet ir plačiai už jos ribų. Matyt, reikalingas buvo aktyvesnis dalyvavimas rinkimų kampanijoje: prisistatymas, reklama, agitacija. Maloniai nustebino tai, kad nuo pat pirmų paskelbimo dėl kandidatavimo į merus ir į tarybą dienų buvo ne kartą replikuojama dėl mano amžiaus. Aš šį priekaištingą pastebėjimą priėmiau kaip didžiulį savo privalumą. Nemaloniai nustebino tai, kad vietinė valdžia, pasinaudodama savo turima galia ir padėtimi, kai kurių gerų darbų įvykdymą sumodeliavo taip, kad jų pristatymas įvyktų vos ne rinkimų išvakarėse ir neabejotina, kad  tuo tikslu, jog rinkėjai „nepamirštų“, už ką privalo balsuoti. Taip pat labai nemalonu matyti nuolatinius kivirčus tarp atskirų politinių jėgų, tarybos narių. 

Svetlana Grigorian, Lietuvos Socialdemokratų partijos Palangos skyriaus pirmininkė, kandidatė į merus (socialdemokratai turės du mandatus naujoje miesto Taryboje), sakė:

Šiuose savivaldos rinkimuose mūsų sąrašas sulaukė didesnio rinkėjų pasitikėjimo, esame antra politinė jėga. Žinoma, norėjosi, o ir tikėjomės daugiau mandatų bei platesnio gyventojų atstovavimo Taryboje. Socialdemokratams iki trečio mandato pritrūko viso labo 15 balsų.

Nemaloniai nustebino rinkimų organizavimo tvarka. Kalbu apie išankstinius rinkimus, kuriose mūsų deleguotas atstovas fiksavo galimus procedūrinius pažeidimus. Apgailestauju, kad ir VRK kol kas niekaip nereagavo į šį atvejį.  

Pirmame mūsų penketuke esančios Inga Drakšaitė ir Olga Dejienė – savo lyderystę išlaikė, manau – tai natūralu, moterys turi įdirbį. Lyderystę parodė į LSDP gretas sąlyginai neseniai prisijungę fizikos mokslų daktaras Arnoldas Užupis bei Nerijus Balčiūnas. Kandidatų šuoliai reitingavime ženklūs ir parodo, kad žmonės turi potencialą ir tą įdirbį reikia auginti.

Kiti rinkimų dalyviai neatsakė į laikraščio klausimus.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Rinkimai baigėsi, o po jų vieni kelia šampano taures, o kiti, musę kanda, ieško kaltininkų dėl nesėkmingai susiklosčiusių rinkimų. „Palangos tiltas“ teiravosi rinkimų kurorte dalyvių, kas juos maloniai ir nemaloniai nustebino rinkimuose. „Tikėjausi, kad panašų skaičių mandatų gausime. Mane nustebino Vaido Šimaičio nepatekimas į Tarybą. Jis – labai patyręs ir žinomas. Mane nustebino ir prastas...


Pirmadienio rytą po I-ojo rinkimų turo Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūnė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė teigė, kad partija rinkimų rezultatus vertina labai gerai, tačiau sutiko, kad kova antrame ture bus arši.


Praėjusį sekmadienį po Šventų Mišių miestiečiai ir miesto svečiai skubėjo į Palangos parapijos namų kiemą, kur visų laukė Palangos Caritas suorganizuotas nemokamas renginys visiems „Kartu mes galime daugiau“.


Baigėsi rinkimų į 2020-2024 Seimą balsavimas jo pirmajame ture. Po rezultatų iš Mėguvos rinkimų apygardos Saulės rinkimų apylinkės Palangoje (jie paaiškėjo 23 val. 15 min.)  kurorto konservatorių pirmininkas ir miesto meras Š. Vaitkus sveikindamas apglėbė M. Skritulską: "Mes laimėjome. Mes - antrajame rinkimų ture." Paryčiais suskaičiavus balsavimo...


Prieš Seimo rinkimus 2020-aisiais vėl perbraižomas rinkimų apygardų žemėlapis. Pagal naująjį projektą, bus suformuota nauja rinkimų apygarda, kuris vadinsis Mėguvos. Mėguvos rinkimų apygardą turėtų sudaryti minėtos Klaipėdos rajono savivaldybės teritorijai priklausančios apylinkės su 11,9 tūkst. rinkėjų, visas Palangos miestas (14,6 tūkst. rinkėjų) ir dalis Kretingos rajono apylinkių...


Didžiausia rinkimų į miesto savivaldybės Tarybą intriga laukė jau suskaičiavus balsus ir paaiškėjus, kad konservatoriai, Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Palangos skyrius, Taryboje turės vienu mandatu daugiau negu iki šiol – iš viso 15 mandatų. Aistros užvirė dėl kurorto socialdemokratdarbiečių rinkimuose gautų pirmumo balsų....


Kaip ir daugumoje vienmandačių apygardų, Seimo narys Kretingos-Palangos rinkimų apygardoje nepaaiškėjo. Antrajame rinkimų ture po dviejų savaičių dėl mandato susikaus Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) kandidatas Vaidotas Bacevičius ir socialdemokratas Antanas Vinkus. Vakar gydytojas ir ambasadorius A. Vinkus gavo 26,17 procentų dalyvavusių rinkėjų...


  Didžiausi Palangos konservatorių lūkesčiai ir niūriausios jų oponentų prognozės rinkimų į savivaldybės Tarybą naktį išsipildė su kaupu: kurortu meru, jau pirmajame ture, buvo išrinktas Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pirmininkas, dabartinis miesto meras Šarūnas Vaitkus, o jo vadovaujami konservatoriai nušlavė kitas...


Trečiadienį ir penktadienį posėdžiavusi Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) iš rinkimų sąrašų išbraukė 280 kandidatų į savivaldybių tarybų narius, nuslėpusius, kad buvo teisti. Penki kandidatai – trys iškelti Darbo partijos ir po vieną partijos Tvarka ir teisingumas bei Visuomeninio rinkimų komiteto „Nepartinių palangiškių sąjūdis”...


Praėjusį penktadienį Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) patvirtino Seimo rinkimų rezultatus. Palangiškiams labiausiai rūpėjo komisijos sprendimas dėl Pajūrio rinkimų apygardos, kurioje konservatoriaus Prano Žeimio pergalę vos 39 balsais „darbietė“ Genoveita Krasauskienė užginčijo, reikalaudama panaikinti rinkimų rezultatus ir skelbti naujus rinkimus.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius