Mintys balsu

Linas JEGELEVIČIUS, 2014-04-07
Peržiūrėta
571
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Mintys balsu

Nežinau, ką jums, palangiškiai, reiškia ateinantį šeštadienį įvyksiantis universalaus sporto komplekso atidarymas, bet man šis įvykis yra ne mažiau reikšmingas negu Kurhauzo restauracija.

Jeigu Kurhauzo, miesto simbolio, restauracija jau tapo miesto kultūrinio gyvenimo katalizatoriumi, neabejotina, kad sportui juo taps modernios sporto salės atidarymas.

Žinoma, tenka apgailestauti, kad tokia sporto salė atidaroma tik dabar, kai jas pasistatė ne tik dauguma kurorto statusą turinčių šalies miestų, bet ir dalis niekuo neišsiskiriančių šalies provincijos miestų ir miestelių.

Toks vėlavimas reiškia ne tik prarastus tūkstančius litų, kuriuos Palanga galėjo į kišenę susižerti iš Lietuvos ir kitų šalių nacionalinių rinktinių stovyklų, turnyrų bei jų pridėtinės vertės.

Labai svarbu tai, kad iki šiol kurorto gyventojai iš esmės neturėję galimybės vakarais pagainioti krepšinio kamuolio mokyklų sporto salėse dėl jų itin didelio užimtumo, galbūt pagaliau galės tai padaryti dabar.

Kam patinka pakilnoti svorius, iki šiol turėjo pėdinti į sporto sales, panašias, kokias mano bendraamžiai, keturiasdešimtmečiai, dar sovietmečio laikais buvo įsirengę daugiabučių rūsiuose.

Atidarius sporto salę, palangiškiai galės raumenis auginti modernioje treniruočių salėje su plačiais langais į miesto erdvę.

Jau įrengta ir treniruoklių salė profesionaliems sportininkams.

Kažin ar yra tiek daug sporto salių, kurios turi tokią didelę ložę, skirtą garbingiems, svarbiems svečiams.

Artėjant savivaldos rinkimams, neabejotinai bus „tampoma paklodė“, kam priklauso laurai dėl salės pastatymo. Bet tokių abejonių neturėtų būti, nes salės techninis projektas buvo paruoštas šios Tarybos kadencijos, ji taip pat išsprendė ir salės finansavimo klausimus, ir, svarbiausia, ėmėsi statybos.

Bet svarbiausia, ne kas, ką ir kiek padarė, o tai, kad moderni universali sporto salė pagaliau atvers duris ir pakvies visus – sporto mėgėjus ir profesionalus.

Ir jau iškilmių dieną joje įvyks itin svarbus, į Palangos sporto istoriją dar niekada neįrašytas įvykis – šeštadienį bus surengti Nacionalinės krepšinio lygos pusfinaliai, o sekmadienį – ir finalas.

Jau vasarą naujoje sporto salėje sporto stovyklas yra numačiusios surengti artimesnių ir tolimesnių užsienio šalių krepšinio rinktinės.

Vadinasi, miesto biudžetą papildys ne vienas tūkstantis litų už salės nuomą. O kur dar pridėtinė vertė – kiek sportininkai ir jų palydos išleis pinigėlių kurorto restoranuose, kavinėse ir pramogoms, viešbučiams?

Bet sporto komplekso atidarymas jokiu būdu nereiškia, kad Palanga jau tampa sportišku miestu.

Vis dar neturime vandens sporto komplekso (jo statybos, regis, taps kurorto konservatorių savivaldos rinkimų programos „vinis“), trūksta atvirų ir uždarų patalpų teniso kortų, nevyksta mieste masiniai sporto renginiai, asmeninio pavyzdžio skatinant sveiką gyvenseną nerodo miesto vadovai.

Belieka viltis, kad su sporto komplekso startu, kurorte atsiras ir daugiau sporto infrastruktūros ir asmeninių pavyzdžių, propaguojant sveiką gyvenseną ir sportiškumą.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Mano vaikystės mylimiausių knygų autorė Astrida Lindgren, palikdama šį pasaulį yra sakiusi: žmogaus gyvenimas turėtų pasibaigti iš lėto, palengva, lapas po lapo, kaip tas rudeninis medis, tol, kol jis taps nuogas.


Didžiausia rinkimų į miesto savivaldybės Tarybą intriga laukė jau suskaičiavus balsus ir paaiškėjus, kad konservatoriai, Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Palangos skyrius, Taryboje turės vienu mandatu daugiau negu iki šiol – iš viso 15 mandatų. Aistros užvirė dėl kurorto socialdemokratdarbiečių rinkimuose gautų pirmumo balsų....


Mintys balsu

Linas JEGELEVIČIUS, 2014 04 07 | Rubrika: Pajūrio žurnalas

Nežinau, ką jums, palangiškiai, reiškia ateinantį šeštadienį įvyksiantis universalaus sporto komplekso atidarymas, bet man šis įvykis yra ne mažiau reikšmingas negu Kurhauzo restauracija.


Mintys balsu

Linas JEGELEVIČIUS, 2014 03 31 | Rubrika: Pajūrio žurnalas

Atskleisiu mažą paslaptį: „Palangos tiltas“ Tarybos politikų reitingų lentelėje buvusį Liberalų sąjūdžio frakcijos narį ir partijos Palangos skyriaus laikiną pirmininką Arvydą Dočkų ruošėsi kilstelėti į jos aukščiausias pozicijas.


Mintys balsu  1

Linas JEGELEVIČIUS, 2014 02 10 | Rubrika: Pajūrio žurnalas

Ar girdėjote naujausią anekdotą Palangoje? Ateina pas merą naujasis Palangos seniūnijos bendruomenės pirmininkas. Meras maloniai šypsosi: „Prašome sėskite. Malonu jus matyti“. Pirmininkas rėžia: „Mere, norime pas jus apsilankyti...“ Meras dar plačiau šypsosi: „Žinoma. Malonu būtų...”


Mintys balsu  1

Linas JEGELEVIČIUS, 2014 01 27 | Rubrika: Pajūrio žurnalas

 Šiandien „Palangos tiltas“ pradeda pristatyti šalies prezidento rinkimuose dalyvauti siekiančius kandidatus.


Šeštadienį Antano Mončio namuose – muziejuje atidaryta daugiasluoksnė ir įvairialypė didžiąją gyvenimo dalį išeivijoje kūrusio menininko Prano Lapės darbų paroda, pavadinta „Gyvenimo mintys“.


  Ar metus atspindi tik tai datos ir įvykiai? „Palangos tiltas“ apie praėjusius metus visiems primena kitaip: pateikdamas ryškiausias mūsų laikraščio pašnekovų mintis-citatas. Linksmesnes ir liūdnesnes, bet atspindinčias tai, kas vyko tądien, kai buvo šnekintas pašnekovas, ar apibendrinančios tai, kas gal ir dabar tebevyksta....


Nereikia būti psichologu – „sielos ekspertu“, kad, mažumėlę pabendravus su menininke, daug šviesių darbų ne tik Palangai, bet visai Lietuvai paliekančia Egle Lipinskaite atrastum pačią reikšmingiausią ir didžiausią tiesą: ši moteris nemeluotai nuoširdi ir tikra todėl, kad iš jos širdies nė pusvalandžiukui niekur neišėjęs...


Mokslo metai eina į pabaigą. Kokia nuotaika tvyro dvyliktokų „fronte“? Pasirinkti gyvenimo kelią išties nelengva.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius